Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


3141. dtrr
2008. máj. 9. 17:39

Én tegnap hívtam fel a dokimat a lapar miatt. Azt mondta, hogy ha már úgyis elaltat, megcsinál minden lehetséges vizsgálatot egy kalap alatt, a méhtükrözést is.

Végülis logikus. Azt mondta, hogy ez kb. 5 perccel jelent többet időben, de egy füst alatt meglesz minden.

3140. dtrr
2008. máj. 9. 17:37

Ájrin!

Örülök, hogy újra itt vagy, később, ha lesz időm, elolvasom a naplódat.

3139. dtrr (válaszként erre: 3118. - Katka83)
2008. máj. 9. 17:33
Reméljük nálatok is meglesz a hatása!!!
3138. ájrin (válaszként erre: 3137. - Monik30)
2008. máj. 9. 17:01
Ne aggódj, nem lesz semmi baj. A hasad? Az meg hatalmas lesz!!!:D
3137. Monik30 (válaszként erre: 3133. - Ájrin)
2008. máj. 9. 16:50

Legoptimistább számításaim szerint június közepén jön a gólya hozzánk, és aug. végén csak nem lesz még nagy a pocóm? Bár ki tudja, ha anyumtól örököltem, akkor egyáltalán nem lesz nagy:).

Bár ha így hízom a hormonoktól, mi lesz ha majd a lombik előtt stimuznak???

3136. Monik30 (válaszként erre: 3133. - Ájrin)
2008. máj. 9. 16:48

Mondjuk én csak clostit szedtem, fogalmam sincs mi leyz a lórugás hormontól. Kicsit félek.

Most megy a para mikor jön majd meg. Remélem ahogy számolom majd vasárnap, mert ha nem akkor nem tudom hogy telelportálok Szegedre.

3135. a4cf17146e (válaszként erre: 3132. - Ájrin)
2008. máj. 9. 16:47
Szia Bongyorka! Én még ilyen esetről még nem hallottam itt a fórumokon. Nem lehet ez téves diagnózis? Nem tudom, de nem lepődnék meg ha az első babád után egyszer csak teherbe esnél a párodtól. Mindenesetre nagyon szorítok és sok boldogságot kívánok nektek!
3134. Monik30 (válaszként erre: 3132. - Ájrin)
2008. máj. 9. 16:46
Ne vedd készpénznek, hogy nem kell a fogamzásgátlásról gondoskodni. Több olyat olvastam, ahol elzáródott petevető mellett lett terhes a lány! Ami elzáródik, ki is nyílhat :)
3133. ájrin (válaszként erre: 3131. - Monik30)
2008. máj. 9. 16:45

Szia Monik!


ÓÓÓÓÓ Te már sokkal hamarabb babás leszel, mint én, hiszen Te máris kezded, nem? Mire én babás leszek, Te már nagy pocakkal fogsz mászkálni:)


Nem haragszom a dokira, jót akart, és én egyeztem bele, hogy így történjen. Túléltem, és lehet, hogy én vagyok túl érzékeny. De ha alszok nem láttam volna milyen vagyok belül! Na?! :D


Nem tudom, miért ez a szokás, de itt nem kezdenek rögtön HSG-vel vagy laparral....ehhez én nem értek. Viszont megvan az az előnyünk (Neked is) hogy tudjuk, mivel lehet stimulálni a peteérést, és hogyan reagálunk a gyógyszerekre.

:)

3132. ájrin (válaszként erre: 3126. - 2f06d87e17)
2008. máj. 9. 16:40

Szia Bongyorka!

Visszaolvastalak, sajnálom, hogy a férjed kikészült ettől az egésztől, de elhiszem, hogy nem egyszerű neki. Nem tudja feldolgozni, hogy nem ő lesz a genetikai apja a gyereknek. Tényleg rossz érzés lehet, de el kell fogadnia, ha boldognak akar látni Téged. hagyj neki időt, hiszen nem lehet rossz ember, ha egyáltalán belement ebbe az egészbe. Kicsit besokallt, de szerintem szép csendben foganj most meg, és ha látni fogja a boldogságodat, el fogja fogadni, hogy igazán az számít, ki neveli fel a gyereket. És őt fogja apunak szólítani. Üzenem neki, hogy ne balhézzon mááááá!:D


Bízom benne, hogy a lombik sikerülni fog, hiszen csak emlékszik a szervezetem, hogyan kell kihordani egy babát:)Most, hogy kiderült, eddig mi volt a gond, máris előrébb jutottunk.

Beszéltünk arról, hogy mitől lehet az elzáródás, és annyiban maradtunk, hogy évekkel ezelőttaz utolsó szülésem után , kb 5 éve spirálom volt, amit azért kellett levetetnem, mert teljesen be volt gyulladva a méhem tőle. Valószínűleg akkor a gyulladás miatt hegesedtek be petevezetőim.


Ez van. Nálam a későbbiekben a fogamzásgátlás nem probléma:)

3131. Monik30 (válaszként erre: 3123. - Ájrin)
2008. máj. 9. 16:35

Sajnálom árjin, és szomorú is vagyok, azért mert a doki megelőzhette volna a felesleges inszemket. Most látom igazán milyen nagy a különbség intézetek közt, itt a doki addig nem is engedett inszemre, míg nem voltam HSG-n.

Másrészt borzasztó, hogy a doki ezt a méhtükrözést a lapar előtt végezte, miért nem altatásban csinálta, nekem inkább mészároshoz hasonlít, bocs, hogy ilyen őszinte voltam, de én soha többé szóba se állnék vele helyedben, mert egy szakmai dilettáns és finom voltam.


Akkor együtt lombikozunk?

3130. ájrin
2008. máj. 9. 16:35
Látzsik, hogy hat a fájdalomcsillapító, amit bevettem, kezdem félreütni a betűket:D
3129. ájrin (válaszként erre: 3125. - A4cf17146e)
2008. máj. 9. 16:34

Szia Mangó!


Ezt nem lehetett megszüntetni, mert csak akkor tudta volna, ha kivág belőle egy darabot, azzal viszont jobbat nem tesz, cak esetleg egy méghen kívüli terhességhez segít hozzá a hegesedés miatt. :( Ez van sajnos.

Nekem is az ért nem HSG-t csinált, hgyha bármi van, pld olyan elzáródás, amit meg tud oldani, vagy endmetriózis,vagy mióma, akkor meg is műti, és nem lesz gond. De nálam minden más rendben van. és örüljünk ennek:)

3128. ájrin (válaszként erre: 3124. - Mimo)
2008. máj. 9. 16:31

Szia Mimo!

Igen táppénzen vagyok. jelenleg-papíron- még 4 napig kórházban is. majd meglátom, hogy érzem magam, de elvileg 6 hét táppénz lehetne. de én a jövő hét után szeretnék már menni dolgozni, kell a pénz ugyebár....


Nem lehetett átfújatni sajnos(

3127. 2f06d87e17 (válaszként erre: 3117. - Mimo)
2008. máj. 9. 16:06

Szia mimo!


Nálunk az a gond, hogy a férjemnek nincsnek spermiumjai. Ez egy biopsziás műtét után derült ki, hogy hiányzik neki az a sejtcsomó, ami a spermiumocskákat termeli. Hormonilag meg mindehogy rendben van, csak éppen a lényeg hiányzik. Nálam semmi gond, átjárható vagyok mindkét oldalon petevezető ügyileg, szabályosak a ciklusaim, szóval minden OK, mégsem jön össze inszemmel, amit mind a 4-szer donorspermával végeztek. Még 1 inszem lesz, ha ez a mostani nem jött össze, utána lombik októberben.


Remélem, ti jobb helyzteben vagytok! Nálatok mi a baj?

3126. 2f06d87e17 (válaszként erre: 3123. - Ájrin)
2008. máj. 9. 16:01

Kedves ájrin!


Nagyon sajnálom! Mitől lehet elzáródva, ha van már 3 szép gyerkőcöd? Dokid nem mondta? Fel a fejjel, a lombik bizos sikerülni fog! Augusztusig meg hipp-hopp eltelik az idő. Jön a nyár, napsütés ezer fok (és a frizura még mindig tart :D) Inszemben már én sem bizom, a lombikra gyúrok, októberre, mert itt Pesten fél év a várakozási idő és kell hozzá 5 sikertelen inszem minimum!

3125. a4cf17146e (válaszként erre: 3123. - Ájrin)
2008. máj. 9. 16:01

Szia árjin! Nem nagyon értek a problémához, de úgy olvastam, hogy a laproszkópiával van lehetőség az elzáródás megszűntetésére, persze az orvos látja a helyzetet ott bent. Ugye ez az altatásos kisműtét volt? Nekem HSG vizsgálat volt az elzáródás kiderítésére, de átjárható mindkét oldal, pedig már biztos voltam benne hogy elzáródás miatt nem jön a baba. A dokim felvetette a laproszkópiát egy esetleges endometriózis kiszűrésére.

Szorítok nektek a lombikhoz!

3124. mimo (válaszként erre: 3123. - Ájrin)
2008. máj. 9. 15:07

Szia Ájrin!!


Sajnálom hogy ennyire rossz hireket kaptál.Ezek szerint át sem lehet őket fujatni???

Reméljük a lombik sikeres lesz.Bár az tényleg nagyon drága, és olyan messzze van az augusztus 28.Ilyen sokat kell várni a Kaáliba???


Pihengess sokat.Táppénzen vagy??

3123. ájrin
2008. máj. 9. 14:25

Sziasztok Lányok!


Itthon vagyok. Túl vagyok a laparon, és nincs jó hírem. Mindkét petevezetékem el van záródva. Nem is tudott a doki vele mit kezdeni. De a jó hír, hogy a méhem és a petefészkem teljesen rendben van.

Nem vagyok valami túl jól, sem testileg, sem lelkileg, bár tegnap óta sokat javult a helyzet. Majd bővebben a naplómban írok.


Lombikkal folytatjuk....augusztus 28-ra kaptam időpontot.


Köszönöm a sok szurkolást, és sajnálom, hogy nem tudtam jó hírrel jönni.


Vécső és Beus! Nagyon köszönöm, hogy meglátogattatok, annyira nagyon örülök, hogy vagytok nekem:)))A legjobb dolog, ami mostanában történt velem, hogy megismertelek benneteket!


Pussz

3122. mónya (válaszként erre: 3121. - Vécső)
2008. máj. 9. 14:19
Következő hónapban neki vágtok újra?
3121. Vécső (válaszként erre: 3120. - Mónya)
2008. máj. 9. 13:36
ÁÁÁÁ. Azt érzem, hogy fáj a szuri helye, meg be is kékült.
3120. mónya (válaszként erre: 3119. - Vécső)
2008. máj. 9. 13:26
Kösz az infót! Te hogy vagy? Mit érzel? Használ a Gyenevac?
3119. Vécső
2008. máj. 9. 12:56
Ájrin már otthon van. Biztos fog jelentkezni.
3118. Katka83
2008. máj. 9. 11:04

Sziasztok!Üdv Mimo!


Mónya!Neked is ezer drukk!Szorítok ezerrel!

Ájrin!Remélem jól vagy!

Dtrr!Én is ugyanazt a cinket vettem a DM-ben,mint amit Te!Úgy látszik,ráéreztem!:)


Az utrotól én is szenvedek!Sokszor munka közben úgy megfájdul a hasam!És sokat kell rohangálnom,nem negyon ülhetek le!Dehát nem lehet itthon maradni!


Puszi mindenkinek,sajna ma már többet nem tudok benézni hozzátok!

3117. mimo (válaszként erre: 3115. - 2f06d87e17)
2008. máj. 9. 10:27
Köszi a kedves fogadtatás!!Szurkolok neked is ezerrel hogy sikerüljön.Nálatok mi a gond???
3116. mónya
2008. máj. 9. 09:54

Szia Bongyorka!

Neken is írtak fel utrót, de most nem váltottam ki, mert az előzőkből még maradt majdnem 3 teljes dobozzal. Ha kell majd kiváltom, azt hiszem 30 napig érvényes a vény. Ma kell nekem is bevennem és nagyon szoltam szédülni tőle, és agyilag egy lefújt légyhez hasonlítok.

2008. máj. 9. 09:42

Helló!


Ájrin! Remélem jól vagy, gyere mesélj, mert már nagyon ki váncsi vagyok mi történt veled! :)


Mónya, nagyon drukk-drukk neked, nekem is a 4. volt most, legalább együtt izgulhatunk. Te kaptál utána Utrogestant vagy Duphastont?


Én ettől az utrotol kivagyok, most egyhuzamban aludtam 10 órát, de úgy érzem még mindig tudnék alukálni. Tegnap a takaritást is abbahagytam a felénél, mert majdnem leszédültem a létráról, de ma folytatom, vagyis befejezem, mert nem szeretek semmit félbe hagyni.


mimo! Szia itt! :)) Inszem elott ált (meddőségi centrumja válogatja) 10 vagy 11 nap kell menni ultrahangra ( a Kaáliban legalábbis) és akkor mondják meg mikor kell a tüszőrepit beadni és mikor kell menni inszemre. Nekem most a 16. nap csinálták, de rendesen nekem 15, vagy 16 napon szokott lenni a pém, úgyhogy majd meglátjuk. Sok sikert neked és drukkolok ezerrel! :))

3114. mimo (válaszként erre: 3111. - Mónya)
2008. máj. 9. 08:52

Nem keltem korán, hanem éjszakás voltam.Szemészeten dolgozom, ápolónő vagyok, és 7 óráig , mig volt még hátra pár percen, beléptem a hoxára.


Reméljük a hosszu fekvés megteszi a hatását!Nagyon szurkolok!!!Insem előtt csinálnak ultrahangot??

Anno nekem is volt 4 sikertelen, de előtte engem meg sem ultrahangoztak, csak egyből a 12. napon felfecskendezték.Pedig mint később kiderült, nekem peteérésem Clostival is a 20. nap körül van.Closti nélkül valahol a 40. nap körül érlelődik(((((((((

3113. dtrr
2008. máj. 9. 08:27
Jó reggelt mindenkinek!
3112. mónya (válaszként erre: 3108. - Dtrr)
2008. máj. 9. 08:10
Remélem, hogy sikerülni fog! Te hogy állsz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook