Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Sote I. mint meddőségi központ fórum

A Sote I. mint meddőségi központ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
8684. tundev (válaszként erre: 8682. - Mancs75)
2019. szept. 11. 18:12

Ha volt leszívás, az olyan, mint amikor rendes ciklusban megrepedne a tüsződ. Akkor ugye azután 14 nap és megjön. Így itt is így kell számolni. :) nem kezdődik elölről az 1 hónap.


Ez a várakozás a két stimu között a legrosszabb. Kitartás!

8683. Mancs75 (válaszként erre: 8679. - Vera_84)
2019. szept. 11. 18:08
Én beültetés után már a nyugiban otthon elmolyolásra szavaznék.:) Jaj de várom már.:) Nyilván alapvetően a leendő gyerkőc miatt, de őszintén szólva nagyon szeretnék már kiszakadni ebből a taposómalomból. 44 éves vagyok (leszek két hét múlva:)), 23 éve dolgozom (persze nem egy helyen), most már úgy érzem, ez így most elég, és már nem is ide szeretnék visszajönni, Szép volt, jó volt, de elég volt az itt töltött 11 év...Gyerekkel úgyis teljesen más életformát szeretnék élni, emberközpontúbb, kevésbé rohanós és stresszes életet, szóval nekem a gyerekvállalás minden szempontból óriési változás lenne. Remélem, ez a nyugodt élet nem csak az ábrándjaimban létezik...Meglátjuk.
8682. Mancs75 (válaszként erre: 8678. - Tundev)
2019. szept. 11. 18:02
Köszönöm a választ, hát kíváncsian várom, hogy mikor jön meg, mert erre aztán semmi tippem nincs. Bár én 1 hónap körülire gondolnék, hiszen a petesejteket leszívták, így azt feltételezném laikusan, hogy ilyenkor újra elindul egy teljes ciklus, az meg kb. 1 hónap, de fene tudja. Én is úgy kalkuláltam, hogy decemberben, vagy januárban lehetne folytatni, ha és amennyiben rendben vagyok, na és persze a férjemet is meg tudják addig műteni.
8681. poll (válaszként erre: 8677. - Tundev)
2019. szept. 11. 17:57

Köszönöm az infókat :)

Szerencsére nem késett a menzesz, de jó hír, hogy a ciklus számolása felesleges, mert a saját hormonjaim tudnak meglepetéseket :) Szerencsere gonapeptylből a múltkor már kaptam egy fél életre elegendőt, a gatyámat is otthagytam a patikában, igy arra egy darabig nem kell költeni. Meg is kérdezte a patikus, hogy ez így biztos-e. Remélem elérte a kívánt hatást :) Holnap kiderül :)

2019. szept. 11. 17:55

Sziasztok. Nekem a pete éréssel van gond. Stimuláltak clostyval, utána 2 db.fostimon szuri volt. Ma van 11.napom. Uh szerint van pár db tüsző de alig nőnek. Mi van olyankor ha egyáltalán nem tudok produkálni????


(Amúgy tp-en vagyok, amíg a kezelés tart. Nekem a stressz miatt jobb, nem kell idegeskedjek h.nem érek be a melóba. Akinek meg nem tetszik.....)

8679. Vera_84 (válaszként erre: 8672. - SUKI)
2019. szept. 11. 17:42

Szia!


Bár nekem nem volt stimu de szerintem amíg a stimu tart nem kell TP. Főleg ha ilyen a főnök.


Hasznos info:munkáltató köteles elengedni ezt mondja a törvény. Ráadásul a leendő anyuka védve van, tehát nem bocsájthatnak el rendes felmondással. Beülti utánra érdemes elgondolkodni, hogy meddig szeretnél otthon maradni. Mennyire stresszes a meló, mi lenne a legoptimálisabb.


Van akinek az a jó ha megy dolgozni mert elvonja a figyelmét és nem őrül bele a megválaszolatlan kérdésekbe. Van akinek meg az jó hogy nyugiban otthon elmolyol.


Hajrá és kitartás.😊

8678. tundev (válaszként erre: 8668. - Mancs75)
2019. szept. 11. 17:38

Szia!


Elvileg és gyakorlatilag is ki kell hagyni 3 hónapot, hogy megnyugodjanak a petefészkeid. (meg a tb is csak 3 havonta vehető igénybe, de mivel a Róbertben voltál, ott ez nem mérvadó). Én úgy tudom, hogy a cisztát ciklusról ciklusra nézik és ha nem szívódik fel magától, akkor valalkinek fogigátlót adnak, valakinek pedig kiszúrják. Ez gondolom intézmény és orvos függő.


Az, hogy mikor jön meg...hát ez a Te esetedben bonyolultabb, mert ugye nem volt beültetés, ergo nem toltad végig a progit. Szerintem a tüszőrepesztés utáni 14 nap környékén kellene megjönnie....

8677. tundev (válaszként erre: 8671. - Poll)
2019. szept. 11. 17:35

Szia!


Ha leállt a petefészek működés, akkor kiírja a prof a receptet a stimus injekciókra, plusz a további gonapeptylre. Úgyhogy vigyél magaddal pénzt, mert akkor ki is kell váltanod. Ha nem állt le, akkor tovább kell szúrnod a gona-t és kb. 5-7 nap múlva megint menned kell vv-re, ahol ismét megnézik, hogy leálltak-e....(ilyenkorra általában már mindenkinek leállnak)


Valakinél késést okoz a gona, de max pár nap. Meg kell jönnie mindenképpen. A stimus ciklusban meg ugye mindent külsőleg "irányítanak", így a normál ciklusos számításaidat félre is teheted :)


Sok sikert!

8676. Mancs75 (válaszként erre: 8672. - SUKI)
2019. szept. 11. 16:58

Viszont hozzá kell tennem, hogy nekem azért van stressz a melóhelyen, és ugyan szabadon mentem a vizsgálatokra, de mindig rohantam, hogy a legkevesebb időt legyek távol, szóval volt izgalom, idegeskedés emiatt is. A leghúzósabb az a nap volt, amikor délelőtt ultrahang, vissza a melóhelyre, aztán EKG egy más helyen, aztán megint vissza a melóhelyre.

Ettől eltekintve sem vállaltam volna a táppénzt, egyrészt mert nem akartam volna kicseszni a kollégákkal, másrészt pont ebben a költséges időszakban nem szerettem volna, hogy kevesebb legyen a fizetésem. Viszont azt kollégáimnak megmondtam, hogy amikor majd sikerül a beültetés, és megkapom a genetikai vizsgálat eredményét, hogy minden OK, na engem másnaptól nem fognak látni.:) Először kiveszem a szabijaimat, aztán pedig végig táppénz. Van aki azt mondja, ő nem tudná magát elfoglalni, és inkább bejár nagy hassal is dolgozni, hát én remekül eltöltöm majd otthon az időmet.:)

Szóval szerintem a stimuláció alatti táppénz kérdését mindenkinek a stressztűrő képessége és az anyagi erőforrásai szerint kell mérlegelni.

8675. Mancs75 (válaszként erre: 8672. - SUKI)
2019. szept. 11. 16:50

Én nem mentem táppénzre, de engem a főnököm elengedett a vizsgálatokra, úgy jöttem-mentem, ahogy és amikor akartam. Viszont sok a munka, úgyhogy én mindig ledolgoztam a napközben kiesett órákat. A leszívás napján is kora délután bejöttem és késő estig dolgoztam, igaz, akkor még bízva a hétfői beültetésben, mert azon a héten már szabin lettem volna, és mindent el akartam rendezni.

Mondjuk ez szerencsés helyzet, tisztában vagyok vele, hogy nem mindenkinek megoldható.

Viszont az egész folyamat alatt táppénzen lenni, hááát...szerintem eleve nem is indokolt, hiszen ultrahangra nem minden nap jár az ember, és ha nem kell menni, én személy szerint feleslegesnek tartanám otthon dekkolni. Esetleg akkor megfontolandó, ha nagyon stresszes a munka, vagy olyan fizikai munkáról van szó, ami már a stimuláció alatt is nehéz...Hát nem tudom.

8674. poll (válaszként erre: 8672. - SUKI)
2019. szept. 11. 16:00

Én nem tervezem a táppénzt, hanem csak kímélőbb módba kapcsolok. Ha nem lesz gond, csinálom amíg tudom. Sajnos az én melóhelyemen a táppénz nem nagyon kivitelezhető.



Egyébként szerencsére nem tolta el a ciklust a gona, úgyhogy holnap jelenés a profnál és kiderül hogyan tovább. :)

8673. Tivike1 (válaszként erre: 8672. - SUKI)
2019. szept. 11. 13:42
Igen erre a táppénzes dologra én is kiváncsi vagyok.
8672. SUKI (válaszként erre: 8671. - Poll)
2019. szept. 10. 20:49

Szia 😊

Én jövöhéten kezdem a hosszú protokolt, ugyhogy kíváncsian várom én is a válaszokat 😊


Egyébként ki mikor ment el táppénzre? Főnököm azt mondta menjek el bármikor, de mégis mikor érdemes?

8671. poll
2019. szept. 10. 09:13
Csajok, aki esetleg a Profhoz jár, hogy van a hosszú protokoll? 20 naptól szúrom a gonapeptylt, holnapután megyek vissza ösztradiol és LH vérvételre, aztán konzultálunk. Ilyenkor ad már további receptet? Gondolom meg kéne jönnie, remélem nem nagyon kavar be a gona és akkor addigra már megjön. Elvileg a 11. napon volt peteérésem (nekem mindig ennyire korai, aztán rá pontosan 16 napra szokott megjönni, nem is nagyon tudják ezt helyén kezelni a dokik, hogy nem 14 napos a luteális fázisom, es hogy ilyen korai peteérő vagyok, inszemeknél nem egyszer rángattam be a melóból a férjemet, hogy most van eksön, szaladj drágám, a tüszőrepi meg otthon lapított felhasználatlanul..), szóval kiváncsi vagyok a dolgok menetére. Persze tudom, nem mindenkinek egyforma a kezelés :)
8670. Tivike1 (válaszként erre: 8669. - Tivike1)
2019. szept. 9. 21:32
Nem,bocs keverem,a cisztát nézte,el is múlt,de valóban utàna kimaradt egy.
8669. Tivike1 (válaszként erre: 8668. - Mancs75)
2019. szept. 9. 21:29
Igen,ilyenkor fogamzásgátlót adnak,nekem már volt ilyen ciszta miatt,és utána ki is hagyott egy ciklust, csak a ràkövetkezőnél kellett újra ultrahangra,vérvételre menni.
8668. Mancs75
2019. szept. 9. 11:54
Lányok, azt jól tudom, hogy sikertelenség esetén három ciklust kell kihagyni? Murber azt mondta a telefonban, hogy a következő menstruáció elején jelentkezzek be hozzá, akkor még nem kezdünk természetesen, de megnézi, hogy van-e ciszta és átbeszéljük a továbbiakat, férjem műtétjét, stb. De akkor minek most cisztát nézni, ha még több hónap hátravan a kezdésig? Mert ha látna cisztát akkor adna arra valamit, hogy elmúljon amire újra stimuláció lesz? Ilyenkor szoktak fogamzásgátlót felírni? És - ezt költői kérdésnek szánom - mikor jön meg újra? El nem tudom képzelni, hogy most akkor hányadik napján is vagyok a ciklusnak vagy mire számítsak...
8667. Mancs75 (válaszként erre: 8666. - Solinca)
2019. szept. 9. 11:51
Hát igen, én sem vagyok túl boldog...mármint emiatt nem, de amiatt meg igen, hogy úgyis sikerülni fog.:)
8666. Solinca (válaszként erre: 8665. - Mancs75)
2019. szept. 9. 11:41
Persze, tuti lesz, ha már most sikerült, csak minden szempontból pazarlásnak és kicsit embertelen eljárásnak tartom, hogy így "kidobnak" értékes petesejteket és kitesznek újfent egy hormonsokknak...
8665. Mancs75 (válaszként erre: 8664. - Solinca)
2019. szept. 9. 11:35
Hát igen, sajnos a Róbert erre nincs felkészülve...kétszer beszéltem emiatt a biológussal, de mondta hogy milyen speciális technika kell hozzá, ami náluk nincs, meg hogy a petesejt sokkal érzékenyebb, mint a spermiuma, azt nem is lehet csak úgy fagyasztani...de máshol azért csak meg tudják oldani. De mondjuk nem tudom, mert simán lehet, hogy pl. a SOTE-n sincs ilyen lehetőség. Azért még őszintén remélem, hogy legközelebb is még jó petesejtjeim lesznek, megfelelő számban, most erre kondicionálom a szervezetemet.:)
8664. Solinca (válaszként erre: 8663. - Mancs75)
2019. szept. 9. 10:53
Szia Mancs, hát én ezt nem is értem, ez azért egy nagyon speciális eset, ahol kiemelten fontos lenne, hogy a petesejteket fagyasszák/szállítsák, nem hiszem el, hogy nincs meg a kórháznak hozzá az infrastruktúrája... ez így elég elszomorító. Ahogy az is, hogy látható volt a kockázat - ahogy Tündev is mondta - hogy kellhet biopszia, miért lett ez a véletlenre bízva... addig lehetett volna a férjed diagnosztikáját/műtétjét elvégezni és nem kellett volna téged feleslegesen még egyszer terhelni... nem beszélve a rengeteg pénzről, amit amúgy otthagy az ember. Nagyon sajnálom, de ne hagyd magatokat, és ragaszkodj sztem ahhoz, hogy mindkettő "rendelkezésre álljon". Ők könnyen beszélnek. :((((
8663. Mancs75 (válaszként erre: 8661. - Solinca)
2019. szept. 9. 10:48
Köszönöm a kedvességedet, nagyon jól esik.:) Hát, én sem értem igazán, de nagyon buta voltam, hogy nem ragaszkodtam újabb mintavételhez. Petesejt fagyasztás a Róbertben nincs, és máshova sem lehetett volna szállítani, ahol van fagyasztás, mert ahhoz eleve náluk kellett volna lefagyasztani, hogy szállítható legyen. Egyébként nem is nagyon tudom, hol lehet petesejtet fagyasztatni, mintha azt olvastam volna, hogy a BMC-ben igen, meg talán egy másik fórumon írta egy lány, hogy neki a győri Kaáliban fagyasztottak, meg a Versysben is látom...Hát, most megnézzük először, férjemmel mire jutunk, aztán meglátjuk a továbbiakat...
8662. Mancs75 (válaszként erre: 8659. - Tundev)
2019. szept. 9. 10:41

Köszönöm a leveledet, nagyon kedves vagy, hogy írtál. Hát igen, sajnos az én butaságom volt, hogy nem kértem újabb mintát. Illetve bátortalanul szóba hoztam, hogy nem kellene-e, de abban maradtunk, hogy remélhetőleg most is lesz benne anyag, próbáljuk meg.

Persze, andrológusnál többször voltunk (Albert István, aztán Kopa Zsolt, bár nála csak konzultáción voltunk, mintaadás nem volt), már tavaly megmondták, hogy műtét kell, de akkor több vizsgálat alkalmával egyetlen egy spermiumot se találtak nála. Mi műtétre is készültünk, csak utána mentünk Murberhez, aki mondta, hogy jó, előtte azért nézessük meg a SOTE-n is, és abban találtak minimális anyagot. Mondta hogy ismételjünk egy hónap múlva, abban is volt, és így aztán szépen abba ringattuk bele magunkat, hogy most is lesz valami értékelhető. Csak hát bizakodásra meg reménységre nem lehet ezt a dolgot alapozni.:( Férjem már tavaly is mondta, hogy vállalja a műtétet, most is mondta, hogy minden további nélkül vállalja, úgyhogy most ez lesz az irány. Abból már ki fog derülni, hogy van-e nála használható anyag. Ha nem, akkor egyértelmű, hogy donor, ha igen, most arra gondolok, hogy akkor is berendelek donort, hogy "biztosra" menjünk. Nyilván elsődlegesen férjem mintájával szeretném, de ha az mégsem megy, akkor marad a donor. Őszintén szólva én még egyetlen lombikot vállalnék be, többet már nem szeretnék. Férjemmel már a donor kérdést is átbeszéltük, részéről az is rendben. Sőt tegnap az ő édesanyjával is beszéltem, elmondtam, hogy mi történt, és ő mondta rögtön, magától, hogy donorra nem gondoltunk?:) Nem is számítottam arra, hogy ilyen nyitottsággal állna a kérdéshez, magamtól nem is tudom, hogy hoztam volna neki szóba. Kérdeztem, hogy mennyire tudná elfogadni, ha nem vér szerinti lenne az unokája? Mondta, hogy ha a fiának nem lehet gyereke, én viszont a fia felesége vagyok, innentől kezdve az a gyerek az ő unokája lenne.:) Anyukámtól nem tartok, mert ha az én petesejtjeimmel összejönne a dolog, akkor neki vér szerinti lenne, de szerintem ő akkor is odalenne a gyerekért, ha egyikünké sem lenne vér szerint.:) Bár nyilván nagydobra nem verném családon belül se a dolgot. Nade ez a B terv, majd meglátjuk, hogy az A működik-e. És ha a petesejtjeim jók lennének, akkor vagy így, vagy úgy, létrejönne a megtermékenyítés, úgyhogy még egy ilyen helyzet nem fordulhatna elő, akkor max. embriót kellene fagyasztani, de azt meg lehet a Róbertben is. Szóval most újra belevetem magam a folyamatba, bánkódni felesleges, most a jövőre kell koncentrálni, én meg újra energikusnak érzem magam.:) Nemrég hívott Murber, megbeszéltük, hogy mikor találkozzunk átbeszélni a folyamatot, aztán majd minden jó lesz, ha a vége jó lesz.:)

8661. Solinca (válaszként erre: 8655. - Mancs75)
2019. szept. 9. 09:14
Szia Mancs, rettenetesen sajnálom, azért a férjed eredményeit ismerve nem értem, Murber doki miért bízta a véletlenre a mintavételt, és nem ment biztosra a műtéttel. Ez mindkettőtöknek nagy erőfeszítés, nem értem, miért lazázta el. Nem tudták lefagyasztani a petesejteket, vagy erről nem volt szó?
8660. Mancs75 (válaszként erre: 8658. - Poll)
2019. szept. 9. 08:56
Akkor jó, ha nem volt félreérthető, mert eszemben sem lenne férjemet hibáztatni, nem is tehet róla. De megtesszük, amit tudunk. :) Köszönöm a jókívánságokat, ránk fér és neked, meg mindenkinek én is a legjobbakat kívánom!
8659. tundev (válaszként erre: 8657. - Mancs75)
2019. szept. 8. 19:31

Szia!


Nagyon sajnálom, ami Veletek történt. :( Az pedig, hogy a meg nem termékenyitett petesejteket megsemmisítik, az még egy hasba rúgás.


Azért én nagyon meglepődtem, hogy Murber a tavaszi (!!!) egy-két mozgó spermiumra nem biopsziát javasolt! Eléggé felelőtlen volt a részéről ekkora kockázatnak kitenni titeket, pláne úgy, hogy nem a 20as, 30as korosztály vagytok.


Nem kért be friss spermiogramot az indulás elött? Voltatok esetleg már andrológusnál?


Én biztosan átgondolnám, hogy a következő kört náluk csináltassam, tudva, hogy nincs lehetőség petesejt fagyasztásra. Mert ne legyen rá szükség legközelebb, de ha mégis....legyen rá lehetőség. Én így választanék intézetet.


Mielőbbi lelki felépülést mindkettőtöknek!

8658. poll (válaszként erre: 8657. - Mancs75)
2019. szept. 8. 19:11
Hát ezek sajnos tényleg nem jó hírek :( Szerintem senki nem értette úgy, hogy a párodra irányuló kritika lenne, nyugi :) ilyen szempontból egyikőtök sem hibáztatható és egyébként is ez közös küzdelem. Remélem a biposzia eredményt hoz, vagy max tényleg igénybe veszitek a donor lehetőségét, a lényeg, hogy nyitottak vagytok. Kitartást kívánok a folytatáshoz :)
8657. Mancs75
2019. szept. 8. 12:54
Ma újabb hívást kaptunk, sajnos tényleg nem jött össze a dolog. Kérdeztem a biológus hölgyet, hogy tudom, nem látnak bele a sejtekbe, de mégis hol lehetett a gond? Mert ha a három petesejt egyike sem termékenyült meg, akkor vagy mind a három petesejtnek, vagy mind a három spermiumnak, vagy az összesnek hibásnak kellett lennie. Jó, azért sejtettem a választ...Szó szerint azt mondta, hogy a spermiumok nagymértékben ludasak és hogy férjemnél komoly spermagond van. Mondta a biopsziát, de hogy arra sincs garancia, hogy abban lesz valami használható, ill. mondta, hogy gondolkodjunk el a donoron is. Ezeket már sokszor átbeszéltük férjemmel, mi abszolút nyitottak vagyunk mindenre. Azért én visszamegyek Murberhez, ill. megyünk andrológushoz is, és megbeszéljük a tennivalókat. Tegnapi hozzászólásomban egyébként nem jól fogalmaztam, mert azt írtam, hogy férjem mintája kritikán aluli volt, de ezt eszemben sem volt felé irányuló kritikának szánni, hiszen számomra ő az igazi, akármilyen eredményei is vannak egyébként. Csak kissé zaklatott voltam és nem a jó szót használtam. Őzintén szólva nagyon bizakodóak voltunk, én leszívás után pénteken még késő estig dolgoztam, hbízva abban, hogy hétfőn beültetés lesz, aztán egy hét szabi, és mindent el akartam rendezni. Ez az eredmény elég nagy arculcsapás volt nekünk. Ami még nagyon bánt, hogy a két fel nem használt petesejtem is meg lesz semmisítve, mert hiába kérdeztem, náluk nincs fagyasztás, és amikor kérdeztem, hogy át lehet-e szállítani más intézménybe, ahol van, akkor monták, hogy az sem működhet, mert ahhoz előbb náluk fagyasztani kéne, hogy szállítani lehessen. Hát mindegy, most ez van, próbálok túllépni a dolgokon és a jövőre koncentrálni, meg hogy ezután mi legyen. Köszönöm, hogy meghallgattatok, igyekszem ezután csak jó hírekkel jönni.:) Köszönöm az itt kapott jó tanácsokat, és mindenkinek sok sikert kívánok!
8656. Mancs75 (válaszként erre: 8647. - Solinca)
2019. szept. 7. 13:22
Én is emékszem rád, és ha jól tudom, hasonló korúak is vagyunk.:)
8655. Mancs75
2019. szept. 7. 13:21
Nem sikerült a dolog. Tenap megvolt a leszívás a Róbertben, Murber nagyon ügyes volt, se altatás, se érzéstelenítés, semmi nem volt és nem fájt. Lett öt petesejtem, ebből három érett, viszont a férjem mintája kritikán aluli volt. Mikor ledta, nemsokára jöttek érte hogy hát ez nagyon kevés, újra kéne próbálni. Próbálta, nem ment. Utána még egyszer, akkor se tudott semmit produkálni. Az elsőnek leadott anyagban három órán át keresgéltek, mire találtak három spermát, amik amúgy nem mozogtak, ezekkel próbáltak valamit alkotni, de ma hivtak, hogy semmi nem indult el. Mondták, hogy holnap újra ránéznek és hívnak de sok esélyt nem adtak a dolognak, nyilván én sem. Kérdeztem, hogy ami mára megérett petesejt, ahhoz vihetnénk-e ma mintát, de a biológus mondta, hogy felesleges, attól is kb. ilyen eredmény várható. Mondta azt is, hogy jobb lett volna, ha van biopsziából valami, amivel lehet dolgozni. Persze, nyilván jobb lett volna, csak mivel tavasszal két egymást követő mintában igaz, elvétve, de volt mozgó spermium, Murber mondta, hogy ez lombikhoz elég, egyelőre hagyjuk a műtétet. Persze tudtuk, hogy nagyon necces a dolog és sok esély nincs a sikerre, de gondoltuk, hátha...Én még egyszer hajlandó vagyok nekifutni a lombiknak (megmondtam, hogy max. kétszer próbálom), de csak akkor, ha előtte a férjemet megműtik, és találnak is nála anyagot. Nekem most úgyis várni kell 3 hónapot, ha jól olvastam mások tapasztalatait, férjemet azalatt megműthetik, aztán meglátjuk. Persze ki tudja, hogy akkor meg az én eredményeim milyenek lesznek, szóval lutri ez az egész. Úgyhogy ha minden jól megy, decemberben újabb próba, aztán ezt az utat lezárom. Köszi az eddig szurkolást és a biztatást.:)
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook