Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hátihordozó tapasztalataitok vannak-e? Sokat kirándulunk, érdemes-e venni, ha igen, mire ügyeljünk? fórum

Hátihordozó tapasztalataitok vannak-e? Sokat kirándulunk, érdemes-e venni, ha igen, mire ügyeljünk? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 19. 12:08
Nem voltam teljesen érthető. Lefelé nyűgösködött a leányzó.
2009. júl. 19. 12:07

Szia! Mi vettünk, amikor éppen ülni tudott a gyerek. Nem volt occó. De 18kg a max terhelhetőség. Nos, én 17kg voltam, amikor iskolába mentem, tehát ennél több nem kell.

Most próbáltuk ki, egy rövidebb túrán. A gyerköcnek tetszett. Felfelé semmi baj nem volt, lefelé nem igazán. (Alföldi szülők és gyerekek előnyben:-)) Kimozdulni, a túrázáshoz hozzászoktatni szerintem jó. A lányunk egy éves, és igazából egy problémám van vele, ez pedig a kullancsok. Oltást még nem kapott (mert épp elég oltást kap egyébként), viszont erdőben sétálva ő sokkal inkább ki van téve ezeknek a dögöknek. Ahhoz kicsi, hogy kullancsírtóval bekenjem. Ujját szopja stb.

Ja mi a Dec......n-ban néztünk körül és találtuk a miénket.

2009. jún. 17. 15:33
Sajnos csak most találtam rátok, dehát gyerekek mindig születnek, hátha valakit még mindig érdekel. Átfutottam a topikot és úgy láttam egy dolog kimaradt az ajánlatokból a túrázásra való hátihordozó. Pedig igazi "kirándulások" elég nehezen képzelhetők el nélkülük. saját több éves tapasztalatom alapján azt mondom csak profit szabad venni. Mindenképpen egy szakboltot (túrázó) érdemes felkeresni és mikor már készültök elájulni az árak láttán, akkor valamelyik portálon vegyétek meg használtan. Ezek a hordozók ezer évre vannak tervezve, extrém körülményekre, így ténylegesen elnyűhetetlenek. Biztonságosak, könnyűek, kényelmesek a próbléma csak az velük, hogy a gyerek nem akar kiszállni belőle. Tömött buszra, otthoni (lakásos) használatra nem való, ahhoz nagy is, drága is, de hegymászáshoz, hegyen-völgyön való sétához még egyelőre nem találsz jobb megoldást. Amikor meg már a családból mindenki kinőtte, még mindig abszolút piacképes!
2007. márc. 8. 13:20

Mi is szeretnénk venni, én csak jót hallottam róla. Már stabilan ülő gyerekeknek ajánlják.

Használtat szeretnék venni, ha van valakinek eladó írjon!

2007. márc. 6. 20:41
Zsuzsi, szerintem vidd el Trixit is magaddal háti hordozót venni, ő kiválasztja majd ami tetszik és kényelmes neki. Mi kengurut vettünk egy komolyabb darabot, a fiam decemberben volt 2 éves de a mai napig imádja. Ezt csak pocakra lehet felvenni, de kifele és befele is nézhet a baba. Addig lehet használni amíg az apuka bírja cipelni. Most 14 kg a fiam, még nincs vele gond pedig az apukája nem egy díjbírkózó alkat. :)
2007. márc. 6. 08:47
Köszönöm a segítséget, Trixi már majdnem 10 hónapos. Elég stabilaknak látszanak ezek a fémvázas hátihordozók, meg van rajtuk napvédő, meg esőhuzat, csak nem tudom, mennyire tűrik a gyerekek. Majd még a védőnéninket is megkérdezem. Se, ha van még valakinek tapasztalata, szívesen venném.
2007. márc. 5. 22:29

Mindenképpen érdemes, de szerintem főleg eleinte ne a hátadra vedd, hanem a hasadra, mert így mindketten láthatjátok a másikat, és a kis gerincét, és fejét is meg tudod támasztani, ha úgy érzed, hogy szükség van rá. Hosszabb útra azért így sem szabad vinni, mert egy kicsit azért szorítja a legkényelmesebb is, bármennyire van kipárnázva a lábrésze. Nekünk azt tanácsolta a gyerekdoki, hogy semmiképpen ne vigyük benne addig, míg nem tudja stabilan tartani a fejét, mert nem jó a gerincének. Ha mindenképpen hasonlót szeretbél, akkor használd eleinte a nagy kendőt, amiben az egész babát körbe tudod venni, tulajdonképpen olyan, mintha egy függőágyat felvennél magadra.

Visszatérve a hátihordozóra: nem túl nagy beruházás, de nagyon praktikus, és sokáig használható, mert még egy relatíve nagy gyerek is beletehető, akkor már főkként hátrafelé. Jó kirándulást Nektek!!! :)

2007. márc. 5. 10:28
Hátihordozó tapasztalataitok vannak-e? Sokat kirándulunk, érdemes-e venni, ha igen, mire ügyeljünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook