Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
4635. macsekcica (válaszként erre: 4633. - Hilda40)
2008. szept. 27. 22:30

Szia Hilda!


Szuper, hogy ilyen részletességgel írsz le mindent, legalább én is tudom, mi fog rám várni a műtét előtt, és után:)


Ha még eszedbe jut valami szívesen veszem, ha leírod, és szerintem a többi lány is nagyon fog neki örülni!!

4634. ruki
2008. szept. 27. 21:26
SZiasztok! Raktam fel képet akit érdekel megnézheti október 14én lesz 7 hónapja, hogy megcsinálta a Kelemen DR. Igy kicsit pirosnak tünik, de élőben még szebb.
4633. Hilda40 (válaszként erre: 4632. - Lizi35)
2008. szept. 27. 20:16

Szia!

Nem zaklatsz, ha nem szívesen tenném, akkor biztosan nem is válaszolnék. ;)

Velem a következők történtek:

A konzultáción az aneszteziológus főorvosnő volt ott, de nem ő volt, aki műtétkor altatott. Úgyhogy pénzügyileg nincs ötletem. O:-) (Én nem adtam semmit.)

Először ki kellett tölteni egy elég részletes kérdőívet, ezt még kint a folyosón, amiben testsúly, testmagasság, vérnyomás, megelőző műtétek, dohányzás, ízületi problémák, szedett gyógyszerek, és hasonlók voltak. Amire nem tudtam határozottan a választ, azt bent megbeszéltük. Ezen kívül odabent alaposan megnézte a leleteimet, aztán a végtagjaimat, hogy nincsenek-e visszereim, beírták az adataimat a gépbe, és nézegetett valami táblázatot, hogy altatás, vagy talán ödéma szempontjából melyik kockázati akármibe soroljon? Kellemesen elbeszélgettünk közben, azt hiszem meg is hallgatta a tüdőmet, és a torkomat is megnézte. Nagyon kedves volt ő is. Csodálkozott, hogy meglehetősen messziről utaztam oda megműttetni magam, és biztosított róla, hogy jól döntöttem. :)

Felírta a papíromra a Xanaxot, amit a műtét előtti este, és a műtétet megelőzően kapok majd, de mondtam neki, hogy az estit biztosan passzolom, mire azt mondta, ő is ezt tenné. És gondolom azt is odaírta, hogy mit, és mekkora adagban kell majd alkalmazni ahhoz, hogy elaludjak a műtőben. Azt javasolta, hogy kapjak műtét előtt fáslit mindkét lábamra, és elmondta, hogy ezeket nekem kell beszerezni a gyógyszertárban a kórházban, és hogy elég a legegyszerűbbet is venni, ne fizessek érte többet. Ezután minden jót kívánt, megkaptam a papírokat, és elköszöntünk.

Nem tudom röviden leírni, de hosszan elmesélve ennyi történt. O:-)

4632. lizi35
2008. szept. 27. 19:37
Szia Hilda! Hali csajok! Hilda szeretnék kérdezni még nagyon sok dolgot,ha már megunsz akkor ird meg és ígérem nem zaklatlak csak te olyan jól részletesen tudsz válaszolni! Kezdem az elején mi történik amikor egy héttel műtét előtt bemegyek az altató orvoshoz?? Neki szoktak pénzt adni ilyenkor vagy valamikor? Bocsi,hogy mindent megkérdezek,de még hál' Isten még nem műtötek soha!!!
4631. Hilda40 (válaszként erre: 4629. - Fittnes)
2008. szept. 27. 19:14

Szia! Értelek, és lényegében igazad van, a kifizetett összegben valóban benne van minden. Magán műtétnél gondolom még az az összeg is, amit egy állami kórházban utólag is szívesen odaad az ember, ha megteheti.

Én 3 helyen jártam, mielőtt belevágtam ebbe a műtétbe. Az elsőn 400 ezerért csinálták volna maszek alapon, utólagos értesüléseim szerint zsebbe fizetve, és kórházi zárójelentés nélkül. No meg 2 nap múlva mehettem volna haza, csővel a hasamban. Mindezért az infóért, no meg némi golyóstollas vonalért a hasamon fizettem rögtön 5000 Ft-ot, . Nekem ez nagyon elkeserítő volt.

A második helyen - szintén magán alapon - 600 ezer volt a végösszeg, ezt nem tudtam volna vállalni.

Ekkor kezdtem érdeklődni komolyabban, és ajánlották a Szent Imre kórházat, és Kelemen doktort. Az ár, az addig hallottakhoz képest megdöbbentő volt, és nagyon korrektnek tartom, hogy a kórház gazdasági hivatalában fizettem be, és számlát kaptam róla. Nem kértek, és nem vettek el tőlem egyetlen forintot sem az orvosok. Itt éreztem először, hogy nem én teszek az orvosnak szívességet, hanem ő akar segíteni rajtam. Nem engedtek el csővel, amíg szükséges volt - vagy lett volna akár még több napig is -, addig tartottak bent, és mindent megkaptam, amire szükségem volt. Én ezért adtam szívesen közvetlenül a dokinak is. Ez nem kötelező, és biztos vagyok benne, hogy nem is várják el. Írták itt a fórumon, hogy a kórház pénztárába befizetett pénzből is részesül az orvos. Biztosan így van, de emellett is úgy érzem, megérdemelte. Még így is jóval kevesebbe került, mint ha akárcsak a 400 ezer forintot fizetem volna ki valahogy. Ha ezt a lehetőséget választottam volna, szerintem én sem adtam volna mellé még plusz pénzt.

4630. fittnes
2008. szept. 27. 18:22
Szerinted Katica?? Te adtál még varratszedéskor??
4629. fittnes (válaszként erre: 4627. - Hilda40)
2008. szept. 27. 18:22

Csak azért kérdeztem,hogy beszélgettetek,hogy a varrat szedéskor adtatok a dokinak még pénzt.

Én ugy gondoltam,hogy már az elején kifizettük az árát ami nem kevés volt.

Ezért ugy gondolom,hogy a a kötözés és a varrat szedés csak benne volt a bban az összegben.Vag tévedek?

4628. fittnes
2008. szept. 27. 18:17

Mindennel nagyon meg vagyok,és voltam elégedve.A dokik és a növérek nagyon kedvesek és odadaóak voltak vigyáztak ránk éjjel nappal mig bent voltam.Szép lett a vágásom is,és a hasam is 100x laposabb lett mint volt. Sóval mindenkinek aki előtte áll csak ajánlani tudom,minél előbb vágjon bele ne halogassa évekig,mint én! Bánom is...Szóval ma vagyok 9 napos nem fáj semmim mozogni is jól tudok,de még pihengetek azért,muszáj.Magamhoz képest nagyon jól viseltem az első pár napot igy,csak a fekvéssel voltak problémáim,mikor még nem tudtam oldalra feküdni.Mostmár azt is tudok,most szorít a haskötő :-))

Hétfőn szedi ki a köldökömből a varratokat csütörtökön pedig a hasamból.

Mindenki aki műtét előtt van annak sok szerencsét annak aki utána mielőbbi gyógyulást!!

4627. Hilda40 (válaszként erre: 4624. - Fittnes)
2008. szept. 27. 18:03

Szia! Sajnos nem, a 4610-ben le is írtam. Én sovány vagyok, és voltam mindig. Csak műtét előtt ez meglehetősen nagy hassal párosult, és ez az állapot 10 évig tartott, mert nem tudtam róla, hogy ilyen műtét létezik. Néhány évvel ezelőtt még tudtommal nekem is ingyenes lett volna.

Miért kérdezed?

És veled mi újság, hogy vagy?

4626. katicabogár44 (válaszként erre: 4625. - Fittnes)
2008. szept. 27. 17:08
Én pedig arra lennék kíváncsi, milyenek voltak a tapasztalataid a műtéttel kapcsolatban.
4625. fittnes
2008. szept. 27. 16:00

Arra lennék kívácsi,hgy akit egy éve plasztikáztak milyen is a vágása.Van valaki aki ezt meg tudná mutatni? Vagy esetleg egy fél éves!!Ilyen képet szeretnénk már itt látni!

Frissen mütött képek vannak általában csak ferakva.

4624. fittnes
2008. szept. 27. 15:55
Hilda! Neked TB-re csinálták a mütéted?
2008. szept. 27. 14:52

Csak egy apró igazítás Hildának: az izom nem szétszakadva, hanem szétcsúszva van.Ezt hozzák össze a plasztikánál.

A puffadás még jó ideig eltart majd, hiszen képzeld el, az egész hasfal el volt emelve az alapjáról,az erek, idegek, nyirokkeringés nem két nap alatt veszik vissza a feladatuk ellátását, az hosszú hónapok eredménye lesz. Csak jelzem, hogy nekem lassan egy éve volt műtétem, de az érzések még nem normalizálódtak.

Ja! Szerintem ha a Kelemen dr. csak annyi plasztikát csinált volna, ahányan itt a fórumon írnak róla, már akkor is nagy gyakorlata lenne!

2008. szept. 27. 13:48
sziasztok lányok!Még 'új'vagyok az oldalon de lenne néhány kérdésem!Segítetek?szóval 2 hete volt komplett hasplasztikám és csípőn zsírszívásom.Az a bajom hogy még mindig be vagyok püffedve,dagadva.ha sokat pihenek azért,ha sokat mozgok azért.nem tudom hogy ez természetes e vagy hogy aki már volt műtve,meg e tudná mondani hogy meddig nem gáz a dolog?szóval mennyi idő a duzzanat teljes eltűnése?köszi előre is.ja még valami!Mikor lehet teljesen kiegyenesedni,mert már belyukad a hátam!
4621. Hilda40 (válaszként erre: 4618. - Hencsy)
2008. szept. 27. 10:43

Ne félj tőle! Összeraknak mindent, ami most nincs jól. Nekem 10 évig volt szét a hasizmom, szerintem emiatt is nehezebb megszokni a kisebb helyet a gyomromnak, és a tüdőmnek. De szépen javul minden. Sokszor már észre sem veszem, hogy már ez is jobb, meg amott sem érzékeny annyira. Pedig még csak kedden leszek 6 hetes.

A doki azt mondta, hogy amikor a műtőben fekszünk elaltatva, és ezáltal teljesen ellazulva, akkor látja igazán, hogy mit is lehet megcsinálni még jobban? És szerintem előre olyat nem mond, amit tutira nem tud majd megcsinálni. Műtét után pedig jó azt hallani, hogy minden sikerült. :) Ahogy Katica is mondta: a pozitív hozzáállás segít!

4620. Hilda40 (válaszként erre: 4619. - Leddy27)
2008. szept. 27. 10:34

Sziasztok! Szia Leddy!

Ha neked nem okoz gondot, hogy alkoholos a törlőkendő, akkor miért ne? Ahol törölgetni tudod magad vele, az úgysem műtéti terület. ;)


A mennyivel kérdésed pénzre vonatkozott? Ha igen, akkor a fórumozók részéről tudtommal olyan "szokás" alakult ki, hogy az orvosnak a varratszedéskor, vagyis a 2 hetes találkozáskor adnak. Én is ezt tettem, de jó is volt így, mert akkor volt először alkalom arra műtét után, hogy a dokival vagy két percre magam voltam, és nyugodtan volt rá alkalom.

A kórházi tartózkodás idejére szerintem ne vigyél magaddal sok pénzt, csak amennyi feltétlenül szükséges. Ha szoktál kávét inni, akkor automatába aprót, mert az pár lépésre van a szobáktól is. Meg ha esetleg nővérnek szeretnél pénzt adni, akkor arra.


Hétfő. Ha voltál már altató orvosnál, akkor hétfőn nincs különösebb programod. Bemész, felvesznek az osztályra, kapsz ágyat, és azt mondják, hogy este 6 előtt menj vissza, ha akarsz, nyugodtan elmehetsz, csak vigyázz magadra. Pontosabban ebéd már aznapra is jár, de csak leves. Enni semmi mást nem szabad már, csak inni, de azt éjfélig sokat. Estefelé van a beöntés, és ha jól emlékszem már kaptuk az első vérhígító injekciót is. Nem rosszabb, mint egy szúnyogcsípés. Na jó, legyen mérges szúnyog. ;)

A többi másnap lesz. Reggel vizit, majd 8 körül rajzolás, előtte fotót készít rólad az orvos, mert nekik dokumentálni kell mindent. A műtét előtt nem sokkal jönnek a nyugtató bogyóval, aznap már csak annyit lehet inni, hogy ha valamilyen gyógyszert szedsz, azt bevedd valami minimális folyadékkal. A nyugtató bogyótól elmúlik a félelmed, ha addig volt. De ne legyen! Pörögnek az események, akkor, sőt napokkal előtte én is már csak türelmetlen voltam inkább. Aztán egyszer csak jön a kocsi érted, meg a zöld ruhás műtősfiú, le kell vetkőzni teljesen, kocsira rá, betakarnak, és irány a műtő. Na az nekem olyan volt, mint a filmekben, sosem láttam még ennyi plafonon lévő lámpát.:) A műtőben is mindenki barátságos. Bemutatkozott az altatóorvos, és megkérdezte, félek-e? Mondtam neki, hogy én ugyan nem! :) Beteszik a kezedbe a branült - így kell írni? -, és a másikra kapsz egy állandó vérnyomásmérőt. Közben beszélnek hozzád, hogy mi történik, és miért? Mondjuk én első voltam, ha nem az leszel, lehet, hogy nem minden előkészület a műtőben zajlik majd. Engem vénásan altattak, előtte a számhoz próbált a doki valamilyen maszkot, azt mondta abban oxigén lesz, és nagyon jól áll. :) Szóval kaptam a branülbe valamit, amitől mondták, hogy szédülni fogok. Ez szinte azonnal be is következett, és ezután közölték, hogy akkor jön is az altató. Onnantól már csak az ágyamban ébredtem fel.

Azt is leírtam már ide, hogy ha hányingered lesz műtét után, akkor adnak rá valamit az infúzióba, és attól klasszul elmúlik. Mikortól rendesen magadhoz térsz, lehet kezdeni inni. Érdemes sokat, mert a másnap hajnali felkelésnél sokat számít majd, hogy ne szédülj nagyon. Kedden feküdni fogsz egész nap, és kapod a fájdalomcsillapítót is, ha kell. Biztosan kell, ez még nagyon az eleje lesz. De az altatástól úgyis fogsz tudni még azután is sokat aludni. És látogató mehet hozzád, ha tud menni valaki. Ott lehet végig veled, nem küldenek el soha senkit. Műtét után ágytálazás van, bár nekem nem ment - menstruáltam is éppen akkor -, így kaptam katétert, de az éjszakás nővér haragudott érte. Azzal viszont bátran mertem inni, és végig is "piáltam" az éjszakát, amikor csak ébren voltam. :)

Nos a rajzolástól már eléggé elkanyarodtam. O:) Van még kérdés? ;)

4619. leddy27
2008. szept. 27. 09:08

Sziasztok!

Hilda olyan jól leírsz mindent, csak így tovább :)

Kérdezhetek?

A nedves törlőkendő az lehet alkoholos, olyan gyerekeknek való vagy vegyek valami simát magamnak? Mennyivel készüljek? :)

Mi történik, mikor hétfőn délre bemegyek? Doki mikor rajzolgat?

Fééleeeek, vagy inkább izguloook :)

4618. hencsy (válaszként erre: 4617. - Hilda40)
2008. szept. 26. 22:32

Igen, sajna nekem a hasfal is szét van repedve. De azt mondta, ezt majd még az uh megerősíti. Ha lefekszem hanyatt , akor a kezem a köldökömnél majdnem az újjaim tövéig befér és érzem a két részre "osztódást".

De sajna még csak 5 kg ment le és én szeretnék még legalább 5 kg- ot ledobni ezelött, de kissé félek ettől a sérves dologtól...

4617. Hilda40 (válaszként erre: 4614. - Hencsy)
2008. szept. 26. 22:13

Szia!

Az előbbit még akkor válaszoltam meg, mielőtt ezt olvastam. Ha neked már van sérved, természetesen azt is bevarrják, nem csak a hasizmot. De ezt a doki gondolom már mondta. Nem tudom pontosan hogyan csinálják, vannak itt egészségügyis, jól tájékozott lányok, ők biztosan felvilágosítanak majd. Az biztos, hogy nem maradhat benned semmi "lyukasan".

4616. Hilda40 (válaszként erre: 4613. - Hencsy)
2008. szept. 26. 22:08

Szia!

Az izomszakadáskor a hasfal nem szakad ki. Ha az is kiszakadna, tudtommal az már nagy baj lenne, vagyis az lenne talán a sérv, amikor már a bél is kitüremkedhet, és ha ki is záródik, az már életmentő műtétnek számít. Remélem nem írok hülyeséget, nekem ezt mondták.

A nagy has nekem különösen evés után látszott nagyon. Olyan voltam, mint egy 6 hónapos terhes. No meg akkor, ha nem figyeltem, hogy behúzzam a hasam. De ha be is húztam, akkor meg a terhességkor elnyúlt bőr lötyögött ott. Az a bizonyos "ki akar szakadni" érzés valóban megvolt akkor is, olyasmi, mint mikor terhes voltam, és cipelni kellett a pocakot. De műtét után olyan, mintha középre bevarrtak volna egy nehéz fémtéglát, és az akarna mindenáron kiesni. Ez akkor van, amikor pl. a zuhanyozáshoz felálltam haskötő nélkül. Biztos azért is van, mert akkor még egy nagy géztekercset tesznek a szegycsontra középen a kötő alatt, és azt csak ilyenkor veszi le az ember. Az a nyomásérzés, amit okozott a varrott hasizmon, olyankor hirtelen megszűnik. Fura, de meg lehet szokni, és idővel el is múlik majd.

4615. macsekcica (válaszként erre: 4595. - Zsorzsika)
2008. szept. 26. 22:06

Szia Zsorzsika!


Az én kisfiammal is pont ez a helyzet. 16 hónapos, és egyre anyásabb. Összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy 5-6 napig távol leszek, és hiába keresi, hívja majd a mamáját, az nem jelenik meg.

Azzal vígasztalom magamat, hogy később is hiányoznék neki, sőt lehet, hogy még nehezebben viselné!


Mekkorák a gyerekeid?

4614. hencsy
2008. szept. 26. 21:53

..azért kérdezek ilyeneket, mert az enyém is úgy néz ki, sak van még hozzá egy sérvem és egy vakbél műtétem:-(


ja és be kell húzni a hasamat, mert úgy egy fokkal jobb és akkor nem érzem azt, hogy kiszakad mindenem...



Van valakinek hasonló tapasztalata?

4613. hencsy (válaszként erre: 4610. - Hilda40)
2008. szept. 26. 21:52

Szia Hilda, és



üdv mindenkinek,


Olvastam, hogy vartak izmot. Ilyenkor hasfalat is varnak, vagy az két külön dolog? Mikor nagy volt a hasad, akkor nem érezted azt, hogy olyan mintha ki akarna szakadni belőled minden?

4612. Hilda40 (válaszként erre: 4611. - Zsu09)
2008. szept. 26. 21:01

Szia!

Remélem nem gond, ha én is válaszolok. ;)

Orvost te választasz. De szerintem mindenki jó ott. A műtétet vagy tb-re csinálják, ha van rá lehetőség a te esetedben, vagy ha nincs, akkor a Gitti által írt 270 ezer Ft. Ha meg lehet csinálni ingyen, akkor ott nem fognak pénzt kérni érte.

Nem tudom, a kórház honlapján milyen elérhetőségük van, de ide már írtak pár telefonszámot és mail címet. Ha nem találod, megírjuk a mobilszámokat.

Kapsz egy konzultációs időpontot, és ha tutira eldöntötted, hogy szeretnéd, akkor egy műtéti időpontot is eleve már attól az orvostól, akit választottál.

Én 200 km-t utaztam Kelemen dokihoz egy másik megyeszékhelyről, de nem bántam meg. ;)

4611. zsu09
2008. szept. 26. 20:41

Szia Gitti!


Köszönöm. Segítsetek nekem kérlek abban is, hogy mennyivel előbb kell bejelentkezni a Szent Imrébe, illetve, hogy mitől függ a műtét díja. Ha beballagok a fent említett kórházba, az orvost is választhatom, vagy az majd később derül ki, hogy ki műt?


Előre is köszi.

4610. Hilda40 (válaszként erre: 4605. - Lizi35)
2008. szept. 26. 20:16

Szia!

Nekem nem tb-re csinálták, mert nem volt olyan nagy mértékű fogyásom, ami indokolta volna. Sőt egyáltalán nem volt fogyásom, csak a standard 48 kg-ommal meglehetősen nagy nyoma maradt a császárral végződő terhességemnek, aminek a végén mellesleg 57 kg voltam, s ebből a súlytöbbletből a fiam volt 3,6 kg. Ez alkati adottság, de nekem sikerült örökölnöm, hogy jól szétment a hasizmom, és emiatt jó nagy hasam volt évekig. O:-)


A tisztálkodással kapcsolatban a kórházban nagyon hasznos a már többek által leírt nedves törlőkendő, illetve intim kendő. A wc-re lehet venni papír ülőkét, biztos, ami biztos. Bugyit a műtét után is lehet húzni, akinek szükséges, vagy aki úgy jobban érzi magát. Műtét után elég nehéz mozgolódni, de nem lehetetlen! Jönni-menni is lehet, ha van az embernek indíttatása hozzá. A mosdóban - ami a Szent Imrében két betegé - ügyesen meg lehet mosakodni is, bár inkább csak alulról, és külön felülről, mert az egész törzs be van haskötőzve.

Az első és egyben utolsó kórházi kötözés a hazamenetel napján, a cső kivételekor van. Ez ideális esetben a műtét utáni 3. nap, vagyis keddi műtétnél péntek. És otthon az előbbi esetet alapul véve vasárnap már lehet is zuhanyozni. Az orvos elmondja az instrukciókat hozzá, hogy előbb fekve a haskötőt le, kicsi pihenés, aztán felülés, pihenés, és úgy felállás. Mert eleinte nagyon fura haskötő nélkül, mintha ki akarna szakadni a has, és van, aki el is szédül ilyenkor. De később már megszokottá válik ez az érzés, aztán meg lassan el is múlik. Szóval innentől a tisztálkodási kérdés már nem kérdés.

A hajmosás egy másik téma, azt mindenki úgy próbálja, ahogy legjobban sikerül. Ha majd aktuális lesz, úgyis megkérdezitek, és adunk ötleteket. ;)

4609. Gitti112 (válaszként erre: 4607. - Zsu09)
2008. szept. 26. 19:13

Szia Zsu!

Hát ezt elég nehéz meghatározni, mert mindenhol más az összeg. De megközelitőleg 270eft-tól 1.200.000 ft-ig. Az én tudtommal.

4608. zsazso (válaszként erre: 4604. - Poli36)
2008. szept. 26. 18:02

Sziasztok !

poli36 ! az már mindjárt itt van okt.1 . Szoritunk majd neked , de majd beszámolot kérünk , ám. Hol műtenek ?? Nekem még van egy bő honapom, nov.05.-én megyek , mennék én elöbb is , de 2 honapnak el kell telni két műtét között, és aug.27.-én csinálták a cicim.Kitartást mindenkinek.

4607. zsu09
2008. szept. 26. 17:46

Sziasztok!


Tudtok nekem segíteni abban, hogy kb mennyiben van egy hasplasztika? Csak egy tól-ig ár is megfelelne nekem. Most gondolkodom azon, hogy belevágjak-e. Jó lenne a csíkmentes has!

Egyébként nekem is a Kelemen dokit ajánlották, jó arról olvasni, hogy mindenki meg van vele elégedve.

Köszi.

4606. lizi35 (válaszként erre: 4604. - Poli36)
2008. szept. 26. 17:44
Szia Poli! Téged hol műtenek?? Nagyon szoritunk érted!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook