Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyaralóövezetben lehet állandó lakcím? fórum

Nyaralóövezetben lehet állandó lakcím? (tudásbázis kérdés)


15. birebora (válaszként erre: 14. - Globus)
2022. jan. 22. 09:17
Igen? Ezt nem tudtam és nem is értem. Sokan élnek életvitelszerűen nyaralóövezetben.
14. globus
2022. jan. 22. 07:35
Helyrajzi száma nem kezdődhet 0-val.
13. mell
2022. jan. 22. 07:31

Mivel nem minden nyaraló minősíthető át. Ezt nem mi döntjük el, hanem komoly szabályzat dönti el. Első lépésként fáradjunk el a helyi önkormányzathoz, és érdeklődjünk kicsit. Kérdezzünk rá, hogy az üdülőnk alkalmas-e erre a feladatra.


Ne lepődjünk meg, ha nemleges választ kapunk. Sajnos nem mindegyik nyaraló alkalmas. Ha viszont igen lesz a felelet, mehetünk tovább. Elmondják, hogy mit, hova kell lépnünk, milyen iratokat szerezzünk még be az átminősítés elindításához.


Igen szigorú a szabály. Megmondják, hogy mekkora lehet a belmagasság, mennyi szoba legyen, az üdülő alapterülete sem lehet túl pici. Megmérik még a falvastagságot is, tehát ez szintén számít. Mielőtt belekezdünk, gondoljuk át, valóban megfelelne-e a nyaralónk minden feltételnek. Ha igen, csak ezután induljunk neki

a lakcímbejelentés azért Is! kell hogy azon a helyen alanyi jogon tartozik az illető gyermeke köürzetes iskolába pl.

12. 99279bb06f (válaszként erre: 11. - 99279bb06f)
2009. júl. 28. 10:47

Ha állandó lakhelynek nem tudják nyilvánítani, akkor ideiglenesnek sem.

De tényleg erről a polgármesteri hivatal, vagy a földhivatal tud érdemben tájékoztatni.


Azt is lehet, hogy helyrajzi számra jelentkezel be - erre a választ szintén a hivatal mondja meg neked.

11. 99279bb06f (válaszként erre: 8. - Szil123)
2009. júl. 28. 10:43

Ott laksz, ahol akarsz!

Ha a tulajdonod, vagy bérled, és nem illegálisan vagy benne, akkor senkinek semmi köze hozzá, hogy te abban a házban vagy.

2009. júl. 28. 09:04

Ja, még valami.

Ha eladod a lakást, és nem építesz újat, illetve nem lakóházként veszed meg az ingatlant, akkor 10% illetéket kell fizetni. Tehát vagy már előzőleg annak minősítteted az előző tulajjal, vagy kérsz 4 év haladékot és azon belül újat építesz.

Első esetben: eladott ingatlan - vásárolt lakóház árkülönbözete x2%, vagy 4 év haladék és új ház építése. Én ez utóbbit vállaltam, és nem fizettem illetéket.

2009. júl. 28. 08:58

Szia,

én 2003-ban vettem egy telket, rajta egy 30 nm-es faházzal, ahová bejelentkeztem mint állandó lakos. Majd 1,5 után építkeztünk.

Az előző házam is üdülőterületen volt, de sikerült lakóházzá minősíttetni, mert megfelelt a feltételeknek. Viszont nem volt házszáma, csak helyrajzi, mert elfelejtettem kérni.

A környékünkön sokan laknak kint állandó lakosként üdülőterületen, mert nem minősítik át őket, viszont be vannak jelentkezve. Itt már kértem a jegyzőtől, hogy adjanak házszámot, így házszámunk is van. Az üdülőtulajok kommunális adó helyet, építményadót fizetnek a ház nm-e után.

Lehet, hogy a ház, amit kinéztél megfelel a követelményeknek (2,60 belmagasság, szigetelés, stb.), mégsem minősítik lakóházzá, mert akkor az önkormányzatnak biztosítania kellene mindenféle közművet, utat. Nálunk, az enyém lakóház, a többi mellettünk üdülő. Meg kell kérdezni a földhivatalnál, vagy a polg. építésügyi osztályán hogy milyen építési övezet alá esik, ez meghatározza, hogy mit lehet rá építeni (%, magasság, erkély, tető hajlásszöge, stb.). A mienk építési övezet ugyan, de mindent csak egy fedél alá lehetett építeni, nem lehetett erkélyünk, és csak 45 fokos lehetett a tető.

De szerintem nyugodtan bejelentkezhetsz. Kérdezz meg egy kint lakót, hová jelentkezett be!

8. szil123 (válaszként erre: 6. - 99279bb06f)
2009. júl. 28. 06:36

Bocs nem voltam elég érthető..

szóval akkor mit tesznek, ha mégis kint laksz egész évben?

Oké nem lesz állandó lakcímem az adott hely, de ideiglenes attól még lehet, vagy nem?

7. 99279bb06f (válaszként erre: 5. - Szil123)
2009. júl. 27. 22:51

Látom, nem vagy itt.

Talán arra gondolsz, hogy ha mégis bejelentkezel, akkor mit tehetnek veled?

NEM TUDSZ bejelentkezni, mert nem fogadja el a lakóhely nyilvántartó rendszer. Nem fognak tudni regisztrálni (nem kézzel csinálják, hanem számítógépes programmal - ha az nem fogad el, akkor bakfitty!). Ezért kell megkérdezned a Polgármesteri Hivatal Építési Osztályát, hogy egyáltalán lehet-e lakóházzá nyilváníttatnotok azt az épületet, amit megveszel.

6. 99279bb06f (válaszként erre: 5. - Szil123)
2009. júl. 27. 22:02
Nem értem, mit tesz meg?
2009. júl. 27. 21:26
de ha ezt valaki megteszi, akkor mit "tehetnek vele"?
2009. júl. 27. 19:44

Ez annyira rossz ha nem lehet :S

Az én véleményem, szerintem mindenhová lehet állandó címet, aminek van utca/házszáma :)

2009. júl. 27. 19:43
Nyaralót is át lehet minősíttetni lakóépületté, és akkor már be lehet jelentkezni. De ezt a Polgármesteri Hivatalban, és a Földhivatalban tudják megmondani.
2009. júl. 27. 19:42
Nem lehet.
2009. júl. 27. 19:41

A problémám a következő:

el szeretnénk költözni a jelenlegi lakhelyünkről egy Pesthez közelebbi kisvárosba..., de a városka üdülőövezete tetszik nekünk nagyon...


A baj csak az, h a PM hivatalba azt mondták, hogy ezekre a telkekre nem adnak ki lakhatásit(csak nyaralót lehet rá építeni még akkor is, ha a beépítési % alapján lehet rá építeni egy családi háznak megfelelő épületet), holott láttunk olyan házakat ezen a területen, melyek NEM NYARALÓK, HANEM CSALÁDI házak, ahol kint laknak egész évben az emberek...


Na most akkor ez hogy van?????


VAgy megépítik nyaralónak , ott laknak és kész? Nincs ebből gond? Illetve van ebből valakinek valamilyen hátránya?


Illetve ilyen esetben hol lesz az állandó bejelentett lakcíme az embernek?


Segítséget előre is köszönöm...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook