Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (19. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

83357. forrest20102017-09-12 05:02
több mint 20 évvel ezelőtt a lányomnak volt rá lehetősége , h építsen magának egy házikót , ajánlgatták neki azt a fajtát is amit az előbbibe leírtál / egyik kolléganőmék olyat építtettek 2 utcányira a lányomtól / én örültem , h inkább a téglaházat választotta mert úgy gondoltam , h " nehommá " a termeszek :( v egérke és népes családja :( lezabálják a feje fölül a házat :( nemtom hány évre építenek 1 " papundekli házat " de tuti , h nem az örökkévalóságnak :) és 20-on évesen azért még előtte az élet az embernek :)
a szomszéd házra néhány éve húztak bugyit kívülre , jó 15 centis szigetelést tettek rá , csodálatosan szépen megcsinálták / aztán eladták és világgá mentek a fiatalok :( / akiké most a ház azt mondják a tavalyi tél még így is rengetegbe került nekik , részben nem csodálkozom , mert az idősebb embereknek nem túl jó a keringése , látom a férjemen h állandóan fázik , de azt hittem , h az a csomagolás többet megspórol a fűtésükön , igaz , h a tavalyi tél azért nem semmi volt , nekünk is elfogyott a fánk rendesen , pedig azzal csak ráfűtünk a gázra :( + a szomszéd ház kb 3x akkora is mint a miénk :)
(válasz Dodi44 83354. hozzászólására)

83356. forrest20102017-09-12 04:33
Dodi meséljél csak :)))))) akinek + nem tetszik :( az " ugorgyon " imádok olvasni :))))) még olyan dolgokat is ami velem sose történik :))))))
(válasz Dodi44 83353. hozzászólására)

83355. forrest20102017-09-12 04:23
volt egy kedves kollégám , akinek a neje nem igazán szeretett sütni és volt egy konyhavezetőnk , aki csodálatos pogikat tud :) tepertőset is + sajtosat is , még sose ettem finomabbat az övénél :) valamit megjavított a kolléga a konyhafőnöknél és hálából sütött tepertős pogit neki , csakhát szegény :( megkínált minket is :)))))) azt hiszem a nejének nem tudott mintát vinni belőle :)))))
(válasz Dodi44 83349. hozzászólására)

83354. Dodi442017-09-11 20:39
Erdekes am a volag!
Emberi tulajdonsagunk, hogy az eletben tapasztalt elmenyeinkhez, tudasunkhoz alapitunk velemenyeinket.
Az allamokbali elet mas mint a Magyar honban levo eletkorulmenyek. Vannak poziv valtozasok es vannak negativ oldalak is. A tornadokhoz es a hurikanokhoz valo elkepzelesunket, azok termeszeti erejet, talan egy kisse befolyasolni fogja, amit ide irok. Az itteni atlagos hazakat ugy epitik, mint amit mar lattam otthon is a "Canadai" typushoz hasonlitanam, Egy kis technikai kep:
Kepzelf el egy oszlopocskat, amit itt "two by four"-nak hivnak , ami azt jelenti hogy 5 centi szeles 2 col szeles, es negy col magas, amit az itteni kereskedok mar csak nevben mondjak igy mert az ot centivol, csak harom es fel lett a tiz centibol meg ugy het es fel centi lett, No ennek a hossza, ugy 2.40 centis, az az 8 lab. Ezeket adeszkacskakat negyven centinyire egymastol a ket vegukon egy masik ugyan olyan deszkaval osszeszogelik, majt a szoba hosszusagura meretezve felellitjak, ez lesz a kulso fal, Majd a tobbi falakat is ugyan ugy csinaljak, mint amit az elobb leirtam. Belulrol gipsz lapokat szoge;nek ra, kivulre meg ugy mint ott hon a teto cserepeket, deszkabol keresztbe szogelik fel a kulso falat, Koepebe meg uveggyapotot tesznek szigetelesnek, a felrakorr falakba az az a negyvenotcentire levo deszka. oszlop felesegbe meg lyukakat furnak, amelyen keresztul a duyplan szigetelt hatomvezetekes meg egyutt is osszetarto muanyag szigetelesbe bujrtatott vezetekeket teszik, es ugy szogelik ra belulrol a goipsz felcolos lapokat. A hat teto vazara, meg felcolos funer lemezbol tesznek boritast, es arra ra jon egy sor katranypapir, majd felulre egy masik mar kockara vagott diszesebb ugyan csak katranypapir. Ez egy atlagos haz!!! A szuleim haza Szegeden, hatvancenti vastag tegla falbol volt epitve!!!
Kerdem en ha egy nagyobb vihar fog jonni, melyik hazat fogja osszedonteni??? A szegedit, vagy az ittenit???
De azt is meg kell emlitenunk, hogy a Tornado hatalmas fogoszel ereje feltud emelni autokat, ottani hazakat, annak tetejet, camionokat feldont es utcasorokat tus osszedonteni, mint a kartya varakat! de milyenek azok a hazak, amelyeket osszedont? Az elobb leirtak szerint epitettek!!!
Ezek a hazak typusat a masodik vilaghaboru utan kezdtek el epiteni, mert gyorsan olcso tudtak felellitani es nagypenzert eladni, es itt a kulcs pontja, jo nagy haszonnal!!! Gondoltam, csak megemlitem. Emellett az epitesi stylus mellett persze vannak a betonbol es teglabol epult belvarosi epuletek is mert a tornymagassagot nem birnak a gyufaszalalkbol epitett takolmanyok...
Gondoltam, csak megemlitem...
(válasz fehérke111 83345. hozzászólására)

83353. Dodi442017-09-11 20:13
[Figyu, ha valamelyikotoket zavarja, vagy nem erdekli ezek az anekdotak, csak szoljatok, mert nincsen szandekom untatni benneteket...]

83352. Dodi442017-09-11 20:10
Florida erdekessegeihez meg hozza tennem, hogy egy ottani amator radios baratom, (mert az a banda elegge osszetart) le vitt a ,i <otelunktol jocskan delebbre, mert ott a deli reszen volt egy szakasz, tolunk ogy hatvan kilometernyire, ahol a parton sok capafogakat lehetett a parti homokban talalni.
Egy fel zsebre valot szedtem ossze ott, de mar fogalmam sincsen hova lettek, miutan hazajottem ide fol. Van a nyugati oldalan egy kedvenc helyem Clearwater Beach a neve, ott szoktam berelni egy motelban ket hetre egy lakosztalyt, egyszeru, egyszobas, konyhas, eloszobas furdoszobas, pont ralatok a tengerre... Ott az tenger partja szep homokos, ugy negyven meterre van a moteltol, es amint a tenger hullamzik, a homokos lapos reszen. a viz tulajdonsaga az hogy a ;apos prttol ugye husz meterre a tengerben oda mos egy homok dunnet, es kifele jove megint az allamig erek a vizben, majd ugy jovok ki a partra. De a benti homokdunnen olyan alacsony a viz allasa, hogy le lehet ulni az oda osszegyult homokban csak a vallunk es a fejunk marad ki a vizbol,
Ott csucsulve beszelgettunk ki merrol jott oda vakaciora, es hasonlok, amikor egyszer kipillantva a tenger melye fele, ket hat uszonyt lattam meg a viz felsinen felenk fordulva! Egybol beleszaladt a madzag a gatyam korcaba, CAPAK! Szarazfoldon elo ember nezete szerint.. Az egesz ott csucsulo tarsasagot riadoztattam, es igyekeztunk ki a sekelyreszrol a partra, mert ott biztonsagosabb!!! Elmondtam ott a hazigazdanknak, es elkezdett nevetni!!! Azok nem csapak, hanem az ott parthoz le fol koszalo delfinek voltak, akik odajottek az emberekhez baratkozni!!!
Ha tudtuk volna, meg meg is lehetett volna simogatni oket!!!
Ami meg erdekes a delfinekkel, hogy egy viiszhang tajekozodasuk van, hasonlo mint a sonar a hajokon. Amikor akarjak, minket ugy lathatnak az o agyukban, hogy nekunk a belsejunbe latnak, mint egy rontgen... Erdekes, emberekhez baratsagos allatok. Filemt csinaltak mar arrol, hogy a tengerben a konnyubuvarokhoz oda jonnek segisegert, ha halasz horgok akadnak belejuk, vagy rajuk csavarodott halodarabok, vagy horgasz damilok tekeredtek rajuk... Egyik alkalommal a volt felesegem novere es ferje volt latogatoba nallunk es ott a tengerben ralepett egy tanyer alaku kis Rajara, es annak a farkan van egy tuske, amivel vedekezik, es a raja megszurta a bokajanal a fakran levi tuskevel, en mindjart szaladtam a Motel tulajhoz, hogy ilyenkor mi a teendo, szaladjak e az orvoshoz?
Erre azt mondta, hogy az rettenetesen fajdalmas, de itt egy vodor hozzak a tengerbol vizet, jol melegitsem meg es abba aztassa a bokajat es azonnal elmegy a nagy fajdalom! (gondoltam, ezt megemlitem, hatha nektek is hasznalni fog, ha legkozelebb egy kis rajara leptek...

83351. Dodi442017-09-11 19:41
Tudod, Guruljka, Florifai hatalmas felsziget, azert nagyon csabito am, annak ellenere, hogy azon a reszen nem sok hegyeket talani, mivel nincsenek. a deli reszen meg meg laposabb.
De meg kell emlitenem, az itteni nepseg Floridat es Arizona allamokat a Jo Isten varo szobajanak nevezi!
A cacsorara meni orszagiti es varosi kocsisorok, azok gelutan harom orakor kezdodnek! ( :DDD) akkor van ott a csucs forgalom. Arra fele pinces hazakat nem talalni, a magas vizallas miatt.
De az eghajlata es a tengerpartjai akar a keleten az Atlanti, akar a nyugati oldalan a Mexicoi oboli oldalat nezzuk. Nekem a nyugati oldala a kedvesebb, de a gyerekekkel mindig a keleti oldalara kellett mennem, de eloszor a nyugatira menteunk, mert a keleti oldalon allandoan nagy hullamok egy meteresek a "kicsik" es a nyugati oldalan, ugy Tampa magassagaban, meg szep mint a balaton deli oldalahoz hasonlitanam. Olyan feher homokos reszekvannak, mintha lisztben setalnal.
Egyszer egy alkonyatkor egyedul setaltam a finom homokos parton ugy haromnegyed orat oda fele, es amikor visszafele jottem mar jocskan alkonyat volt a szep napnyugtaban gyonyorkodtem oda fele, es ahogy visszafele jottem a eppen apaly volt es a viz hompkos partjan egy nagyobb kupacot lattam azt hittem mar megint egy tengeri teknos jott ki a partra, es a tojasainak magaasott likba tojja bele es majd onnan kikelnek egy ido multan. De az volt a bokkeni, hogy a teknosok joval foljevv szoktak kimenni es tojasokat lerakni. Ahogy ugy kozelebb ertem, hat lattam, hogy a teteje a kupacnak mozgott!!!
Hu ennek feles em trefa, mondog csendben leszek es ugyan micsoda tarkamacska az ott!!?? Hat ahogy a felsotetben kozelebb ovakodtam, gyorsan vissza ia fordultam, mert az a "teknosbeka" az egy szerelmeskedo par volt ... Jol kikerultem oket, hogy ne zavarjam meg a tevekenysegukben...
Csak egy emlek...
(válasz Guruljka 83347. hozzászólására)

83350. Dodi442017-09-11 19:16
HA megemlithetem, az en lanyom Aprilisban szuletett, es o is Rita! Oda illik abba a elmenben levo kepkephez, amit a kolleganod ferje festett!!!

:DDD
De az erem masik oldalat nezce, mentssegere legyen mondva az ugyved nonek, harom szep unokaval orvendeztetett meg...
(de az ist is szabadjon meg emlitenem, az o pogacsaja sem sokkal finomabb, mint az enyem...)
(válasz fehérke111 83345. hozzászólására)

83349. Dodi442017-09-11 19:11
Ha a pogacsa falo felteszi a jelentkezo ket ujjat, mint annak idejen kellett a suliban, akkor csak az en ujjaimat latnad a levegoben, mert mit csinalhatnek, "ha beleutott a hordjak"!
Teaval meg kulonosen incsiklandozo, es a belbolyhaim meg csak kiabalnak, meg, meg!!!
Amit en sutok az sokkal egyszerubb, es tukrozi az izet is...
(válasz forrest2010 83346. hozzászólására)

83348. lúdanyó2017-09-11 14:51
:)

83347. Guruljka2017-09-11 12:51
Mindig Floridában van "a balhé". Én időjárás ide vagy oda, már elpucoltam volna onnan. Évről évre be kell deszkázni az ajtókat, ablakokat és menekülni. Ha meg jó idő van, akkor ott vannak a krokodilok. Aki ott marad magától, az ne ríjjon.

83346. forrest20102017-09-11 12:03
egyedül faltad fel ? :) v rájár valaki ? :))))))
(válasz Dodi44 83342. hozzászólására)

83345. fehérke1112017-09-11 08:21
Jó pár évvel ez előtt Rita nevű hurrikán tombolt - kolléganőm férje örömében felordított, hogy végre találó nevet adtak egy hurrikánnak :-)))
(válasz Dodi44 83343. hozzászólására)

83344. fehérke1112017-09-11 08:14
:-)))
(válasz Guruljka 83338. hozzászólására)

83343. Dodi442017-09-11 08:13
Erdekesseg:
Ugye inkabb ezt erdekesebb nezni,
[link]

mint ezt:
[link]
Az allamokban most ket hatalmas vihar megy Florida issza most meg a levet, mert elotte egy nagy vihar Texas allamban volt, mivel itt a nagy viharoknak neveket adnak, ami most volt az Harvey nevet kapta, mert ezelott minden nagy vihart noi nevekkel neveztek. Errefol az itteni nagy szabadsagban elo szabadsagukra panacskodo nok fellazadtak, hogy miert noi nev miert nem ferfineve van na viharoknak? Mar ez is nagyvalami volt nekik.. (de az all mogotte, mert meg vicceket is csinaltak rola, amiknek az egyike:
Mi a hasonlosag egy no es egy tornado kozott?
Az hogy amikor a no nelep a ferfi eleteben , akkor forro es tuzes, es nedves! Amikor meg el megy, (elvalik) akkor viszi a hazat es az autot!!! :DDD
A Floridai viharnak most noi nevet adtak, Irma a neve. Hetfore varjak, hogy megerkezik! HAtalmas esozeseket josolnak, es akkor aztan az aligatorok, krokodilok, tenyleg a belvarosban fognak setafikalni ott!!! De az tolem 2000km-re van delre. Erre majd egy hetmulva gyengen lebeg ide Irma alsoszoknyaja szele... :DDD

83342. Dodi442017-09-11 07:52
(nagyon kopik a pogacsam...)

83341. Guruljka2017-09-10 20:40
Hogy én milyen balga vagyok. Lányok!

Itt jajgatok a kaporral, holott van itthon olivaolajam. (Ezt most kaptam, de ezután venni fogok!)

Régen napraforgóolajjal csináltam házilag fűszeres olajat, hát nem jó lett volna kevés olivaolajba tenni a kaprot? A fele tönkrement, a másik felét megettem egy adag fagyasztóban maradt gyalult tökkel, főzeléknek. Isteni jól esett!

83340. Guruljka2017-09-10 19:59
Hátránya - vagy előnye, nézőpont és szituáció kérdése, hogy bárhol könnyebben megszólalok a nyilvánosság előtt is, mint régebben.

Sőt, ami egyértelműen előny: könnyebben kiállok magamért.
(válasz globus 83339. hozzászólására)

83339. globus2017-09-10 19:41
Minden bizonnyal meg lehet tanulni, ha rászorít a szükség. Fiam sem szeretett soha szerepelni, s lám, ma tanít...
Szerencsére engem ez a veszély nem fenyeget.
(válasz Guruljka 83338. hozzászólására)

83338. Guruljka2017-09-10 19:33
De azóta rájöttem, hogy a fejemet nem eszik le, és kezd vizsgarutinom lenni. :D

Az egyetemen eleinte fura és szokatlan volt többek előtt beszélni. Manapság már a középiskolában is szoktatják erre a gyerekeket. Azért lassan belejöttem, viszont a fogam megcsináltatásába már csak az érthetőbb beszéd kedvéért is kezdtem bele - a másik nagy ok, hogy a diplomaosztón fülig érő szájjal vigyoroghassak.

83337. globus2017-09-10 19:01
(válasz Guruljka 83336. hozzászólására)

83336. Guruljka2017-09-10 18:57
Én annak idején nyelvvizsgáról jöttem ki, ott ült egy csapat diák a folyosón. Kiderült, hogy már előttem is ott ültek, csak akkor nem láttam őket.

83335. katus32017-09-10 18:14
Azt hiszem én is így reagáltam le a stresszt, csak kicsi fáziskéséssel.

Azt hiszem jogsi nélkül meg lennék lőve. Nekem most létfontosságú, mert a suli másik városban van és 30 perc alatt nem érnék oda tömegközlekedéssel. Ja és valljuk be, lusta is vagyok. 😁
(válasz csikil4ny 83329. hozzászólására)

83334. Guruljka2017-09-10 16:50
Nem egészen, mert a két csillagos hűtők mélyhűtőjében -12 fok van maximum, egy fagyasztóban pedig -18 fok minimum. Ráadásul a hűtőt időnként ugye le kell olvasztani (a fagyasztót sokkal ritkábban is elég), ezért olyankor pl. a kapor, mint picike tömegű valami, pikk-pakk kienged...
(válasz smudlaagi54 83328. hozzászólására)

83333. lúdanyó2017-09-10 13:29
Ma a sült hús mellé krumplipürét készítettem de olyan sós lett de olyan..:O( megcsináltam az unokámnak krokettnek így már jó lett..:)

83332. lúdanyó2017-09-10 13:24
hát ahhoz képest, h utálod..:OD
(válasz smudlaagi54 83309. hozzászólására)

83331. lúdanyó2017-09-10 13:23
nevelő szülő vagyok..:)
(válasz katus3 83307. hozzászólására)

83330. forrest20102017-09-10 09:54
ügyi vagy :)))))) akárcsak a férjem :))))) ő is mindenféle herkentyűt megjavít / ma már süti se kell neki hozzá , mellé , érte :(
(válasz Dodi44 83326. hozzászólására)

83329. csikil4ny2017-09-10 08:49
Én is pánikoltam szóbelik előtt, a tavaly attól ijedtem meg, hogy magabiztosan mentem be, kihúztam a tételt és miután elmondtam mindent a témáról, kijöttem és akkor kezdtem el remegni. :)

Globus, ezért nincs nekem se jogosítványom. :( Pedig nagyon kellene, de megtaláltam a pozitívumát is: nem kell féljek, hogy balesetet okozok.
(válasz katus3 83306. hozzászólására)

83328. smudlaagi542017-09-10 07:45
Miért ne müködne?A hőfok ugyanannyi.De ha van egy kis müanyag dobozod akkor folpackkal együtt érdemes beletenni,mert átveheti a kapor illatát a többi élelmiszer.
(válasz Guruljka 83317. hozzászólására)