Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
1963. Roszika (válaszként erre: 1962. - Roszika)
2012. jún. 6. 16:55

Ebbe a fórumba: Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható?


:)))

1962. Roszika (válaszként erre: 1961. - Berdal)
2012. jún. 6. 16:54

A vércukor szint mérés nem elég, inzulin szintet is kell nézni hozzá, szerintem olvass bele ebbe a fórumba, ott a csajok nagyon jól el tudják mondani. Röviden IR-nél a szervezeted sejtjei rezisztensek az inzulinra, ezért a szervezeted többet termel, és ez sok gondot tud okozni. Érdemes megnézetni, és egy jó orvost keresni :)


Én május elején kezdtem, de a múlt héten nem tornáztam, meg még a héten sem... :( de holnap belecsapok a lecsóba.

Én voltam oktatáson Csehné Váradi Máriánál, ő tart gyakorló órákat is. Szerintem megéri elmenni egy oktatásra, mert ha nem mutatta volna Mária, hogy kell tartanom magam, hol feszítsek, akkor nem csinálnám jól (most sem vagyok biztos benne, hogy jó-e).


Luau, még mindig nem voltam gyakorlón :( De amint eljutok megkérdezem, becs-szó :)))

1961. Berdal (válaszként erre: 1960. - Roszika)
2012. jún. 5. 15:19
Koszonom az informaciot. Azt hiszem neztek a vercukor szintem es normalis volt. Nem tudom, hogy az ugyanaz-e mint az inzulin rezisztencia. Amugy hetente ketszer szoktam a feladatokat csinalni, csak konyvbol tanultam, de ha vmi problemam volt Livia mindig segitett emailen keresztul. Te miota tornazol?
1960. Roszika (válaszként erre: 1959. - Berdal)
2012. jún. 5. 13:29

Szia, (sajna) üdv a "klubban". Az egész gyakorlatsor jótékonyan hat a PCOS-re, mert mindent átmozgat ott lent-bent, és segíti a normális hormontermelést helyre állítani.


Viszont, ha PCOS -> akkor érdemes megnézni, hogy inzulin rezisztenciád van-e és azt kezelni.

1959. Berdal
2012. jún. 3. 14:11
Sziasztok! Nekem is megallapitottak, hogy PCOSem van. Korabban lattam, hogy irtatok bizonyos gyakorlatokrol amit estenkent kell vegenzi. Le tudnatok irni melyek ezek a gyakorlatok? Elore is koszonom
1958. Luau (válaszként erre: 1957. - Blanco)
2012. jún. 2. 14:29

Van olyan oktató, aki azt mondja simán lehet hormon kezelés alatt is tornázni, akinél én voltam (Tóth Lívia) azt szokta javasolni, hogy amíg a hormonozás van, addig nem szabad tornázni. A torna elvileg a hormonháztartásra is hatással van, így bekavarhat.

Szerintem betanításra elmehetsz azért, , ott sokmindenről szó van. Ha pesti vagy, akkor én mindenképpen Líviát javaslom (www.avivamodszer.hu) írni kell egy e-mailt, és megírja mikor vannak betanítások. Voltam másnál is, de Lívia a leghitelesebb - nekem... bár nyilván ízlések, pofonok. :)

1957. Blanco
2012. jún. 2. 13:23

Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)))

Ez csak megerősített abban, hogy el kell menjek.

Azt esetleg tudjátok, hogy a torna végzése alatt, lehet-e inszemináción részt venni?

1956. Roszika (válaszként erre: 1954. - Luau)
2012. jún. 2. 08:02

Az utolsó mondatodat most olvastam... :)

Köszönöm szépen! Én azt csodaként könyvelném el. A 28. napom 05.31-én volt, kíváncsi leszek hogy alakul ez a ciklus.

1955. Roszika (válaszként erre: 1954. - Luau)
2012. jún. 2. 08:01
Luau, az a helyzet, hogy a héten egyáltalán nem tornáztam, mert a hétvégén felfáztam. Nem vészes, gyógynövényekkel ki tudtam kúrálni magam, de kellett a pihenés is hozzá. De mivel már jobban vagyok, így hétfőn szeretnék elmenni gyakorló órára - egy hét kihagyás után kell is szerintem.
1954. Luau (válaszként erre: 1953. - Roszika)
2012. jún. 1. 21:40

a múltkor megkérdezted a gyakorló órán, hogy a feszülés-húzódás a problémás petefészkednél mit jelent? Csak kíváncsiságból...mindig tanul az ember :)


És drukkolok, hogy megjöjjön :))

1953. Roszika
2012. jún. 1. 18:42
Én még csak egy hónapja csinálom, de én egészen megszerettem :) Torna után sokkal jobban érzem magam. Az biztos, hogy mindent átmozgat az alhasban, egyre jobban érzem a feszítéseket, és ha most hamarabb megjön (negyedévnél hamarabb), akkor örömtáncot fogok járni :) És el fogom mesélni :)
1952. Luau (válaszként erre: 1951. - Blanco)
2012. jún. 1. 16:11

Saját tapasztalatom másmilyen az Avivával, de biztatni tudlak nagyon, mindenképpen érdemes egy próbát tenni, egy ismerősöméknél több inszem után jött a baba spontán. A lány tornázott, 5 vagy 6 hónapot, akkor derült ki.

Amikor én voltam betanításon, ott volt egy srác, akinek szintén alacsony volt a spermaszáma (a feleségének meg öklömnyi miómája volt), szóval akár arra is jó lehet. Bár nem tudom, hogy használt-e nekik, mert utána nem beszéltem velük, de az oktató (Tóth Lívia) mondta, hogy mindenképpen segít.

Szóval ha van türelmed (néhány hónapot erre áldozni), akkor vágj bele, és szerintem sikerülni fog! Vagy legalább menj el egy ilyen betanításra, és nézd meg, hogy neked tetszik-e! Nekem nagyon bejött - bár mondom, nagy bajom nem volt, "csak" egy vetélés, de szerettem csinálni nagyon!

1951. Blanco
2012. jún. 1. 08:48

Sziasztok!

2 sikertelen inszemináción vagyok túl, melyre azért került sor, mert a jobb oldali petevezetőm nem átjárható, illetve páromnál kissé csökkent a spermaszám.

Mostanában elég sokat gondolkodom az Aviva tornán..Van köztetek olyan, akinek hasonló próblémája volt és tudna nekem biztató szavakat írni?:)

Köszönöm!

1950. CsillagTM (válaszként erre: 1949. - Roszika)
2012. máj. 30. 11:50

jól hangzik, utánanézek!

igen, Aviváról nincs, azért is csodálkoztam, h az Arwenről van.

1949. Roszika (válaszként erre: 1948. - CsillagTM)
2012. máj. 30. 10:05

Szia!

Az Arwen tornáról azt hiszem, hogy van DVD, keress rá a neten, hogy hol lehet beszerezni. Az Aviva módszerről viszont nincs, mert Aviva Steiner nem engedélyezte, nehogy olyan ember is használja, akinek nincs rá szüksége, mert azzal kárt is lehet okozni. Pl. egy egy még éretlen lánynál korai menzeszt okozhat.

1948. CsillagTM (válaszként erre: 1946. - Godzsi)
2012. máj. 25. 14:51
van erről DVD??
1947. tothanita1985 (válaszként erre: 1946. - Godzsi)
2012. máj. 25. 14:29
szia...orulok a sikerednek , te milyen problema miatt kezdted a tornat , es mennyi ido mulva lett hatasa?
1946. godzsi
2012. máj. 25. 14:10

Sziasztok!

Én az ARWEN tornát próbáltam. A szülés és szopizás után nehezen akart helyreállni a hormonháztartásom. Január elején kezdtem, dvd-re tornáztam, kb. 2-3 naponta. Rögtön babás lettem. Sajnos 6 hetesen elment. Mint kiderült a terhesség elején is folytatható lett volna a torna. A közérzetemnek, menstruációmnak, házaséletemnek, nőiségemnek mind jót tett a torna. Nagyon jó, követhető a dvd, főleg ha csináltál már pl. pilatest vagy hasonlót.

Csak azért írtam, mert én is sokszor kerestem véleményt, hogy kinek, hogy vált be a torna, mit hogy csinált, stb.

Jó tornázást!

1945. Roszika (válaszként erre: 1944. - Luau)
2012. máj. 25. 13:10

Persze, hogy megírom :)

Elvileg jövő szerdán fogok menni a gyakorló órára. Hétfőn, meg szerdán van olyan időpontban, amikor tudok menni. És ugyan jövő hétfőn is lesz, csak arra a napra nekem meg már van programom, pedig szívesen mentem volna :)

1944. Luau
2012. máj. 25. 08:45

Megértem - mármint hogy nem akarsz irkálni mindenért. :)

De legalább most majd megtudjuk a választ - remélem majd megírod :)

1943. Roszika (válaszként erre: 1942. - Luau)
2012. máj. 24. 22:17
Köszi. Nem fáj, és a 20 perc pihi után már nem is érzem. Gondoltam előbb itt kérdezek, minthogy mindenért írkáljak az oktatónak. De szerintem jövő szerdán megyek gyakorló órára, és majd ott megkérdezem őt is :)
1942. Luau (válaszként erre: 1941. - Roszika)
2012. máj. 24. 13:45
Szerintem jó, azt jelenti, hogy ott dolgozik valami. Azért ha fáj, vagy torna után is sokáig kellemetlen, kérdezd meg az oktatódat...
1941. Roszika
2012. máj. 24. 13:31
Sziasztok! Ha a torna közben a problémás (jobb oldali) petefészkemnél ilyen húzódás-szerűséget érzek, az jó jel? Vagy rossz? Vagy csak beképzelem? :)
1940. tothanita1985 (válaszként erre: 1936. - Erzso76)
2012. máj. 21. 08:39

jo reggelt ...

hat becsullek a kitartasodert ...remelem nekem is sikerul , hogy ne adjam fel , ugyanaz a problemam ...az etrendel , hogy allsz ? betartod , hogy lugositsd a szervezeted ?

1939. hajnalh75 (válaszként erre: 1936. - Erzso76)
2012. máj. 20. 21:33
Gratulálok a kitartásodhoz!Remélem minél hamarabb megoldódik a probléma!!Én is ebben a tornában nagyon reménykedem,megpróbálom még a talpmasszázst is, hátha sikerül megnyítni a petevezetéket.
1938. Roszika
2012. máj. 20. 21:00

Erzso, nagyon ügyes vagy, hogy 7 hónapja csinálod. Csak így tovább, és majd írj, még hogy mi a helyzet veled. Nagyobb problémáknál biztosan több idő kell míg elindul vmi gyógyuló folyamat, ne add fel. Még ha nem is fogja ezt a problémát megoldani, akkor is ez a mozgás szerintem sokat regenerál a "női részlegen". :)


Nekem heti 3x kellene tornáznom, annyira nehezen tudom úgy beilleszteni a hétköznapjaimba, hogy az összes szabályt betartsam. Eddig még csak a heti 2 jön össze, persze a minden estére való 10 perces gyakorlatokat mindig megcsinálom (láblengetések).


A héten voltam UH-n, PCO-s vagyok, csütörtökön megyek terheléses inzulin vizsgálatra, már nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.

1937. Luau (válaszként erre: 1936. - Erzso76)
2012. máj. 20. 19:25

Neked is nagyon sok további kitartást! Már az sem semmi, hogy ennyi ideje csinálod, gratula :))

Ezekszerint az elzáródásban nincs változás? Nagyon kivácsni vagyok, hogyan megy ez tovább Nálad, azért néha írj :)

1936. erzso76
2012. máj. 20. 17:29
Sziasztok! Mar regen jartam a forumon. En 7 honapja csinalom a tornat, ketoldali petevezetek elzarodasra.. sajnos meg nincs valtozas. Csinalom a ket plusz gyakorlatot is amit Livia kuldott. Kicsit elszomorodtam, de nem adom fel, olvastam volt akinek 8-9 honap utan hozott valtozast a torna. Kitartas mindenkinek es sok erot a tornahoz!
1935. ribisel
2012. máj. 19. 20:18
Köszönöm lányok! Még várok a tornával.
1934. hajnalh75 (válaszként erre: 1930. - Ribisel)
2012. máj. 18. 22:16
Én a helyedben még várnék a tornával Kb vagy 2 hetet, azért csak egy kissebb műtét volt.Nekem is volt és tudom hogy vigyáznom kellett..
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook