Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (18. oldal)

Kategóriák: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Sütés, főzés / Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

76935. tumbo2017-02-07 13:20
fél évig sántítottam,azt hittem meghalok a fájdalomtól,úgy jártam dolgozni,az óvódásgyerekek csúfoltak,ahogy vonszoltam magam.voltam mindenféle orvosnál a fájdalomközponttól mindenhol.a doktornő,aki csak rápillantott a lábamra,ötezer forintot kért.utána a fájdalomközpontos már csak fele díjért 5000.-ft,elküldött fizikoterápiára.a buszra is alig tudtam felkapaszkodni.kilenc alkalommal voltam.kérdeztem a nőt,szerinte ez használ?azt mondta,ha eddig nem,akkor már nem,mondom köszi.harmadnapra javult a lábam,mindenki csodálkozott,hogy már nem sántítok.engem a lábam fog a sírba vinni.
(válasz Guruljka 76932. hozzászólására)

76934. Granada2017-02-07 13:05
Elképesztő, milyenek néha. Mintha nekik nem lenne mindegy?
Nálunk sem a háziorvos írja elő ezeket, sajnos. Egészségpénztárat fizetünk, és egy évben egyszer a befizetés 20%-a visszajön az adóból. Ebből a visszatérítésből csináltatjuk ezeket a vizsgálatokat. Tb-re megoldhatatlan lenne szerintem :(
(válasz Guruljka 76932. hozzászólására)

76933. Datolya2017-02-07 12:58
Nálunk ehhez a belátó háziorvos hiányzik.
(válasz Granada 76926. hozzászólására)

76932. Guruljka2017-02-07 12:47
Jó, hogy részt vesztek ilyen szűrésen.
A mi házidokink a nagyrutint bólogatva kiírja, de azt majd kipróbálom, milyen képet vág a tumormarkerekhez.

A lábamban "talált" érszűkület gyanújával nm volt hajlandó beutalni egy sima Doppler-vizsgálatra, ezt azóta sem értem.
(válasz Granada 76928. hozzászólására)

76931. Granada2017-02-07 12:45
Esetleg sáfrányod van otthon? Sáfrányos rizses hús, hagyma nélkül?
(válasz Guruljka 76929. hozzászólására)

76930. Granada2017-02-07 12:44
Ebben is van valami. A jó lelki állapot nem engedi legyengülni sokszor a testet.
(válasz LadyBird 2015 76925. hozzászólására)

76929. Guruljka2017-02-07 12:42
Hogy visszatérjünk a spóroláshoz: én ma a hagymát fogom kispórolni a kajából, mert tegnap elhasználtam, és egyikünknek sincs kedve elmenni emiatt megint a boltba... :D Kérni meg nem akarok a szomszédtól.
Pedig valami rizses húsfélét terveztem...

76928. Granada2017-02-07 12:42
Ha már orvosok: a jövő héten megyünk az éves szűrésre a férjemmel, kíváncsi leszek, mit hoznak ki a leletek! Hiába járunk évente, kicsit mindig izgulok, de hát ilyen az ember.

Nézetünk mindent: röntgen, ultrahang, teljes labor, terheléses ekg, tumormarkerek, máj, vese, szív. Megkönnyebbülés, amikor azt mondják, hogy minden rendben.

76927. Guruljka2017-02-07 12:39
Igazad lehet, én is magamon tapasztalom, mennyire számít a lelkiállapot.
Pl. amikor depresszióval kezeltek, sorozatban jött ki a számon a herpesz. (Ez persze nem javított a hangulatomon.) Ráadásul többesével! Most, ha véletlenül ki is csapja a számat valami, szinte azonnal múlni is kezd, nem fejlődik ki teljesen, és két nap alatt el is tűnik.
Akkor fázom meg, ha lelkileg túl vagyok terhelve. A csúcs az, amikor "lelki alapon" kapok tüdőgyulladást. Sokszor volt már életemben, nyilván köthető volt valami megfázáshoz, de mindig olyankor jöttek elő a tünetek, amikor kellett az a pár nap pihenő az idegrendszeremnek is.

Az egyébként jó mozgású fiam, ha lelkileg "vége van", olyan, kisebb balesetet szenved, amit a saját rossz mozdulatának tudható be. Ha rendben van idegileg, akkor jól tud akár nagyot esni is. (Értem ez alatt, hogy jól tompítja az esést.) És a rossz étkezési szokásai ellenére talán még sosem volt influenzás, ha nagy ritkán megfázik, annak is alapos oka van, de át is vonul rajta két nap alatt.
(válasz LadyBird 2015 76925. hozzászólására)

76926. Granada2017-02-07 12:39
Nem kell hozzá szakorvos, egyszerű vérvételen lehet kérni, hogy arra is szűrjék. Ezt egy belátó háziorvos is elrendeli, és akkor nem szükséges magánlabor. Ott pár ezer ft.

Kénytelen voltam tájékozódni a témában, s azt tudtam meg, hogy a felvett d vitamint másfél hónapig tudja tárolni a szervezet. Így a novemberig felvett mennyiség már december végére kiürült. Táplálékkal nem lehet normál mennyiségben bevinni, maradnak a tabik, mert márciustól lesz legközelebb megfelelő a napsütés, de akkor meg mennyit vagyunk még napon? Szinte semmit, azt is kabátban, hosszú nadrágban.

Rossz, ha a szervezet egyensúlya megbomlik, nem győzi az ember pótolni a dolgokat.
(válasz Datolya 76923. hozzászólására)

76925. LadyBird 20152017-02-07 11:18
Szerintem nem csak a vitaminszintünktől függ, hogy elkapunk-e egy aktuális vírust, hanem a lelkiállapotunktól is. Én legalábbis azt tapasztaltam, hogy ha minden rendben volt bennem, akkor szaladgálhattak a bacik körülöttem, akkor sem kaptam el...

76924. Datolya2017-02-07 11:06
Ha nem mondom akkor is így van.
(válasz tumbo 76922. hozzászólására)

76923. Datolya2017-02-07 11:04
Igen, ehhez már szakorvoshoz kell járni, hogy a d3-at is nézzék vérvételkor.Mástól is függhet ez, hogy építi be a szervezet, nem gondolod?Én csak az utóbbi időben nem voltam rengeteget a napon, és zöldség, gyümölcsevő vagyok, valami miatt mégis pótolni kell.
(válasz Granada 76915. hozzászólására)

76922. tumbo2017-02-07 11:02
ne is mondd,én az apámtól a köszvényt örököltem,meg a vékony lábait.egy pozitívum,a fogait.mármint nem a fogsorát.
(válasz Datolya 76921. hozzászólására)

76921. Datolya2017-02-07 10:58
Jó hogy a nagyidnál ez bejött.Sajnos a férjemnél nem.Az öröklött hajlamok is sokat számítanak.
(válasz pomponlány 76913. hozzászólására)

76920. Datolya2017-02-07 10:53
De aranyos.Így kell élni.Biztosan kedvelném.
Az enyémet mindig csak a leendő szörnyűségek foglalkoztatják.Egész nap nézi a tv2-t, amiben a véletlenül előforduló jó hírek fölött simán átsiklik.
(válasz pomponlány 76918. hozzászólására)

76919. tumbo2017-02-07 09:48
jobb is,mintha Kossuthot hallgatna.
(válasz pomponlány 76918. hozzászólására)

76918. pomponlány2017-02-07 09:45
Tudom, hogy a D vitamint a napból "nyerjük", ezért is említettem a napot télen.
A 4 évszakról meg annyit, ha nem így lenne, akkor nem is lennénk fehérek.
Anyukám a vérvételről annyit szokott mondani, hogy minek aggódjon előre, ha most jól érzi magát. De az életbiztosításról is ez a véleménye. Az olyan lenne, mintha direkt várná a bajt. Amúgy ha hiszitek, ha nem, a rádión neki egy szlovák adó van befogva, pedig egy szót sem tud szlovákul. De így, nem érti a híreket.
(válasz Granada 76917. hozzászólására)

76917. Granada2017-02-07 09:04
A d3 vitamint nem lehet étellel bevinni. A napsugárzás hatására termeli a bőr, ételben elenyésző a mennyisége. Ha a nap beesési szöge olyan, éppen a 4 évszak miatt, mint nálunk ősztől tavaszik, akkor nem jut hozzá a bőr a megfelelő sugarakhoz a termeléséhez. És ruhában is járunk olyankor.

Ezt érdemes figyelembe venni, egy ilyen beteg országban, ahol a betegségek kétharmadát összefüggésbe hozzák a d vitamin hiányával, a meddőségtől a cukron át a rákig és az influenzáig.

Örülök, hogy az anyukád 65 évesen nem beteg, de egy szűrés neki sem ártana. A hiányállapotok lappanganak, és utána okoznak bajt. Egyszerűbb megelőzni a dolgokat. További jó egészséget kívánok neki!
(válasz pomponlány 76903. hozzászólására)

76916. tumbo2017-02-07 09:03
én nagyon szerettem gyalogolni.mindennap a munkába,oda-vissza egy óra.persze mindenki hülyének nézett,de kellett a 8-9 óra ülés után.most hiányzik is.
(válasz smudlaagi54 76911. hozzászólására)

76915. Granada2017-02-07 09:00
Én alapvetően azon az állásponton vagyok, hogy vérképet kell csináltatni, és abban kérni a D3 szintjének mérését is, mert nem az alap vérkép része. Ez utóbbi nagyon elavult rutin sajnos.

Az pedig fekete-fehéren megmutatja, hogy mire van szükség, ami kívülről nem látszik, a test viselkedéséből sem látszik, gyakran a megbetegedésekből sem, mert a testünk az addig próbálkozik egyben maradni, pótolni, ami nincs, míg kimerül, és egy nagyobb betegségben kulminál a baj, amit nem is hoznak összefüggésbe a hiányállapotokkal, mert azt nem szokás vizsgálni a közeü-ben.

A férjem d3 hiányát több, mint egy év alatt lehetett például helyreállítani, az orvos szerint könnyen kimerül a raktár, de nehezen töltődik fel. És szinte mindenki d vitamin hiányos.

Igen, szintetikus műtablettával pótoltuk. Azért, mert az étellel nem lehetett, és nem akartuk, hogy megbetegedjen. Mű dolog fedett házban élni, vakbelet kivetetni, és még annyi minden más is, mégis hasznunkra válik. Szemben a természetes, mérgező dolgokkal, mint a nadragulya meg a galóca.

Ennyit akartam erről mondani. Mindenkinek szép napot kívánok, irány a munka!

76914. forrest20102017-02-07 08:56
a sima Spárban is :)
(válasz globus 76906. hozzászólására)

76913. pomponlány2017-02-07 08:37
Ahogy a drága jó nagyim is mondta: Minden nap egy alma, az orvos távol van tartva. :)

76912. Tago2017-02-07 08:16
Jól látod. :-) Továbbá:

1. Vajon spórolás körébe tartozik télen fejes salátát, paprikát, paradicsomot venni?

2. Ugyan milyen vitamintartalma lehet ilyenkor ezeknek a termékeknek, arról nem beszélve, milyen kezelésnek vannak alávetve.
Minden zöldséget/gyümölcsöt akkor veszek, mikor idény van nálunk. Addig meg feketeretek, cékla, savanyúkáposzta, alma.

76911. smudlaagi542017-02-07 07:01
Bár már majdnem 20 éve hogy vidéken élek,de a mai napig sokszor eszembe jut,hogy elnéztem a gyerekeket,hogy 1 megállóért képesek voltak 10-20 percet is várni a buszra,ami gyalog kb 5 perc lett volna.Én meg sokszor még a piacról is gyalog mentem haza jól felpakolva két megállót,pedig bérletem is volt.Na meg az Örsről,vagy a Keletitől gyalog Újpalotára.
(válasz Guruljka 76909. hozzászólására)

76910. pomponlány2017-02-06 23:49
Köszönöm szépen. Hála Istennek, tényleg jó egészségnek örvend, annak ellenére, hogy az immáron, 20 éve fölírt szívgyógyszert sohasem vetet be.
De az igazsághoz még az is hozzátartozik, hogy saját nevelésű állatait eszi/esszük.(ma is kaptam tőle 30 XXL-es tojást) A saját gyümölcseit/zöldségeit eszi: málna, szamóca, barac, cseresznye, szilva, alma, körte, ribizli, megy, szeder, szőlő. Köszméte viszont már vagy 10 éve nincs. A dinnyét a vejétől kapja. Idén volt olyan sárgarépája, hogy 1,2 kg volt, a karalábéja meg 4 kg. Szóval azért van még olyan talaj, ami tápsó nélkül is termékeny.
(válasz Klingy 15 76905. hozzászólására)

76909. Guruljka2017-02-06 20:04
Nem gondoltam még arra, hogy az évszakok számától bármi is függene.
Az életkor... Anyukád pár évvel idősebb nálam. A7 50-es évek elején, amikor ő kicsi gyerek volt, még budapesti tömegközlekedés is alig létezett. A magánautó olyan ritka volt, hogy amikor falun voltam Nagymamánál (talán úgy 62-64 közötti emlék lehet) összeszaladtak a gyerekek az utcán, a felnőttek is jól megnézték, ha autó érkezett.
A gyárak környékén is tisztább lehetett még a levegő. Igaz, a kőszénnel való fűtés megtette a magáét a városokban, de megteszi ma is.
Tehát kisebb volt a környezeti, de a stresszterhelés is talán. Eleve egészségesebb testet etettek a jobb gyümölccsel. Többet gyalogoltak, többet voltak a szabadban, már csak a közlekedési hiányosságok miatt is...
A kamaszkoromban, amikor összeverődtünk és kitaláltuk az aznapi programunkat (mondjuk 70-75 között) még nemigen jutott eszünkbe, hogy buszra várjunk, napi több kilométert is legyalogoltunk csak úgy. Persze az iskolában sem voltunk annyira befogva, mint a mostani fiatalok, de a könyvtárba is el kellett menni, mert nem jött házhoz az infó.
Tehát nagyon sok nézőpontja van a dolognak.
A vitaminkérdést szerintem van, aki túllihegi, van, aki nem. Itt most éppen szóba került.

76908. globus2017-02-06 19:41
C-vitamint családunkból soha senki nem szedett. Úgy értem, tablettást. Nem adatunk be influenza elleni védőoltást, még a torkunk sem fájt évek óta.
Egyedül én szedek D-vitamint, fiúk még ennyit sem.
Olyan zöldségeket vásárolok télen is, ami elvileg nyáron terem, de hűtőházban eltartják idáig (sárgarépa, petrezselyem, kínai kel, zeller, káposzta, kelkáposzta, hagymafélék), viszont fóliás paprikát, paradicsomot ősz után nem eszünk. Egészen addig, míg újra saját termést nem szedhetünk. Tudom, hogy tárolás során csökken a vitamintartalom, de még így is jobb, mint a fólia alatti agyonpermetezett, napot sosem látott növény.
Szerintem az immunerősítő tablettákban ugyanezen vitaminok vannak bizonyos arányban, drága pénzért verik át az éberséget.
(válasz Guruljka 76900. hozzászólására)

76907. Klingy 152017-02-06 19:36
Sajnos az én fiam semmi gyümölcsöt nem szeret,talán néha-néha egy alma az adagja.Annak örülök,hogy a zöldségeket megeszi.Ezek a fiúk már csak ilyenek,tisztelet a kivételnek. Guruljka,a kutatásaid eredményeként,mit gondolsz a Béres cseppről,mert még hozzám annak a használata állna legközelebb,ha rászánnám magam,hogy erősítsem a szervezetemet?
(válasz Guruljka 76895. hozzászólására)

76906. globus2017-02-06 19:30
Intersparban csodálatos sárgarépa kilója 109 Ft, zellergumóé 219 Ft. Ha valakit érdekel.