Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... ❯❯
71391. zsanci79 (válaszként erre: 71390. - Ilike30)
2017. jan. 9. 08:41

Ilike, hasonló volt a helyzetem nekem is, mikor 3 havi closty kúrán voltam, de inszem nem volt.

Szóval az én tapasztalatom, és józan paraszti ésszel való gondolkodásom szerint az történhetett, hogy az LH szintem nem tudta úgymond "lekövetni", ahogy az ösztrogén megdobja a tüszőérést, ezért szépen nem tudtak megrepedni, mert már nagyok voltak.

Ezért mondtam, hogy még egy inszemet be ne vállalj így , és tényleg kíváncsi lennék, hol van ez így, mert nagyon kóklernek tűnik. Spermát egyáltalán megnézték előtte, vagy azt sem?

Én azt az orvost dobtam, aki nem nézett UH-n és nem adott tüszőrepesztőt. Egyik hónapban véletlenül pont középidőbe elmentem hozzá UH-ra és 27-29 mm volt a tüsző, ami már egy elöregedett, akár cisztává váló tüsző volt. Mondjuk őt ez abszolút hidegen hagyta, majd felszívódik felkiáltással. Hát kössz!

Nekem kitolta az ovut is a closty 2-3 nappal később volt (ha volt) előtte utána soha. Ezért is gondolom, hogy próbálkozott a szervezetem megtermelni azt a mennyiségű LH-t, de a tüszők úgy megindultak, hogy az a mennyiség már nem volt elég. Nekem is normál peteérésem van, többször voltam UH-n, vérvételek, stb., ezért nekem a 2x1 sok is volt, tüszőrepesztő nélkül.

18-20 mm-nél be kell adni a repesztőt, mert 36 óra múlva reped, és a 20-22 mm tüszők a jók, onnantól felfelé már elöregszik. Nem tudom méh nyálkahártya vastagságot néztek-e neked, mert a closty azt is vékonyítja sajnos, így ha túl vékony lesz, nem fog tudni beágyazódni. Erre jó az E vitamin szedése.

Azért sztem még ne temesd ezt a hónapot, de hogy én a következő hónapnak nem így futnék neki, az tuti.

Egyébként lehet tudni hogy milyen konkrét ok miatt kerültetek inszemre?

71390. Ilike30 (válaszként erre: 71389. - Zsanci79)
2017. jan. 8. 19:39

A 3-7 napon napi 1 clostyt szedtem,majd 9. naptól ovulációs teszteket kellett csinálnom és akkor jelentkeznem uh-ra, amikor erős pozitívat tesztelek. Akkor megnézett uh-n, 2,3 cm volt a tüsző. Azt mondta ez holnap biztos megreped, holnap menjek inszemre. Kérésemre előtte ismét megnézett uh-n, akkor sem volt megrepedve, megcsinálta az inszemet. Kérésemre másnap ismét megnézett és sajnos még mindig nem volt megrepedve. Akkor sürgösen adta a repesztőt, de hát abból nem lesz már semmi... vagy csak ciszta :(

Az első 2 inszemnél sajnos nem nézte meg sem az inszem napján sem utána, hogy megrepedt-e a tüsző :( Attól tartok, hogy teljesen hiábavaló volt így a 3 inszem, mert vagy meg sem repedt a tüsző, vagy későn repedt meg.

Pedig úgy tudtam, hogy closty nélkül is ovulálok, minden jel arra utalt: pozitív ovuteszt, petefészek szurkálás a 14. nap körül, utána hőemelkedés 37-37.1-re, és néhány hónapban progeszteront is nézettem és az is ovulációra utalt. Akkor nem értem. Lehet, hogy ovulálok csak túl későn, és emiatt elöregszik időközben a petesejt?

71389. zsanci79 (válaszként erre: 71388. - Ilike30)
2017. jan. 8. 13:27

Nem tudom jova jarsz, de merges lettem, mert ez nem igy mukodik!

Inszemnel nincs repeszto???

Normalis dokik még sima clostynal is adnak. Es az esetek donto tobbsegeben kell! Clostynal sosem kaptam en sem, pedig kellett volna mert nem repedt meg, ciszta lett!

Pedig nekem alapban is normal peteeresem van.

Szoval en dokit valtanek, vagy kernek repesztot. Elotte meg se nezett uh- n?

71388. Ilike30
2017. jan. 8. 10:55

Sziasztok csajok!

Sajnos én is 2 sikertelen inszemináción vagyok túl. A 3. a héten volt, de nem fűzök hozzá reményt, mivel mint utólag kiderült,inszem után másnap még nem repedt meg a tüsző (aznap gyorsan bekaptam egy szurit, de szerintem az már nem segített). Nagyon dühös vagyok a dokira,hogy az első 2 inszem után meg sem nézett, hogy megrepedt-e a tüsző, mert akkor már korábban kiderült volna. Sajnos tüszőrepesztő szurit sem kaptam egyik alkalommal sem, mert nem tartotta szükségesnek.

Ti hogy voltatok ezzel? Ez nem az inszem protokoll része, hogy tüszőrepesztő szurit adnak,hogy biztosan megrepedjen a tüsző? Titeket megnézett a doki inszem után, hogy megrepedt-e?

71387. Babus123
2017. jan. 6. 20:51
Köszi csajok!:)
71386. zsanci79 (válaszként erre: 71384. - Babus123)
2017. jan. 6. 15:56
Megértelek, és nagyon sajnálom, de hidd el, minden rendbe lesz, és a lombik is egy sikeres eljárás!
71385. Orgona87 (válaszként erre: 71384. - Babus123)
2017. jan. 6. 14:15

Sajnálom! :(

Kitartást és sok sikert a lombikhoz!

71384. Babus123
2017. jan. 6. 13:55
Háàt megvolt! Sajnos megtörtént amitöl féltem,és nem ment minden rendben:( Mindkét petevezeték el van zàródva,ràadásul endometriózis gyanús is vagyok:(:(:( Azt hittem nem fogom tudni abbahagyni a sírást:( szörnyü volt ezt hallani.Úh csak a lombik maradt nekünk:(,az is az endometriózis miatt állítólag csökkentett eséllyel mintha minden ok lenne:(. Hàt,nemrég csatlakoztam ehhez a fórumhoz,de úgy látszik h ez rövid életü dolog volt:( Nektek nagyon sok sikert,eröt és kitartást kívànok és hogy ne találkozzunk lombikos fórumon mert elötte màr sikerüljön inszemen!
71383. 6708176f82 (válaszként erre: 71381. - Orgona87)
2017. jan. 6. 07:41

szia!

Igen ,más volt nekem is .több ,mint ahogy szokott.de gondolom nem véletlenül.szerintem ezen ne parázz:)

71382. Babus123
2017. jan. 5. 23:52
Köszi csajok! :) Megírom majd,h mi volt
71381. Orgona87
2017. jan. 5. 23:38
Sikertelen Inszem után nektek is más volt a mensitek ? Arra gondolok h a mennyisége és hogy több napik tart stb.
71380. Orgona87 (válaszként erre: 71375. - Babus123)
2017. jan. 5. 23:35
Szia ! Az átjárhatósági nem olyan vészes, persze nekem volt pár pillanat ami nem volt kellemes, de nem olyan para, mint ahogy többen leírják. :) Hajrá holnap!
71379. zsanci79
2017. jan. 5. 23:11
apeo=apro
71378. zsanci79
2017. jan. 5. 23:10

Sziasztok!

En ma voltam a dokinal, es hat ne lacafacazik a doktor ur. Dobbenten hallgattam, hogy csak hycosy es a paromnak egy friss spermakep kell, semmi egyeb. Az en laborom 1 evig jo! Ugylatszik szerencsere semmilyen felesleges koroket nem kell futni. Latott apeo miomas goboket sajnos, de nem aggodott miattuk. En persze anbal inkabb. Mondjuk tudtam, hogy van.

Ugyhogy megyek atjarhatosagira majd kovi ciklusban. Apat még tuningolom vitaminokkal, szeretnem hogy a leheto legjobb eredmenye legyen. Tovabbra is marciusi kezdesben gondolkodom.

Szoval nekem semmilyen tenyeszteses dolgokat nem kert, mert gondolom akkor levette volna a mintakat arra is.

Eddig orulok, hogy belevagtam, s hogy itt Klaudia ajanlotta ezt a dokit.

71377. Babus123 (válaszként erre: 71376. - 6708176f82)
2017. jan. 5. 19:20
HyCoSy van a papíron..Köszi,igyekszem nem túlparázni:)
71376. 6708176f82 (válaszként erre: 71375. - Babus123)
2017. jan. 5. 19:10
minden rendben lesz .ne izgulj!Melyiket csinálják ?nekem az ultrahangos volt már 2 x is de az semmiség volt ,nem fájt semmi tényleg
71375. Babus123
2017. jan. 5. 14:20
Holnap megyek az átjárhatóságira....Bárcsak gyorsan és sikeresen túllennék rajta! Nem bànnàm ha már holnap ilyenkor lenne..
71374. V.Klaudia (válaszként erre: 71368. - Zsanci79)
2017. jan. 2. 21:14
Hajrá hajrá, írtam privit. Veled vok
71373. Netti888 (válaszként erre: 71371. - Babus123)
2017. jan. 2. 15:06

Bizti minden intézmény más-más kivizsgálást ír elő. Kíváncsi leszek.

Mondjuk a hármas trombózispanel vizsgálat szerintem fontos, mert ha hajlamod van rá és van génmutációd (mint pl nálam MTHFR gén homozigóta vagyok), kihathat a terhességedre. Vetélést okozhat, idegcső záródási rendellenességet, mivel nem úgy hasznosítja a szervezeted a folsavat, ahogy kéne, így annak pótlására jobban kell figyelni. Nem mindegy pl hogy milyen folsavat szedsz. És a lakosság 15 %-a érintett sajna ebben a mutációban. A legtöbben nem is tudjuk. Én is csak most olvastam utána, hogy nálam kiderült. És persze terhesség alatt megnő a trombózis kialakulásának veszélye, így vérhígítót is kell alkalmazni bizonyos esetekben.

71372. Babus123 (válaszként erre: 71366. - EvEtkete)
2017. jan. 2. 12:42
Sajnálom! Kitartás!
71371. Babus123 (válaszként erre: 71367. - Netti888)
2017. jan. 2. 12:40
Köszi az infókat! Hát KB semmit nem mondott ezekröl még:( Egyszer voltam nála,és vittem a sima nögyógyászom+andrológus leleteket. Kérdeztem,hogy mik a lépések, de kb annyit tudok,hogy elöször Kell az átjárhatóságit megcsinálni (Ez most pénteken lesz),meg progreszteron,prolaktin és AMH talàn amit vérvételre kiírt hogy nézzék meg 21.napon.Ennyi. Férjemnek volt màr spermavizsgàlat STB,de amit leírtál ebböl több nem volt nekem és sztem nem is mondta még:( Meglátjuk mi lesz pénteken,most màr beavathatna a részletekbe!
71370. Netti888 (válaszként erre: 71368. - Zsanci79)
2017. jan. 2. 10:24

Szia Zsanci79!

Ez is nemi úton terjedő betegség. itt röviden olvashatsz róla:

[link]

71369. Netti888 (válaszként erre: 71366. - EvEtkete)
2017. jan. 2. 10:19

Kedves Evetkete!

Sajnálom a történteket és együtt érzek Veled. De ezek után muszáj, hogy sikerüljön!! Szorítok, legyél nagyon erős. A kitartásod pedig úgy látom megvan. :-)

71368. zsanci79
2017. jan. 2. 10:18

Sziasztok Lányok!


Boldog új évet mindenkinek!


Én csütörtökön megyek V.Klaudia dokijához, megbeszéljük az inszem kérdést is, ugyanis tegnap átbeszéltük a párommal - nálunk még kérdéses volt, hogy bevállaljuk-e - és mindketten rábólintottunk, úgyhogy indul a mandula, gondolom márciusban, mert régiek a leletek.

Úgyhogy majd én is aktívabb leszek :)

Az ueraplasma és mycoplazma az olyan "felfázós" betegség, nem? Aggódom-e miatt, mert pont most voltam felfázva, és bármilyen eltérést találnak, gondolom nem csinálják meg, hanem elkezdenek antibiotikummal tömni, amitől nekem meg mindig gombám lesz, és volt hogy egy évig sem keveredtem ki belőle, szóval ez azért lehet vissza fog tartani, mert élénken él bennem a havi szenvedés...

De reméljük minden rendben lesz.

71367. Netti888 (válaszként erre: 71357. - Babus123)
2017. jan. 2. 10:11

Sziasztok Lányok!

Először is szeretnék mindenkinek nagyon Boldog Új Esztendőt kívánni. Szorítok mindenkinek, hogy valóra váljanak a babás álmok.:-) és ez így is lesz...


Kedves Babus123!

Mivel már ennyire előrehaladott állapotban vagytok a meddőségi központban, gondolom csak elmondták, hogy milyen vizsgálatokra van szükség az inszemhez, nem pedig egyesével adagolják az infőkat. Legalábbis bízom benne, hiszen úgy korrekt. Nekem az első konzin elmondta a doki, hogy milyen vizsgálatokkal menjek a másodikra. Aztán a harmadik alkalommal már az érett tüszőket néztük.

Nekem ezeket kérte a dokim:

- HSG vizsgálat (röntgen)

- AIDS, Hepatitis B, C

- méhnyakrákszűrés

- chlamydia, ureaplazma, mycoplasma

- APC rezisztencia

- Homocisztein

- II és V véralvadási faktor

- MTHFR gén mutáció

- AMH (Anti-Müller hormon)

- inzulinrezisztencia

- Borrelia (krónikus Lyme-kór)

És természetesen spermavizsgálat, hormonvizsgálat, vérkép.

Azt hiszem nem hagytam ki semmit.

A HSG hónapjában természetesen nem fognak inszemet csinálni. De ne félj tőle. Nekem kétszer is csináltak és egyszer sem fájt. Kicsi feszítő érzés volt csak ami egy pillanatig tartott. Mondjuk nálam rendben voltak a petevezetékek. Szorítok, hogy Neked is így legyen. Mikor lesz a HSG?

71366. EvEtkete
2016. dec. 31. 14:25

Hi csajok!igy a 2016-os ev utolso napjan leirom a negativ tapasztalatokat amit gyorsan elengedek es tudom,hogy a jovo ev mindannyiunknak csak is pozitiv elmenyeket hoz majd! Ahogy korabban irtam dec. 19-en pozitiv lett a teszt,hcg emelkedett egeszen tegnapig.(szenteste ota pedig barnazok rendesen+gorcsoles itt-ott de foleg jobb petefeszek korul)a ultrahangon a mehben semmi,a peteveztekben pedig sajnos ott figyel a feltetelezett mehenkivuli terhesseg.megint...pontosan egy ev utan ujra megismetlodik... ez mar a szuper szivas kategoria!

DE EMBER KUZDJ ES BIZVA BIZZAL!A 2017 A MI evunk lesz!! Boldogsagos,aldott 2017-es evet kivanok mindenkinek!

71365. Babus123 (válaszként erre: 71361. - Orgona87)
2016. dec. 31. 13:00

Sajnálom,de kitartás! Biztos hamarosan összejön! 2017 lesz a mi évünk csajok,érzem!:) És majd együtt fogunk itt örülni!!:)

Én is nyugodt,boldog,sikeres és babàban gazdag Új Évet kívànok mindenkinek!

71364. 6708176f82
2016. dec. 31. 11:43
Mindenkinek Áldott,Békés Boldog,Babás új évet kívánok!
71363. kingica (válaszként erre: 71361. - Orgona87)
2016. dec. 31. 10:59
Jajj bocsi,h àtkereszteltelek Orgona87. Nem tudom hol jàr az eszem :D
71362. kingica (válaszként erre: 71361. - Orgona87)
2016. dec. 31. 10:57
Sajnalom Orsi ! Bìznunk kell a következőben !
❮❮ ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook