Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" fórum

"Zöld Út szaknyelvi angol nyelvvizsga" (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
1100. Aniko8807
2012. dec. 5. 12:19
Van olyan, hogy valaki azért bukott meg, mert 0 pont lett a fordítás? Egyébként hogy lehet 0 pontos a fordítás, ha lefordítottam mindent és még értelmesre is sikerült?
2012. dec. 4. 20:48
Sikerüüüült :)
1098. Mgaa
2012. dec. 4. 20:06
Megneztem, sikerult, de eppen hogy... :)
1097. gaborp (válaszként erre: 1096. - Mgaa)
2012. dec. 4. 20:02
Az a gáz, hogy én sem.. :)
1096. Mgaa (válaszként erre: 1095. - Kviky)
2012. dec. 4. 19:52
Gratu:)) en nem merem megnezni ...
1095. kviky
2012. dec. 4. 18:16

S I K E R Ü L T :DD

76% :)

1094. Mgaa
2012. dec. 3. 22:07
Majd folyamatosan irjatok h mi lett...mar cs par nap es en nagyob izgulok...
1093. stick
2012. dec. 2. 17:53

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van -e valakinek olyan eladó jegyzete/könyve, amit a Zöld Út nyelvvizsga felkészítőn adnak az oda jelentkezőknek? Ez nem vásárolható meg a honlapon, kizárólag a tanfolyamosok kapnak.

Ha valaki megválna tőle, kérem jelezze. köszi

1092. kviky
2012. dec. 2. 16:06
"A 2012. november/decemberi vizsgaidőszak vizsgaeredményei folyamatosan kerülnek feltöltésre, legkésőbb 2012. december 10-ig."
1091. kviky
2012. dec. 2. 16:04
Kapunk e-mail értesítést hogy feltették vagy folyton csekkolni kell?
1090. alkata79
2012. dec. 1. 21:11
Szóljatok ha valakinek már van fent eredmény!!! Nagyon kíváncsi vagyok már :)
1089. kviky (válaszként erre: 1087. - R.api)
2012. dec. 1. 11:29
Magnó előtt azt mondták, hogy át lehet satírozni, de egyértelmű legyen a válasz, amit jónak gondolsz.
1088. gaborp (válaszként erre: 1087. - R.api)
2012. nov. 30. 11:31
Én úgy emlékszem, hogy zárójelbe kell tenni azt amit rossznak gondolsz és javítani akarsz. Áthúzással javítani elvileg nem lehet. Ezt még az írásbelin mondták, mielőtt belekezdtünk volna. Gondolom ez a szabály a magnóhallgatásra is érvényes. Hogy az áthúzásnak lesz-e vmi következménye a javításnál, azt nem tudom.
1087. R.api
2012. nov. 29. 14:00
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az írásbeli vizsgán, pl.: a szövegértésnél, vagy akár a magnónál is, probléma-e ha van pár javítás. A magnónál áthúztam már beírt megoldásokat és utána javítottam(az elvileg jóra:), )Erre vonatkozóan nem találtam semmit ,a feladatlapon sem volt külön, hogy pl nem szabad javításokat csinálni ilyesmi? Vagy ez egyértelmű lenne, hogy nem lehet? :S
1086. gaborp
2012. nov. 23. 18:15

Igen van olyan is, h két diagramot kell összehasonlítani. Én ma voltam szóbelin és találkoztam olyannal, akinél ez volt az eset. Van oszlopdiagram, és egy vagy két grafikon amit össze kell hasonlítani.

A szóbelit illetően nekem érdekesek voltak a tapasztalataim. Kihúztam a szitut, elkezdtem beszélni, de nekem fura volt h mindig belevágott a vizsgáztató is az ő szitus kérdéseivel. Ergo szinte nem is tudtam végigmondani amit akartam és emiatt nehéz is volt követnem az utasításokat. Ez kicsit zavaró volt számomra. Az egésznek olyan "get rid of it!" hangulata volt. Ezután jött a diagram, ami egy vonaldiagram volt az ausztrál uránbányászat és export trendjeivel 1983-2009 között, tehát egy elég hosszú időszakot ölelt fel. Elég hülyén volt be évszámozva a diagram, konkrétan alig tudtam kivenni, h melyik vonal melyik évre mutat. Nagyon picik voltak a számok/betűk is. Az elejét évekre lebontva mondtam végig, de miután nyilvánvaló volt hogy ha végig így mondanám akkor estig ott ültünk volna, így a következő 15 évet már próbáltam nagy vonalakban összefoglalni.

A vizsgáztatók nem kötekedtek, nem kérdeztek vissza/bele semmibe sem. De arra én is figyeltem, h ne akadjak el és ne fagyjak le közben. :)

1085. H.Évi
2012. nov. 23. 07:56

Ezek szerint van két chart-os diagram? Eddig csak olyat hallottam, ahol vagy oszlop vagy vonaldiagram volt.


Ghytta,

Nekem mi volt a szituáció?

1084. Ghytta
2012. nov. 22. 19:09
Nekem vonaldiagram volt 2 képen, azt kellett összehasonlítani/elmondani. Táblázatról nem tudok, hogy lenne és rendesen látszódik a csúcs is ;) Sok sikert!
2012. nov. 22. 17:47
Az lenne a kérdésem, hogy milyen diagramokkal találkoztatok a vizsgán?? Oszlop illetve vonal, tehát ahol rendesen látszanak a változási irányok (reach a peak stb)? Vagy esetleg akad táblázat is, amiben számszerű értékek vannak?? Köszi :)
2012. nov. 20. 08:03

Sziasztok!

