Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - A Sote I. mint meddőségi központ

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

4971. Conejo2017-11-22 09:05
Annyira drukkolok Neked/Nektek. Olyan jó lenne, ha hatost dobnál, sok inspirációt adni nekem, az tuti! Küldöm a csííít! ;)
(válasz LeonaL 4967. hozzászólására)

4970. Conejo2017-11-22 09:04
Nekem is mondták, hogy ne hajolgassak.
Ha leejtettem valamit, leguggoltam érte :) a cipőfűzés már bonyolultabb, sehogy se tudod megoldani, hogy ne hajolj. Gondolom, fizikailag nem tesz jót, hogy a hajolással összébbszorul a méh. De csak laikusként találgatok, én sem tudom :)
(válasz Rimetta 4969. hozzászólására)

4969. Rimetta2017-11-21 20:19
Lanyok, tobb helyen azt olvasom (forumokon, blogokban), hogy nem szabad beultetes utan hajolgatni. Tudja valamelyikotok hogy vajon mi lenne az ertelme, az elettani jelentosege a tiltasnak? Mert, nyilvan a kertet nem most gyomlalom ki, meg nem fogok negykezlab feltorolni. De pl a zoknit, cipot igy veszem fel, es ha leesik a konyvem, vagy az also polcrol kell valami akkor lehajolok erte, stb. Es mennyire nem lehet hajolni? A derekszog az meg oke, vagy mar nem? Es ha nem, az ugyanaz a testhelyzet, mint az ules vagy a felhuzott labbal fekves, akkor azokat sem szabadna? Bocsi, hangosan gondolkodom, csak szeretnem megerteni ezt. Az, hogy ne emeljek, ne eroltessem magam logikus tiltasok, de ezt nem ertem, hatha valamelyikotok tudja a magyarazatot.

4968. Rimetta2017-11-21 17:51
Nálam csak mellfeszülés van, meg a hasamat néha érzem, mintha meg akarna jönni, de annál sokkal enyhébb érzés. Meg úgy nézek ki, mint egy kismama, mondjuk amúgy is van egy kis pocakom, szóval lehet ezt is csak "belelátom"...
Én is elolvastam a gyakorikérdések összes kérdését válaszostól.... XD.
Eleinte én is úgy gondoltam, hogy nem tesztelek, de egyre több kétségem van. Tudom, tudom, hogy ez az egész a várakozásról és a türelemről szól, de ez kezd elfogyni... :)

4967. LeonaL2017-11-21 16:26
Hát... én is jövőhétre NEM várom, elvileg csüt, pénteken már lehetne tesztelni... de megfogadtam, h addig kibírom!!! plusz már kezd fájdogálni a derekam, plusz már talán egy pati is kijött... de egy csomó kérdést olvastam a gyakorikerdesek.hu oldalon, h volt akinek, u.úgy megvolt a derékfájdalom, és volt akinek u.úgy kijött a pati, és mégis babát várt.... na úgyhogy jövő hétig én is tuti kileszek idegileg XD XD. Pedig mindig megfogadom, h nem figyelem a jeleket, de sajnos egy héttel mensi előtt mindig elkezdem figyelni... és eddig mindig meg is jött :(. Te érzel vmi plusz dolgot?
(válasz Rimetta 4966. hozzászólására)

4966. Rimetta2017-11-21 16:04
27-én és 29-én megyek vérvételre, és 29-én lesz az eredményhirdetés. Gondolkodom rajta, hogy elkezdjek tesztelgetni vasárnaptól minden nap, az lesz a 10. nap. Tudom, hogy nem kéne, de nem bírom. Egymáshoz hasonlítva csak le lehet vonni valamilyen következtetés, vagy nem? Ha full negatív, akkor lesz időm kibőgni magam, és nem ott kell összeomlani, ha pozitív akkor meg óvatosan elkezdhetek örülni.
(válasz LeonaL 4965. hozzászólására)

4965. LeonaL2017-11-21 14:23
Rimetta! és neked mikor derül ki???

Jó lenne már valami jó hírt is hallani!!!!! :)

