Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dohányzás terhesség alatt fórum

Dohányzás terhesség alatt (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
198. pepe0703 (válaszként erre: 197. - 0c97fbb607)
2007. márc. 24. 18:51
Tényleg nem ismerlek,de ez az én véleményem!
2007. márc. 24. 18:43

Mágika!

Igazad van természetesen,de nem ideologizálok semmit.Egyszerűen ,mivel ez a téma,ezért leírtam a saját történetemet.És pont ,nincs tovább.Nem azt írom ,hogy mindenki bátran dohányozzon,vagy szokjon rá a cigire ha teherbe esik,mert tök jót tesz a gyereknek!!!!Az isten áldjon meg benneteket,ezt senki nem mondta.

Pepe!Hogy állíthatsz ilyent??Nem is ismersz!

Emily,Ha ok nélkül híztál meg ennyire,akkor az valószínű,valami más belső betegségre utalhat,pl lehet ,hogy a terhesség miatt alul működött a pajzsmirigyed.Már rendben vagy?Sikerült leadnod a felesleget?

196. emily (válaszként erre: 192. - Mágika75)
2007. márc. 24. 18:18
Így van!!!
195. emily (válaszként erre: 182. - 0c97fbb607)
2007. márc. 24. 18:17

myly: "De ezen kívül még jópár hibát lehet elkövetni a terhesség alatt!Amiket én nem tettem.Pl a legfontosabb és legártalmasabb a mértéktelen evés.Én evvel próbáltam kompenzálni a dohányzás ártalmait..."


Én is egészségesen táplálkoztam, nem zabáltam össze minden szart és mégis híztam 25 kg-ot! (Sőt,úgy kezdtem a terhességet, hogy a sok hányás miatt fogytam 3-at, akkor az összesen 28kg...)Akkor ez is ugyanolyan alkati kérdés,mint hogy ki lesz beteg!!! Genetika. Vagy?

2007. márc. 24. 17:40
minden olyan nő aki teherbe esik,és nem rakja le a cigi,szerintem az-az ember csak magát szereti,és ráadásul nagyon!(sajnos védekezni sem tud a magzat)
193. bige (válaszként erre: 191. - 0c97fbb607)
2007. márc. 24. 17:40

Gergőke már nem oszt meg semmit szerencsére.

értetetm , és le a kalappal előtte:-) én 12-ig kúsztam fel mind a 2x

192. Mágika75 (válaszként erre: 180. - Win)
2007. márc. 24. 17:39

Köszi Win! Inkább itt a 10 pont!!!


Felmegy a pumpám, amikor dohányzó kismamát látok, hallok.....

De hogy még mentséget is találnak illetve találtok rá!

Az emésztésre jó a Míra víz, stressz ellen meg rágcsáljatok nyers sárgarépát!

Itt van egy csomó okos, inteligens nő és ilyen csacskaságot (inkább felelőtlenséget) művel a SAJÁT GYERMEKÉVEL!!!!


Hölgyeim! A GYEREK A MINDEN!!! Éri elég kedvezőtlen hatás, méreg és egészségkárosító dolog akkor is, ha óvjuk, védjük, de hogy SZÁNDÉKOSAN mérgezitek (és újra csak - meg is ideológizáljátok!)...

Egy újszülött vérében alaphangon kb 30 féle méreg nyomát lehet kimutatni!!! És még nikotinnal és kituggggyamivel tetézzük (illetve tetézitek!)


Én mindig is egészségesen éltem és versenyszerűen sportoltam (mondanom sem kell, hogy soha nem dohányoztam), de amint megjelent a két csík, vidáman felhagytam az összes rossz/káros/bűnös szokásommal. És ettől nem vagyok szuperhős! És más sem ettől lesz szuperanya! Ez CSAK A MINIMUM, amit megtehetünk a gyermekünkért!

2007. márc. 24. 17:28

Igen !Tényleg érdekes!

Gergőke,megosztanád velünk is ,hogy mi a bánatot jelen az a szöveg amit bemásoltál?

Bige!Ezért volt ügyes Panka,mert ő csak 3 mat hízott!

190. bige (válaszként erre: 184. - 0c97fbb607)
2007. márc. 24. 16:16
egyáltalán nem az. 10-12 kg felett az orvosok is veszekednek.
2007. márc. 24. 16:03

Érdekes:


Smoking during pregnancy: Postnatal effects on arousal and attentional brain systems.


* Garcia-Rill E,

* Buchanan R,

* McKeon K,

* Skinner RD,

* Wallace T.


Center for Translational Neuroscience, Department of Neurobiology and Developmental Sciences, University of Arkansas for Medical Sciences, Little Rock, AR, United States.


Prenatal exposure to cigarette smoke is known to produce lasting arousal, attentional and cognitive deficits in humans. The pedunculopontine nucleus (PPN), as the cholinergic arm of the reticular activating system (RAS), is known to modulate arousal, waking and REM sleep. Rapid eye movement (REM) sleep decreases between 10 and 30 days postnatally in the rat, with the greatest decrease occurring at 12-21 days. Pregnant dams were exposed to 150ml of cigarette smoke for 15min, three times per day, from day E14 until parturition, and the pups allowed to mature. We analyzed (a) intrinsic membrane properties of PPN neurons in slices from pups aged 12-21 days, and (b) the sleep state-dependent P13 auditory evoked potential, which is generated by PPN outputs, in animals allowed to age to adolescence. We found significant changes in the intrinsic membrane properties of PPN cells in prenatally exposed animals compared to intact ones, rendering these cells more excitable. In addition, we found disturbances in the habituation to repetitive stimulation in adolescent, freely moving animals, suggestive of a deficit in the process of sensory gating. These findings could explain some of the differences seen in individuals whose parents smoked during pregnancy, especially in terms of their hypervigilance and increased propensity for attentional deficits and cognitive/behavioral disorders.

188. panka2 (válaszként erre: 187. - 0c97fbb607)
2007. márc. 24. 15:22
:DDDDDDDDDDDDDD
2007. márc. 24. 13:32
Jaj én nem akarok bántani senkit,de azért a hízás is rizikó faktor.Ha te már előtte jó húsban voltál,és így estél teherbe,az már más tészta.!(vigyorgó smily)
186. panka2
2007. márc. 24. 13:12
én veszett ügyes voltam mind 3terheségem alatt DDD keményen 100kgval inídtottam szoval eleve egy kissebb bálna-anyu voltam,és 3kg híztam !!!!Mikor megszültem egész jolnéztem ki ))
185. 93a74b44ea (válaszként erre: 184. - 0c97fbb607)
2007. márc. 24. 13:10
szerintem nem teljesen elfogadott...
2007. márc. 24. 13:08

Érdekes módon,a szüléseimnél a kórházban eltöltött idők alatt,mindíg volt egy anyuka,vagy kettő,akik a terhesség alatt lettek cukrosak,szivesek,....és egyik sem volt vékony.Magyarúl a kajálástól lettek betgek.

De ez olyan érdekes hogy a terhesség alatti elhízás teljesen elfogadott dolog.

2007. márc. 24. 12:57
20 kg*
2007. márc. 24. 12:56

Win,Elvirácska4teljesen egyetértek veletek,És én is ezt írtam,nem mást.De ha már itt tartunk ,én elkövettem a gyerekeim ellen ezt a hibát,vállalom!

Bunkó önző dög vagyok!(nem cinizmus)

De ezen kívül még jópár hibát lehet elkövetni a terhesség alatt!Amiket én nem tettem.Pl a legfontosabb és legártalmasabb a mértéktelen evés.Én evvel próbáltam kompenzálni a dohányzás ártalmait,hogy nem zabáltam magam 2 kilóval kövérebbre szülés után.Igyekeztem egészséges ételeket enni,ez azért egy jó pont nem???

2007. márc. 24. 11:54
Nincsen jogunk mások fölött itélkezni ,de mindenki ugytesz ahogy jónak látja.Én személy szerint nem tettem ,és nem is dohányoznék egy ujabb terhesség alatt sem.
180. win (válaszként erre: 179. - Gpetra)
2007. márc. 24. 11:27

Egyetértek! De azt már többször sikerült figyelmen kívül hagyni, hogy többnyire olyanok írtak ide, akik dohányozTAK, míg teherbe nem estek. Talán van némi fogalmuk arról, miről szól a történet.


Egyébként szerintem meg felesleges azoknak, akik dohányoztak a terhességük alatt egységfrontba tömörülni azok ellen, akik ezt nem veszik jó néven.

Abban szerintem nyugodtan megegyezthetünk mindenféle "hovatartozástól" eltekintve, hogy a dohányzás nem egészséges, ergo a magzatnak sem az!!! Ha valakinek, annak ellenére, hogy dohányzott a terhessége idején, egészséges gyermeke született és soha nem lesz semmi baja, az csak örüljön! De ettől ez még nem követendő példa!

És ettől természetesen még lehet nagyon jó anya is, jobb is akár, mint egy nem dohányzó, mert messze nem csak ezen múlik, de egy hibát a gyermeke ellen mindenképpen elkövetett.

179. gpetra
2007. márc. 24. 11:15
És nem biztos, hogy azok nem tudják, hogy mit beszélnek, akik nem dohányozták végig a 9 hónapot.
178. gpetra
2007. márc. 24. 11:14
Igen, valóban sokat számít a genetika, DE nehogy a végén még azt bizonyítsuk, hogy a dihányzás direkt jót tesz a terhes nőknek és a születendő gyermeknek...
2007. márc. 24. 11:12
:) Pankánál a 10 ponty! :)
176. panka2
2007. márc. 24. 11:06
Jézusom...ááá semmi értelme ide írni szerintem myly,és Nyusszancs,írjanak ide azok akik nemtudják miről beszélnek!
2007. márc. 24. 11:02
Cherry baby!Na ne!Te ezt komolyan gondolod???Olvasd el mégegyszer amit írtál,és gondolj már bele???De azt tanácsolom menj el orvoshoz,és a tüdőszűrésről se feletkezz meg!A hibáztatás helyett inkább járj utánna hogy mi lehet a köhögésed oka!
2007. márc. 24. 09:35

Sziasztok!

cherry baby! Honnan tudod, hogy emiatt köhögsz, ha elkapsz valamit?

Tesóm pl. asztmás volt - kinőtte, sőt 20 évesen agytrombózisa volt, ami miatt élete végéig gyógyszereken kell élnie és még sorolhatnám, mert szegénynek már volt elege meg melege. Pedig anyu nem dohányzott terhesség alatt vele. Velem igen, és semmi bajom, makk egészséges vagyok, orvosnál is egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam. Kórházat akkor láttam először ottlakóként, mikor szétszakadta a boka és lábszalagjaim kézilabdameccsen. Anno atlétikáztam is, meg hosszútávon is futottam. Tüdőm rendben, holott fater és az ő egész családja tüdőbetegségekben szenvedett. Minden-minden genetika.

173. 8da8a563b7 (válaszként erre: 167. - 0c97fbb607)
2007. márc. 24. 08:50
ha nagyobbak lesznek és betegesek, ne csodálkozz rajta. Én is 17 éves koromig semmi bajom nem volt. Utána ha elkapott egy kicsi nátha hetekig gyógyultam és hónapokig köhögtem. Mai napig, hiába gyógyulok meg a köhögés visszamarad, ráadásul mindig is köhögéssel kezdődik. Persze nem hibáztatom anyámat, csak nem ajánlom senkinek a cigit onnantól kezdve, hogy gyereket akar. Ha éppen becsúszik, azonnal hagyja abba. Amíg szoptat, sem cigizzen.
2007. márc. 24. 08:45

Igazad van Panka!De pont azért írtam le az én töténetemet,mert a fórum índítója erre volt kiváncsi,természetesen azzal mindenki tisztában van,hogy a Dohányzás káros,és káros LEHET a magzatra is.De Sajnos nem mi döntjük el ,hogy milyen gyermekünk születik,hanem a genetika.

Az pedig,hogy van e jó anya vagy rossz?Vagy hogy ezen múlna?Nem hiszem.

171. panka2
2007. márc. 23. 22:20
Myly.Dehogy nem vagy az! De ebbe a topicba kár is ellenpéldákat beírni mert az okosok szerint ugy is te vagy a ganyé...látod én is őszintén beírtam és nekem estek hogy milyen"anya vagyok! Hát jelentem lehet normálisabb mint aki olyat feltételez egy nőröl hogy ettöl mulik az jo"anyasága !!!Nem mondom mert nem szép dolog ha vki szívja a cigit terhesen,de nem kell rá billogozni hogy "szar anya" joéjt
2007. márc. 23. 22:11

hajaj...hányan nem tudnak.....te tudtál!ok!Bámulatos,és fejet hajtok az önfeláldozásodnak.....sőt...minden ember előtt leborulok aki leszokott arról a kurva cigről!

Akkor én nem vagyogy igazi anya!

169. baby61
2007. márc. 23. 21:58
Az nem igaz,hogy nem tudsz terheseg alatt leszokni a cigirol.CIGIZTEM.Ahogy megtudtam,hogy kisbabam lesz attol a perctol letettem a cigit.HA igazi anya vagy akkor gondolsz a gyerek egeszsegere.Nem is kivantam,massal voltam elfoglalva,amig szoptatam addig se cigiztem.Utana sajnos megint ragyujtottam,de soha nem abban a helysegben ahol a gyerekek tartozkodtak.SZerintem, mindenkinek maganugye.Akarat kerdes.Nincs jogunk masok felett itelkezni,ezt hagyuk a jo ISTENRE.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook