Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
1423. CsillagTM (válaszként erre: 1422. - Anoni)
2011. júl. 12. 09:30

szerintetek mennyivel a babaprojekt előtt kell letenni teljesen a cigit? jó, minél előbb nyilván, de mi szerintetek a minimum?

(napi 2-4 szálat szívok most, az esküvői készülődéses stressz miatt)

1422. Anoni
2011. júl. 11. 20:17

Köszi! Hát ez az, amíg nem kezdtem el tornázni, majdnem minden rendben volt, jó-jó mensi nem pont időben jött, gondolok itt arra, hogy nem pont 28. napon, de 23-28 között, átlag 25. napon, se barnázás, 4-5 nap rendes, és vége, pont.

Voltunk a férjemmel Tapolcán, igaz tavaly, minden oké. Februárban voltam nőgyógyinál, talált egy myomát a petefészkemen, ha nem nő, nincs gond, nem zavar semmit. Amikor én voltam aviván, erre csak legyintettek, másoknak ezerszer nagyobb gondjai voltak.

Négy éve leraktam a foggátlót, mondván, hogy egészség legyen a bébike, természetesen a cigit is, egy korty alkohol se.

Stresssssz? Abból aztán bőőőőőőőőőőven van, munkahely, számlák, itthon (nem a férjecskémmel) anyós-após-nagyi-sógor-meg mi éldegélünk. El tudod képzelni? Szóval az van, de megbeszéltük a férjemmel, hogy költözünk albérletbe, lesz ami lesz. Egyszer már voltunk albiban, tök jó volt, sose volt semmi bajom. Amióta eljöttünk onnan, száz bajom van.

1421. kutykurutty3 (válaszként erre: 1418. - Anoni)
2011. júl. 11. 19:37

Szia.

Most olvastam, amit írtál. Hű, nem egyszerű....

Szerintem, nincs "normál" hosszúságú ciklus, illetve van egy átlag, de mindenkire egyénileg jellemző. Gondolok itt arra, hogy a 21 napos is lehet normális, normál hormonértékekkel.....

Az aviva beállítja a te szervezetednek megfelelő hosszt, erősséget, mennyiséget, stb.


Az, hogy előtte 4-7 napig barna foltot látsz, az bizony nagyon nem jó, hormonzavarra utalhat.


Az is lehet, hogy igaza van az oktatódnak, és tisztulsz, kezd beállni a szervezeted, szedtél előtte valamilyen hormonális gyógyszert, éltél/élsz nagy stresszben, pajzsmirigyed rendben van, voltak valaha cisztáid?


Mert velem is ez volt. Csak sajnos nálam olyan mértékben roncsolt a foggátló, hogy legvégül fél év aviva után a gyógyszeres rendbetételt választottam. DE: a fél év aviva nagyon sokat segített, legalább elkezdtem menstruálni, mert magától az sem ment.


SZóval laikusként azt gondolom, hogy az aviva nem hiszem, hogy lehet káros, de mindenki annyira hangoztatja, hogy 2-3 hónap alatt csodát tesz, hogy nem is annyira a hatékonyságában hisz már az ember, hanem, hogy na mi lesz már, nálam miért nem hat olyan gyorsan....

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha nagy a baj belül, akkor 4 hónap aviva, az nem sok...


Lehet, hogy érdemes lenne mindezekalatt egy hormonvizsgálatot is kérni, hogy tudd, mi a helyzet odabent.


Szorítok neked, hogy rendbe jöjj, és az aviva is segítsen.

1420. Anoni
2011. júl. 10. 20:04
Hát ez az, hogy nekem erősebb is, és hosszabb is lett. Most megpróbálom, hogy ezt a hónapot kihagyom. Ha jobb lesz, akkor jó, de ha nem, akkor marad a doki, más gond lehet. De most kell találnom valami más mozgást itthonra, mert maga a mozgás hiányzik, főleg az avivával 4 kg lement. Remélem azért valami javulás csak lesz. Majd jelentem, addig is olvasom a többiek hozzászólásait és tanulok belőle.
1419. alibab
2011. júl. 9. 18:22

azta, ez fura. azért kíváncsi leszek mit ír Lívia :)

nem tilos mensi alatt, max erősebb rövidebb lesz tőle, nekünk ezt mondták. szóval attól nem lehetett gond. drukkolok hogy megoldódjon tornával vagy anélkül!!

1418. Anoni (válaszként erre: 1415. - Alibab)
2011. júl. 9. 14:43
Szombathelyen voltam oktatáson, azóta írtam a Tóth Líviának,eddig nincs válasz. Épp most néztem, hogy tegnap írt az oktatóm. Azt írta, hogy tényleg nem stimmel valami, hagyjam abba a tornát egy időre, és ha nem lesz utána gondom, akkor ennyi. Csak eddig abban bíztam, hogy a torna segít a babócában, de most ez is elúszott. Régebbi hozzászólásokat néztem, találtam olyan dolgokat, amiket nekünk nem mondtak el, pl. mensi alatt "tilos", ciklus második felében enyhébben. Március óta hetente kétszer csináltam, most két mensi között négyszer, hét nap alatt vége is lett, és nem is volt olyan erős, mint ezalatt a pár hónap alatt. Szóval, szerintem nekem inkább árt, mint használ. Bár ha belegondolok, nálam minden fordítva működik, mint másoknál.
1417. alibab
2011. júl. 8. 22:05
Szívesen :) esetleg írd majd meg ha lesz valami , érdekel, és másnak is jó tapasztalat lehet :)
1416. szila5 (válaszként erre: 1414. - Arzo)
2011. júl. 8. 18:12
Köszönöm szépen! :)
1415. alibab
2011. júl. 7. 21:09
Anoni sajnálattal olvasom ezt, valami tényleg fura. ki az oktatód? írj másiknak, szerintem válaszol ha nem is tartotta neked. Főleg hogy a torna tette tönkre, ez is fura, szóval ne hagyd magad és írj nekik! milyen gyakran csinálod? heti 2?
1414. arzo (válaszként erre: 1413. - Szila5)
2011. júl. 5. 08:49

Szia!


Itt találsz oktatót, van köztük szegedi.

avivamodszer.hu

1413. szila5
2011. júl. 5. 03:17
Sziasztok! Szegeden tud valaki Aviva tanfolyamot vagy oktatót valahol? Neten nem találok, el sem hiszem. Köszönöm!
1412. Anoni
2011. júl. 4. 21:12
Na mégegyszer, nálam valószínű NEM használ a torna.
1411. Anoni
2011. júl. 4. 21:11
Sziasztok! Látom, mindenkinek jó tapasztalata van. Nekem sajnos nem. Valószínű, hogy nálam használ a torna. Három éve szeretnénk babócát. Én 4 hónapja csinálom rendesen az avivát, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Előtte a ciklusom 23-28 napos napos, 4-5 nap mensivel, torna óta 19-21 napos ciklus, kezdődik 4-7 napos barnázással és utána 4 nap mensi. Valakinek hasonló? Szerintetek mi lehet a gond, ez normális jelenség? Az oktatómat hiába kérdezem, nem válaszol már egy hónapja. Utolsó válasza az volt, hogy így tisztulok. Ha valaki tud rajtam "segíteni" légyszi!! Nagyon el vagyok keseredve. Előre is köszi!
1410. Manikácska (válaszként erre: 1409. - Szindi1)
2011. jún. 30. 15:27
Én úgy érzem, hogy sokat segít, habár nem tudok egyértelmű választ adni. 18 éves leszek, lehet, hogy magától is most állna be, nem tudom. Valószínűleg az agy is besegít, mert mikor tornázom, akkor arra gondolok, hogy most minden rendben lesz, teszek érte. Az biztos, hogy beindítja a dolgokat, érzi is az ember.
1409. szindi1
2011. jún. 30. 08:39

Szerintetek tényleg hasznos a nőknek?Szeretném,ha elmondanátok tapasztalataitokat:)Könyvvásárláson gondolkodom,de még nem döntöttem el,hogy megérné-e..

Állítólag peteérést is lehet általa generálni.Ez a téma tett kíváncsivá,ha valakinek van tapasztalata megköszönném,ha megosztaná velem:)

2011. jún. 22. 07:55
Köszi a választ. Remélem normalizálódik.
1407. kutykurutty3 (válaszként erre: 1406. - Manikácska)
2011. jún. 21. 18:32
Ha nincs színe, szaga, nem viszket, akkor nincs baj. Úgy tudom, lelkiállapottól, fizikai állapottól, és táplálkozástól is változhat picit. Ha ennyire jól felismerhető, akkor jó, akkor lehet jól belőni, hogy kb hol tartasz a ciklusban.
1406. Manikácska (válaszként erre: 1405. - Kutykurutty3)
2011. jún. 21. 10:47
Köszi, elolvastam, de ez alapján az enyém lehet a menstruációt megelőző is, máskor is mindig előtte egy héttel van, csak kb. negyedennyire erős. Ezért aggódom, nehogy valami baj legyen. Két napja elrontottam a gyomrom, azóta van, de amúgy az időzítés jó. Vagyon a gyomrom miatt lett erősebb vagy fordítva? És a pollenallergiám is pont most ért véget. Sok a fura egybeesés.
1405. kutykurutty3 (válaszként erre: 1404. - Manikácska)
2011. jún. 21. 07:54

Akkor van peteérésed, amikor ezt tapasztalod.

Itt jól le van írva, a ciklus folyamán hogyan változik a hüvelyi nyálka: [link]

2011. jún. 21. 07:51
Az erős áttetsző folyás mitől lehet? Az ilyen problémán segíthet a torna?
1403. alibab
2011. máj. 20. 17:44

én is 6ért voltam!

sőt szerintem ha neten szervezkedsz és összejöttök páran lehet hogy lemegy valaki tartani órát nektek kisvárosba is :)

biztos nincs nálatok? nézted már Lívia honlapján?

én mióta volta, tartom a heti 2őt :)

meglátjuk mi lesz! én is szeptemberben hagytam abba, és bár előtte minden jó volt, most totál nem :(

1402. CsillagTM (válaszként erre: 1401. - Vizontobbb)
2011. máj. 19. 19:58
most tavasszal is csak 6e volt (Bp-n)
1401. vizontobbb (válaszként erre: 1398. - N.moncsi)
2011. máj. 18. 16:45
szia, nem adják ki dvd-n, (tudtommal) én voltam aviva tornán, mi is kérdeztük - mert az nem adja vissza, hogy hogy kell rendesen csinálni...ezért. könyvem megvan, abból meg lehet tanulni, bár a legjobb ha egyszer rászánsz 1 napot (4 óra alatt megmutatják és nem drága, nekem 5e ft volt 2 éve)érdemes elmenni.
1400. vizontobbb (válaszként erre: 1395. - Tritop)
2011. máj. 18. 16:42
köszi szépen, teljesen érthető volt.
1399. Manikácska (válaszként erre: 1396. - CsillagTM)
2011. máj. 18. 12:46
Persze gondoltam, hogy nem komoly volt. :)
1398. n.moncsi
2011. máj. 18. 10:03

Sziasztok!

Mi is már jópár hónapja próbálkozunk, de a babó még várat magára. Sokat hallottam már az Aviváról, de még nem szántam rá magam, hogy elkezdjem. Én sajnos kisvárosban lakom, így tornára nem nagyon tudok elmenni, de szívesen megtanulnám a gyakorlatokat. Nem tudja valaki véletlenül, hogy videon, dvd-n is hozzáférhetőek a gyakorlatok?

1397. Aviva.pecs (válaszként erre: 1359. - CsillagTM)
2011. máj. 17. 23:26
Csak kitartás! :-)Az inzulinrezisztenciát is zárjátok ki, biztos, ami biztos! (endokrinológus)
1396. CsillagTM (válaszként erre: 1394. - Manikácska)
2011. máj. 17. 21:36
jó ég...ironizáltam. dehogy akarok én bárkit túllicitálni...(egyébként én tavaly szeptemberig bogyót szedtem, azért jött meg addig [újabb ironikus félmosoly])
1395. tritop (válaszként erre: 1376. - Vizontobbb)
2011. máj. 17. 18:58
A szegfűszeget úgy használtam, h amikor a heti 2 tornát csináltam, akkor kb fél liter vizet felforraltam 3-4 db szegfűszeggel, és az a fontos, h legalább 10 percig forralni kell együtt.Ha lezártam,utána én bele szoktam tenni egy pl lúgosító teafiltert,és az hagytam állni, amíg tornáztam, aztán torna után megittam. A lényeg, h bármibe teheted a szegfűszeget, de legalább 10 percig kell rotyogtatni, és hetente 2-szer kell csinálni. Remélem érthetően írtam le...
2011. máj. 17. 18:09
Nem értem... Miben nyertél te? Attól függ, mi a normális. Nekem 2oo9 szeptembere óta átlagosan 3 havonta jött meg. Na, ne licitáljuk túl egymást keserűségben.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook