Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Templomi esküvő fórum

Templomi esküvő (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jún. 14. 18:38
Sziasztok!A férjem katolikus,én református és van 2 gyermekünk.Esküdhetünk katolikus templomban?
2009. máj. 21. 09:44
Szia! Ezt teljes mértékben ti döntitek el. Annyi van, hogy ha katolikus esküvő lesz, a párodnak tenni kell egy nyilatkozatot, hogy katolikus szellemben fogjátok nevelni a gyerekeiteket, és megkeresztelitek őket. Aztán persze mindenki maga dönti el, hogy milyen szellemben nevelitek őket! De ha református lesz, neked a vallásodról azért még nem kell lemondani!
79. Marcsb
2009. máj. 18. 15:17
Segítséget szeretnék kérni! Én katolikus vagyok , a párom pedig református. Ilyenkor van rá szabály, hogy melyik vallás szerint kell esküdni, vagy teljes mértékben a pár dönti el? Hallottam már olyat, hogy általában a férfi vallása szerint szokás, viszont olyat is, hogy ha egy katolikous más vallás szerint esküdik, úgy le mond a katolikus vallásról? Előre is köszönöm!
2009. jan. 5. 01:38
ISTENI-ÁLDOTT
2009. jan. 4. 21:18
felemelő volt
2008. ápr. 23. 21:34
GYÖNYÖRŰ AZ EGYHÁZI ESKÜVŐ!
2008. márc. 23. 12:00
Sziasztok!Mi nem akarunk templomi esküvőt.Szerintem nem attól függ egy kapcsolat/házasság hogy templomba köttett vagy sem.Egyszrü polgári esküvönk lesz.
74. virgilius (válaszként erre: 70. - Minimany)
2008. márc. 23. 01:52
Persze, a kettőnek semmi köze egymáshoz.
73. Valika76 (válaszként erre: 70. - Minimany)
2008. márc. 21. 15:29

Szia!


Nekünk 3,5 éve volt az esküvőnk! A polgári szertartáson és a templomin is a tanuink álltak mellettünk. Én az édesapám oldalán mentem a templomba, míg a férjemet a sógornőm kísérte be.


Sok boldogságot nektek!


Üdv: Valika

2008. márc. 14. 08:09
Nekünk nem volt egyházi esküvőnk, mert a rendszer tiltotta.
2008. márc. 13. 12:52
EGGYEZŐ VALLÁSÚNAK KELL LENNI.
2008. jan. 18. 16:09
Most lesz az esküvőnk májusban. Szerintetek a polgárin és az egyházin állhaz melletted más valaki? A polgárin felkért személy, az egyházin a keresztszülő????
2007. okt. 24. 13:29
A katolikusok sokkal komolyabban vesznek mindent. Nekem református esküvőm volt. Nem volt különösebb feltétele vagy felhajtás előtte, 15 perces beszélgetés a pappal, ahol elmondták a szertartás menetét. Ennyi.
2007. okt. 24. 12:43

Sziasztok!


Tudna segíteni valaki abban, hogy Pécsen melyik rk. katolikus plébánián nem veszik túlságosan komolyan a jegyeseoktatást?

Köszi: teknős

67. gyopár (válaszként erre: 66. - Kingi7)
2007. máj. 23. 18:55
Most olvastam vissza, tényleg a válásról írtad. De hát ez tényleg borzasztó tortúra!
66. kingi7 (válaszként erre: 64. - Gyopár)
2007. máj. 23. 09:29
Igen, az esküvő előtt így van, ahogy leírtad, Én az egyházi "válást" pontosabban az ő szavuk szerint érvénytelenítést írtam le, hogy milyen tortúra.
2007. máj. 23. 07:09
Még annyi, hogy persze egyikőnk sem elvált. Az biztosan bonyolítja a helyzetet.
64. gyopár (válaszként erre: 52. - Kingi7)
2007. máj. 23. 07:07

Úgy érted, hogy ez akkor van így, ha az egyik fél elvált?


Mert nálunk semmi ilyen tortúra nem volt (mondjuk nem római, nem görög katolikus esküvőnk volt).


Akkor leírom én is a miénket, csak biztatásul a többieknek, akiket csak ez rettentene el:

A párom meg sincs keresztelve, és nem is kellett neki megkeresztelkednie. Voltunk jegyesoktatáson 3 alkalommal kb. másfél-két órát, ehhez ragaszkodott a pap. Ezen csak mi voltunk, tehát csak velünk beszélgetett a pap. A tanúkkal semmilyen beszélgetés nem volt, sem esküvő előtt, sem utána. Nekem kellett az esküvő előtt gyónnom. Úgy emlékszem, az a szertartás szövegébe volt foglalva, hogy a leendő gyerekek keresztény neveléséért én vagyok a felelős, és a páromnak ezt támogatnia kell, lévén ő "nem az". Nagyjából ennyi.

Semmi bonyodalom. És gyönyörű volt, a párom szerint is, nekem pedig lelkileg sokat jelentett.


Persze el tudom képzelni, hogy ez papfüggő.

63. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 62. - Liliomka)
2007. máj. 23. 06:13

Megertem a csuggedesedet, de ha ez nektek olyan fontos esetleg, akkor szerintem jarjatok korul a temat szemelyesen. Ha csak abbol indulok ki, amik a kozepkori kanonjogban olvashato, egy gyerek lete meg nem jelenti, hogy a hazassag az egben kottetett. A szulok hasonlo lelki alkata is kizaro ok (elorelathatoan a varhato utodokra nezve terheltseget jelenthet, meg ha szuletett is egeszseges gyermek), rokonsag is (akar tobbediziglen) valamint az is, ha a feleseg rendszeresen megtagadta a testet a ferjetol stb.

Tul sok valtozas pedig nem tortenhetett azota, mert meg a '70-es evekben is azt az egyetemes gyonoszoveget mondta minden oreg nenike, amit a kozepkorban hataroztak meg (nem volt onallo gyonas, felmondani kelltt egy sablont amely tobbek kozott olyan frazisokat is tartalmazott, hogy " es papai vizeken kalozkodtam..." -persze, azt sem tudtak mik a papai vizek a nenikek :)). Azt kovetoen voltak modositasok, de erdemileg nem erintettek azok a jogi formulakat. Ha pedig elotte megbeszelik a felek, hogy mit mondjanak, nem erheti oket nagy meglepetes, fel kell keszuli. Nagy alazattal odavonulni, bunbano keppel...

Majd meseld el, mikent dontottetek!

2007. máj. 23. 05:47
köszönöm a hozzászólásokat.Hát ahogy igy olvastalak titeket lehet hogy inkább lemondok a templomi esküvőről.Sosem hallottam még ilyesmiről hogy apáca kérdezget,borsódzik a hátam tőlle.A párommal imádjuk egymást és az akkor is igy lesz ha egy juh akolban esküszünk.Az első feleségével templomban esküdött mégsem volt áldás rajta.Amugy gyerekük is van ugyhogy esélyem sem lenne az érvényesítésre.Köszi mindenkinek.
2007. máj. 23. 00:12

Elso- meg masodfok???

Azt hiszem a rkonsag lehet a harmadik indok.

apacanak meg lehet ez volt az egyetlen szexualis elmenye egesz eleteben, azert volt ot a vigyor a szaja szelen :)

Ok, elesben biztos nem olyan egyszeru, ahogyan azt kepzelem. Az viszont pofatlansag, hogy a szuloket is a gyerek nemi eleterol kerdezik. Ettol biztos elsullyednek, ha mastol meg nem is annyira.

60. kingi7
2007. máj. 23. 00:07
A pap megírja a kérvényt, utánajárni, igazolást kérni 2 templomból ahová az illetékesek tartoztak, csatolni elküldeni, 3-4 hónap küldik az idézés, kihallgatnak mindenkit, jön az eredmény első fokon, majd másodfokon, átfutási ideje 1 év-szerencsés esetben- rajta ülnek egyébként.
59. kingi7 (válaszként erre: 56. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 23. 00:05

Azt értem, de a helyzetet elképzelni más, mint amikor ott vagy. Vagány szókimondó csaj vegyok, de amikor rádnéz ( apró mosoly a szála szélén a fekete kendős fejéből, szemüveg rajta) és megkérdezi: " milyen gyakran szerlmeskednek ? Hogyan védekeznek? Mikor feküdtek le egymással előszőr? Hol történt?

Mintha élvezné, nem könnyű beszélni egy idegennek a legbelsőbb magánügyemről, főleg amikor az anyukámtól is ugyanezeket kérdezték és felszólították, hogy válaszolnia kell! Valamint a 3 vallomást összehasonlították, tehát egyformát! kellett mondani.

58. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 57. - Kingi7)
2007. máj. 23. 00:03
Na de ha csak ilyen helyi illetekesekkel kell diskuralni, mi tart annyi ideig???
57. kingi7
2007. máj. 23. 00:02
Kb nekem 1 évig tartott
2007. máj. 23. 00:01

En azt hittem, sokkal hosszadalmasabb, levelezni az illetekesekkel.

Nekem nem lenne 200-as vernyomasom. Csak egy apaca..., normal esetben azt sem tudja, mirol van szo :)

Mennyi ideig tart egy ilyen procedura?

55. kingi7
2007. máj. 22. 23:58
Apropo, azóta nem járok templomba, pedig vallásosan neveltek, a csúcs az volt, amikor a pap kizavart a gyóntatófülkéből-pedig már folyamatban volt-
54. kingi7
2007. máj. 22. 23:57

pedig nem is részleteztem jobban, pl, védekeztetek-e,mivel, pedig nem szabad, mert Isten ajándéka...


Anyum 200-as vérnyomással vörös fejjel jött ki, ő nagyon disztingvált, hogyan kérdezhet ilyet egy apáca-akinek a fején ott volt a kéjes mosoly, hogy élvezi-

53. d@nu
2007. máj. 22. 23:54
Jujj, de durva...
52. kingi7
2007. máj. 22. 23:52

Igen, pontosaban az Főegyházmegyei Érseki Hivatal.

De ez egy nagyon hosszú tortűra, utána már a háta közepére sem kívánja az ember az egyházi esküvőt.


A pap indítványozza, mindenféle kersztlevelet stb be kell szerzni mind a két félnek.


be kell adni, azt hiszem 3 dolog miatt érvényteleníthetik, de csak 2 jut eszembe.

1. nem volt jogosult a pap az összeadásra.

2. Nem jött létre a gyermekáldáspl: az egyik fél nem akarja.

3.X


Egyy apáca kihalgat egy szürke-fehér szobában, élvező mosolyal, a szexuális szokásaidról, milyen gyakran, hol volt előszőr, mennyi idő után feküdtetek le... Ez még hagyján, de 2 tanút kell vinni, pl a családból, anya, apa, testvár. Tőluk is megkérdezik ugyanezeket... 200 a vérnyomás...stb hosszas várakozás, kihallgatás egy év az átfutása...

Gondoljátok meg...


Egyébként nincs más módja.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook