Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (18. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

88822. Dodi442018-01-03 17:34
Magam reszerol a "helyesiras" ba nem szolok bele, annak a helyes, vagy nem helyessegebe, mert az egy datumozott fogalom. Marmint a helyessege.
Mint egy maganak elveket alkotott ember, meg mindig nem tudok elfogadni olyan szavakat, amelyeket a mai valaki alltal kikialtott, helyes-nem helyes torvenyeket krealta. Annak idejen amikor az erettsegi elott alltunk, mindenki vigyazott a P-jeler es a Q-jara (egy erdekesseg: annak idejen andliaban es az ireknel a kocsmakban, amiket ok "Bar"-nak titulalnak az volt a soruk merteke, egy adag az egy Pint, vagy egy Quart volt, es az nagy ar kulonbseg! ezert montak a kiszolgaloknak, hogy vigyazz a P-jeidre es a Quart-jaidra az elszamolaskor), hogy semmi sem repuljon a szel ellen, es a magassagi merce folott at tudjunk kerulni, biztonsagosan, ki mennyivel alacsonyabban, ki magasabban az atlagtol, de a rud folott legyen.
A mai atlagos szavaim hasznalataval, es ertelmevel aranylag tisztaban leven, a mai napig sem tudom elfogani azt a szot hogy "egyelore" nekem az ugy hangzik helyesen, hogy "egyenlore".-es a helyes irast figyelo harapos kutyusoknak egybol kinyilik a bicska a zsebukbe erte. De nekem az sosem hangzott jol, ha valami egyenes az egyenes negy egyees. tudom az mas fogalom, de az egy balancirozott kiejtes nekem az egyenes, de az egyelore az nekem hianyos kiejtes, nekem nem hallatszik egyensulyozottnak, de ez csak az en fogalmam nem szolok meg mast, ha maskent gondolkodik.
Nekem az a szo akkor is egyenlore fog maradni, akar hanyan is fogjak a piros tollukat ketkezre fogni.
Hogy balaki mit mond es miket tesz a hazafiassagukat kiemelve, nekem az a velemenyem, amit annak idejen a Svejk a derek katona iroja, Jaroszlav Hasek azt mondta, hogy mindenki hulyulhet a maga modjan, vagy valahogy igy. Ameddig nem sert, masokat vele, addig csinalja a maga modjan ahogy akarja, csak amikor a tettekre kerul a dolog akkor aljon helyet es ne valtozzon egerre.
Az alabb emlitett magyar emlekek rendezvenyekeni bemutatoja nem van egyedul, mashol is vannak, pl. az eszak del elleni harcokal ujra es ujra demonstraljak, eljatszak az agyukkal es a lovakkal, kardokkal egyutt!
-persze csak az allamok eszeki reszen, mert annak idejen a deliek veszitettek.
Olyankor van nagy piknikezes es sorozesek. Szoval egy alkalom, hogy egy idoszakot massa tehessunk, mint egy megszokott atlagos hetvege.
Mindig is voltak, csak kulonbozo szemszogokbol nezve a dolgokat,,,
-emlekszel, hogy muszaly volt mennunk az aprilisnegyedikei felvonulasokra es mas akkori jeles unnepekre?
-de megtanultuk, hogy hol, mit kell mondani, de a szabad gondolkodasunkat megtudtuk tartani.
-nekem volt kek es piros nyakkendom is a fiamnak mar zold volt. :D
"Az "echte magyar" általános szólás, kicsit csúfolkodós, mert svábul mondja, hogy igazi, vérbeli magyar."
Ezt nem ismertem, mert az igen kiutkozott, a mas nyelvel kifelyezett jelzo, de az ironiajat nem ismertem.
De azt tudom, hogy egyidoben a hivatalos magyar orszagon a kotelezo hasznalt nyelv az nemet volt hazankban, Az az annak az unokatestvere, az "Ostereich" az az a "keleti birodalom" nyelve, az osztrak volt.

88821. Guruljka2018-01-03 16:24
Dodi, én akkor tudok méregbe gurulni, ha valaki a magyarságot annyira ki akarja mutatni, hogy még a helyesírási szabályokkal ellenkezve is nagy kezdőbetűvel írja, és a magyarságra hivatkozik, holott hazaszeretet ide vagy oda, be kell látni, hogy ez a kis Kárpát-medence egy keverőtálhoz hasonlóan, sok nemzetet egyesített.
Az a bizonyos magyar konyha is inkább csak a 18-19. századi polgári konyhából alakult, a paprika őshazája nem az Alföld, ahogyan a barack is Ázsiából került ide "csengő barack"-nak.
A keveredés nem válik egyetlen népnek sem hátrányára, a magyar kultúra a környező kultúrák javát olvasztotta magába. Ezt kellene a maga helyén kezelni, és nem fenn hordani az orrunkat. Sokan tájékozatlanságból magyarkodnak szerintem.

Az "echte magyar" általános szólás, kicsit csúfolkodós, mert svábul mondja, hogy igazi, vérbeli magyar.
(válasz Dodi44 88805. hozzászólására)

88820. Dodi442018-01-03 15:15
Bizonnyara te is ismered, hogy a Duna televizio musora, az egesz vilagon veheto.
Azert, had kerdezzem meg a magyarok mit tartottak a nyerguk alatt?
(a lovat!)
-de azota mar jott a tomegkozlekedes is, majd a magan kenyelmes autokazas.
Nem hinnem, hogy kokorszaki ismereteket tartok hazankrol.
Amator radiozok, nem csak az itteni engedelyem van hanem Hazankbol is van magyar amator radio engedelyem, az egesz vilaggal osszekottetest tartok, az otthoni barataimmal, szeretnem azt gondolni, hogy realis ismeretekkel rendelkezem a hazankban tortentekrol.
Elfogadhato idokozonkent hazajarok, minden osztaly talakozon reszveszek, a fiam minden vakaciojat hazankban tolti.
Az utobbi 10 evben otthon eltem egy par evet, kissebb megszakitasokkal, van ervenyes szemely igazolvanyom es utlevelem. Magyar ujsagokat is olvasok, amint te is tudod, tobbek kozott a Bogard es Videke lapjat is...
Amik ugyan nem tesznek okossa, csak talan informaltabba...
De ha ismered Mark Twaine mondasat,
Az aki nem olvas ujsagot az nincs informalva.
Ha olvas ujsagot akkor felre van informalva.
[“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”]
Ugyan is keves olyan ujsagot tudsz manapsag talalni, akik a nep oldalarol nezve kozli a hireket, nem pedig valakinek az elbujtatott erdekei szemponjabol.
(válasz tumbo 88807. hozzászólására)

88819. Dodi442018-01-03 14:22
Szepen, megbocsajtoan fogalmaztal, nem az odaegetett fozeleket mondtad.
Mert ami igaz az az igaz.
(válasz LadyBird 2015 88817. hozzászólására)

88818. Dodi442018-01-03 14:20
A velemenyemet arra alapitom amit masoktol is tanultam, es az eletem tanitott ra.
Ahhoz, hogy valaki tisztessegesen meg tudjon elni, elore es szerencses hatarozatot, tervet kell mindenkinek kesziteni, aminek a vegrehajtasat meg kell csinalnia.
Mivel a gyerekkor allapota meg keves elettapasztalatot adott, igy masok, vagy a szuleink elorelatasara, segitsegere van szuksegunk.
Ha arra gondolunk, semivel szulettunk, de az eletben azt kell eladnunk amink nekunk van, es ertekesebbnek kell lennie mint az atlagnak, mert akkor kapunk tobbet erte, mint az atlag.
Tehat az eletunk elejen gyujtsuk a fejunkba amit csak tudunk, es ara kesobb nagyszuksegunk fog lenni!
Mert ha valaki megtamad az anyagijainkat eltudja venni amink van, de nem ami a fejunkbe van.
Ha olyan foglalkozast valasztok magamnak, amibol az orszagomban a 80%-anak van, abbol nem tudok szepen megelni, de ha olyant valasztok amibol csak 5% nak van, es ha arra szuksege van az orszagomban, akkor en jobban fogok elni, mint az orszag 80%-a.
Tehat a ket szazalek kozotti iranyaba erdemes igyekeznem, Mert minnel nagyobb az igeret annal nagyobb a riziko az eleresehez.
A masik fo pont, hogy szeretnem kell azt amit a fodlakozasomnak valasztok, mert az eletem nagyreszet azzal toltom el.
Ezert jarunk iskolaba.

Ahhoz, hogy eletunk hazat megtudjuk epiteni, arra van szukseg, hogy ne lapos vizes teruletre, nadbol epitsunk, es azt varjuk, hogy majd ha higed lesz, majd azok akik eros, meleg hazat epitettek, azok majd befogadnak bennunket.
Egy jo eros ko alapot tegyunk le.
Az az iskola.
Az eletben, ha valaki tobbet tud es alkalmazni is tudja, talal egy helyet ahol azt jobban tudja eladni, jobban fog elni, mint aki nem.
Az elet egy allando piac.
-emlekszel regen az Ormeny kupecek a felvideki havasokban vettek a marhakat es oda hajtottak el, ahol jo hasznert tudtak eladni. Regen a magyar gulyakat nyugatra hajtottak es ott adtak el.

Azt kell arulnom amim van.
Es ha szerencsem van ott, ahol tobbet adnak erte.
Vagy meg kell elegednem azzal amit helyben kapok, de akkor ne zugolodjak.

88817. LadyBird 20152018-01-03 13:50
Megalkottál egy új receptet! Sült lencsefőzelék!😊
(válasz Dodi44 88816. hozzászólására)

88816. Dodi442018-01-03 13:40
Hat eltoltam a "fortejat" nem tudom!
Lencset foztem hetfore, fozeleket, mert levesem mar volt. Hat betettem a kuktaba, mert csak az a kedvencem ha fozo edenyeket vigyulalom. hat feltettem a gazt alatta magasra, hogy hamarabb kezdjen el futyulni {mert akkor eri el a megfelelo homersekletet , amikor a goz mar mozgatja a nyomas regulalo sulyt.
De a baj ott csirazott ki, hogy elfeledkeztem rola. Arra lettem figyelmes, hoyg egett szag tekergozik a levegoben.
Felugrottam, hat odaegett.
De leszedtem a tetejet, ugy egy masfel centisnyi reteget ki kellett dobnom, de a tobbi reteg az eheto volt, kulonosen, hogy egy kis karacsonyrol maradt sonkaval es a levevel megbolonditottam...

88815. Dodi442018-01-03 13:19
Ahhoz, hogy erdemleges velemeny kulonbsegeinket kifejthetnenk, ahhoz alapos es erdektelen ismeretekre lenne szuksegunk.

88814. lúdanyó2018-01-03 12:56
ez tetszik..:D
(válasz forrest2010 88811. hozzászólására)

88813. Dodi442018-01-03 12:43
Magyar vagyok.
-de mashol elek.
Sosem tettem olyant amiert magam, vagy a hazamnak szegyelni valoja lenne, [eppen az ellenkezojet].
Ha a GEN-emet elemeznenk, megint mas eredmenyre jutnank.
(válasz LadyBird 2015 88806. hozzászólására)

88812. forrest20102018-01-03 12:18
ugye ezt nem nekem írtad ? :)))))) mert engem hátulról a csíkos pólóm miatt ismersz meg :) mert egyebem sincsen :)))))) csak 1 rakás csíkosom , az a kedvencem :)
(válasz tumbo 88809. hozzászólására)

88811. forrest20102018-01-03 12:16
hááááát , gondolom én :) ott , ahol már 72-óta él vagyis , h akkor ment világgá , de attól még a szülőföldje Magyarország / bakker én + még az országhatáron kívül se jártam soha :) nekem ide szól jegyem , itt a helyem......Bundy + még ráadásul ebbe a faluba jött világra is / a spájzba :)))))) ha mondom , mindig leüvölti a fejem :( pedig így van , amikor született akkor még szoba volt , de utána az lett a spájz :) azért olyan beles :))))))
(válasz LadyBird 2015 88806. hozzászólására)

88810. forrest20102018-01-03 12:08
....de még az életünket vérünket se !!!! nem olyan sokkal fiatalabb nálunk ! túléljük ! különben is már éppen elég sokmindent lenyúltak ! ha mi éljünk meg a kicsiből ? ők + fizessenek abból a rengetegből !!! amit lenyúltak !!!! hova tüntették el még a vörös iszap áldozatainak adakozott pénzeket is ?!!!!!!

88809. tumbo2018-01-03 11:23
én távolra rosszul látok.mondom ,ne sértődj meg esetleg a járásodról,a csípődnek a mozgásáról ismerlek meg.de az apró betűket is egyre rosszabbul látom.

88808. globus2018-01-03 11:05
Amíg aktívan játszottunk mindenféle nyereményjátékban, rejtvényen, rendszeresen nyertünk. Még lávaköves grillezőt, sportfelszerelést, sajtcsomagot, mosógépet is.
Nincs már idegrendszerem ilyesmihez...
(válasz forrest2010 88799. hozzászólására)

88807. tumbo2018-01-03 10:10
bocsi ha majd a mészáros,meg az orbán felajánlja a javait,igaz mit szegény,hisz pénze sincs,még kiderül,hogy nekem a szegény nyugdíjasnak több van.én az életemet semmiképpen,gondolom ezzel nem egyedül vagyok.arról van itt szó,hogy a Kárpát medencében rengeteg ember keveredett.te persze nem nézel magyar tévét,az igazi magyar szittya,aki lövöldöz a lóról ,meg belovagol,mint a semjém,a díszszemlén. életünket és vérünket,mondta valaki Mária Teréziának.de a pénzünket,azt nem.

88806. LadyBird 20152018-01-03 09:23
Dodi, Neked hol a hazád?

88805. Dodi442018-01-03 05:51
Khmmmmmm...
Csak ugy, beirtam a keresombe, hogy mit ertenek ok "Echte Magyarnak"
Hat a kereso nekem kihozott tobb oldalon tobbsoros "valaszt", emlitest, hogy hogy kell kiejteni, hogy mennyi jelentese lehet, hogy tajszolasai, meg a szo irodalmi eredete, de a jo par oldalas nehol otsoros ra valo utalasokbol egyik sem valqszolta meg csak korulirta, igazi politikus elmelet, Ugy tudnak sokat es nagyon hangosan orak hosszaig beszelni, hogy semmit nem mondanak!szoaradat, de semmi tartalom!!!
Nem e lett volna egyszerubb mindjart az elso valaszban odairni, Echte magyar= tiszta magyar, vagy ezeknek a szinonim jelentesei.
De el kellett pocsekolnom egy csomo idot, mig azt vartam, hogy kerlek, csak egy-ket szoval, valahol emlitsd mar meg, ird mar le, nekem nem a hab kell hanem a sort akarom inni nem a habot.
Az allamokban van egy mondas KISS ami persze egy betu szo, itt ugymondjuk hogy betu leves.
A KISS = Keep It Simple Stupid! = az azt jelenti magyarra forditva, hogy csinaljuk egyszerunek. Azt hiszem akik a keresokbe a valaszokat irjak nagy fenyes szemekkel, ugyan azok akik a hasznalati utasitasokat irjak!
Pl amikor az autom kezi konyveben kerestem, hogy milyen fajta gyujtasba valo gyertya valo az en kocsimba?
Ami a tartalom jegyzekben a GYertya kijelzesnel valo oldalszamot feltuntettek, hat oda lapoztam, ott vagy hat mondatban elmagyaraztak nekem, hogy nem jo helyen keresem, mert az az alkatreszek kozott az electromos alkatszeszek kozott talalhato az ez meg azopn a lapon, A gyertya szama harom betu es harom szambol allt.
Azt a tartalomjegyzekben feltuntetett oldalon is oda lehetettvolna irni! Azokat az embereket akik az ilyent vagy ehhez hasonlokat irjak, azokat szeretnem az o koltsegukon taxival kotelezo lenne Sopronbol- Csap ra elkuldeni, hogy tobbszor erintsek Pecset, Budapestet, Gyort, Szegedet, Dunafoldvart, Zalaeregszeget, Szolnokot Balatonfoldvarat, Hodmezovasarhelyet, Siofokot, Bekescsabat, Komarom, Sopronkohidara, Hatvan, Balatonszarszo, Battonya, Kiskoros, es onnan Csap.
Kozben nincs megallas etkezesre sem WC-re.
Szeretnem remelni, hogy legkozelebb maskent valaszolnanak egy kerdesre.
Az Echte Magyar az egy erzes, nem pedig egy biologiai megfogalmazas. Nezzunk csak a kezdetunre, het torsz...+ plusz atorokok, akik 3/4 reszunket megoltek es jottek a hason bevandorlok ugy eszakrol-delrol es nyugatrol.
Szerintem az szamit, politikusok nelkul, hogy kiknek valljuk magunkat, kiert halnak meg es kiert aldoznank fel javainkat. Hol valljuk azt, hogy az a hazank.
(válasz Guruljka 88788. hozzászólására)

88804. forrest20102018-01-02 22:43
1 szelet süti többe kerül és még árt is :) hizlal ! 1 lottó + lehetőség arra h hetente 1x még izgulhat is az ember lánya :)
(válasz Anyagi 88769. hozzászólására)

88803. forrest20102018-01-02 22:33
én is fagyasztottam belőle , mert kb 3 kilónyi ? volt a nagy cs ! nemrég vettem 1 fej kelkáposztát / 300 ft volt :) / és v 4x 5x főztem belőle , most frankfurti levest , igaz , h nem főzök már nagy kondérral semmit , de 1-1 alkalommal elég az is :) kipróbáltam már a rizs közé is :) nagyon klassz :)
(válasz Anyagi 88758. hozzászólására)

88802. forrest20102018-01-02 22:28
pácoltam , kis kefírrel kikevertem a lisztet-sót- kevés vízzel és abba van sorbarakva a bevagdosott husiszelet / ilyenbe szoktam tenni a csirkemell szeletet :) v néha a szűzérmét :) nem sok , nem nagy darabok :) de 1-2 evésre elég az is , néha teszek bele 1 kis őrölt borsot is :)
(válasz Anyagi 88759. hozzászólására)

88801. Guruljka2018-01-02 22:25
Ismerős nő a férjének vett mobilt, hogy villoghasson a többi közmunkás közt. (Még nem volt általános akkor a mobil.)
Na aztán egy randivonalon be is csajozott a jóember, itthagyta a családját.

88800. forrest20102018-01-02 22:24
tudom , már kipróbáltam , ráharaptam :(
(válasz Guruljka 88762. hozzászólására)

88799. forrest20102018-01-02 22:23
1 régi kolléganőm is nyert , ő 1 millát hajdanán valamin , a férjének fizetett be belőle 1 autóra :) aztán hálából az új autónak köszönhette a férj az új nejét :((((((
(válasz tumbo 88763. hozzászólására)

88798. forrest20102018-01-02 22:20
igen :) ezért jó a férjemnek neki van v 7-8 pót szemüvege is , mert tele vele minden üzlet :) / a gyerekeimnek is mínuszos volt , míg hajdanán + nem műtötték a szemüket :) jövőre már 20 éve lesz :)
(válasz Anyagi 88765. hozzászólására)

88797. forrest20102018-01-02 22:14
vettem olyat a szemüvegemhez :) de nem jó :( mert beletekeredett a hajamba / tudom , vágassam rövidre :(
(válasz Dodi44 88781. hozzászólására)

88796. Guruljka2018-01-02 19:14
Csak el ne feledkezz arról, hogy ott van.

Mert aztán keresheted, míg egy, a visszafojtott röhögéstől könnyező családtag el nem navigál, hogy nézd meg a fürdőszobai tükör alatti polcon.

(Apósommal történt meg...)
(válasz Anyagi 88787. hozzászólására)

88795. smudlaagi542018-01-02 18:19
Bár engem nem érint,de majd valamit kitalálnak amitől majd drágább lesz mint eredetileg volt.Arra azért kíváncsi vagyok,hogy a nettel mi lesz.Arra mit fognak kitalálni???
(válasz tumbo 88778. hozzászólására)

88794. smudlaagi542018-01-02 18:17
A skótok már tanulni járhatnának hozzám!Bár még egy forintot sem sikerült félre raknom.De egy fél év múlva már rendes nyugdíjas leszek.Igaz hogy akkor meg a csatornát vonják majd 33%-ot.
(válasz Guruljka 88776. hozzászólására)

88793. smudlaagi542018-01-02 18:10
A francba.Mit ehetett hogy ennyire megtáltosodott?
(válasz forrest2010 88748. hozzászólására)