4964. S35Budapest2017-11-20 20:41
Persze, sok mindentől függ egyébként. Halvány lila gozom sincs azóta sem hogy miért pont most sikerült és mi volt a titka.
Egyébként jól vagyok. Továbbra is tünetmentesen. Ma vagyok pont 10 hetes. A hasam viszont húzódik, de remelem minden rendben lesz.
Tényleg annyira drukkolok nektek, hogy minden rendben menjen és sikerüljön😊
(válasz Rimetta 4961. hozzászólására)

4963. Kawabanya2017-11-20 20:01
Igen S35BP! Mesélj!!! 😊

4962. Rimetta2017-11-20 20:01
Koszonom! :)
(válasz Nettike37 4959. hozzászólására)

4961. Rimetta2017-11-20 19:59
En is szedek amugy, most igy az eredmenyhirdetesre varva, csak nem azokat a hypolt vitaminokat, amiket a kedvesek ajanlgattak. Persze, az elso lelkes, naiv idokben szedtem a legmenobb(nek hitt), legdragabb vitamint en is, aztan mikor kiderult, hogy nem lesz ilyen egyszeru a tortenet, abbahagytam.
Mi ujsag egyebkent, hogy vagy? :)
(válasz S35Budapest 4960. hozzászólására)

4960. S35Budapest2017-11-20 17:22
Sziasztok Lányok!
Olvaslak titeket és nagyon szurkolok továbbra is mindenkinek.
Ezek a képtelen dolgok, amiket az emberek mondanak a rágörcsölésről stb. Én is kaptam ilyeneket. Főleg a szingli barátnőimtől, akiknek természetesen én is ugyanezt mondthatnám, hogy 3-5 év alatt, hogy az istenbe nem lehet egyetlen pasit sem összeszedni...Na mindegy.
Igazából azért írok, persze lehet, hogy hülyeség és véletlen egybeesés, de én a lombik előtt 1 hónappal elkezdtem szedni terhes vitamint ( dm-es szóval semmi extra) illetve most hallottam, hogy egyik volt kolleganőm 2 évig próbálkoztak és elkezdte a Trimesztzert és úgy lett terhes.
Amúgy én ebben a szedjük a terhes vitamint dologban sosem hittem mégis valahogy elkezdtem és sikerült. De persze nem tudom csak gondoltam, hogy megosztom veletek, hogy lehet, hogy 1 hónap próbát megér. Illetve én továbbra is aviva fan vagyok:) 9 hónapig csináltam heti 2-3 szor.

Az elengedésről is annyit, hogy most az össze ismerősöm azt mondja, hogy azért sikerült természetes úton az utolsó pillanatban, mert elengedtük a dolgot és bíztunk a lombikban. Hát erről annyit, hogy én sose tudtam elengedni.

Idióták amúgy az emberek.
Mindenesetre ez alatt a 3 év küzdelem alatt a férjemmel olyan dolgokat éltünk át együtt, ami napról napra erősebbé tették a kapcsolatunkat.

Nagyon szurkolok mindenkinek és éljen 2018 a babák éve!

4959. Nettike372017-11-20 17:14
Rimetta biztos lesz gyereked csak nem tudni mikor. Erre gondolj :). Tudod van hatos a kockán :)
(válasz Rimetta 4957. hozzászólására)

4958. Nettike372017-11-20 17:07
Szia Conejo! Ez egy elég szűkös immunpanel de teljesen rendben van. Ettől egyébként ne parázzatok durvább immunológiai betegségek is inkább habituális vetélést okoznak nem meddőséget, illetve a terhesség rontja az immunbetegségek klinikai tüneteit, ezek a laborok inkább ilyen betegségek diagnosztikájára/követésére valók. A habituális vetélés meg ritka a nők kb 1%-át érinti. Divatos most a spermium elleni antitest vizsgálat, én annyira nem hiszek benne szerintem ha ezek pozitívak meg ha nem ugyanaz van így is úgy is lombik. Amiket az ilyen eltérésekre meg bizonyos helyeken javasolnak h szteroid, ivig, véralvadásgátló stb. nem sikerült még egyértelműen igazolni h javítják a lombik kimenetelét.
(válasz Conejo 4955. hozzászólására)

4957. Rimetta2017-11-20 16:36
Sziasztok!

Megkönnyebbültem, hogy nem csak nekem vannak tapintatlan vagy buta ismerőseim... Jót nevettem ezeket a képtelen sztorikon (bár igazából inkább sírni kéne rajta, mint nevetni) :D

Én biztos vagyok benne, hogy annak is megvan az oka, ha a sikertelen lombikok után spontán lesz valaki terhes, mert pl. a hormonok valamit "megjavítanak" és elkezd működni, ami korábban nem. Vagy a pár mindkét tagja jobban odafigyel magára, vagy tényleg ott ez a pszichés faktor, de ezek a teherbeesések lehet a lombikkezelések nélkül nem történtek volna meg. Conejo, tényleg érdekes a történet, hogy 6 lombik után az ismerősöd így gondolja. Én biztos vagyok benne, hogy sosem küzdünk hiába, és még ha nem is mindig van olyan eredmény, amit várunk, mindenből tanulunk és erősebbek leszünk tőle.

Amikor valaki ilyen okosságokat tanácsol, fogalma sincs róla, hogy valójában mi is a lombik kezelés oka. Lehet a pasinak csak biopsziával lehet gyereke, vagy a nőnek nincsenek petevezetékei, vagy akármi szervi baj, amit nem gyógyít meg, ha nem görcsölünk rá. Másrészt, engem nem boldogít, hogy az egyik ismerősömnek az ismerősének az ismerősének így, vagy úgy sikerült. Mert ezek a kivételek, és én meg nem az vagyok.

Kawabanya, én pont azért aggódom a férjem miatt, mert nem tudok semmit belőle, hogy ő hogy éli meg. Én kibeszélem anyukámnak, barátnőimnek, nektek, ő nem beszél erről senkivel, (velem sem) pedig nyilván vannak érzései vele kapcsolatban.

Conejo, örülök, hogy jó lett az immunológiád, megnézem, de még sosem láttam ilyet! :)

Nálam minden oké, ma elmentem sétálni másfél órát és jól ki is fáradtam, de ma végre először nem arról szólt minden gondolatom, hogy "leszgyerekem-nemleszgyerekem", hanem próbálok visszatérni a normális kerékvágásba és hétköznapi dolgokkal foglalkozni.

4956. Kawabanya2017-11-20 14:46
Köszi, már nyoma sincs a hsg-nek 😊.
Jó hír hogy az immunológián minden ok. Meglesem majd!
(válasz Conejo 4954. hozzászólására)

4955. Conejo2017-11-20 14:37
Megjött az immunológia eredményem, persze nekem kínai. A dokinak megküldtem, annyit válaszolt, hogy "immunológiai szempontból infertilitási kockázatot jelentő adat nincsen"
Feltettem az eredményt a képeim közé, esetleg, ha Ti láttok rajta valamit, osszátok meg velem, pls!

Mindenesetre akkor ez pipa egyelőre, ennek örülünk. Még be kell jelentkezem a nődokimhoz, hogy szétnézzen odabent a biztonság kedvéért, aztán jövő év elején, reméljük, újra mehet a boogie...

4954. Conejo2017-11-20 14:34
Na, akkor a nagyján túl vagytok.
Te jól vagy?

Az én Emberemnek is hatalmas stresszforrás ez a mintaadás dolog. Mindig azzal vigasztalom, hogy örüljünk neki, hogy így tud mintát adni és nem nagy tűkkel bökdösik odalent... ;)
(válasz Kawabanya 4952. hozzászólására)

4953. tundev2017-11-20 12:18
Sziasztok Csajok!

Én igazából nagyon kevés embernek mondtam el, hogy nem lehet természetes úton babánk. De ők nagyon kedvesek voltak, nem kaptam ilyen beszólásokat (de mint említettem, biztos mert csak a közeliek tudják).
Volt olyan, akikkel általánosságban beszéltem a meddőség gyakoriságáról és persze, ott előkerült a "hát nekem elég ránézni a páromra...ne görcsölj...azt csak csinálni kell mindig...együtt kell lenni minden nap (hát ezen visítottam a nevetéstől)...stb." duma.
De azt tényleg nem értem, hogy miért mondják ezt a nem szabad rágörcsölni dolgot. Ezt tényleg nem lehet befolyásolni! Nincs gomb az agyunkban, amit lekapcsolhatnánk.
Az elutazásos tanácsra meg annyi a véleményem, hogy mi Zanzibárig utaztunk nászútkor és ott sem jött össze (pedig ovulációs időszakban voltunk). De biztos erre is lenne magyarázat, hogy a csillagok állása, meg a páratartalom, meg az, hogy a hajam szálai éppen bal oldalra gördültek és nem jobbra. Hagyjuk már ezt könyörgöm! Szerintem csak nekik épp tényleg akkor volt az a ritka alakalom, amikor a női test és a férfi test abban a stádiumban volt, hogy összejöhetett természetes úton a baba.

4952. Kawabanya2017-11-20 11:27
Helló Csajok!

Akkor én is megírom a személyes kedvenceim:
"Akkor Te nem szülhetsz természetes úton a lombik miatt? "
" Nekünk így is megy, hogy csak ránézek az asszonyra"
😀😀😲😲

Volt a férjem kontroll sperma vizsgálaton. Hát kivi leszek. De szegény úgy ki van borulva ettől
Neki marha nagy stressz..ami mondjuk nem tesz jót gondolom az éppen aktuális mintának

4951. Flóra262017-11-20 10:10
Ja és igen! Nem a családàllítàstól várom a babát. Csak a lelki gyógyulás miatt gondoltam, hogy hasznos lehet.
(válasz Rimetta 4944. hozzászólására)

4950. Flóra262017-11-20 10:08
Én már ki vagyok ezektől a mondatoktól.
,,Túlságosan rá vagytok görcsölve,,
,,Engedjétek el magatokat,,
,,ha ennyire megvisel az első kudarc, bele se kezdj,,

Az a baj, hogy mindenki jóindulatból teszi és ad tanácsokat, csak hát ugye nem érzik át a helyzetet. Nem hiszik el, hogy nem tudom kikapcsolni az agyam és nem erre gondolni nap mint nap... :/

4949. Nettike372017-11-20 09:36
Igen ez a jelenség érdekes nagyon...mindenki ismer ilyen embereket én négyet is, kettő lombik gyerek után szült spontán terhességből kettő 5 illetve 6 sikertelen kör után, mindannyian 40 felett... nem vitatom ezt biztos ebben a teherbeesés dologban van egy nagy adag pszichés faktor. Megpróbáltam ennek egyszer utánanézni és érdekes dolgot találtam: egy nyugat-európai ivf centrumban több száz nő sorsát követték a kezelések befejezése után, tíz évvel később mindenki kapott egy kérdőívet h mi történt vele azóta. Na és az a lényeg hogy attól függetlenül hogy a lombik programból lett-e gyerekük vagy sem 15-20%-uk szült, a legtöbbnek ismeretlen eredet meddősége volt illetve a sikeres terhességet kihordott nők között még több olyan volt aki eredetileg endometriosis miatt járt lombikra, de ez meg egy ismert tény hogy ez a betegség a terhességtől átmenetileg gyógyult. Namost ha figyelembe vesszük a többi lehetséges okot (petevezeték-problémák, férfi meddőségnél pár százalék volt ez csupán) plusz azt hogy akinek sose lett gyereke nyilván kevesebb eséllyel küldte vissza a kérdőívüket akkor ez a szám ugye még alacsonyabb. Szóval azért normális ember nem alapozza erre az életét azt gondolom...

4948. Conejo2017-11-20 08:48
Van egy olyan baráti pár, akik 6 sikertelen lombikon voltak túl, a lánynak volt például nagyon komoly túlstimulációja is, a srác önértékelési válsággal küzdött, mert azt mondta neki az orvos, hogy sosem lesz gyereke, mert nem tud gyereket csinálni. Na, most két gyönyörű kisgyerekük van. A 6-dik lombik után feladták, elfogadták, hogy nem lesz gyerekük és elkezdtek élni, elutaztak pl Olaszországba, és onnan már terhesen jött haza a lány (persze akkor még nem tudták). Mindkét gyerek természetesen úton fogant.
Na, amikor ez a lány megtudta annó, hogy elkezdtük a lombikot, azt találta nekem mondani, hogy teljesen felesleges, utazzunk el, csak ennyi kell, ha ő ezt előbb tudta volna, akkor nem költött volna ennyit, és nem szenvedett volna ennyit a lombikkal.
Hát, Csajok, én csak pislogtam, és tátogtam. Komolyan?! El kell utazni, hogy teherbeessek? Ő ennyit értett meg a saját sztorijából? Nem értem mai napig sem, pont róla gondoltam volna, hogy megérti a helyzetet.

A legbutább tanácsokat kapom én is, az "engedd el, ne görcsölj rá" és az "utazz el, az segít" vetekszik az első helyért. Én kedvesen mosolygok mindig és megköszönöm a kedves szavakat. A legtöbben nem értik az iróniát, ami a szavaim és a mosolyom mögött van, de nem is érdekel.

4947. Nettike372017-11-20 08:44
Teljesen igazad van :) mi mostanság jól
szórakozunk ezen a férjemmel hogy ezek az akkori “nemhiszekalombikprogrambansosetennékilyet” emberek “hirtelen” megváltoztak: “hogymilyenédesezagyerek” , “ugyemennyiremegérteküzdeni”, meg a legjobb hogy “nemisgondoltamhogyennyirehasonítanifográtok”- szánalmas komolyan :)
(válasz mandarine 4946. hozzászólására)

4946. mandarine2017-11-20 08:11
Nemrég beszélgettem az egyik kolléganőmmel, aki képes volt az mondani valakire, hogy még jó, hogy a természet szelektál és nem lehet gyereke, mert annyira ronda, hogy az ilyen ne szaporodjon. Azt hittem leesek a székről. Mondtam neki, hogy nekünk sem lehet segítség nélkül gyermekünk, rezzenéstelen arccal kérdezte, hogy na aztán melyikőtök miatt. Erre már azt mondtam, hogy nincs hozzá közöd. Kaptam már én is mindent az elmúlt években - a szokásos: ne görcsölj rá, azért nem sikerül-től mindent, de ez kicsit kiverte a biztosítékot. De elengedtem, az emberi butaság és rosszindulatúság hihetetlen... A lényeg a családunk és barátaink szeretete, támogatása és hogy ezen időszak alatt még jobban bebizonyosodott, hogy nekem van a legszeretőbb-legtámogatóbb férjem a világon, vele aztán tűzön-vizen át:) a többiek meg le vannak ejtve :D

4945. Nettike372017-11-19 20:55
Szia Rimetta! Én mindig azt válaszoltam egy idő után ezekre a kérdésekre amikor már meguntam magyarázni a bizonyítványomat hogy ezt csak az érti meg igazán és az tud igazán jó tanácsot adni aki ezt átélte, mert egy átlagembernek fogalma sincs erről hogy min megyünk keresztül. Ettől a normálisabbja azonnal kussolt és elnézést kért hogy tapintatlan volt. Plusz néha azt is hozzátettem - ez nem annyira kedves megjegyzés mondjuk de néha a durvább beszólasokra nagyon elszállt az agyam- hogy egy olyan problémába ami ötből egy párt érint nem nehéz beleesni tehát vigyázzon mit mond mert az ő családjában is bármikor előfordulhat ugyanez és nehogy ilyen esetben évek múlva esetleg rosszul érezze magát amiatt hogy hogy viselkedett velem. De ezt csak a legvégső legbunkóbb esetekben vettem elő. Találtam egyszer egy blogot, azt hiszem “A pursuit to perpetuate my genes” volt a címe, egy Németországban élő indiai biológus nő írta aki kb 10 ivf, ikervetélés meg mindenféle horrorok után szült egy gyönyörű kislányt, ő összeszedte az összes beszólást és szuper válaszokat talált ki mindre. Szerettem őt olvasgatni főleg a dolgokhoz való hozzáállása érdekekelt hogy hogy élte ezt túl. Sok követője van, mindenki írogat neki a világ minden tájáról. Ír még mindenféle dolgokat az lombik kezelésről is szerintem az is használható, értelmes stb. Én belőle rengeteg erőt merítettem. Nézd esetleg meg ha van kedved.

Szerintem nem rossz az Ördög Nóra könyv, én elolvastam végig... arra gondolj h mennyire nem vagy egyedül ha ő is, Te is, én is, itt a fórumon is többen ugyanazt érezzük.

Ez is amúgy annyira tipikusan magyar dolog h bennünk mi játszódik le emiatt a dolog miatt más országokban meg (USA, Svájc, Japán) meg az egész lombik ügy a plasztikai műtéttel esik kb egy kategóriába: csinálják az emberek mert a karrierjük miatt ekkor-akkor-amakkor akarnak gyereket, idősek és eleve így próbálkoznak, ikreket szeretnének stb stb. Senki nem szólogat be nekik, természetesnek veszik ezt mint ahogy egy mellplasztika után se szokás b...tatni senkit hogy hehe nekem ilyen nem kellett ez a Te hibád.

Most ebben a két hétben próbálj meg tudatosan minden napra vmi programot kitalálni, bármit csak ne ezen gondolkodj. Emlékszem erre h egyik percben jajj de jó érzek vmit biztos sikerült... aztán 5 perc múlva vagy ez annak a jele h meg fog jönni??? Aztán elmúlik akkor meg jön a para h miért nem érzek semmit. Felesleges ezen agyalni semmi különbséget nem tudok mondani a sikeres meg a sikertelen körök között érzésben. És könyörgöm tartalékold az energiát mert ami utána jön- még 8 hónap terhesség, szülés, szoptatás hónapokig éjszakázás köszönőviszonyban sincs azzal ahogy a magazinokban vigyorognak a kismamák egy nagy rózsaszín masnival a pocakjukon! Na puszi, jó éjt!
(válasz Rimetta 4944. hozzászólására)

4944. Rimetta2017-11-19 13:20
Sziasztok!

Flóra26, köszi a drukkot! Ha úgy gondolod, hogy hasznos lehet, akkor menj el a családállításra. Nem veszíthetsz semmit. Én valahol azt olvastam, hogy ez olyan, hogy 5-6 fő résztvevő van, és mindenki megszemélyesíti a családod egyik tagját, vagy ilyesmi (remélem, nem írtam nagy hülyeséget, csak halvány emlékeim vannak róla). Én elég zárkózott típus vagyok, így elképzelhetetlen számomra, hogy ennyi idegen előtt fel tudjak egyáltalán oldódni. De kineziológushoz rég szeretnék elmenni. De nem abból az indíttatásból, hogy majd biztos ettől lesz gyerekem, mert ebben nyilván már nem tudok hinni. Viszont a lelki állapotomnak biztosan jót tenne, és segítene a sok kudarcot feldolgozni. Szóval, ha ilyen indíttatásból gondolnád a családállítást, hogy "letegyél" egy keveset a terheidből, akkor mindenképpen vágj bele. És majd számolj be légyszi, hogy mi volt! :)

Nettike37, mit reagáltál, amikor lombik ügyben ilyen ostobaságot javasoltak neked? Én annyira dühös tudok lenni ilyenkor (most is felpaprikázódtam). Amikor az ember eljut ideáig, nyilván már túl van mindenen. Próbálta az összes vitamint, gyógyteát, csodafüveket, méhpempőt, ráolvasást, sarlatánságot, hogy hátha attól lesz gyereke. És 100x többet tudunk az ismerőseinknél ebben a témában, sajnos. A legdurvább példám egy közeli ismerősömék, akik pont babát vártak amikor csináltuk az inszeminációt. Nagyon örvendeztek, hogy együtt fogunk babázni, mert azt hitték, hogy ennyi az egész, és 100%, hogy gyerek lesz, és komolyan értetlenkedtek, mikor mondtuk, hogy nem, ez sokkal több dolgon múlik. Na, tőlük kapjuk a legtöbb "jótanácsot".

Nemrég elkezdtem Ördög Nóra: Pozitív könyvét olvasni (letettem, mert a 3. fejezetig minden rólam szólt, és egy oldalt nem tudtam bőgés nélkül elolvasni), de ott van egy nagy igazság, hogy az ilyen "kedves" tanácsoknak valójában az a rejtett üzenete, hogy a te hibád. A te hibád, mert biztos a Gyuri bácsi teáját még nem próbáltad, mert nem a Trimesztert/Elevitet/Gravidát szeded, pedig attól lesz a gyerek. A te hibád, mert rágörcsölsz, mert el kell engedned. NEM a TE hibád, senki ne higyje ezt!!! Akinek lombik kell, annak egy vitamin sem fog segíteni, meg fránya gyógyfű (sőt, még káros is, mert annyira bízol benne, hogy nem mész időben orvoshoz). A rágörcsölésről meg annyit, hogy szerintem kurváranagyonnagyon kell vágyni, ha valaki ebbe belevág. Nem lehet úgy hozzáállni, hogy nem is akarom annyira...

Ugyhogy én azóta szépen elmondom annak, aki bármi butasággal áll elő ezt. Komolyan, barátságosan, nem sértően, hogy: te komolyan azt gondolod, hogy én nem hallottam még erről/nem próbáltam már 3 éve? Sajnos nem segít, mert más a probléma. Köszönöm a jótanácsod, de ártasz vele, mert azt sugallod, nem tettem meg mindent.

Kivel mi a helyzet? Légyszi írjatok, mert halálra unom magam, ET + 3. Próbálok sokat feküdni, más kiolvastam az EGÉSZ internetet, és találok mindenféle horror-sztorikat (hiperstimuláció, méhen kívüli terhesség). Tudom, nem is szabadna net közelébe mennem... :( Amúgy fizikailag jól vagyok, fáradékonyabb vagyok, és néha kis szúrkálást érzek bal oldalon, de nem tudom, hogy ez vajon amiatt van, hogy megbolygattak nagyon, vagy, hogy esetleg történik odabent valami... Remélem, utóbbi, jó lenne hatost dobni! :)

4943. Flóra262017-11-19 12:03
Szia! Igen, teljesen egyet értek veled. De néha az az érzésem van, hogy itthon sem ülhetek tétlenül. Valamit tennem kell a siker érdekében. Ezt az Aviva tornát szerintem kipróbàlom. Kíváncsi vagyok. :)
(válasz Nettike37 4942. hozzászólására)

4942. Nettike372017-11-18 11:38
Szia Flóra! Szerintem bármi jó ötlet amihez kedved van és jól érzed magad tőle, de azért ne menj mert sokan mondták a környezetedben. Az ember nyilván szeretne mindenbe kapaszkodni amiről úgy érzi, a sikerhez közelebb viszi. Az egész teherbeesés/lombik stb. történetet nagyon meg tudja nehezíteni az emberek hozzáállása- én legalábbis ezt tapasztaltam- ezekkel a “ne görcsölj rá”, “ felejtsd el az egészet és jönni fog magától”, “ ne akarj annyira gyereket és meglásd rögtön sikerül”- ezt az utóbbit én lombik ügyben is megkaptam, plusz ez a menj ide vagy oda szedd be ezt vagy azt mert x-nek akkor rögtön sikerült stb. Na és az ember akkor pillanatok alatt eljut oda h mekkora marha vagyok h hagyján hogy nem esek teherbe, nem sikerül a lombik de még pluszban gyereket akarok tudatosan és nem csinálom ezt vagy azt nem szedem be ezt vagy azt stb. DE erről hogy ebben a helyzetben vagyunk nem tehet egyikőnk sem, azt sem tudod befolyásolni mikor sikerül a lombik, csak az a biztos h valamelyik fog. Nem a családállítástól, vitaminoktól, jótanácsoktól hanem egyszerűen akkor jól jön ki a lépés és hatost dobsz :) Türelemjáték :).
Az aviva a könnyűnél is könnyebb torna, jópofa zenére a medence körüli izmokat mozgatja. Ahova én jártam fél óra torna fél óra relaxáció volt, jól feltöltött mindig.
Úszni én nem mennék, nehogy valami fertőzést összeszedj mert az viszont tényleg gondot okozhat.
(válasz Flóra26 4941. hozzászólására)