Én jártam a zöld utas felkészítőre, és mi úgy tanultuk, hogy mindig azzal kezd a diagrammot, hogy miről szól, milyen típusú, mit látsz a tengelyeken, mit ábrázolnak a színek. Utána pedig a lényeges eltéréseket, vagy egyezéseket kiemeled, egyébként én nem is tudtam végigmondani mindent, mert mondták, hogy köszönjük, vége a vizsgának :) A tételek pedig nem a szituációnál, hanem a bemutatkozós résznél vannak, aminél igazából bármilyen irányban elkanyaríthatják a beszélgetést, de ez összefügg azzal, hogy mit mondasz magadról. Pl. ha bankba dolgozol, akkor könnyen rákérdezhetnek, h pl mi a véleményed a magyar gazdaságról... stb... A szituációnál pedig szinte csak a lényeget kell elmondani, amit a papíron látsz, megemlíted a 4 irányítási szempontot és kb. ennyire van idő. Egyébként nagyon kedvesek voltak a vizsgáztatók :) Ja és nálunk (Győrben) az egész szituáció angolul volt leírva. A felkészítő tanárunk, aki szintén vizsgáztat, azt mondta, hogy háttérinfókra nem kérdezhetnek rá a diagrammnál, bár ért pár embert meglepetés, mert volt akitől megkérdezték, miért így változott a trend. Remélem segítettem valamit. Sok sikert mindenkinek!

1081. kviky (válaszként erre: 1080. - H.Évi)
2012. nov. 19. 21:24
Kb 5-6 mondat volt, hamar le lehet zavarni :)
1080. H.Évi
2012. nov. 19. 13:06

köszönöm a válaszokat.


Még egy kérdés azt tényleg nem lesz több: a szituációs feladat kb. mennyi ideig tart? Kb. hány mondatra van időd?

1079. kviky (válaszként erre: 1076. - H.Évi)
2012. nov. 18. 21:18
Arra a pár témakörre gondolsz, amit felsorolnak a szóbeli vizsgánál? Nem kellett semmi más tételt húzni, igazából az egész a bemutatkozásból, szituból és diagrammról szól, max a diagram lehet olyan témában, ami a témakörökre utal. Ne izguljatok, nem vészes! Remélem nekem is sikerült...
1078. kviky (válaszként erre: 1076. - H.Évi)
2012. nov. 18. 21:16
Úgy kell elemezni, ahogy tudod. Szerintem tengelyeket felesleges, elmondod a diagram címét, hogy mit mutat és hogy mettől meddig, aztán elemzed egy kicsit a szokásos kifejezésekkel, max még belevihetsz egy saját véleményt, hogy szerinted miért csökkent az xy adat (pl válság). Segít, ha elakadsz, kérdez és utal arra, amit mondani lehetne még.
2012. nov. 18. 20:24

nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy a diagramoknál ott van minden adat, ugye? diagram címe (vagy hát hogy mit mutat be...), tengelyek elnevezése??

tehát csak annyi a dolgunk, hogy belefoglaljuk a sablon mondatokba amit látunk?:)

1076. H.Évi
2012. nov. 18. 18:49

sziasztok!


Akkor még néhány kérdés:

- diagramm elemzésnél mennyire kell részletesen elemzni a diagrammot? értem ezalatt azt hogy a tengelyeket el kell mondani vagy ez a rész annyira nem érdekli a vizsgáztatókat...

- aki volt már szóbelizni: mennyire kell a korábban említett témaköröket (tételeket) átnézni? (ez inkább a diagramnál jöhet elő?)

1075. kviky (válaszként erre: 1071. - H.Évi)
2012. nov. 18. 15:17
A magnónál a kettőből kell min 40%ot,a szitu pedig magyarul van leírva, a támpontok pedig már angolul (hogy mit kell belefoglalni a mondókádba)
2012. nov. 18. 12:40

ha az előzőt nem nyitná meg, akkor ezen hátha..


[link]

1073. medina1986 (válaszként erre: 1069. - Gaborp)
2012. nov. 18. 12:30

Szia, nemtudom h ez segít e valamit, de kutattam a neten , és ezt találtam, nem pont uez volt a mangó második része , de valami hasonló


[link]

2012. nov. 18. 12:28

Én úgy tudom hogy a magnonál kettőböl kell összesen 40 %ot elérni..


A szóbeli nekem nagyon pozitív volt, tök kedvesek voltak, először a munkahelyemről, tanulmányokról beszéltem, aztán jött a szitu, angolul volt leírva egyébként, AISEC irodába kellett jelentkeznem külföldi munkára,miért akarok jelentkezni, milyen munkát akarok végezni, milyen szakmai tapasztalatom van, a grafikon vonaldiagram food and accomodation 2005-2007 vagy vmi ilyesmi, ott elsütöttem a tipikus mondatokat amiket a grafikonhoz kellenek pl reach a peak, és akkor nagyon bólogattak :)

segítőkészek, ha elakadsz segítő kérdéseket tesznek fel :)

1071. H.Évi
2012. nov. 18. 11:14

sziasztok!


Azt nem tudjátok véletlenül, hogy a magnónál hogy van: mindkét feladatnál 40-40%-ot kell elérni vagy a kettőből kell a 40%-ot?


Szóbeli: angolul van a szituáció meg adva??


köszi,

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook