Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt fórum

H1N1 oltás - terhesség vagy szoptatás alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
1800. noorka76 (válaszként erre: 1798. - Bokatica)
2009. dec. 4. 22:55
Arról nem beszélve, hogy 2006 óta a kisgyermekeknek szánt kötelező védőoltásokban sem alkalmazzák már a higanyt magyarországon. Sok helyen írják, hogy nincs összefüggés az idegrendszeri problémák és a tiomerzál között, mégis kivonták! Kíváncsi lennék, ha holnaptól a kismamák tiomerzál mentes oltóanyagot kaphatnának, mennyivel nőne közöttük az oltási hajlandóság! És mennyivel kevesebb szorongás maradna bennük az oltás után.
1799. malmacska (válaszként erre: 1798. - Bokatica)
2009. dec. 4. 22:39
Az amalgám töméseimet tavaly cseréltettem le, és előtte sem volt tőle bajom, csak esztétikailag így szebb. Volt olyan tömésem ami cirka 20 éve volt bent, na most az a négy-öt nap szerves higyany-vegyület ami az oltással bejut, elenyésző. Budapesten lakom, benzin, légszennyezés, stb. Sztem ez sokkal nagyobb gáz. Én nem önmagában a higanytól félek, csak egyszerűen senki nem mondja meg h mit okozhat egyáltalán az a néhány segédanyag. Mert ha pl azt h hajlamosít valami betegségre, akkor szerintem az mindegy, de persze ha azt mondják h értelmi vagy testi fogyatékosságot, akkor nyilván nem oltatnék. Ez is persze csak az első 12 hétre vonatkozik. A második trim-től növekedési szakba lép a gyerek, a méhlepény pedig egy csoda, annál jobban semmi nem védi a gyereket. Én most csak azért várom ki a két hetet mert gyakorlatilag nem kell itthonról kimozdulnom, de amint ez letelik, nem fogok gondolkozni. Ismerős dolgozik fertőző osztály, annak a vezetője, és elmondta, a tüdővérzés gyakorlatilag kampec, a tüdőszövet nem tud csak úgy regenerálódni, ha egyszer károsodik, az maradandó. Elég csak ha azt mondom, hogy minden egyes alsó légúti megbetegedés nyomot hagy a tüdőn, mindegyik lenyomata később látható a tüdőröntgenen. Ez tény.
1798. Bokatica (válaszként erre: 1795. - Noorka76)
2009. dec. 4. 22:06
Egyetértek Veled, szerintem is azért nem oltatnak a kismamák, mert a vakcina egyik segédanyagának (thimerosal) mellékhatásától félnek. Én is tájékozódtam ennek az anyagnak a mellékhatásairól, nem a H1N1 oltás kapcsán, hogy ne legyen mellébeszélés. Milyen érdekes, hogy a korábban használt amalgám fogtömést ellenzik az orvosok, Mo.-n nem engedélyezik a higanyos vérnyomásmérő és lázmérők használatát, és most meg a vakcinában nem számít? Azért a vérnyomásmérőből nem jutott be a szervezetbe semekkora dózis sem.. Sajnos ilyen ellentmondások zavarják meg az embert...
1797. plusszka
2009. dec. 4. 21:51

Sziasztok!

Eddig csak olvastam ezt a fórumot,de ma írni is szerettem volna.

3 hete tipródok,hogy mit tegyek,hogyan döntsek.Régóta vártuk ezt a Csöppemberkét,aki az én pocakomat választotta a legmegfelelőbb helynek erre a kilenc hónapra albérlőként.Nagyon nehéz döntés,ma mégis oltattam.Az összes tünetet észleltem magamon,amit csak hallottam eddig.Vizsgálat,EKG,és makkegészség.(Edző vagyok,a mai napig tartok órákat.)De ez nem mehet így még 20 héten keresztül.Tudjátok,ha az összes orvos,genetikus aki a nevét adja az oltás biztonságosságáért hazudik,vagy lefizethető...akkor ez a világ tényleg a végét járja.Megpróbálom elhinni,hogy nem akarnak orvosok-akik esküt tettek rá-ártani nekünk.Mást nem tehetek.(A gyógyszerről is olvastam-sajnos negatív híreket is.)

Én senkit nem mernék biztatni arra,hogy oltasson....,ezt mindenkinek magának kell eldönteni.Én az egyik Férfit,aki mehalt ismertem.24 éves volt,egészséges,életvidám,nagyszerű ember....

Hétfőn a temetésére megyünk....

Kívánok nekünk békés babavárást!

1796. Bokatica (válaszként erre: 1747. - Bonti74)
2009. dec. 4. 21:49
Bizonyára igaza van Ceizel Endrének, (nem láttam a műsort)én sem gondolom,hogy a homeopathiás szerekkel meg lehet gyógyulni a szövődményekből! Számomra mindenekelőtt a megelőzés a legfontosabb, mert az a legbiztonságosabb... Nem állítom,hogy ez a legjobb megoldás, de ez a legkevesebb amit meg kell tennem annak érdekében, hogy megelőzzem a bajt. Sajnos sok minden szól az oltás mellett, de az oltás ellen is. Megpróbáltam ezeket az információkat összegyűjteni és egymás mellé állítani. Egyébként az orvosom is ezt tette, aminek én nagyon örülök, mert nem döntött helyettem, de megosztott velem minden olyan információt,ami a birtokában van. Ezt kellene tennie minden orvosnak, és akkor nem lehetne őket felelősségre vonni, és nem okolná senki őket a következményekért. Én azt az orvost vonnám felelősségre, aki egyértelműen igen-t vagy nem-et mond, hiszen sajnos ők sincsenek tisztában a következményekkel. Nem tudjuk,pl. hogy 1-2 év múlva nem derül-e ki, hogy a 2010-ben született gyermekek közt sok az ilyen vagy olyan betegség...és akkor kiderül,hogy az akkori H1n1 oltást kapott kismamák gyermekei szenvednek ettől a betegségtől? Akkor ki vállalja a felelősséget,vagy ki fog vakcinát gyártani a beteg gyermekemnek és nekem hogy enyhítse lelki fájdalmamat? De lehet hogy ez a vírus újra és újra megjelenik az elkövetkező években,és akkor úgyis be kell oltatni egyszer magunkat. Én is, mint mindenki a legjobb döntést szeretném meghozni, de addig sem ülhetünk tétlenül!!! Üdv.
1795. noorka76 (válaszként erre: 1782. - 2602c9502f)
2009. dec. 4. 21:20
Szívemből szóltál. Szerintem a magyar vakcina nem rosszabb minőségű, sőt, talán jobb immunválaszt vált ki azáltal, hogy teljes vírust tartalmaz. Viszont ennek az az ára, hogy több adalékot tettek bele, köztük olyat is (higany), ami egy "normál" felnőttnél nem gáz, de egy kismamánál, aki babát hord a szíve alatt, nem a legjobb választás. Szerintem minden kismamának biztosítani kellene a lehetőséget a higanymentes oltásra. Mert már nem az a kérdés, hogy a higany bekerül-e a babába (ki-ki mást mond), hanem az, hogy sok kismama a higanytól való félelmében nem oltat. És ha ez így van, akkor az egészségügyi vezetésnek kutya kötelessége lenne higanymentes oltást biztosítani a leginkább veszélyeztett rétegnek (kismamák, kisgyermekek). Az én példám mutatja, hogy a súlyos allergiám ellenére sem tudok magamnak higanymentes oltást szerezni, pedig már az atyaúristent is felhívtam (ANTSZ, virológus stb.). Valakinek fontos érdeke, hogy a külföldi oltóanyagok (lsd Celvapan), ne kerüljenek az érdeklődés középpontjába, hiszen a magyart kell eladni. Szomorú!
1794. noorka76
2009. dec. 4. 21:07
Egy fontos dolgot elfelejtettem a Tamifluval kapcsolatban. Azt írják, hogy nem észleltek magzatot károsító hatást. Zene füleimnek! Amúgy fontos, hogy ezt a szert csak akkor szedje az ember lánya, ha biztosan influenzás (egyébként nem csak a H1N1, hanem a hagyományos influenzára is hatásos), de akkor nagyon gyorsan el kell kezdeni szedni. Én ha tüneteim lesznek, azonnal orvoshoz fordulok, és ha ő megerősíti az influ gyanúját, már veszem is ki a szekrényből és elkezdem szedni. Közben vérvétellel megnézetem, hogy tényleg influ -e, mert ha nem mégsem, akkor abbahagyom a gyógyszert. Azt írják, hogy nem káros, ha menet közben abbahagyod. Szóval ez az én válságtervem.
1793. noorka76 (válaszként erre: 1781. - Hedi13)
2009. dec. 4. 21:01
A fogorvosom küldött allergológiára, mert felmerült, hogy allergiás vagyok az amalgámra. A hátamra tettek egy csomó fémet és kiderült, hogy a tiomerzálra durván, a nikkel szulfátra közepesen érzékeny vagyok. Több hét volt, mire a hátam rendbe jött. Amúgy tiomerzál van egyes szájvizekben, szemcseppekben, oltásokban.
1792. noorka76
2009. dec. 4. 20:52

Sziasztok!

Én egyre inkább megnyugszom, pedig nem oltatok. Nekem könnyű, mert a tiomerzál allergiám miatt csak intenzív osztályon, 24 órás megfigyeléssel vállalnák az oltásomat, amit viszont én ne vállalok, mert minden pécsi intenzíven van már H1N1-es beteg. Hianymentes oltóanyag létezik, de azt nem kaphatok, szóval oltás kilőve. Már beszereztem magamnak és a fiamnak is a Tamiflut, aminek módosították az alkalmazási feltételeit, szóval már kismamáknak és 1 éven aluli gyermekeknek is adható!!! lsd: [link] (Az oldal alján van egy link, ha arra kattintasz kb. 120 oldalas leírást találsz a Tamiflu alkalmazásáról) Részletes leírás van benne a csecsemőkre, terhesekre, szoptató anyákra vonatkozóan is. Szóval már attól sem kell aggódnom, hogy ha megszületik a baba, akkor védtelen lesz, mert már 1 hónapos babáknál való alkalmazásról is van tapasztalat. Létezik 75, 45 és 30 mg-os kiszerelés, felnőttnek a 75-ös, a 20 kilós fiamnak a 45-ös kiszerelés való, és azt is részletesen leírják, hogy egy akár 3 kg-os csecsemő részére hogyan készítheti el a gyógyszertár (a kapszulából) a szuszpenziót. Több napos tipródás után úgy döntöttem, hogy a Tamiflu birtokában nem idegesítem tovább magam. Ja! És a gyerekorvosom javasolta a fiamnak az oscillococcinum szedését megelőzésként heti 1, láz esetén napi 1 adagban. Kívánom mindenkinek, hogy találja meg a számára legmegnyugtatóbb megoldást.

1791. marza
2009. dec. 4. 20:03

Sziasztok!

Tegnap voltam itt,azóta sem lettek megnyugtatóak a válaszok,hozzászólások.

Mai híradásokban már hozzátették egy fél mondatban,hogy senki nem volt egészséges,akik meghaltak a h1n1ben,volt vmilyen krónikusm betegségük.A gíerekenek és a kismamáknak is..

Akkor most mi van?

Én még mindig btanácstalan vagyok,mit csináljak,őrlődöm ezerrel..

A kislányomat sem akarom beoltatni,végülis bölcsibe nem járunk,nem megyünk már el aszokásos heti jászóházba sem,próbálom magunkat védeni..

1790. Jasmine
2009. dec. 4. 19:20
Lányok, arról hallott már vki vmit, h ugye ha beoltanak, akkor a baba megkapja az antitesteket, ezért nem lesz beteg. Na, viszont ha beteg lesz 1 kismama, akkor az, h van, h a babája mégsem lesz az? Akkor ezzel az erővel azt is feltételezhetjük, h a higanyos rész sem megy át, mert a lepény véd. Vagy én már nem tudom, mert olyan összevisszaság, h a jó átmegy, a rossz meg nem! Nyilván így lenne a jó de ez, h van? Hogyan szelektál a lepény a vérből? Mert amúgy ugye Czeizel is össze vissza beszél, h más vírusok átjutnak a babába és fejlődési rendellenességet okoznak de az influ az NEEEEM! Hogy hogy az nem? Miért nem tud átjutni a babához? Nem értem az egészet! Persze nem is az én dolgom ezt tőről-hegyire tudni de mindig csak félmondatokban mondanak mindent!
1789. babibi
2009. dec. 4. 19:14
Szerintem, már nincs mit filózni tovább: oltatni kell és kész, aki meg nem oltat: magát paráztassa ne másokat!
1788. 471f3bbb7a (válaszként erre: 1761. - DASTINKA)
2009. dec. 4. 19:08

Dastinka kedves!

Amíg nem tudunk ilyenről, addig ez csak a TE alaptalan feltevésed, amivel csak idegesíted a kismamikat! Könnyen osztod az észt, hiszen nálatok MÉG nincs járvány! Nálunk már van, minden nap életeket jelenthet, de te mégis itt az oltás miatti félelmeidről beszélsz, amikor nálatok még nincs is oltás! Miért paráztatod itt a jó népet? Te miért nem örülsz, hogy nálatok nincs járvány és mit foglalkozol a mi médiánkkal? megjegyzem ha a feltevésednek lenne alapja, akkor arról biztosan tudnánk! Ha tudjuk azt, hogy Sarka Kata mit reggelizett, akkor szerinted nem elsőként kapnának a riporterek egy olyan hírre, amit te monndasz? Nincs már gestápó, hol élsz te?

1787. Gavrilo1
2009. dec. 4. 19:01

Bocs a link lemaradt

[link]

1786. Gavrilo1
2009. dec. 4. 19:01
Egy cikk. Érdemes elolvasni. Nem most íródott.
1785. Zsanetta
2009. dec. 4. 18:57

higgyétek el kisebb a veszély ha beoltatjátok magatokat,mintha nem és még nincs vége a virusos idöszaknak!!

jaj lányok megértelek titeket,de szerintetek mennyi az esélye hogy beteg lesz töle a baba(mármint az oltóanyagtól) vagy hogy elkapjátok valahogyan.

1784. Zsanetta
2009. dec. 4. 18:55

remélem hallottátok hogy 2 baba jött halva a világra az anyuka H1N1 és intenziven van.

kapjatok most már a fejetekhez!!!

és kimutatható volt a virus.

m ég mindig nem éri meg beoltatni??

20 ember halt meg ,amiről tudunk.

1783. 61501eb5e2 (válaszként erre: 1782. - 2602c9502f)
2009. dec. 4. 16:31

Az amerikai vakcina hasított vírust tartalmaz, a magyar pedig elöltet.Biztos igazad van!A magyar állítólag a 2.legjobb oltóanyag!!

A magyar orvosok között is van aki nem a magyart adná be az tuti, nagyon megoszlanak a vélemények!

Sajnos!

1782. 2602c9502f (válaszként erre: 1780. - 61501eb5e2)
2009. dec. 4. 16:18
Biztos van egy-egy orvos aki az amerikai vakcinát részesíti előnyben bizonyos esetekben...de ha a sok kismamának is az amerikai vakcinát javasolnák, azzal elismernék hogy a magyar vakcina rosszabb minőségű...nem?? Aztán meg ki tudja mi valójában a két vakcina között a különbség, lehet a miénk se rosszabb...Amerikában is sokan az oltás ellen vannak...
1781. Hedi13 (válaszként erre: 1720. - Noorka76)
2009. dec. 4. 16:17
Szia, engem az érdekelne, hogyan derült ki, hogy allergiás vagy a thiomersalra?
1780. 61501eb5e2 (válaszként erre: 1779. - 2602c9502f)
2009. dec. 4. 15:52
Egy ismerősöm az amerikait kapta mert rákos, úgy rendelték neki,mivel gyenge az immunrendszere! De a kismamáké is az nem?
1779. 2602c9502f (válaszként erre: 1775. - 61501eb5e2)
2009. dec. 4. 15:45
Gondolom azért mert az állam sok-sok pénzt belefektetett ennek az oltóanyagnak az kikisérletezéséhez, azán meg még meg is vette, ugye amiket ingyen osztogatnak...Meg amerikában is sok ellentmondás van az oltás körül...
1778. DASTINKA (válaszként erre: 1776. - DASTINKA)
2009. dec. 4. 15:33
Nekem is hasonlo,egyet ertek veled! :)
1777. 2602c9502f (válaszként erre: 1776. - DASTINKA)
2009. dec. 4. 15:22
Köszi! Nekem ez a meglátásom! :-)
1776. DASTINKA (válaszként erre: 1774. - 2602c9502f)
2009. dec. 4. 15:19
nagyon okosan irttal!!
2009. dec. 4. 15:16
Arra lennék kíváncsi, hogy a kismamikat miért nem az amerikai vakcinával oltják?? Tud valaki válaszolni??
2009. dec. 4. 15:06

Sziasztok! Én tegnap előtt jártam itt néhány hozzászólás erejéig...látom azóta sem változtak sokat a vélemények, ugyanazzal az érvekkel érvelnek az oltás mellett állók és ugyanazokkal érvelnek az oltást ellenzők amikkel eddig...de okosabbak szerintem nem leszünk...

Egy kérdés mindenkihez: Szerintetek tavaly vagy tavaly előtt a kismamák közt nem voltak halálos áldozatai a szezonális influenza szövődményeinek??

Biztosan volt!!Csak azt nem közölték a médiában!!

És kismama és kismama közt is van különbség!!Aláírom, hogy a terhesség gyengíti az immunrendszer működését, de azt senki ne mondja nekem hogy azt nem lehet

odafigyeléssel "felturbózni"!! Csak sajnos van sok kismama aki ezzel vagy nem foglalkozik vagy nem teheti meg (anyagilag), vagy éppen túlsúlyos, vagy dohányzik!! És igenis SAJNOS van sok kismama aki dohányzik(tegnap előtt írta vki nekem, hogy nem sok kismami bagózik), csak többnyire nem az emberek előtt teszik, hanem titokban éppen a megbotránkozások miatt...

Én bitosan nem nyugodnék meg attól, hogy beoltatom magam...tovább aggódnék a baba születéséig, hogy egészséges-e lesz, aztán tovább aggódnék, hogy a későbbiekben nem-e lesz vmi baja...Na meg az oltás (ha hatásos)beadást követően a 3.héten termeli az immunrendszer a legtöbb immunanyagot, ami utána már folyamatosan csökken, tehát a védettség a 3.hét után folyamatosan csökken... Aztán meg kinél kialakul a védettség, kinél nem...Biztos lesz/van olyan aki beadatja és ennek ellenére el fogja kapni/elkapta...szóval semmi garancia arra hogy az oltással megóvom magam és a babám, sőt elég kevés...aztán hogy ki mit igér...utána meg mindenki mossa kezeit...

1773. lindyke81 (válaszként erre: 1772. - 2010zsombi)
2009. dec. 4. 14:58
Szia! Igen, ebben egyértelműen az áll, hogy oltassuk be magunkat. Az én nőgyógyászom pont a Czeizel Endrével dolgozik együtt és valószínűleg azért is javasolja, hogy oltassam be magam. Én legkorábban hétfő reggel tudnám beoltatni magamat. A hétvégén még töprengek.
2009. dec. 4. 14:44

[link]


ebben a videóban arra buzdít, hogy feltétlen oltassunk

Igazából a genetikusok és a virológusok véleménye lenne a legfontosabb, mert ők tudják milyen hatással van ez a babára .

2009. dec. 4. 14:31

[link]


[link]


[link]


A videoklinika.hu oldalon még több kisvideót találtok

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook