Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯
71721. d6c7588ecf (válaszként erre: 71719. - Pikapika)
2017. nov. 21. 15:44
Szia ,Jajj bocsi összekevertem itt a napokat teljesen ,nem tudom miért de múlt hét csütörtök volt a fejemben..tiszta dilis leszek itt már :DD..
71720. d6c7588ecf (válaszként erre: 71718. - Mágikalány)
2017. nov. 21. 15:42
Szia ,tényleg jo hogy kicsit megindul itt az élet:)szorítok neked is,megy a drukk vasárnapra !! .. én csütörtökön akarok tesztelni és péntek reggel vv..olyan mensis érzésem volt tegnap,elég erősen,de mára már semmi..pénteken kellene jönni a nem vártnak..idegőrlő napok ezek,teljesen kitölti minden gondolatom hogy mi lesz az eredmény ...annyit olvastam már más fórumokon meg naplók an hogy van akinek már a 12.-dik nap inszem után kimutatta a teszt ,de úgy félek megcsinalni mert ha negatív akkor az utolsó 2-3 nap még idegőrlőbb lenne ...
71719. Pikapika (válaszként erre: 71717. - D6c7588ecf)
2017. nov. 21. 15:34

Csutortokon megyunk az uj dokihoz...egesz hetvegen koltozes volt...ezert nem vtam tul aktiv :/ kaosz van.

Irok,majd doki utan :)

2017. nov. 21. 11:56

Sziasztok!

Jó látni, hogy megélénkül a fórum. :) Gondoltam, bejelentkezem, bár konkrét eredményem még nincs. A hétvége jó sűrűn telt, sok tennivaló volt, pörögtem - és ez el is hozta magával az új megfigyelésem. Észrevettem a két nap alatt, hogy ha nagyon sokat állok, tevékenykedem (főzés, mosás, teregetés, tudjátok :) ), akkor egy idő után elkezd feszülni a méhem, pici kis fájdalmakat érzek. Szóval ilyenkor igyekeztem lepihenni, ledőlni egy kicsit, hogy múljon. Nem volt vészes fájás (és nem is fájás, inkább tényleg feszülés, húzódás), de határozottan ott volt. Iszom Magnéziumot, hogy segítsen, de emellett is érzem. Hamarabb merülök ki, de nem a teljes fizikumom fárad le, hanem tényleg a hasam kezdem érezni - bár kilenckor nem kell esti mesét mondani nekem. :D Remélem, hogy ez az érzés azért jót jelent - de inkább nem reménykedem, hanem várok vasárnapig.


Ti hogy vagytok? :) Szorítok mindenkinek, aki mostanában tesztel és vesz részt kezelésen. :)

71717. d6c7588ecf
2017. nov. 21. 08:00

Sziasztok :)

Kivel mi újság?Ilike30 megy a drukk neked és Rebecca neked is:)) babasodjunk minél többen :))

Reaa teszteltel? Pikapika milyen volt az új orvos?

2017. nov. 20. 17:49

Sziasztok

Na túlélték. Kaptam Utrogestant és 16 nap múlva tesztelni kell... 16 nap???? Na de most pihenek, mert húzós nap volt.

Sok sikert mindenkinek 😃

71715. Ilike30
2017. nov. 20. 10:28

Sziasztok!

Már rég jártam itt a csoportban, azóta teljesen lecserélődtek a tagok, ezért köszöntök minden új sorstársamat :) Nekem a tavaly volt 3 sikertelen inszeminációm, amik eléggé megviseltek, ezért egy időre leálltam minden mesterséges beavatkozással. Azóta kiderült, hogy B12 és D vit. hiányom van, illetve öröklődő trombózis hajlamom, amik mind összefügghetnek a meddőséggel. Ezekre kezelést kaptam és a múlt héten szerdán volt a negyedik inszeminációm. így én is beálltam az inszem utáni várakozók sorába.

Reaaa teszteltél?

Mindenkinek megy a drukk!

71714. d6c7588ecf (válaszként erre: 71713. - Rebecca0511)
2017. nov. 19. 09:11

Szia ,jujj de jó gratula:))

Akkor neked is jön az izgulos 2 hét hétfőtől ;))

2017. nov. 18. 18:08

Sziasztok.

Pénteken volt ultrahang. Szépen nőttek a petéim (19 mm, 22mm, 23 mm ). Ma reggel szúrni kellett, meg még ma este 22-kor. Hétfőn 13-kor inszemináció. Már kicsit kezdek izgulni....

Ti hogy vagytok??

Szép estét.

71712. Pikapika
2017. nov. 16. 19:23
Millica ,te hol vagy? Mizu veled?
71711. Pikapika (válaszként erre: 71702. - D6c7588ecf)
2017. nov. 16. 19:22
Igen,Németország ...en is remelem ,h a kovetkezo doki rendes lesz :) majd irok mindenkepp,h milyen volt.Bar az reginel is nagyon aranyosak voltak az 1. megbeszélésnél....
71710. Pikapika (válaszként erre: 71707. - Mágikalány)
2017. nov. 16. 19:18
Koszi Mágikalány :) csutortokon kiderul ;) bar mar azon gondolkoztam ,h lehet csak januarban megyunk inszemre,addig letelik a 3 honap (a parom sperma vitamint szed) es hatha jobb lesz a spermiogramm is .Meg most kezdunk koltozni es kicsit feszultebb vagyok a kelletenel 😂Na de majd meglatom meg :/Neked szurkolok 26 an 🍀 alig varom mar,h valaki irjon ,h sikerult.
71709. Mágikalány (válaszként erre: 71708. - D6c7588ecf)
2017. nov. 16. 15:43
Nekem az azért nem tűnt hosszúnak, mert lefoglalt a sok szúrás meg vitaminok szedése. De igen, igazad van, hogy ez is szép (csak nehéz) időszak. Ilyenkor olyan jó lenne egy kis kukucskáló nyílás, hogy lássam, mi a szitu odabenn. :D
71708. d6c7588ecf (válaszként erre: 71707. - Mágikalány)
2017. nov. 16. 14:34

Semmi baj:))

Én is nehezen viselem a várakozást ,szerintem mindenki:) de ez a két hét is olyan különleges mert folyamatosan figyelem a testem,(nem jeleket keresve de hátha ) hehe..és ott motoszkál a fejemben hogy na most talán terhes vagyok és eljátszom a gondolattal..szerintem ez így jó benne..az Inszeminacio előtti várakozás sokkal hosszabb és rosszabb nem?

Neked ugyanígy a tüsző érést várni és a többi :))

2017. nov. 16. 13:22
Vagyis bocsánat, most látom, hogy Te jó helyen vagy. Akkor Pikapikának szólt a kívánságom a váltást illetően :)
71706. Mágikalány (válaszként erre: 71703. - D6c7588ecf)
2017. nov. 16. 13:20
Szorítok, hogy jó eredményt kapj! :) És remélem, hogy siekrül jobb helyet találnotok, ez tényleg egy annyira nehéz helyzet, hogy fontos a támogató, megértő közeg. Nyilván nem pátyolgatást vár az ember, de az információk nekem is nagyon fontosak voltak, ha már úgysincs semmi kontrollom az egészben. Amúgy én rájöttem, hogy az egyik nehéz része nekem épp az, hogy nem tudom irányítani, hogy jöjjön a baba. :D Most, hogy ezt felismertem egy fokkal könnyebb, de most ezt a 1,5 hetet a tesztig nehezen viselem, még munka mellett is. Mindig ott jár az eszem... :D
71705. d6c7588ecf (válaszként erre: 71704. - D6c7588ecf)
2017. nov. 15. 18:42
Huu bocsi,rosszul írtam éjszaka 1.20 kor ovetrille és nem másnap hanem harmad nap 13.20 kor volt az inszem:)))
71704. d6c7588ecf (válaszként erre: 71698. - Rebecca0511)
2017. nov. 15. 18:38
Szia ,sajnos nem tudok segíteni ,nekem úgy volt most hogy ciklus 3.napjatol szurtam gonal f-et 6 napig a hetedik napon éjszaka 1.20 kor kellett beadnom az ovetrille injekciót és a következő nap 13.20 kor volt az inszem:)szóval ciklus első napjától számolva a 11 .-dik napon..huu remelem jól leírtam és érthető :))
71703. d6c7588ecf (válaszként erre: 71699. - Mágikalány)
2017. nov. 15. 18:32
Szia ,olvasom hogy veletek mi a helyzet,de jó nektek hogy így otthon probalkoztok:))) remélem összejön nektek,veled is így együtt izgulunk,én 24.-én megyek vv-re,még nem tudom tesztelek-e .. jó hogy most így össze gyűltünk itt(persze az ok az nem jó ) megy a drukk neked is:)))
71702. d6c7588ecf (válaszként erre: 71701. - Pikapika)
2017. nov. 15. 18:20

Nem emlékszem pontosan,de te Németországban élsz igaz?

Én Dániában :))Nekünk ez a második klinikánk mert az elsőn fizetni kellett volna az inszemért,ők nem fogadtak el beutalót viszont a konzultáció és az első vizsgálatok meg férjem here biopsziajat ott csinálták és ők is nagyon kedvesek voltak.

Szorítok neked nagyon hogy az új hely százszor jobb legyen:)))

71701. Pikapika (válaszként erre: 71693. - D6c7588ecf)
2017. nov. 15. 15:28

De jo nektek ,hogy otthon ilyen rendesek..barcsak en is mehetnék otthon :(

Jovo csutortokon megyunk az uj helyre 1. megbeszelesre ,aztan meglatjuk.Remelem itt jobb lesz :/Olvasom itt h nektek elmondjak ,hogy hany darab es hany mm es petesejtek vannak...na hat ez a kulonbseg,nekem ilyet 1x sem mondtak...tudtam en h ez nem normalis :/

71700. 0ad736eb45
2017. nov. 15. 14:16
Sziasztok! Inszeminációs hónapban el kell kerülni a 3 pontos cukorterhelést szerintetek? Valahogy eszembe sem jutott megkérdezni zavaromban.
2017. nov. 15. 11:07

Sziasztok! Annyit olvasgattam már itt, hogy úgy gonoltam, csatlakozok, hátha másnak jók lesznek ezek a tapasztalatok. l 1,5 év próbálkozás után irányított a nőgyógyászom a BMC-be Szűcs doktorhoz. Ez alatt a 1,5 év alatt mindent próbáltunk: először csak simán, "élvezetből", aztán ahogy csak nem jött össze, már mindenféle praktikákat bevetettünk: gyógyteáztunk mindketten, vitaminokat szedtünk, de semmi. 3x volt olyan, hogy késett (3-1 hétig terjedő időszakokban), soha nem volt pozitív tesztem, de szerintem itt elkezdődött valami, csak nem tudott megmaradni az állapotosság valamiért. Szóval az utolsó ilyennél májusban kiakadtam és elkezdtük a vizsgálatokat.


Mi elég sok mindenre magánra mentünk, mert a nyári szabadságolások miatt pl. a sima nógyógyászati vizsgálatra a doktor úrhoz csak szeptember végére tudtak volna időpontot adni június elején, úgyhogy úgy voltunk vele, hogy bevállaljuk. Először nagyon merevnek és zárkózottnak tűnt Szűcs, a férjemet bosszantotta is, hogy az első konzultáció kb. 10 perc alatt lement és semmit nem mondott el. Utána rájöttem, hogy kérdésekkel kell készülni, akkor pedig készségesen válaszol mindenre, nem küld el, ha letelt az idő, hanem tényleg aprólékosan elmond mindent - csak szerintem neki sok minden annyira magától értetődő már, hogy talán nem is gondolja, hogy ez egy kedzőnek, laikusnak nem egyértelmű.


Az átjárhatóságot is így végeztettük el a Villa Medicinában. Nem fájt, kellemetlen volt, utána 2-3 óráig olyan görcseim voltak, mint amikor megkeződik a menstruációm, picit rózsaszínes folyásom volt. Aztán elmúlt és 3 napra rá elkezdtem jobban vérezni. Akkor is nagyon aranyos volt, felhívtam, rögtön berendelt a BMC-be és megvizsgált, mondta, hogy a ballon, ami a helyén tartja a katétert, irritálta a nyálkahártyám, azért vérzek. Szóval itt picit nekem megborult a ciklusom, mert bár megjött időre, de olyan fura volt: volt is meg nem is.


Egyébként a vizsgálatok alkalmával mindent rendben talált (26 évesek vagyunk mindketten), erre amúgy a legelején fel is hívta a figyelmünket. Azt mondta, hogy lehet, hogy nem találunk semmit és mégsem jön össze, akkor nem fogja tudni megmondani, mi okozhatja ezt. Így amikor kiderült szeptemberben, hogy minden mindkettőnkkel tökéletes, és nem teremelek ellenanyagot, ami megöli a spermákat, abban maradtunk, hogy nem inszemináció lesz, hanem stimulálás és időzített együttlét. Azt javasolta Szűcs dr., hogy várjunk októberig, mert akkor az inszeminációsok is kapnak már gyógyszertámogatást, és így tettünk. Úgy voltunk vele, hogy kicsit mi is rápihenünk, lesz még 2 ciklusunk a spontán fogamzáshoz, hátha... Épp késett egy hetet és már kezdtem örülni, hogy sikerült, amikor 36. napra megjött (30-as ciklus), úgyhogy okóber végén kezdtünk bele.

8 alkalommal kaptam Menopurt, ettől 1 hét alatt az egyik tüszöm 19mm lett, ezen kívül volt még 3 kisebb; akkor kellett a tüszőrepesztő, megmondta, hogy melyik 3 nap legyünk együtt mindenképp és szombat óta adom az Utrogestan hüvelykúpot. Most pedig várunk :) Majd november 26-án kell tesztelnem és nagyon remélem, hogy jó eredményt kapok. Abban maradtunk, hogy ha nem sikerült, akkor nekifutunk megint, még decemberben. Vannak itt olyanok, akik ugyanilyen stimulált időzített együttléttel lettek állapotosak? :)


Kitartást mindenkinek!

2017. nov. 15. 11:02

Sziasztok!

Egy kis infó kellene. Nekünk ebbe a hónapba lesz az első inszemináció. Ma voltam az ultrahangon, ma van a 10. nap, látott a doki 3 db petesejtet ( 16 mm, 17 mm, 19 mm ) holnap még szúrnom kell 75 ml Gonalt, pénteken ultrahang. Szerintetek ebből mikor lesz inszem?? Mármint melyik nap?? Mik a tapasztalataitok?? Köszi a választ :)

71697. Reaaa (válaszként erre: 71696. - D6c7588ecf)
2017. nov. 15. 10:39
Nálunk velem van a baj, fogamzásgátló után nem akar helyreállni a peteérésem. Alapból 4 hónaőig meg se jött, aztán gyógyszerrel meghozta az orvos. Utána hónapokig clostyval stimulált, de semmi se történt. Voltam én is hormonos vérvételen, átjárhatóságin, minden rendben, férjemnél is. Most elmentünk a Forgács intézetbe, ott javasolták az inszemet. Megint clostit kaptam, volt két tüszőm is tőle végre...aztán repesztőszurit és most várunk.
71696. d6c7588ecf (válaszként erre: 71695. - Reaaa)
2017. nov. 15. 09:42

Szia Reaaa:)

Szorítok neked nagyon hogy sikerüljön és vasárnap egy hatalmas pozitívat tesztelj:)

Én semmit,de szó szerint semmit nem érzek most..érdekes hogy mennyire változó mindenkinél..

Mi most májusban kezdtük el,de nálunk mi már tudtuk hogy férjemnél azoospermia van,szóval nem volt meglepi ..elkezdtük a verveteleket,hormon és átjárhatósági vizsgálatokat ,közben nyaraltunk is és most igy járunk a 2.-dik(remelem egyben az utolsó ) inszemnel..

Nálatok lehet tudni hogy miért kell inszem?persze csak ha nem baj hogy kérdezem :))

71695. Reaaa (válaszként erre: 71694. - D6c7588ecf)
2017. nov. 15. 08:40

Szia Ivett 1980!

Én most vasárnap reggel fogok tesztelni, múlt héten hétfőn volt az inszem. Mára megszűnt a szurkálás, görcs, csak olyan fura érzésem van a hasamban. A cicim enyhén érzékeny, de minden menszesz előtt ilyen. Én kaptam progeszteron tablettát is, duphastont napi 4db-ot kell szednem. Nagyon izgulok, próbálok nem odafigyelni rá, csak annyira félek a csalódástól :( ráadásul én rendszeresen futok, de most azt se merek, így ami eddig kikapcsolt se válik be... Nagyon drukkolok neked is!!! Mióta próbálkoztok? Mi 1 év 3 hónapja...

71694. d6c7588ecf (válaszként erre: 71689. - Reaaa)
2017. nov. 14. 18:02

Szia Reaaa:)

Akkor mi együtt izgulunk most,nekem múlt hét csütörtökön volt a 2.inszem:))

Nekem az első az teljes naturba,hormonok és progi nélkül volt és már az első perctől fájt a hasam alja,szurkált a petefészkem ,cicik pár napra rájezdtej fájni(nekem akkor is fajnak ha megjön) késett is 2 napot a mensim,de sajna csak egy cisztam lett..

A mostaninál Gonal f - et és utána progit is kaptam,érdekes most nem érzek semmit..

Szerintem nem kell a jeleket figyelni,tudom nehéz(nekem is)..

Te mikor tesztelsz?en nem szeretnek de nem hiszem hogy kibírom a vv-ig:))))

Megy a drukk ezerrel,és írj hogy hogy vagy:))))🤗✌

71693. d6c7588ecf (válaszként erre: 71692. - D6c7588ecf)
2017. nov. 14. 17:52
Van már idő pont a másik dokihoz? Szorítok hogy minél hamarabb tudjatok folytatni..;))
71692. d6c7588ecf (válaszként erre: 71690. - Pikapika)
2017. nov. 14. 17:49

Huuu elolvastam,basszus így azért nem egyszerű arra is figyelni hogy ne stresszelj mikor így viselkedik az orvos:((sajnálom hogy így jártál,főleg hogy még fizettetek is..de remelem a másik hely jobb lesz:))

Hál istennek itt nálunk nagyon kedves mindenki,nem érzem ezt a futószalagos dolgot,mindig mondják mikor mit és milyért csinálnak és mutatják a képernyőn is hogy mi micsoda,kedves mosolygós emberek:))

Szerintem olyat nem is csinálhatna hogy nem néz meg ultrahanggal inszem előtt,akkor honnan tudja hogy megrepedt e a tüsző ?..

❮❮ ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook