Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
6195. bokica
2009. jan. 12. 17:47
Sziasztok én 14. megyek a Kelemen dokihoz nagyon izgulok , kb mennyi a várakozási idő a műtétre?
6194. hencsy (válaszként erre: 6192. - Pink panther)
2009. jan. 12. 13:45
Néztem közben a képeket, nagyon szép a pocika:-)
6193. hencsy (válaszként erre: 6192. - Pink panther)
2009. jan. 12. 13:45

Szia Pink,



Jöhetnél sűrübben is:-)

Örülök, hogy alakul a pocid. Én tök jól érzem magam, azt a merev haskötőmet lecseréltem egy olyanra, ami ilyen gumis - pamutos, viszont egybe van, nem kell tépőzárazni. Csak úgy fel kell húzni:-)


Ugyanolyan szoros, mint a másik, de sokkal jobb viselet. Én ezt még akkor vettem, amikor a kislányomat vártam, gondoltam szülés után hordom, hogy a hasam minnél elöbb visszamenjen - csak akkor még nem tudtam, hogy reménytelen:-)


Szóval, ez sokkal jobb, átveszi a test formáját és kényelmes. Még kötést sem teszek a hasamra csak bekenem , beszívja és már húzom is fel a cuccost:-)


Mindenesetre jobbulást neked, várok új képeket ha lesz,


Puszi Heni

2009. jan. 12. 12:04

Sziasztok Kedves Régi és Új lányok/fiúk!

már régen jártam itt, igazából nem is történik velem mostanság semmi különös. a seb nem fáj /azóta sem/ és a var, ami rajta keletkezett is már mind lepotyogott. furcsán néz ki szegény poci, furcsán, egy-két helyen a varrás mentén csomókat tapintok -gondolom ez idővel elmúlik. elkezdtem én is kenegetni Contractubex-el /1.300.ft/ és van olyan terület, hogy nem látszik a vágás, igaz, csak 1-1 cm-es részen. jaj, csak ettől a haskötőtől mentene már meg az Istenke...de még több mint 2 hónapom van vele hátra. a poci már szépen kezd "érzékelődni" csak egy tenyérnyi rész még, amit nem érzek, plusz a köldök.

hát gyógyulgassatok, az újaknak meg erőt és kitartást kívánok!

majd néha-néha visszanézek azért! puszi mindenkinek!

6191. hencsy (válaszként erre: 6181. - Sereg)
2009. jan. 12. 07:13

Szia ,



2-3,5 órás a műtét általában. Minimum 5 napot kell a kórházban lenni, ha komlikáció mentes. Nekem a cső is végig bent volt, így bőven volt ideje tisztulni a sebnek.Sokat kell mozogni, mert az üvegcsébe csak a mozgáskor keletkezik vákum , ami szívja ki a trutyit:-)


Nekem is mindig az altatás a fóbiám. Nem szabad rá gondolni. Amúgy a Szent Imrébe van egy jó kis cikk az altatóorvosnál kint a folyosón a falon :-)

6190. puckandúr (válaszként erre: 6187. - E584b61b26)
2009. jan. 12. 00:16

Ó, ezek pár éves történetek. A rák után keményedtem meg. Azóta átértékeltem az életem és alapjaiban borult az értékrendem.

Nincs kialakult és dogmatikus hitem. De amióta csak adni igyekszem, sokkal többet kapok. Nem érdekes?

(oktató lettem és nem bírok a jelentkezőkkel. ez a legnagyobb megbecsülés, amikor a kereslet meghaladja a kínálatot)

Sport? Ott és akkor győzni akarok. De két verseny között a legjobb Barátok vagyunk a távolságtól függetlenül. A verseny utáni bankett (vacsi) pedig egy igazi buli.

6189. Moncsi66 (válaszként erre: 6185. - Heni77)
2009. jan. 12. 00:08

Majd ird meg, mikorra kaptál műtéti időpontot! Hátha össze lehet egyeztetni. Bár azt hiszem, valami bizottság elé is kell még menni. :-(

Én is örültem volna vegyespárosnak is, de azt mondta a doki, nem visszaválthatók! :-)

6188. puckandúr (válaszként erre: 6183. - Lehotaine)
2009. jan. 12. 00:08

Nem tudom, miről szól konkrétan ez a vérvételes dilemma. De egy biztos. Inkább vigyék be a csöppséget két percre és vegyenek tőle vért idegenek az ordítás közepette, minthogy a pici lelkében az rögzüljön, hogy ebbe a félelmetes ügybe anyu/apu kezében kerültem. A laborból kijövetel után azonnal a szülő kezébe adják a gyereket. Ő a mentsvár, meg is nyugszik egy perc alatt a pindúrka.

Könnyebb egy traumát elfelejteni, ha nem kötődik ismert, sőt bizalmas személyhez.

Elsőre talán kegyetlennek tűnhet a teória, de hidd el, hogy működik!

A felnőtt más. Ő már mindent helyiértékén kezel. Ezért is működik az apás szülés.

De a gyermeklélektan ezt az eljárást támasztja alá.

6187. e584b61b26 (válaszként erre: 6186. - Puckandúr)
2009. jan. 12. 00:04

Remélem azért még sportolhatsz ha meggyogyulnak a sebek!!!


A humorral kapcsolatban pedig mondhatod hogy harcoltál egy bengáli tigrissel!:)))


Jobbulást mkinek!:)

6186. puckandúr (válaszként erre: 6162. - Hencsy)
2009. jan. 12. 00:01

2-3 hetes varratszedések? Csak pislogok.

Nekem csak viszonylag rövid hegeim vannak. Zsírcsomó, rosszindulatú bőrdaganat, miegyéb...

Magyarul úgy nézek ki elöl, hátul, mint akit megkéseltek. De nekem 7-10 napos varratszedéseim voltak. Így előfordult szétnyílt sebszél is. Ezt a doki azzal magyarázta, hogy a bőr és zsírszövet vérellátása gyenge. Ezért kiszámíthatatlan a gyógyulása.

Namost ha alapul veszem, hogy holt és versenyszezon nálam 130 és 145 kiló közötti mozgást jelent, ilyen körülmények között marhaság volt 7 nap után kitépni a cérnát.

Marhaság? A szakmai alkalmatlanság bizonyítéka inkább. Hát nem elfért volna még egy hétig?

Néha én is csalódott vagyok, de visszacsinálni nem akarom...


De ha humorosan akarom felfogni, akkor a sebhely igenis férfias! Ez persze botorság. Bosszankodni viszont még nagyobb maflaság. :)

6185. Heni77
2009. jan. 11. 23:29

Moncsi,

én 14.-én megyek az első konzultációmra a Kelemen dokihoz. Nekem is ikreim vannak, csak feleannyi idősek, mint a tieid, és vegyespáros. :-)


Ekkora fogyásnál szerintem állni fogja neked a TB a műtétet.


Hóvirág,

a 14.-e mindjárt itt van. Izgulsz már?

6184. Heni77
2009. jan. 11. 23:22

Puckandúr, Hencsy,

köszi szépen, logikus amit írtatok. Műtét után, amint tudok ki is fogok egyenesedni. :-)


Hencsy,

szép vékony a heged, és nagyon jól sikerült a hasad. :-)


Lehotaine,

én is szorítok a kislányodnak. Szegeden laktok v. valahol a közelében, hogy ott lesz a műtét?

6183. lehotaine (válaszként erre: 6163. - Hencsy)
2009. jan. 11. 22:57

Szia!


Köszi, aranyos vagy. Az ember lányát nagyon megviseli, ha a gyerkőcöt babrálják.

A lányom nem egy "egyszerű eset" (imádom!!!), még egy szemcseppet sem könnyű neki "beadni".

Kíváncsi leszek a vérvétel hogy sikerül majd?!


Szép a heged.

Nekem képzeld vannak szakaszok (1-1 cm), ahol mintha teljesen eltűnt volna a heg. Contactubex-et használok minden este, a látható részeken egyébként nekem is pirosas árnyalatú a vágás.

Holnap teszek fel új képeket!



Jó éjt mindenkinek!

6182. angelina78 (válaszként erre: 6148. - Leddy27)
2009. jan. 11. 22:28

Szia Leddy27!

Én még nem vágtam bele a hasplasztikába, mert a 2. gyermekem születését várom tavaszra, de addig is gondoltam itt a fórumon felkészülök arra, ha majd eljön az idő. Én az első gyermekemet császárral szültem és a dokim szerint a 2. is császáros lesz, tehát ebből kifolyólag engem is már vágtak ketté.

Nekem mire visszatért a hasamba az "élet" kb. 1 év volt, és azóta olyan, mintha az a heg ott sem lenne. Nem fáj jobban és kevésbé, sőt sehogy, mint a hasam többi területe.

Bár tudom, hogy ezt a kettőt nem lehet egy lapon említeni, de ezt csak biztatásképpen írom, hogy olyan lesz, mintha mindig is a tiéd lett volna. Én már most tudom, hogy bármennyire is fájni fog majd, nem akarok kötényhasat és nem akarok petyhüdt hasat magamon, csak azért, mert szültem és mert ilyen a genetikai állományom.

6181. sereg (válaszként erre: 6179. - Hencsy)
2009. jan. 11. 20:55
Köszi!Egy ici-pici bíztatásnak jó!:)Borzasztóan félek az altatástól és a szövődményektől is!Ekkora súlynál ez érthető is szerintem!?Egyébként hány órás egy ilyen műtét,és mennyit kell a kórházban bent lenni?
6180. hencsy (válaszként erre: 6176. - Rókalány85)
2009. jan. 11. 20:52

Igen gyerekkorban így van ők csak az altatás utáni létet viselik nehezen, de felnőtt korban katasztrófa:-)


A Regőczy dokihoz nem kell doksi, csak tb kártya, lakcímkártya.

6179. hencsy (válaszként erre: 6178. - Sereg)
2009. jan. 11. 20:51

Szia sereg,



Az jó legalább lesz miből dolgozni az orvosnak:-)

6178. sereg
2009. jan. 11. 20:47
Sziasztok!Egy kicsit becsatlakoznék majdan a fórumba,ha szabad!?Műtét előtt állok,csak még fogynom kellene,vagyis akarok!Muszáj!De ahogy elnéztem a feltett képeiteket,inkább csendben maradok!Ugyanis nekem 5-ször(nem tévedés,5-ször!!!)nagyobb műtendő felület van.Az orvosok szerint kb.:20 kg bőr is lehet rajtam!
6177. Moncsi66 (válaszként erre: 6174. - Rókalány85)
2009. jan. 11. 20:31
Köszi Rókalány, aranyos vagy! A BMI 42,93 volt, most 27,72, úgyhogy esélyes vagyok. Szerintetek vigyek papirt a háziorvosomtól? Végigkövette a fogyást, regisztrálta első perctől kezdve, mert cukorbeteg voltam (már elmúlt) :-) Havonta mentem hozzá, mindig ráállitott a mérlegre!
6176. Rókalány85 (válaszként erre: 6167. - Hencsy)
2009. jan. 11. 20:10
Hencsy ez most megnyugtatott:-) ha a mandulánál nem rosszabb akkor kibírom:-) annyit azért hozzátennék, hogy volt egy kislány akit szintén mandulával műtöttek amikor engem, ő aznap du már mekis kaját evett én még 2 hét után is alig bírtam enni:-D vicces:-D
2009. jan. 11. 20:10

Sziasztok!

Jövőhéten megyek Kedden a Szent Imrébe,nincs köztetek valaki aki szintén jan.13.-ára kapott időpontot.A mütét 14.-én lesz.

üdv:Ibolya

2009. jan. 11. 20:08

Moncsi66 még egy plusz infó:

régi és új bmi között 10 legyen a különbség plusz a régi bmi-nek legalább 35-nek kell lennie, nekem most mondta Regőczy, érdemes figyelni hátha nem olyan jófej minden orvos:-)


Moncsi erőt és kitartás kívánok neked, nem lehet könnyű 2 gyerekkel, de az anyukák tényleg hihetetlen dolgokra képesek:-)

6173. hencsy (válaszként erre: 6172. - Moncsi66)
2009. jan. 11. 18:22

Igen sokan vagyunk a Szent Imréből:-)

Többek közt én is, csak én a Regőczy dokihoz mentem!

6172. Moncsi66
2009. jan. 11. 18:21

Köszi a válaszokat,aranyosak vagytok. Maradok,ha nem zavarok... :-)

Hencsy: apuka sajnos nincs, tavasszal végképp lelépett, nem fog segiteni, nem fizet és a fiúkat is csak immel-ámmal látogatja néha (volt, hogy három hónapig nem jött)

Csak az anyukám van, de nem biztos, hogy ő hetekig tud itt lenni, mert jó sok unokája van (hálistennek). De megoldom.

Ha csak a BMI számit, akor jó vagyok, mert majdnem 20-at csökkent. :-)

A dokinak kell adni pénzt az első konzultáción? Nagyon buta vagyok ilyen dolgokhoz... Itt biztos van, aki Kelemennél járt a Szent Imre kórházban és ismeri a körülményeket. :-)

6171. be52090d01 (válaszként erre: 6168. - Moncsi66)
2009. jan. 11. 18:12

Szia Moncsi!

Mindenképpen kell valaki melléd, főleg az első 2-3 hétben.

Én sem hagytam el magam (3 fiú mellett nem is lehet) de akkor is kellett a segítség.

2009. jan. 11. 18:09

Sziasztok!

Nekem volt 3 császárom (függőleges vágással) és kivették a méhemet is szintén függőleges vágással, és próbáltam ezekhez hasonlítani műtét előtt a fájdalmat és a felépülést. Közel sem volt annyira fájdalmas, mint a császár.A felépülés, emelés, hegesedés hasonló. Nekem akkora részt vágtak ki, hogy az egész császár hege eltűnt (tehát kb. 20 cm), és varrtak izmot is, kivel teljesen le volt szakadva (nagyon elvékonyodott a sok vágástól).


Hencsy! Jól nézel ki, én is ilyen vagyok, nekem középen egy kicsit dagadt. Viszont nekem is a francia bugyik jöttek be, mert ami lejjebb ér, az zavar(főleg ha pont a heg vonalában fut ).

6169. hencsy (válaszként erre: 6168. - Moncsi66)
2009. jan. 11. 18:07

Szia Moncsi,



Elöször is üdv a fórumon. A Tb támogatás akkor él, ha a régi súllyod BMI és a jelenlegi bmi között legalább 10 a csökkenés.


Mindenképen keress valakit , mert nem szabad emelni a gyerkőcöket és oviba se tudod őket hordani! Esetleg apukára - had szokja -, vagy anyukádra, barát, barátnő, akibe megbízol:-)


Sok sikert...

6168. Moncsi66
2009. jan. 11. 17:56

Sziasztok!

Új vagyok itt, és tanácsokat szeretnék kérni. Most beszéltem meg időpontot Dr. Kelemen Péterhez, 21-én megyek konzultációra. Tudjátok esetleg, hogy mennyi fogyás kell ahhoz, hogy TB alapon menjen a műtét? Én 45 kilót fogytam, ebből 34 kilót 4 hónap alatt, a többit apránként. Összesen két évbe telt, hogy 45 kilót leadjak. Sajnos a férjem 2008. tavaszán lelépett, lehet, hogy kövéren szebb voltan, mint most a lógós hasammal. :-(

Mivel két hatéves fiúval maradtam egyedül, nem tudok annyi pénzt összeszedni, amennyi a műtétre kell. Remélem, sikerül TB-re.

Másik kérdés: van köztetek olyan, akinek egyedül kellett műtét után megoldani a gyerekek ellátását és a napi dolgokat? Képes lehetek rá, vagy muszáj keresnem valakit segitségnek? Köszönöm!

6167. hencsy (válaszként erre: 6165. - Rókalány85)
2009. jan. 11. 16:11

Szia Rókalány,



Köszi, szerintem is szép.


Ha túlélted a mandulát, akkor ez gyerekjáték. Aki elöszőr a szobatársam volt őt ezzel műtötték. Amikor kérdezte - máramennyire tudta szegény, inkább írta -, hogy mivel műtöttek nem akarta elhinni. Sokkal nagyobb volt az ő fájdalma ,mint az enyém. Én csak másnap kértem reggel és este fájdalomcsillapítt és harmadnap is csak este vettem be, hogy jól aludjak. Utánna nem kértem:-)



Az biztos, hogy rosszra gondolni nem szabad, mert a sok negatív gondolat bevonza a rosszat:-)

2009. jan. 11. 15:46
hencsy, tényleg nagyon szép lett a pocid:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook