Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯
71661. Titike2434
2017. okt. 19. 15:49
Sziasztok! 1,5 év próbálkozás után tegnap előtt volt az első inszeminációm. Nagyon izgulok. Meséljetek ki mit érzett utána (nekem néha görcsölget a hasam mintha meg akarna jönni)? Illetve kinek hanyadszorra járt sikerrel?
71660. Pikapika (válaszként erre: 71659. - Millica)
2017. okt. 19. 10:13

Na orulok,h tul vagy rajta :D ugyes vagy ;)

Igen sajna ha muszaj akkor nem tudsz mit tenni,utana csak szenvedes lenne ha hagynad .Igen ha mar terhes vagy azt hiszem a 3. Honap utan mar nem adnak erzestelenitot :/

71659. millica (válaszként erre: 71658. - Pikapika)
2017. okt. 19. 09:53

Szia!

Túl vagyok rajta, a szemfogam ami nem fért ki félig kibújt, ferdén és ez nyomta a mellette lévő gyökerét. Kihúzta mindkettőt,bár csak olyan mintha egy fog hiányozna,majd pótlás kell. Nem volt lyukas egyik sem. Eddig nem volt bajom vele, de most lett. A másik oldalon is pedig úgy nőtt ezért lehet 3 hét múlva a másik oldalon is kihúzatom,megelőzve a bajt, és a babát :) mert akkor már rohangálhatnék lehet nem adna olyan erős érzéstelenítőt :/ Na de lényeg bátran kihúzattam,ha muszáj muszáj.

71658. Pikapika (válaszként erre: 71657. - Millica)
2017. okt. 18. 11:17
Szurkolok nagyon h ne szenvedj :) Persze amikor mar faj a fog az nagyon szornyu es mint tudjuk csak rosszabb lesz ha nem megyunk dokihoz :/ ra kell vennem magam es be kell jelentkeznem nekem is ...:( Irj majd h mi volt :)
71657. millica (válaszként erre: 71656. - Pikapika)
2017. okt. 18. 08:28

Mintha nekem nem lenne halálfélelmem :D de van, csak néha úgy beleáll a fájdalom,hogy olyankor tiszta pánikban vagyok. Bár most pár napja csak enyhén de érzem hogy vmi bibi van a foggyökérnél. De muszáj túlesnem rajta :( És igen nekem is van mindig ínygyulladásom,egyszerűen sose múlik el teljesen. Na majd mond arra is vmit a doki.

Nekem is ez a fogfájás egyébként első inszem előtt jelentkezett és eddig húztam. Mert mindig elmúlt a fájdalom. De tudtam,hogy magától nem fog megoldódni,csak a félelmem erősebb volt. Viszont találtam jó dokit mki dícséri, na és van fogröntgene amit egyből meg is tud nézni és neki is állhat kezelni :/

71656. Pikapika (válaszként erre: 71655. - Millica)
2017. okt. 17. 18:12

Koszi :D neked is a fogaszathoz ;) Nekem is van egy fogam amivel mennem kell :( de nekem ott halalfelelmem van :/

Kepzeld el az egyik bnomnek emiatt nem sikerult a baba...de neki vmi az inyevel volt.Sajnos ők azota is szenvednek,a fogai kesz lettek erre miomat talaltak nala..sajna nem jo helyen,ugyh megint 6 honap semmi...ugy sajnalom :( Borzaszto h mennyit kell szenvednunk mire sikerul :( na de maradunk pozitivak ;)

71655. millica (válaszként erre: 71654. - Pikapika)
2017. okt. 17. 14:23

Ugyan már másnak is sikerült már kevés mennyiséggel. Pozitív legyél! :)

De megértem,ha váltani akarsz.

Egyébként én se kapok plusz infót inszemkor, hogy mégis hogy állnak a kiskatonák.

Holnap fogászat :/ van egy rosszalkodó fogam, ami időnként 1-1 napon este fáj,van hogy pár percre,volt hogy fél órára, aztán van hogy napokig hetekig abbamarad. Nincs bedagadva, tömött rágófog. Múltkor a körzetim annyit mondott nem lát rajta semmit és hát neki nincs röntgene. Így magánhoz megyek. Egy rossz fog is lehet gócpont és akadályozó tényező.

Na jó legyél megy a drukk :)

71654. Pikapika (válaszként erre: 71653. - Millica)
2017. okt. 17. 11:26

Na de addigra legalabb mar minden vilagos lesz elvileg nalatok is :) Irj majd mindenkepp h mi volt En ma eldontottem h nem megyek erre a klinikara tobbet,lehet lesz masfel honap mire kapok masik helyen idooontot de megbeszeltem a parommal,h akkor lehet kihagyunk 1 honapot. Tegnap ugye kozolte h este legyunk egyutt erre ,a ma reggel 6 orai adagra azt mondta h hat ez nem tul sok de eleg az inszemhez...Gondoltam magamba es hulye...na mind1.Kerdeztem h milyen volt a spermiogramm ..hatha javult ugye...erre annyit valaszolt h ugyanaz...de semmi reszlet h picit tobb v tobb a jol mozgo...bla bla...ott ultem megint 2 es fel orat ,es 2 percet vtam bent...aztan elkoszont.Hmm en ezert nem fogok fizetn,keresek mast ha ez nem sikerul.:(

Sok remenyt nem fuzok hozza igy h kozolte keves is volt :( na majd kiderul :/

71653. millica
2017. okt. 17. 08:30

Ja tényleg furcsa,hogy ennyire különböző döntéseket hoznak. Meg egyáltalán nem volt UH. Na de vérből nézte,hogy állsz,csak tudja mit csinál. Drukkolok! Egyébként én is mindig érzem az ovut. Inszemnél majd meg haltam :D

Nekünk se lehetett kb 3 nappal inszem előtt együtt lennünk.

Hát csak így kellett döntenem hogy leállunk :( páromnak érzékeny is odalent ... meg rizikós ha sikerülne a baba és baj lenne... vagy eleve hiszem hogy meg sem termékenyül a petesejt.

Így sima hormonkezelés nélkül tudok hormont nézetni ,van is már időpontom endokrinológushoz jövőhét szerdára, mindent átbeszélünk meg ad beutalót vérvételre.

A nődokim meg majd néz,hisz vár hogy folytassuk a 3.at.

Majd értekezünk még :)

71652. Pikapika (válaszként erre: 71650. - Millica)
2017. okt. 16. 19:17
Jaaa es elfelejtettem leirni,h a masik doki azt mondta 2-3 napig ne szexeljunk elotte,a mostani azt mondta h ma este szexeljunk csak nyugodtan....es kerdeztem h de nem ugy van h elotte nem? Azt mondta ez hulyeseg :/ ket kulon doki egy klinikan...erdekes nem?
71651. Pikapika (válaszként erre: 71650. - Millica)
2017. okt. 16. 19:13

Nem neztek hormont?? Hat pedig az nagyon fontos...nem is ertem :/

Sajnalom h varnotok kell,de persze ha valami gyulladas van,akkor addig felesleges is sajna :( Hat ez a szornyu ebbe...allandoan varni :( de sajnos nem tudsz mit tenni..:/

Hat en mar reggel menetem,az en dokim nincs a heten ugy masik dokihoz raktak...itt is eleg erdekesek.Ugye en mar tudtam h lassan ovulaciom lesz de ma meg nem volt (en mindig erzem ha jon...annyira feszit a hasam azon az oldalon ahol eppen van ovulacio)

Ez a doki eleg sietos volt ma v en nem tudom....levették ugye reggel a vérem,aztan kb 3 ora varakozas utan behivtak ( kicsit se voltam ideges) mondta h ne haragudjak ma kaosz van...hmm mondom semmi baj..ahhh...ultrahangot nem is csinalt ,kozolte h itt minden tokeletes holnap reggel menjek fel 8ra (vigyem a "gyerekeket)kezelik kb haromnegyed ora es meg is csinaljuk.Kerdeztem h nem kell e ovitrelle injekcio,mire azt mondta h ez magatol jo lesz es nem kell nekem injekcio...persze nekem ez csak jo mert am 130 euro a 2 db...mondta h o nem akar ezen sporolni de ha nem kell akkor nem kell.Teljesen mas mint az eddigi dokim...meglatjuk jo lesz e.De am annyira felidegesitettek ezzel a 3 oras varakozassal h gondolkoztam keresek uj klinikat :/ de vegul most maradok még...ennyi van nalam :)

71650. millica (válaszként erre: 71649. - Pikapika)
2017. okt. 16. 15:00

Pikapika írj mi újság.

Hát nálunk az a nagy helyzet,hogy leállunk 1-2 hónapra :( páromnál gyulladást mutattak ki, bacitenyésztésre küldték ma a mintát. Úgyhogy szerintem, jobb lesz megvárni,hogy kikezeljék én pedig készülök endokrinológushoz, mert ha hiszed ha dokim nem nézett hormont. Minden okés, van pé-m, tüszőrepedés, de ennyiből ,hogy lehet megállapítani mindent? Restellem én kérdezni a dokit,hogy nem kellene hormont nézni? Úgyhogy már ha páromnál gond van és jobbnak látom addig várni, ha nem is most de következő ciklusban tud nézni az endo-s doki hormont. Decemberre mennék vissza, de ha pont ünnepekre esne akkor csúszunk januárra :( ez van.

De neked addig is nagyon drukkolok és Ivettnek a kövi ciklusra!!

71649. Pikapika (válaszként erre: 71648. - Millica)
2017. okt. 15. 22:19

Ohh Millica ,annyira izgultam erted :( Nagyon sajnalom ☹☹☹☹ .Haaat nehez bizni ,tudom...ezt csak mi tudjuk aki ennyi mindenen megy at h legyen babaja :(

En reggel megyek,megnezik h allok es kiderul melyik nap csinaljak meg.Azt hittem mar hetfore lesz peteeresem,de meg nem lett pozitiv a teszt,de mar erosebb volt mint tegnap,szoval sztem 1- 2 nap.Holnap irok ,h mi volt.Neked most hogyan tovabb?

71648. millica
2017. okt. 15. 10:22
Meg is jött mára :( már nem tudom,hogy kell abban bízni hogy nekem is sikerülni fog...
71647. millica (válaszként erre: 71646. - Pikapika)
2017. okt. 14. 20:26

Szia Pikapika :) Bocs,ma készültem írni. Minden napom idegbajjal telt. A lényeg ma vagyok tüszőrepedés után 14 nappal, ez tuti mert inszem utáni napon fájt a hasam nagyon. Viszont szedtem progeszteront amit szerdáig szedtem. Elméletileg meg se jöhet míg szeded, sőt abbahagyás után pár napra jön meg csak ha nincs baba. És én "várom",hogy beinduljon. Ma volt is már kis barnázásom és sok has szurkálás. A kis cicifeszülés is megszűnt már amit szerintem a progeszteron okozott. Tehát így állok :( ebből mensi lesz.

És veled mi újság?

71646. Pikapika (válaszként erre: 71642. - Millica)
2017. okt. 14. 19:37
Millica??mi ujsag nalad?Mar vartam ,h irj :/
71645. Anina0916
2017. okt. 12. 14:00
Korábban már leírtam a mi helyzetünket, most folytatom. A férjemnél kiderült, hogy minden rendben. Ezek szerint a jelek szerint átjárhatóságira fog küldeni a doki. Kicsit izgulok.
71644. Pikapika (válaszként erre: 71642. - Millica)
2017. okt. 10. 20:47
Annyira jo lenne mar valami pozitivat olvasni..de tenyleg :) nagyon szurkolok.Elhiszem h nem akarod bele elni magad ,mind igy vagyunk ezzel sztem,jobb a pozitiv "csalodas" :) igen,par nap van csak :), mar csak azert szurkolok h jokor legyen ovulaciom ;)
71643. mikoto
2017. okt. 10. 15:05

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy kb. milyen vizsgálatok kellenek az inszeminációhoz? Kb. menyi időt vesz igénybe? A petevezeték átjárhatósági már megvolt nekem év elején, mert sajnos műteni kellett ciszták miatt és akkor meg is csinálták, ott minden jó! Milyen vizsgálatok kellenek? Milyen gyógyszereket/ injekciókat kell majd használni?

71642. millica
2017. okt. 10. 14:39

Aranyosak vagytok :) igazából fogalmam sincs,hogy mi lesz. De több év sikertelenséggel a hátunk mögött, nehezebben bízok a sikerben. Bár az első inszemnél iszonyú pozitív voltam és koppantam nagyot. Tehát azért írom,hogy készülök 3.ra,mert próbálok a földön maradni és már előre számolgattam,hogy a dokihoz mikor kell mennem... nem akarom magamat ringatni hiú ábrándokban bár annál nagyobb meglepi lenne ha összejönne :)

Mellfeszülés bal oldalon jelentkezett tegnap, este fájt is ahogy fordultam :) cuki is lenne ha tünet lenne. De most szedem a progeszteront is,úgyhogy ráfogom. Egyébként 4 szép tüszőm volt (és 2 kisebb) a clostitól,úgyhogy bizakodóbb voltam inszem napjai körül, elsőnél csak 1-1 volt.

Én is szorítok nektek nagyon!! :)

Pikapika az már közel van :) azt hittem többet kell várnod.

71641. Pikapika (válaszként erre: 71639. - Millica)
2017. okt. 10. 13:12
Miert irod h a 3.ra keszulsz? Ugy erzed meg fog jonni ?? Nagyon szurkolok h ne es sikeruljon a baba..
71640. Pikapika (válaszként erre: 71639. - Millica)
2017. okt. 10. 13:10
16-17 en lesz elvileg ovulaciom...sztem azert pentektol mar tesztelek majd.Hetfon azaz 16 an reggel megyek,mivel parom nem tud sajna jonni,es mivel lehet mar ido lesz,igy viszem magammal a "gyerekeket" ,aztan meglatjuk :/csak en is dolgozok,innen kb egy ora ahova jarok..nem egyszeru ez.De bizom benne nagyon h sikerulni fog,mast nem tehetek :)
71639. millica (válaszként erre: 71636. - D6c7588ecf)
2017. okt. 10. 10:36

Sziasztok! :)

Hát szerintem a nevet már nem lehet módosítani, az enyémet én is szerettem volna, de nem jöttem rá hogyan.

Igen már második és lélekben már a 3.ra készülök :(

Sajnálom, hogy nem tudjátok folytatni :( teljesen megértem,hogy idegtépő a várakozás, már mi sem fiatalodunk.

Pikapika te most konkrétan hol tartasz? Mikor mentek a következőre?

71638. Pikapika (válaszként erre: 71634. - Millica)
2017. okt. 9. 16:44

Koszi ;)...nem,valoban nem et a nevem :D

Szerintem itt is ugyanugy zajlik mint otthon.Nekem is volt egy ovitrell 1 nappal elotte,aztan meg 1 ra 5 napra es ennyi.Most még nem tudom mi lesz....

71637. d6c7588ecf (válaszként erre: 71633. - Zsanci79)
2017. okt. 9. 15:49
Szia,akkor úgy érted hogy ti otthon próbálkoztok? De jó nektek hogy van rá esélyetek:) mi még csak most kezdtük az egészet májusban
71636. d6c7588ecf (válaszként erre: 71635. - Millica)
2017. okt. 9. 15:45

Szia ,én 81 es vagyok,elírtam és nem tudom hogy lehet kijavítani :)

Akkor most neked a 2 . Inszem volt?csak pozitívan ,tuti sikerül🤗

Szerintem itt is ugyanúgy csinálják mint otthon,nekem az első most simán hormon nélkül lett,csak az ovetrillt kellett beadnom..

A következő már hormonnal lesz,ma voltunk a klinikán és hiába megvan a mensim most sajnos nem tudunk kezdeni mert van bal oldalt egy cisztám:(((

Kicsit elszomorodtam,mert ez a várakozás megőrít néha.

71635. millica
2017. okt. 9. 10:13
Ivett te 80-as vagy? Én is :)
71634. millica (válaszként erre: 71628. - D6c7588ecf)
2017. okt. 9. 09:58

Hát picit reménykedek, mert most nem úgy érzem magamat mint elsőnél, de akkor viszont nem kaptam progesteront. Nah mindegy eldől kb 3 nap múlva.

Drukkolok én is neked és persze többieknek is :)


Pikapika :) ez cuki név, bár gondolom nem az eredeti neved :D persze viccelek.


Amúgy nektek mennyi tüszőtök lett?

És hogy zajlik odakint az inszemináció mint itthon?

71633. zsanci79 (válaszként erre: 71627. - D6c7588ecf)
2017. okt. 8. 19:48

Nekunk mar volt, de en befejeztem ugy gondolom.

Nagyon megviselt mar, nem latom ertelmet, mert semmi nem indokolna a sikertelenseget.

71632. Pikapika (válaszként erre: 71631. - D6c7588ecf)
2017. okt. 8. 19:15
Nem igazan kérdeztem de azt hiszem ,hogy nem kell megvárni 6 inszemet...remelem nem lesz rá szükség :/
❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook