Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (38. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

88225. tumbo2017-12-19 13:53
dehogy nem lehet,én is úgy sütöttem két hete,lehet,hogy egy két csöpp belement a sütibe,pedig az orromnál volt a zsebkendő,de hát nincs itt köjál ellenőr.
(válasz lúdanyó 88220. hozzászólására)

88224. globus2017-12-19 13:52
Vizes anyagot azért zárhatom ki az olaj habosodása mögött, mert néha már első sütéskor így jár. Semmi víz nincs a húson és annak belseje sem más, mint régen. Gyanítom, hogy maga az olaj lett rosszabb minőségű. Írta valaki, valóban nem lehet már többször felhasználni. Megjegyzem, amúgy is gusztustalanná tud válni, 5-6 szelet hús kisütése után megfeketedik. Nincs értelme használat után leszűrni.
(válasz Dodi44 88206. hozzászólására)

88223. tumbo2017-12-19 13:50
na,az kéne nekem,mert a fogam még jó.
(válasz forrest2010 88218. hozzászólására)

88222. globus2017-12-19 13:47
Tésztafőzőből is létezik ilyen elven működő betét, szerintem elmés találmány. Csak kiemeled a belső edényt és már kész is.
(válasz forrest2010 88212. hozzászólására)

88221. globus2017-12-19 13:45
Ez nálunk is így van, de ha kicsit morgok, azért megmozdulnak.
(válasz lúdanyó 88219. hozzászólására)

88220. lúdanyó2017-12-19 13:45
dögrováson vagyok ..:( engem is utol ért.. vagy megfáztam v. influenzás vagyok... pont jókor kéne sütnöm de csöpögő orral nem lehet..:O(

88219. lúdanyó2017-12-19 13:43
sajnos az én körülöttem lévő ifjúság sem szeretett dolgozni.. biztos el is rontottam mert ha 3x szóltam és nem csinálta akkor megcsináltam én.. tudom nem jó módszer de jobb nem jutott eszembe..a lánykámat is csak úgy tudom rávenni, h kitakarítsa a szobáját ami már minősithetettlen, h beígérem, h elveszem a telúját na akkor gyorsan megcsinálja nehogy el vegyem..:O(
(válasz forrest2010 88214. hozzászólására)

88218. forrest20102017-12-19 12:51
a fiaméknál van 1 olyan fajta vastagkolbász / spár / ami karácsony v húsvét előtti időkbe szokott lenni , a férjemnek nagyon ízlik , most is vett a gyerek 3 szálat , olyan , mint a régen vastagbélbe töltött kolbász , szalámi , elég rövid a hivatalos szavatossági ideje , de még van a tavasziból is másfél szál , azt már csak ízesítésre használom , papr. krumpli v lecsó v sav. káp. alá , mert Bundynak beletörne a foga , annyira szikkadt már , de az íze még mindig finom :)
(válasz tumbo 88216. hozzászólására)

88217. tumbo2017-12-19 11:42
ez nagyon jó ötlet,bár az elektromos alattam van.
(válasz forrest2010 88215. hozzászólására)

88216. tumbo2017-12-19 11:40
egyszer vettünk kolbászt a karácsonyi vásáron a Vörösmarty téren,aranyáron.meg Fehérváron a lecsófesztivál,alig láttunk a füsttől.
(válasz fehérke111 88213. hozzászólására)

88215. forrest20102017-12-19 11:35
tegnap mentünk pénzt költeni , vettem Bundynak 1 elektromos takarót / nem karácsonyra , csak úgy , már régen gondoltam rá , és most odadugták az orrom alá , akciós volt :) az állandóan fázó lábainak hátha jó lesz :) / sokan voltak tegnap az au.hanba is , igaz hétvége már karácsony :)
a fiaméknál is bolondokháza van a spá.ba , annyi árút küldenek nekik , h nem tudják hol tárolni , bár sok a vevő náluk mindig , de rengeteg cucc a végén kuka :(

88214. forrest20102017-12-19 11:31
Bundy is mindent meg tud csinálni , ha képes vagyok rávenni / én már annak is örülök sok éve , h egyáltalán arra rátudtam beszélni , h építkezzünk :) idén szeptemberbe kezdtük a 38. évet a faluvégén :) még feleennyi ideig sem lakott soha sehol , 17.5 évesen jött el otthonról , vagyis ment , mert akkor jelentkezett katonáékhoz , annyira gyűlölte a szobafestést , h hiába azt kellett tanulnia , sose dolgozott a szakmájába a sulin kívül :( annyira nem szereti , h nálunk talán 6-7-8- év alatt se voltak lekenve az ajtók ! / se / oké , nekiállhattam volna én is :( de akkor + leordibálta volna a fejemet , h ne szóljak bele :(((( végül is le lett :)))))) pedig szépen és precízen dolgozik , ha ..... haha......

sok sok évvel ezelőtt , mikor még a gyerekek kicsik voltak , a férjem és a legidősebb bátyja mentek fát vágni az erdőbe / lehetett területet kérni és ha az ember maga vágta és leszállította , olcsóbb volt :) / mikor kezdték lehordani teherautóval a férjemék először Anyósomékhoz vitték , mire hozták a következő autó fát , a fiam-lányom + én behordtuk az udvarba hátra , a következőt a sógorhoz vitték , aztán a 3. megint a Mamáéké 4. + sógoré , mondta a pasi , h biztos behordta azóta a veje is az ő fájukat , de 1 db-ot se ! nem tudta a kis cukika , hova kéne rakni , általába mindig ugyanoda , apósom + akkora hisztit csapott , h ő sose fog ennyi fát elfűteni !!!! 3 kocsival jutott nekik , de 1-2 télen át nem is kellett venniük :) nálunk a gyerekek besegítettek mindig , ha éppen kellett , de az is igaz , h a fiam magától nem , de ha szólunk neki , morgás nélkül ..... de vannak , akik nem látják meg a munkát és kérni kell :( .
(válasz Dodi44 88207. hozzászólására)

88213. fehérke1112017-12-19 11:27
Tavaly véletlenül odakeveredtünk az egyik karácsonyi vásárra Pesten - hát, nem szívesen laknék azon a környéken ilyenkor! Belváros, phűűű...
Vagy akár csak Vácon, igaz nyári időszakban a Váci Búcsú, ökörsütés a fő attrakció a Duna parton, de ezen kívül is főznek-sütnek napokon keresztül. Borzalmas!
És akkor még a főtéri lecsófesztivál - hát, szerintem a környékbeli házakból olyankor elmenekülnek a lakók...
(válasz tumbo 88211. hozzászólására)

88212. forrest20102017-12-19 11:14
nekem olajsütőm nincsen / megvettem én mindenféle kütyüt és herkentyűt , de erre nem vágytam annyira , h nekem is kelljen :) / viszont olyan rozsdamentes hálóm , amibe a krumplit süthetem olyanom van , én 6 l-es fazékba sütök , ha sütök ilyesmit , abból garantáltan nem fut ki az olaj , abba éppen bele is fér ez a hálós :) bigyó :)
de az az igazság , h mostanába , mióta kisebb adagokat sütök főzök , azóta szívesebben használom a serpenyőket :)

88211. tumbo2017-12-19 11:14
sokáig,néha Fehérváron el lehet ájulni a büdös olajszagtól.
(válasz globus 88198. hozzászólására)

88210. tumbo2017-12-19 11:11
mint a csehszlovák remoska.

88209. tumbo2017-12-19 11:10
a lányom ,meg barátja szépen kifestenek nála.mondják nekem is sikerülne,de hagyjanak engem békében.

88208. forrest20102017-12-19 11:05
mikor a lányunk beköltözött volna a házikójába , gondolta hátha apci kimaszatol nála , de mivel nem ajánlotta fel , végül az egyik haverja kimeszelt , akkor odafigyelt a lányunk ezerrel és azóta ő ken-fest-maszatol :))))) és szépen ! jó h megveszi hozzá azokat a dolgokat , amivel könnyebb :) de csinálja lelkesen :)))) és nagyon szépen :) olyan a házikója , mint 1 kis ékszerdoboz :))))))
(válasz Dodi44 88207. hozzászólására)

88207. Dodi442017-12-19 07:08
A hazamon mindent megcsinalok, ide meg mast sosem hivtam, hogy csinaljon meg valamit. Garazst epitettem, betonoztam, haztetot csereltem, stb.
Magam festek en is az egesz hazamat vannak azok a Teddy hengerek es azzal nagyon konnyu csinalni. Nekem az elokeszulet attol irtozok mindig a pakolasoktol, es a velejaro cipekedesektol, mert sosem segitett benne senki sem semmit sem csinalni. Meg azt sem, hogy fogd meg a masik veget es tegyuk arrebb... pedig attol meg senki nem halt bele...
Ugy van az, hogy: Magad uram, ha szogad nincs.
(válasz forrest2010 88205. hozzászólására)

88206. Dodi442017-12-19 06:59
Vab egy electromos sult krumli csinalom, az az egy fazek, es az aljaba futoszalak vannak, es a felsoreszebe, ami a fo resze, abba olajat kel onteni es abba tenni a feldarabolt hasab krumplikat. (de csalok vele, mert nem csak krumplit sutok benne, hanem Trosnit is es neha meg rantott hust is. Az olja jo forro, es nem nagyon issza be a sutnivalok belsejebe) Az elozonek (amit a volt nejem kidobott. [idonketn rajott a hoppare es azt mondta, meguntam, es kidobtam, vettem egy masikat. konnyu ugy vasarolni, ha csak a hetvegen kapott csekkel a fizetest, alairtam es odaadtam neki mindig.)) annak volt egy rozsdamentesbol csinalt pont beleillo haloja is nyellel ellatva, az prakrikus volt mert abba tettem bele a krumplit es amikor megsult, akkor egyszerre vettem ki mindet. No eleg az hozza, hogy az edenye ugy 17 centis lehet, es az edenye also reszeben van egy belso parkanya, hogy addig kell felonteni olajjal, rengeteg fel novenyi olajvan, es annyifele gyartoja is mint a koles, Amiert emlitem, hogy egy Canola fajta olajat szeretek hasznalni, mert nem erzek utoizet neki. Ugy negyliteres budogekben szoktam venni, es utoljara egy masij markajut vettem, amiben csak egyszer tudtam kisutni a dolgokat, mert a sutes utolso reszehez ertem, amikor a krumploban levi vizes nedvessegtol elkezdett felhojagozni a forro olaj, es amikor egy ujabb adagot tettem bele aforro olaj, jo nagy buborekokat termelt es kifutott az edenyebol! Ezelott nem kellett minden adag sutese utan kicserelnem az olajat, de az utolso nevet eddig nem hasznaltam, azt hiszem nem is fogok venni belole, csak elfohujon ez a meg megmaradt Canola fajta olajom. Pedig meg csaltam is, mert talaltam egy boltot, amiben a nekik hozott disznohusokrol levagjak a zsiros reszt es olcson megkapom igencsal ugy ketes fel-hatom kilos csonagokba kapom es azt ugy a kisujjam korom nagysaguakra feldarabolom es kisutom egy kis fokhagymas soval keverve, es amikor kesz , leszurom a zsirt, es agy literes flakonokba ontogetem, amit igencsak kidobok, de az utolso evben, mar csalok vele, mert bele bele teszek belole a fozesem kozbe, a labosokba, es igy a suto olajamhoz is, es azt vettem eszre, hogy utanna a holyagosodasa jocskan lejjebb hagy egy darabig. Valamiert ossze veszik az olajom es az vizes sutnivaloim. Igy azt csinalom, hogy az electromos krumplisuto budogeje ala egy jo nagy lapostanyert teszek, hogy ne fusson a forro olaj osszevissza a konyha pultjan.
Nektem van e hasonlo tapasztalatototk es mit tesztek olyankor?
(válasz forrest2010 88204. hozzászólására)

88205. forrest20102017-12-19 06:14
egyik kolléganénimnek volt 1 nyolcvan éves nővére !!!!! a kis öreganyó még a végső éveiben is maga festegetett a nyaralójába is ! hááááát bele kell húznom !
Bundy tegnap olyan carul volt , remélem kiheveri ! egyik nap az udvaron szerelgetett , mivel gyorsan kiizzad , gondolom megcsapta 1 kis levegő , aztán annyi !
(válasz lúdanyó 88186. hozzászólására)

88204. forrest20102017-12-19 06:05
éppen az előbb sütöttem a reggeli lángost a fiamnak igaz , h csak kódis-lángost / még mindig nincsen tojásom :) juszt se veszek :) / valamelyik olajat szokták reklámozni , h v 10x lehet benne sütni :( én csak 1x 2x szoktam :))))))
(válasz globus 88198. hozzászólására)

88203. globus2017-12-18 21:11
Különben most nézem, ha jövőre nem döntenek másképp, akkor szenteste és szilveszter napján is délutános leszek.
(válasz globus 88202. hozzászólására)

88202. globus2017-12-18 21:08
Dolgozom az ügyön délelőtt. Időben ugyanannyi. Már ha felkelek, amikor kell :)
(válasz Anyagi 88199. hozzászólására)

88201. globus2017-12-18 21:07
Azt is eszünk, jóféle házit, disznóölésből. Van vagy 40 liter... olajat sosem veszek. Gondban voltam, mikor legutóbb pácolni szerettem volna, találtam némi olívát.
(válasz Anyagi 88200. hozzászólására)

88200. Anyagi2017-12-18 20:56
Igen tudom ezt a koleszterinről.
De régen simán zsírt ettek, ma meg amolyan kémiailag előállított izéket!
(válasz globus 88197. hozzászólására)

88199. Anyagi2017-12-18 20:54
Pénteken délutános vagy???
Oh, Te szegény!!!!!!
(válasz globus 88195. hozzászólására)

88198. globus2017-12-18 19:11
Még eszembe jutott, hogy pár napja az adventi vásárban néztük a lángossütő munkáját, folyamatot. Egy hatalmas kádban vagy száz liter sötétbarna olaj (zsír?) szortyogott, vajon hány napja használhatják...
(válasz globus 88197. hozzászólására)

88197. globus2017-12-18 19:02
Férjem zabálja a nápolyikat, főleg Balaton szelet a kedvence. Szalonnát, kolbászt, legzsírosabb húsokat, sőt a rántott hús sütőzsírjával meglocsolja a rizst, mert szerinte az a rendes szaft. Az ő koleszterinje 5-ös. Én meg finnyáskodok az olívaolajos káposztás uborkámmal majdnem 7-es koleszterinnel...
Koleszterint a szervezet akkor is előállítja, ha egy grammot sem viszünk be. Gyanítom, annál inkább rástartol, minél visszafogottabbak vagyunk. Annyi különbséggel, hogy utóbbi intenzitásába nem tudunk beavatkozni.
(válasz Anyagi 88192. hozzászólására)

88196. globus2017-12-18 18:58
Kókuszzsírnak kókuszolaj a lánykori neve :)
(válasz LadyBird 2015 88185. hozzászólására)