Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (23. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

83188. Anyagi2017-09-04 20:48
Mehetek hozzád kompótozni???
Nagyon finomakat csinálsz!!!
(válasz forrest2010 83153. hozzászólására)

83187. Anyagi2017-09-04 20:46
Hát, ma jó hideg van. Bezártam a háló ablakát....

83186. Dodi442017-09-04 20:34
(csak egy gondolat:
egy buta fonok, sosem tart meg egy nallanal okosabb alkalmazottat, mert az rossz fenyt vetne ra!
Sajnos itt van az eb elhantolva...
A hal mindig a fejetol kezd el budosodni...)
(válasz forrest2010 83184. hozzászólására)

83185. forrest20102017-09-04 14:08
hatalmas mázlim van h nemrég csináltattam szemüveget :) ma nagyon összefolynak a szemem előtt a betűk , hát előkotortam :))))))

83184. forrest20102017-09-04 14:02
szerintem ez is egyenország volt és haladunk megint afelé !!!! régen a mosónőt is kinevezték igazgatónak !!!! / nem én vótam ! :( / csak az volt a fontos , h jó " elftárs " legyen ! ma is közelítünk arrafele ! a jó szakember felesleges , ha közel van ahhoz a fazékhoz , akkor jöhet !
még nem is lenne talán olyan hatalmas gond , ha megtartanák a valódi hozzáértőket is , de amikor az észt lecserélik ? és ami marad az semmire se elég :(
(válasz Dodi44 83167. hozzászólására)

83183. forrest20102017-09-04 13:55
Dodi már itt is egyformák a gyümölcsök , de leginkább az ízük , már a méretek között se sok a különbség :(
(válasz Dodi44 83166. hozzászólására)

83182. forrest20102017-09-04 13:52
mindennap megpucolászok 3 szép nagy fej hagymát és felaprítom , a közepét meghagyom Bundynak , hátha enne / az általában édesebb szokott lenni :) / és a többit felaprítva lesózom picit , csorgatok rá 1-2 kiskanál olajat és a mikróba teszem 2-3 percre , ha elfogy úgy is jó , ha nem , akkor elhasználom kajába pörkölt alá v melegszendvicsbe v a piritósomra v húshoz..... a variációk száma végtelen , a lényeg a hagyma hagymával :)))
(válasz Anyagi 83149. hozzászólására)

83181. forrest20102017-09-04 13:47
nahát ! ha előbb végigolvasok , utána írok , az előbbit ki is hagyhattam volna :))))))
(válasz Dodi44 83160. hozzászólására)

83180. forrest20102017-09-04 13:43
Dodi nem sárgabelű görögdinnye / bár valaha régebben ettem olyat is / ez sárgadinnye most nem jut eszembe másik neve , olyan csodálatos aromájú , ha .....ha elég édes :) ebből szoktam néhány dobozzal fagyasztani gyümölcssalátához , mert télen az én zsebemnek kicsit drága a friss , hát spájzolok belőle nyáron 1 kicsit :)
(válasz Dodi44 83158. hozzászólására)

83179. forrest20102017-09-04 13:34
Hát nemtom , h most előre ? v visszafele megyünk az időben , de a volt munkahelyem mára már a cserkészeké :( 32.5 évez dolgoztam a Nevelőotthonban , mikor a vége felé jártunk , akkorra már Gazdaasszonyképző voltunk és volt egy szépséges kis Panzió a gyerkőcök gyakorlati oktatására :) éppen egyik nap volt 1 régi Bujtor István film az egyik adón , sok részletet itt forgattak a kastélyparkban :) igaz , h a kastély eléggé lepukkant állapotba van mára , de volt 1-2 olyan felújítás , ami ideig óráig elfogadható állapotot produkált az itt lakó gyerekek számára , na ennek is vége !!!! felújítás címén kaptak egy rakás pénzt a cserkészek és most még visszább battyogunk a századokba :( h hol fogunk kikötni ? az még a jövő zenéje :(
(válasz Dodi44 83156. hozzászólására)

83178. lúdanyó2017-09-04 13:14
Maradt rizs tegnapról vettem gombát olyan rizses gombává lényegítem át..:)

83177. forrest20102017-09-04 10:52
sok éve , mikor a lányom Olaszországba volt ő is nézett nagyokat , h a tésztához kenyeret evett az egyik ismerőse :) én maradok a hagymát hagymával , mint ahogy a cukkinivel is vagyok :) egyik nap volt tökfőzelékem belőle és ettem hozzá tökfasirtot :)
(válasz Dodi44 83155. hozzászólására)

83176. forrest20102017-09-04 10:49
Fehérke nekem nem volt most tojás a rántott csirkemellnél de a panír fini volt rajta :)
(válasz fehérke111 83174. hozzászólására)

83175. fehérke1112017-09-04 10:34
Cukkini ügyben még gyorsan elmondom, hogy a túltermésnek köszönhetően sütöttem két nagy tepsi cukkinis süteményt - az egyik csoki és diódarabokkal felturbózva, a másik fahéjas és szilvával megraktam a tetejét. Tulajdonképpen a mélyhűtőbe szántam (tavaly nyáron is elkövettem így, és nagyon jól bírta a fagyasztást), de az uram szombat este óta pendlizik a két tepsi között, lehet hogy deresedni nem sok fog belőle :-)))
Na, most már eldugulok, sziasztok.

83174. fehérke1112017-09-04 10:28
Éppen a tojás allergiásokra gondoltam, csak a bundát nem tudtam volna elképzelni - pedig hát az fontos, ugyebár :-)))
(válasz Dodi44 83163. hozzászólására)

83173. fehérke1112017-09-04 10:25
:-))) Köszi! Én is nagyon szeretek olvasgatni :-)))
(válasz Datolya 83096. hozzászólására)

83172. fehérke1112017-09-04 10:10
Azért ez meglepett: hát gyümölcsöt elsősorban az íze miatt fogyasztunk nem? (De, de, én igen :-))) A következő a fontossági sorrendben a vitamintartalom és csak ezek után jönne a többi... De hát én csak egy mezei gyalogos vagyok...
(válasz Guruljka 83000. hozzászólására)

83171. Dodi442017-09-04 09:59
Az eletben van egy tapasztalatbol jobo igazsag.
Vannak olyan lovak, akiket sosem lehet az igaslo, vagy a nyerges lonak betanitani, es vannak olyanok, akiket negyon konnyu es vannak amelyeket csak eros rabirassal tudnak ugyan arra ravenni.
Ugyan ugy van az az emberekkel is. Amikor az allamokban munkaerore volt szukseg, akkor hat az oslakossag ott volt, es hat majd lesz jo sok munkaero beloluk! Nem ugy lett. Ugy mint a nem szeliditheto lovakat, kipusztitottak oket es jottek helyettuk a feketek, akiket konnyen lehetett munkara rabeszelni. Vannak akik azt mindjak: mindenkit meg lehet venni, akar elmelettel, akar penzel, csak az osszeg vegen a nullak valtoznak. ---es hat ugy mint a lovaknal, vannak akiket nem lehet megvenni sehogyan sem, arra van a pisztoly, vagy sziberia... Szegeden is volt a "Kekito laktanya" (azert volt kekito, mert akit oda bevittek es ket-harom het mulva kiengedtek azok azza valtak odabent) az a becenev viseloje az akkori AVO-s terulet volt, ami kesobb a "Szovjet laktanya" lett.
Minden rendszerben a lancok meg vannak.
Akar pirosra van festve, akar aranyszinure. Nemelyek annyira rafinaltak, hogy a lancok nem is lesznek lathatok... -de ott vannak...
De a szinek alatt akkor is lancok maradnak, csak nemelyik hosszabb, vagy rovidebb...
Akik jol eltek alatta azok szeretik es a hiveik, akiket meg "kekitettek", azok nem szeretik...

83170. fehérke1112017-09-04 09:57
Persze, a katolikusoknál van választási lehetőség: talán három alkalommal is van mise vasárnap délelőttönként. Reformátusoknál istentisztelet vasárnap délelőtt 10 óra - és passz, mindenki ossza be magának az idejét :-)))
(válasz Anyagi 83140. hozzászólására)

83169. fehérke1112017-09-04 09:53
DE: a panírozott cukkiniszelet lefagyasztásához is itt kaptam az ötletet :-), és ez is bevált! Ugyanolyan klasszul megsül a tepsiben! Ami nem sikerült, az az én újításom volt: ebbe a panírba is belekevertem a kis baromfizsírt, de úgy nem bírta a fagyasztást, illetve letöredezett a szeletekről a panír nagy része. (Uhh, remélem, érthetően írtam le.)

83168. fehérke1112017-09-04 09:50
Sajnálom, hogy nem sikerült jó tapasztalatot szerezni - mindenesetre én örülök, hogy nálunk bevált, és finom, nem cipőtalp. (Mondjuk egy-két kísérletet én is lezavartam, mert nem akartam belenyugodni, hogy többségében jó tapasztalatokról számolnak be :-)))
(válasz g1977g 83102. hozzászólására)

83167. Dodi442017-09-04 09:41
Biztos igazad van, egy szempontbol!
De en ugy lattam, hogy az utca ket oldalan voltak a villamos mukodesehez szukseges tarto poznak, amelyek beertek a negysavos utca kozepere, es valtottak egymast az egyik baloldalrol, a kovetkezo a masik jobb oldalrol. Az eddigi rovidebb agu poznaikat ki kellett nagyobbakra cselerniuk, mivel az utca kozepe jocskan
tavolabb volt mint az eddigi utca szelenel levo vezetekeket tarto oszlopok. Legalabb is, amiket en nlattam. (megfigyeltem a dolgokat, mivel en is electromossaggal dolgoztam egesz eletemben.)
Szerintem, minden hatarozat kivitelenek vannak jo es rossz oldalai. Akinek a dontes van a kezeben, es remelhetoen a hozzaertesi gyakorlatban is es a jozan esz teruleten is van eleg tapasztalata, mi azt szeretnenk, hogy azoknak legyen a vegso szava.
De mindig ugy van az?
Emlekszem a Jeno bacsi elvett malmahoz uj vezetot hoztak. A Lajosbacsi, aki oda jott a malom vezetonek, az egy cipojavito volt egy kis falubol.
De ha engem a szivsebeszet vezetesebe tennenek, mert jo part ember lennek, hat igen sok halott ember lenne a munkam eredmenye.
A malombol is az lett. Elmaradtak a tavolabbi es a helyi oroltetok, mert elmult a hozzaertes, a minoseg.
De Lajosbacsi, minden csurotokon este fejtagito elvekrol szolo egy oras tanfolyamot vezetett a Sztalini es Lenini elvekrol, amelyen minden munkasnak ott kellett maradnia munka utan! Meg Rozsika elvtarsnonek is!
Edesapam akkor sem lepett bele semmibe sem, igaz, sok kutya is jart azon a kornyekben, de akkor sem lepett bele semmibe, akar milyen jobb jovot is kinaltak erte...
(válasz Guruljka 83067. hozzászólására)

83166. Dodi442017-09-04 08:57
A gyumolcsok is mind egyformak! vagy nagyon pici a kulondseg kozottuk. De az izuk? -hat azt ne kerdezd...
Majd jon feletek is, ha a politikusaitokat ra tudjak szoritani, igerettel, csellel, vagy penzel...
(válasz Datolya 83162. hozzászólására)

83165. tumbo2017-09-04 08:54
köszi,ez jó ötlet
(válasz Anyagi 83149. hozzászólására)

83164. Dodi442017-09-04 08:49
Itt a mezogazdasag mar uzem nem mezogazdasag. Van egy hatalmas vallalat ami mar a GEN-ekre lebontotta minden elemiszert es ugy valtoztatnak mindent, hogy a polcon nem romoljon el, egyforma meretei lesznek es majdnem minden meg egyforma szinu is, ami kedves szin a vasarloknak. A vitamin mennyiseg benne az masodrangu.
(válasz Datolya 83162. hozzászólására)

83163. Dodi442017-09-04 08:45
Nekem igy is finom.
meg csak a csetreseket nem is kell elmosogatnom utanna.
vannak aikik tojas erzekenyek, es azoktol tanultam. gyors, konnyu es finom is. (nekem)
Egyszer megprobaltam, es azota eleg suri=un csinalok, ketes felkilos zacsikba lehet itt kapni combokat, felso combokat es a szarnyat, es azokat hasznalom. Amikor megveszem a husit, hatos darabszamra zippes zacsekokba teszem, ugy teszem a fagyasztoba, es eloveszek egy zacsekot, amikor fulik a fogam ra. Nem sok munkas...
De rizzsel es salataval is finom, nem csak sult krumplival...
(válasz fehérke111 83095. hozzászólására)

83162. Datolya2017-09-04 08:37
Az meg hogy lehet?...beszabályozták hogy ne legyen közöttük nagy különbség?
(válasz Dodi44 83161. hozzászólására)

83161. Dodi442017-09-04 08:33
(ami talan meg erdekesseg, itt a minden dinnyet darabszamra arulnak, nem kilora.)

83160. Dodi442017-09-04 08:31
Erre en sem gondoltam, hogy le lehetne fagyasztani!
Mert a multkor vettem egy hatalmas sargadinnyet, es mivel egyedul elek, mar a konyokomon jott ki a sok sargadinnye. Annyit ettem belole, mert ez tenyleg egy harminc centis atmeroju volt!
(válasz Anyagi 83150. hozzászólására)

83159. Dodi442017-09-04 08:26
Igazadvan, kedves, mert erre is van peldam, a Szofi unokam! Az olyan szinjatszo, es neha majdnem el hiheto is a jateka. valami az egyik ebednel, nem illett a foga ala, es hasfajast szinlelt tole, es mindig ugy jatszotta, hogy jaj de faj a hasam tole, es azert nem ette meg, en nem eroltettem bele, es hagytam , egy bizonyos feloras rabeszeles utan, de megmondtam a szuleinek. Azok nem csinaltak belole gondot, mert vacsorara is ugyan azt az ebedet melegitettek meg , mast nem kapott. de Szofi, (4 eves) hu maradt a "hasfajasahoz"(ket batyjanak nem volt hasfajasa!) a kajatol, igy ehen nmaradt! De reggelire mar hatalmas adag reggelit amit mar joizuen megevett! :DDD
Masnap en megkerdeztem, ugye szinlelted a hasfajast?
Elvigyorodott es igent mondott! :DDD
(válasz Anyagi 83128. hozzászólására)