Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. fórum

Mit főztél ma? Receptek candidásoknak. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2517. hcs2
2011. nov. 11. 10:05

Még a hosszú hétvégén sütöttem aranygaluskát, ide írom a receptet


Második időszaktól!!!!!!!

40 dkg graham liszt

10 dkg rozsliszt (csak azért tettem bele, elfogyott a graham)

5 dkg margarin

10 dkg nyírfa cukor

3 dl növényi tej (én zabbal csináltam)

1/2 mk sütőpor

1/2 mk szódabikarbóna

1 csipet só


ezeket összegyúrom és lisztes deszkán kinyújtom, kb. 0,5-1cm magas legyen, pogácsaszaggatóval kiszaggatom (gyönyörűen tudtam szaggatni)egy réteget leteszek egy kivajazott tepsibe,v jénaiba rá darált "cukros" dió (én szoktam bele citrom héjat és egy kis levet is csepegtetni) aztán megint a tészta és a diós keverék (eredetileg csak 2 réteget szoktunk csinálni, nekem3 lett, de így is átsült). Ja és fontos,h a tésztát meg kell kell olvasztott margarinnal!

180C-os előmelegített sütőben, kb. 40 percig sütöm.


A rozsliszt nem igazán illett bele, de egyébként nagyon finom lett!!!!!

Én citrommártást készítettem hozzá, m vaníliarudam nem volt otthon :(

2516. warj (válaszként erre: 2508. - Candies)
2011. nov. 11. 09:08

ezért szoktuk kérni, hogy priviben küldje át mindenki a receptet, mert eleve a diétának megfelelően módosítjuk.


Az aki kezdő rátalál a receptre és lazán megcsinálja juharsziruppal és csodálkozik ha panasza van.


Az alma miatt második időszaktól lehet csak.

2515. warj (válaszként erre: 2501. - Candies)
2011. nov. 11. 09:05

a saját magad által készített kenyeret megszárítod és ledarálod és már kész is a tk élesztőmentes prézli.


De első időszakban nem igazán fogod tudni használni, hiszen a mártogatáshoz tojás is kell ez pedig második időszakos étel.


A sütőtököt is inkább második időszaktól javasoljuk.

2514. keszani (válaszként erre: 2512. - Candies)
2011. nov. 11. 08:36
koszonom, h kijavitottad :D
2513. candies (válaszként erre: 2511. - Keszani)
2011. nov. 11. 08:34
köszi szépen a választ!
2512. candies
2011. nov. 11. 08:32

Akkor tehát még egyszer a recept:


Cukor, tej, tojás, élesztő nélküli beigli


Hozzávalók két rúd elkészítéséhez:


Tészta hozzávalói:


0, 22 kg teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt

0, 04 kg pálma vaj vagy 0, 06 kg növényi margarin

Margarinból azért szükséges nagyobb mennyiség, mert az több lekötött vizet tartalmaz.

0, 06 kg almasűrítmény

0, 006 kg sütőpor (szódabikarbóna is jó)

0, 002 kg tengeri só

0, 1 l víz


A teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet, a tengeri sót, és a sütőport alaposan összekeverem szárazon, majd belegyúrom a zsiradékot. A vízből és az almasűrítményből elegyet keverek és fokozatosan hozzáadom a lisztes zsiradékhoz. A tésztát jól nyújtható állagúvá dagasztom. Majd két egyenlő részre osztom és addig pihenni hagyom, amíg a tölteléket elkészítem.


Töltelék hozzávalói:

0, 1 kg darált mák vagy darált dió

0, 08 kg almasűrítmény

annyi víz amennyit a töltelék felvesz és kenhetővé válik


A hozzávalókból jól kenhető tölteléket készítek.


A pihentetett tésztát körülbelül 2-3 mm vastagságúra kinyújtom. Fontos, hogy a tészta ne legyen túl vékony, mert szakadni fog a hajtogatásnál, de ne legyen túl vastag sem, mert akkor nehezen sül át, és töredezetté válik.


Ezután egyenletesen szétkenem a tölteléket ügyelve arra, hogy a tészta széleire is kerüljön. A töltelékkel megkent tészta két szélét körülbelül 1 cm szélességben visszahajtom.

Ez a művelet azért történik, hogy a sütés folyamán a töltelék ne folyjon ki a tésztából és a süteményvégek is ízletesek legyenek.

Ez követően a töltelékkel megkent tésztát felcsavarom közepes erővel. Ha túl lazán tekerjük fel a beiglit, az sütéskor elterülhet, lapossá válhat. Ha túl szorosan tekerjük fel, akkor az könnyen megrepedhet. A beiglit úgy helyezem a sütőlemezre, hogy az utolsó csavarás alul legyen.


A felcsavart beigli tetejét lehet díszíteni egész mákkal, negyed vagy fél dióval.


A tetejét kisülés előtt megszurkálom, hogy a távozó nedvesség ne repessze meg a tésztát, ecsettel óvatosan lemosom vagy lespriccelem vízzel, ez azért szükséges, hogy növekedni tudjon a tészta.


Nem kelesztem, egyből a sütőbe teszem.

180 °C fokon körülbelül 20-22 percig sütöm. Kisülés után a még forró beiglit ecsettel tisztított vízzel vékonyan bekenem, hogy fénye legyen. Éles késsel csak hidegen szeletelem fel!!!!

2511. keszani (válaszként erre: 2509. - Candies)
2011. nov. 11. 08:29
panirozáshoz a megengedett lisztek kozul vmit, pl zabliszt, rizsliszt, hajdina liszt, joghurtot és házi kenyérnek a morzsáját.
2510. keszani (válaszként erre: 2508. - Candies)
2011. nov. 11. 08:28

rendben :) de ezt inkább ird oda máskor, mert aki most kezdi még megcsinálja azzal. v aki csak figyelmetlen és szo nélkul megcsinálja, v valakinek felcsillan a szeme... :)


azért kérdeztem rá, nemhogy vmi bolti suritmény.

de nagyon koszi a receptet :D

2509. candies
2011. nov. 11. 08:28
Panírozáshoz ki mit és hogyan használ?
2508. candies (válaszként erre: 2505. - Keszani)
2011. nov. 11. 08:27

Az almasűrítmény:az almát megpucolom,lereszelem és addig főzöm míg elfő a leve,ha úgy érzem,h még mindig leveses kinyomkodom

A juharszirup nem játszik természetesen!

Helyette valamilyen édesítő ami egyénenként megengedett.

2507. keszani (válaszként erre: 2504. - Candies)
2011. nov. 11. 07:46
mozzarella miatt 2. idoszakos
2506. keszani (válaszként erre: 2503. - Candies)
2011. nov. 11. 07:46
1. idoszaktol mehet
2505. keszani (válaszként erre: 2502. - Candies)
2011. nov. 11. 07:45

a bejgli második idoszakos az almasuritmény miatt, és juharszirupot senki nem probálja!


egyébként az alma suritmény alatt mit értesz?

2504. candies
2011. nov. 10. 23:35

Sajtos rúd (tej,tojás,sütőpor,élesztő nélkül)


Hozzávalók:

40 dkg mozzarella sajt

25 dkg hideg növényi margarin

25 dkg lisztet tönkölyliszt

pici tengeri só


A sajtot lereszeljük,a növényi margarint feldaraboljuk majd a lisztet gyúródeszkára szórjuk és köré "dobáljuk" a margarint.

Elkezdjük összemorzsolni a margarint a liszttel. Szép lassan elkezd összeállni.

Ekkor hozzáadunk 25 dkg reszelt sajtot, és gyorsan finom tésztát gyúrunk a hozzávalókból.

Egy zacsiba és kb 1 órára a hűtőbe tesszük, kicsit hűlni.

Ha lejárt az idő, kivesszük a hűtőből és a zacsiból.

Lisztezett gyúródeszkán vékonyra kb 3-5 mm-esre kinyújtjuk.

Az egészet megkenhetjük vízzel vagy joghurttal,de

ha valaki nem akarja nem kell!

A joghurtba még pici pirospaprikát is szórhatunk,ezzel növelve az íz élményt.

Végül megszórjuk a maradék reszelt sajttal.

Utána vékony szeleteket vágunk a tésztából.

Előmelegített sütőben kb 200-220 fokon úgy 10-15 perc alatt szép pirosra sütjük.

Könnyű, gyors, illatos, finom, egyszerűen elkészíthető.

2503. candies
2011. nov. 10. 23:13

Tej,tojás,élesztő nélküli medvehagymás pogácsa


Hozzávalók:

0,5 kg teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt

0,2 kg pálmazsír vagy 0,3 kg növényi margarin

0,1 kg apróra vágott medvehagyma

0,1 l tisztított víz

0,01 kg tengeri só

0,01 kg sütőpor (szódabikarbóna is jó)


A teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet,a tengeri sót,és a sütőport alaposan összekeverem szárazon, majd belegyúrom a pálmazsírt vagy a növényi margarint,ezt követően hozzáöntöm a tisztított vizet és végül belegyúrom az apróra vágott medvehagymát.A kész tésztát körülbelül 2-3 cm vastagságúra kinyújtom és közepes méretű pogácsaszaggatóval kiszaggatom.A kiszaggatott pogácsát sütőpapírral borított vagy kizsírozott tepsibe helyezem,olyan távolságra,hogy a sütés folyamán ne érjenek össze.Nem kelesztem, 230 °C fokon körülbelül 10-12 percig sütöm.

2502. candies
2011. nov. 10. 23:07

Találtam még 3 jó kis receptet:Íme az egyik ami hamarosan aktuális lesz!


Még nem készítettem el,de készülök rá!


Cukor,tej,tojás,élesztő nélküli beigli


Hozzávalók két rúd elkészítéséhez:


Tészta hozzávalói:


0,22 kg teljes kiőrlésű tönkölybúzaliszt

0,04 kg pálma vaj vagy 0,06 kg növényi margarin

Margarinból azért szükséges nagyobb mennyiség, mert az több lekötött vizet tartalmaz.

0,06 kg almasűrítmény vagy juharszirup

0,006 kg sütőpor (szódabikarbóna is jó)

0,002 kg tengeri só

0,1 l víz


A teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet,a tengeri sót,és a sütőport alaposan összekeverem szárazon, majd belegyúrom a zsiradékot.A vízből és az almasűrítményből elegyet keverek és fokozatosan hozzáadom a lisztes zsiradékhoz.A tésztát jól nyújtható állagúvá dagasztom.Majd két egyenlő részre osztom és addig pihenni hagyom, amíg a tölteléket elkészítem.


Töltelék hozzávalói:

0,1 kg darált mák vagy darált dió

0,08 kg almagríz vagy almasűrítmény

annyi víz amennyit a töltelék felvesz és kenhetővé válik


A hozzávalókból jól kenhető tölteléket készítek.


A pihentetett tésztát körülbelül 2-3 mm vastagságúra kinyújtom.Fontos,hogy a tészta ne legyen túl vékony,mert szakadni fog a hajtogatásnál,de ne legyen túl vastag sem,mert akkor nehezen sül át,és töredezetté válik.


Ezután egyenletesen szétkenem a tölteléket ügyelve arra,hogy a tészta széleire is kerüljön. A töltelékkel megkent tészta két szélét körülbelül 1 cm szélességben visszahajtom.

Ez a művelet azért történik, hogy a sütés folyamán a töltelék ne folyjon ki a tésztából és a süteményvégek is ízletesek legyenek.

Ez követően a töltelékkel megkent tésztát felcsavarom közepes erővel.Ha túl lazán tekerjük fel a beiglit,az sütéskor elterülhet,lapossá válhat.Ha túl szorosan tekerjük fel, akkor az könnyen megrepedhet.A beiglit úgy helyezem a sütőlemezre,hogy az utolsó csavarás alul legyen.


A felcsavart beigli tetejét lehet díszíteni egész mákkal,negyed vagy fél dióval.


A tetejét kisülés előtt megszurkálom,hogy a távozó nedvesség ne repessze meg a tésztát, ecsettel óvatosan lemosom vagy lespriccelem vízzel,ez azért szükséges, hogy növekedni tudjon a tészta.


Nem kelesztem,egyből a sütőbe teszem.

180 °C fokon körülbelül 20-22 percig sütöm. Kisülés után a még forró beiglit ecsettel tisztított vízzel vékonyan bekenem,hogy fénye legyen.Éles késsel csak hidegen szeletelem fel!!!!

2501. candies
2011. nov. 10. 22:20

Köszönöm szépen a kérdéseimre a választ!


Ma megsütöttem a sütőtökös sütit,hát mit ne mondjak...a kisfiam rögtön megevett 4-et,és természetesen a férjem is eltüntetett jó párat! :)


Holnap mivel még maradt tök,csinálok megint!

Ehhez hasonló receptek jók lennének még! :)


Közben felmerült még egy kérdés:

Ti mibe és hogyan paníroztok?

2500. keszani
2011. nov. 10. 21:42
ezuton értesitek minden diétázot, kezdőt, haladot, befejezőt, vagy akinek kell,h az ÖSSZES eddigi megosztott recept innen megvan..összegyűjtöttem... akinek nekk, privibe küldjön e-mail cimet sés már megy is :D
2499. ttimeaa
2011. nov. 10. 15:45

Hmmmm...nagyon finom lett a palacsintám.

Készítettem túrósat, meg karobosat.

2498. e9ohil (válaszként erre: 2492. - Candies)
2011. nov. 10. 10:20
Inkább szódabikarbónát használj, én is azt szoktam. Cszsuka által összeírt dokumentumban benne volt, hogy ha nincs más, lehet ezt is használni, mert annyira keveset rak bele az ember. De a legjobb ha tényleg szódabikarbónát használsz.
2497. warj (válaszként erre: 2492. - Candies)
2011. nov. 10. 08:27

18868 as hozzászólást olvasd el légyszi a másik fórumon ebben le van írva mit lehet enni az egyes idszakokban.


A keményítőt eleve kerüljni kell, mert cukorrá bomlik a szervezetben és táplálja a gombát.


A kivéve lisztérzékenyeknek azért van, mert ők szinte semmilyen lisztet nem tudnak fogyasztani, és kényszer helyzet miatt elsősorban a kukoricaliszt amit ehetnek. Az ő gombáit is táplálja, viszont ha ezt is megvonják maguktól, nem tudnak kenyeret sütni maguknak.

2496. keszani (válaszként erre: 2492. - Candies)
2011. nov. 10. 08:14
és NE felejtsd el,h az ételek 80százaléka zoldség elgyen, fove, sulve, rakottan, párolva...mindegy, de zoldség. kenyeret napi szinten MAX 2 szelet a házibol (mást nm eszunk, semmilyen uzletit sem ,mégha candidásoknak is ajánlják), tésztát heti 1x. szoval a sutket is ugy oszd be,h nem napi szinten és nem sokat!
2495. keszani (válaszként erre: 2491. - Candies)
2011. nov. 10. 08:13
a csészés sutiknek a lényege az arány. ha 1/3 csésze ez v az, akkor ugyanazt a csészét használod mindegyik kimérésére, így az arányok jok lesznek
2494. keszani (válaszként erre: 2489. - Candies)
2011. nov. 10. 08:12
csakis a citrom elso idoszakos gyumolcs. szoval a gyumis sutikrol tegyél le inkább. izesitsd fahéjjal
2493. keszani (válaszként erre: 2492. - Candies)
2011. nov. 10. 08:12

inkább keruld, keress mást v csak szodabikarbonát használj addig.

én soha nem használtam sutoport az elso szakaszban, másodikban néha tettem bele.

2492. candies
2011. nov. 10. 00:30

még egy kis apróság:

717-es hozzászólás - warj

Kukorica és származékai TILOS (kivéve a lisztérzékeny candidásokat)

Ma,azaz tegnap vettem foszfátmentes sütőport amire az van írva,h tartalmaz kukoricakeményítőt!Ez nem baj?

2491. candies
2011. nov. 9. 23:26

Bocsánat,9.hozzászólás mátka bejegyzése!

és még egy dolog:

1/3 csésze

3/4 csésze

ez kb mekkora mennyiségnek felel meg 2,5 dl csészénél?

2490. candies
2011. nov. 9. 23:21

Mátkám 9. bejegyzésében található egy Sütőtökös keksz recept,aki megsütötte már,legyen szíves mondja meg,h ő mennyi édesítőt tett bele?

Előre is köszi!

2489. candies
2011. nov. 9. 23:16

Sziasztok ismét!


Azon gondolkodtam,h az alma helyett milyen gyümi mehetne bele ami első időszakos?

Valaki sütött már borkő porral?

2488. keszani (válaszként erre: 2486. - Candies)
2011. nov. 9. 08:44
csakis második időszakban
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook