Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


3051. Monik30
2008. máj. 7. 19:01

Árjin én útálom az X-prepet, itt már áttértek a kíméletes foszfoszódára.

Pénteken várunk vissza.:)))

A cérna csúnya fekete, elég furán néz ki, én csak lestem a hasamon a vágást, és a köldököm is össze volt öltve, azt hittem kivették, mikor kibontották szépen előtünt :).

3050. Vécső
2008. máj. 7. 18:56

Ájrin!

Most olvastam a naplód. Értem már mér nem vagy netjközelben. De mé nem viszed be magaddal a gépet? :D


Egyébként legalább fogysz! :D :D

Úgyis aszontad kövér vagy! :D :D

Te , lehet én is mingyá megműtetem magam, hátha én is fogyok. :))))))))))))))))))

3049. Monik30 (válaszként erre: 3047. - Ájrin)
2008. máj. 7. 17:33
Vagy egyél szőlőcukrot, én azt szoktam, ha a belet ki kell tisztítani:)
3048. Vécső (válaszként erre: 3047. - Ájrin)
2008. máj. 7. 16:10
Ma délutános vagyok. Ilyenkor 8-ig.
3047. ájrin (válaszként erre: 3046. - Vécső)
2008. máj. 7. 15:55

Érdekes, hogy most már nem félek, hanem türelmetlen vagyok, hogy legyek már túl rajta.


Meg túlságosan lefoglal, hogy ennyire csikar a hasam:)


Ma meddig dolgozol?

3046. Vécső (válaszként erre: 3045. - Ájrin)
2008. máj. 7. 15:53
Nagyon parázol már?
3045. ájrin (válaszként erre: 3044. - Vécső)
2008. máj. 7. 15:32

:DDDDDDD

tudtam, hogy rád mindig számíthatok:D

3044. Vécső (válaszként erre: 3043. - Ájrin)
2008. máj. 7. 15:26
Igyá vizet :))))))))))))))))))
3043. ájrin (válaszként erre: 3042. - Vécső)
2008. máj. 7. 15:15

Ejnyebejnye:)


Ne tudd meg, milyen éhes vagyok....

hogy bírom ki még holnap délutánig?!

3042. Vécső (válaszként erre: 3041. - Ájrin)
2008. máj. 7. 15:14
Nem még. Pedig már ki is írtam. Neked is!
3041. ájrin
2008. máj. 7. 15:02

Vécső!

Tornázol már a dvd-re?

:)

3040. ájrin (válaszként erre: 3039. - Efike)
2008. máj. 7. 15:01

Vannak vitaminok, amik VAN AKINÉL hatásosak, de van akinél nem. Ki tudja miért.

Nálunk a férjemmel szedettem az Elevitet :))) mert más nem volt hajlandó bevenni. Mindenesetre neki sokat javult a kép, hogy ettől, vagy attól, hogy a dohányzást abbahagyta, a jó ég tudja.


Én is azt mondom, mint Vécső, mindenképpen menj el meddőségi szakrendelésre, ott megnéznek Téged is hormonszintileg, és ha kell átjárhatóságilag.

3039. efike (válaszként erre: 3035. - Ájrin)
2008. máj. 7. 14:55

Szia Ájrin!

Egyáltalán nem vagy kíméletlen, köszönöm a válaszodat! A drágám nem akarja rámhárítani, én vagyok, aki próbálok vele együttműködni. Gondoltam, ha már vizsgálják őt, akkor nézzenek meg engem is. Herevisszere nincs, nem dohányzik, sztem egészségesen étkezünk mindketten, hormonszintek a plafonon.... Szerintetek orvosi segítséggel lehet javítani egyáltalán a spermaképen?

3038. Vécső (válaszként erre: 3037. - Efike)
2008. máj. 7. 14:53
Nem lehet tudni, nálunk is csak tapogatóznak, és csak a vállát vonogatja az andrológus. Ja és ő már rögtön lombikra küldött volna minket, holott az én páromnak is jobb az eredménye, mint amit te írtál.
3037. efike (válaszként erre: 3033. - Vécső)
2008. máj. 7. 14:49
Sza Vécső! De vajon mitől romlik? Semmi különös nincs az életmódjában, étrendjében, a hormonjai több mint tökéletesek... nem értem!!!
3036. ájrin (válaszként erre: 3034. - Vécső)
2008. máj. 7. 14:48

Ne gonoszkodj!:D


Most éppen nem merek kimenni beszedni a ruhákat, hátha futni kell:D

3035. ájrin (válaszként erre: 3032. - Efike)
2008. máj. 7. 14:47

Szia Efike!

Szerintem, ha a párodnak ennyire rossz a spermaképe (ami valljuk be, tényleg nagyon kevés) akkor nagyon kicsi az esély, hogy természetes úton foganjon meg a baba. Mikor a férjemnek 15-20 millió körül számolták a kiskatonákat, akkor még az is kérdéses volt, hogy inszeminációra mehetünk-e, vagy kezdjünk rögtön lombikkal.

De szerincsére a férjem leszokott a dohányzásról, és jelentősen javult a helyzet.


Lehet, hogy a párodnak annak idején nem volt ennyire kevés a speriumszám, azért ejtett teherbe mást, ha ilyen régóta együtt vagytok (9 év, ha jól emlékszem), ennyi idő alatt romolhatott a helyzet nála ennyit valamilyen külső-belső hatás miatt (környezetszennyezés,sugárzás, rossz ivóvíz,gyógyszerek, alkohol, dohányzás, vagy valamilyen betegség, ami nem okoz problémát, pld egy herevisszér...stb)

ne haragudj, ha kicsit kíméletelen vagyok, de úgy gondolom, hogy ebben az esetben nem feltétlenül nálad kell keresni az okot. Úgy tűnik, a férjed rád akarja hárítani az egészet, és fél szembe nézni azzal, hogy lépni kell. Ha segítséggel, akkor azzal, de ő is a ti babátok lesz...

3034. Vécső
2008. máj. 7. 14:46

Ájrin!


Látogatod már az a bizonyos helyet? :D

3033. Vécső
2008. máj. 7. 14:45

Szia Efike!


Ha a párodnak ilyen a spermaképe, szerintem mindenképp meddőségi, mert ha kicsit romlik, már inszemhez sem lesz elég. Én nem húznám az időt a helyetekben, mert lehet, hogy akkor rögtön lombikra küldenek.

3032. efike
2008. máj. 7. 14:28

Kedves Mónya és Timi!

Köszönöm a válaszotokat. Én 27 éves vagyok, párom 32. Mindketten egyformán szeretnénk már kis utódot, kilenc éve vagyunk együtt! Igazából nagyon spéci vizsgálaton nem voltunk. Bár nem vagyok tisztában vele, hogy mi számít spécinek és mi nem. Egyáltalán milyen vizsgálatokra érdemes elmennünk? Többször követtük végig a ciklusomat ultrahanggal, mindig volt peteérésem, gyakorlatilag minden hónapban tudom vagyis érzem, hogy mikor van. Most elkezdtem hőmérőzni is, hátha azzal is többet tudok meg magamról. Azt a bizonyos átjárhatóság-vizsgálatot még nem csináltunk, de lehet, hogy később majd kellene.(!?) Még nagyon az elején vagyunk a dolgoknak. Egyébként a kedvesem nem nagyon bízik a dokikban. Mindig azt mondja, hogy ha egy bébi meg akar foganni, akkor meg is fog. Fél attól, hogy ha nem magától jut célba a sejtecske, akkor nem szabad erőltetni. Egyébként ő volt az, aki felkereste az andrológiát, mert nem értette, hogy ha már kétszer spontán összejött neki, akkor most, velem miért nem? Mónya, nálatok mi volt a gond? És hol tart a folyamat?

Efike

3031. mónya (válaszként erre: 3028. - Efike)
2008. máj. 7. 10:22
Szia! Üdvözöllek körünkben! Nagyon nehéz tanácsot adni másnak, mert szerintem ezt nektek kell éreznetek, mikor akarjátok rászánni magatokat a beavatkozásra. Én a saját példámat tudom hozni: 11 hónapig próbálkoztunk nem estem teherbe, aztán jöttek a kivizsgálások és megtalálták az okát. Azóta inszemmel próbálkozunk és már nagyon várjuk a kis lurkót.
2008. máj. 7. 10:21
érteémes= Értelmes:)
3029. 60e8720bcf (válaszként erre: 3028. - Efike)
2008. máj. 7. 10:20

Sziasztok!

Szia Efike!

Hát hogy meddig kell türelmesnek lennünk, az sokmindentől függ. Nem tudom hány éves vagy? Az én férjem is majdnem 2 évig gondolkodott mielőtt belevágtunk az inszembe. De ezt nem lehet siettetni. Szerintem, ha már ők is nagyon szeretnének kisbabát, akkor fog csak menni.

Ha veled minden ok, bár azt sem tudom milyen viszgálatokon vagy túl, és a párodnak is lett volna már 2 gyereke- a rossz spermekép ellenére, akkor az is lehet hogy rossz az időzítés, vagy végülis bármi...Ez jó érteémes lett:)

3028. efike
2008. máj. 7. 09:35

Sziasztok!

A párommal 3 éve nem védekezünk, babát remélve, eddig sajna sikertelenül. Nálam a vizsgálatok alapján minden rendben van, viszont a párom spermaképe 1,5 éve és most is ugyanolyan rossz lett. Kevés a katona (10 millió/ml) és nem is túl mozgékonyak. Sem az életmódjával, sem a hormonjaival nincsenek bajok. Andrológus vizsgálgatja jelenleg is és remélem, majd kitalálnak valami megoldást. Számomra az a döbbenetes és érthetetlen dolog, hogy kedvesem mindkét korábbi kapcsolatában teherbe estek a lányok, persze véletlenül, de egyikkel sem tartották meg. Szerintetek mi lehet most a gond? Felmerült az inszem gondolata is, amit én támogatnék, de a párom nem akar egyelőre semmilyen idegenkezűséget! Nagyon türelmes vagyok, de meddig legyek az? Várom a véleményeket?

Köszönöm,

Efike

3027. dtrr
2008. máj. 7. 08:11
Neked is szép napot!
3026. mónya
2008. máj. 7. 08:09
Szép derűs napot kívánok mindenkinek!
3025. mónya (válaszként erre: 3013. - Ájrin)
2008. máj. 7. 08:09
Az inszem valóban asszisztált rep eljárás. Én konkrétan megkérdeztem a munkahelyemen a munkaügy oszt vezét, hogy ez vonatkozik-e rám is, mert én a szabadságom terhére csinálom és ha nem esem teherbe, akkor nem lesz szabadságom nyárra. A KJT -t megnézte és azt mondta, hogy csak a lombikra vonatkozik, és a magyarázatban is csak a lombik van benne
3024. dtrr
2008. máj. 7. 07:51
Jó reggelt mindenkinek!
3023. Katka83 (válaszként erre: 3022. - Monik30)
2008. máj. 6. 20:41
Nálunk fordítva van,a férjem nyugtat engem,ha már nagyon türelmetlen vagyok.Ráadásul mesze van tőlünk az intézet,és nem nagyon szereti,ha egyedül kocsikázok,pedig én szeretek.
3022. Monik30 (válaszként erre: 3020. - Katka83)
2008. máj. 6. 20:36
Mondjuk, ha várakozni kell az én férjem elviselhetetlen, idegesítő tud lenni. Jobb is ha nincs ott, így legalább én nem idegesítem halálra magam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook