Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkohol fórum

Alkohol (beszélgetős fórum)

2007. márc. 8. 20:33
A telefonálásba csak extrém helyzet esetén lehet belehalni. Viszont a 65.hsz-al egyetértek.
66. szendmen (válaszként erre: 63. - 5464505f6a)
2007. márc. 8. 20:16
mert jobbízűek mint a gombáid!:P
65. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 63. - 5464505f6a)
2007. márc. 8. 20:14
Sokkal hasznosabb lenne, ha nehany nagyobb plakatra allatkiserletekben reszt vett allatokrol raknanak ki kepet, es ala irnak, hogy "ez ellen te is tehetsz, ne hasznalj allatokon tesztelt termekeket!". Ez sokkolo lenne, ez nyitna fel szemeket. Egyebkent nekem teljesen mindegy, alkoholt vagy telefont reklamoznak a plakatok, a gyerekeket meg kell tanitani ra, hogy a vilagot hogyan szemleljek. Viszont a kornyezetvedok is inkabb csak dumalnak, a gond ez.
64. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 63. - 5464505f6a)
2007. márc. 8. 20:10
Nem hiszem, hogy aki nem szereti az alkoholt, az attol tobbet fogyasztana, hogy latja reklamozva. Aki meg szereti, annak teljesen mindegy, hogy reklamozzak-e. Ma mar annyi szemetet reklamoznak, hogy igazabol el kell mellettuk mennunk, anelkul, hogy rajuk pillantanank. Annyi mindent kellene mashogy reklamozni, vagy nem reklamozni, hogy vegelathatatlan.
63. 5464505f6a (válaszként erre: 62. - Szendmen)
2007. márc. 8. 20:06
Feltettem régebben egy szavazást:betiltanád-e az alkohol reklámokat?Sokan sajons nemmel szavaztak. Tényleg igazán érdekelne,h miért??
2007. márc. 8. 19:56
az én voksom: wilmoskörte és sangria!:D
2007. márc. 8. 17:44
A legelszomorítobb az egészben,hogy egyre fiatalabb korban kezdik el az alkohol vedelését. Mi több "kocsmát" is üzemeltetünk, nap mint nap látom mit tesz az emberekkel az ital. Nyáron előfordult, hogy az egyik üzletünktől nem messze a mentő alkoholmérgezéssel elvitt egy 15 éves lányt. Másnap a szülei ordibáltak velünk, hogy feljelentenek, mert kiszolgáltuk a lányát. Az alkalmazottunk állította, hogy nem is látta a kiscsajt, mire kiderült, hogy egy felnőt vitte neki a piát és a kiscsaj is bevalott mindent. Sajnos sok "nagykorú" van aki a kezébe adja a gyerekeknek az alkoholt. Volt rá példa hogy szóltam egy 13 éves lány anyjának, hogy figyeljen a lányára , teljesen jó szándékkal (mellesleg a lányom osztálytársa a kislány) az volt a válasz semmi közöm hozzá.
60. 93a74b44ea (válaszként erre: 56. - ViBo)
2007. márc. 8. 16:14
korábban, bulizós "ifjúkoromban" én is megittam sokmindent, a hatás kedvéért, de ma már tényleg csak azt, amit szeretek (vagyis tulajdonképpen szinte csak bort iszom már)
59. Venes
2007. márc. 8. 16:11

Sajnos apukám iszik, nem törődve azzal, hogy az ő apukája is ezt tette és ezért a csalédjuk tönkrement.

Azzal sem foglalkozik, hogy már neki is volt ez miatt balesete.

És régen a családjával sem foglalkozott, hogy őket ez mennyire nem érinti jól idegileg és lelkileg.


De ezek ellenére és nem vagyok alkohol ellenes. Betegségem miatt nem fogyaszthatok, de egyébként sem voltam mértéktelen ivó. Fiatal vagyok, így kipróbáltam mindent. Vannak alkoholok amiket még mindig szívesen innék, de fő a mérték és hogy másokban és magunkban ne okozzunk kárt.


Egyébként meg sok ételhet nélkülözhetetlen, így kell hogy legyen alkohol a világon.


Régen nagyon kedvenceim voltak a borok és az édes krémlikörök, no meg az édes pezsgő. De kellemes a sör meleg napokon. No meg a koktélokat is jó iszogatni Görögország tengerpartjain.

58. daroki
2007. márc. 7. 18:21
Én azt gondolom azért isznak az emberek alkoholt,mert van olyan ital ami tényleg finom és ha nem literszámra isszák akkor jól is esik.Én speciel egyáltalán nem iszom egy korty alkoholt sem,mert jobban elvagyok egy doboz narancslével.Akik pedig már alkoholisták azok azért isszák,mert gyengék.
57. gyöngyi (válaszként erre: 56. - ViBo)
2007. márc. 7. 18:03
Én speciel szeretem az édes italokat az ízük miatt.
56. ViBo
2007. márc. 7. 17:42

Mivel a topik címe "alkohol" ezért egyértelműnek tűnt, hogy nem kell odaírnom. De akkor pontosítom:


Miért isznak az emberek alkoholtartalmú italokat?


És nem általánosítok, feltételezem hogy rajtam kívül még vannak sokan akik nem élnek vele, de ez a kérdés konkrétan azoknak szól akik igen, vagy olyanoknak aki tudják mi benne a jó.

55. Magdala (válaszként erre: 53. - ViBo)
2007. márc. 7. 15:48

... mert szomjasak :-))

Komolyabban és konkétabban?: mit?;

mert én pl. no alkohol; tehát ne általánosítsunk, hogy az emberek isznak.

54. ViBo
2007. márc. 7. 09:08
senkinek nincs válasza a kérdésemre?
53. ViBo
2007. márc. 5. 13:55
Mért isznak az emberek?
52. Heidru
2007. márc. 5. 13:07

köszi, válaszoltatok:)

amúgy szerintem most neki is elment az egésztől a kedve...legalábbis ezt mondta, és szerintem így is gondolja

2007. márc. 4. 22:31
Ritkán iszom, de most lecsúszót 1 üveg pezsgő. Jól esett. Néha nem árt 1-2 pohár.
50. ViBo
2007. márc. 4. 20:19

"letty28:

alkesz, persze...aki egy hónapban kb.kétszer iszik alkoholt, az csak nem az még?:))"

Ha viszont valaki mást csinál egy hónapban kétszer az függő? Bocs az off-ért

49. 5464505f6a (válaszként erre: 47. - Heidru)
2007. márc. 4. 20:00

Normális???Miért lenne az? Nem hinném,h belepusztul,ha nem iszik pár hétig.

Miért kell minden fiatalnak hétvégente seggrészegnek lennie?

48. margareta51 (válaszként erre: 47. - Heidru)
2007. márc. 4. 17:58
Mond meg a baratnodnek ne jatszopdjon a tuzzel.Az alkool ki tud gyuladni benne es amen.Mar halottam ilyen esetrol hogy menthetetlen volt.De mi a gond hogy idaig jutott?en szerintem akar milyen joa hangulat aki elkabul mar mint egy babu mozog fel se fogja mi is tortenik korulote.VIGYAZON NAGYON!!!baj lesz ismetlem/kerulje az alkoolt/a kozmondas szerint kabit,butit es nyomorba dont ez meg jo esely ha nem kerul olyan helyre ahol az ibolyat alulrol szagolja.
47. Heidru
2007. márc. 4. 17:47

Igazándiből azt se tudom, hogy mi ez az oldal, csak ezt dobta ki a google az alkohol, meg vérhányás szavakra.

Remélem tud valaki segíteni. Egyik barátnőm leitta magát úgy, hogy vért hányt. Remélem magától is rájön, hogy most egy ideig egyáltalán nem kéne innia. Még elég fiatal...állítólag "ilyenkor ez normális", de én is ennyi idős, és az ivás lerészegedésig meg sem fordul a fejemben...mivel orvoshoz nem fog menni, valaki légyszi mondja meg, hogy ilyenkor minimum mennyi ideig nem szabad innia az embernek???LÉGYSZÍVES

46. daroki (válaszként erre: 40. - Regosedit)
2007. febr. 22. 14:25

Szomorúan olvastam soraidat,még nem volt teljesen időm átolvasni a fórumot,de mindenképpen meg fogom tenni.

Mi Nagykovácsiba vittük anno a tesómat,ott pia nuku,és dolgoznia kellett.De csak úgy tudtuk bevinni oda,hogy ő is belement.Felsem vesznek oda olyat akit erőszakkal toloncolnak be oda.Vagy szerintem sehova sem lehet senkit erőszakkal elvinni.Nem is lenne értelme.Mert az agyában egészen másra vágyik.

Az én tesómnál detto ezek a tünetek voltak mint nálatok.Ő még halucinált is amikor épp józan volt.Azt képzelte,hogy kergetik,meg akarják ölni,stb...Aztán ivott újra és megszűntek ezek a látomásai.Az elvonó után hazaengedtük és két hónapig teljesen jól elvolt.Nem melózott,mert azon voltunk,hogy felhízlaljuk,megerősítsük.Aztán amikor letelt a 2 hónap,szépen hízott is,jól is volt és el kellett volna mennie melót keresni akkor szépen megint az utca lett az otthona.Egyszerűen nem bírt tovább megülni a seggén:(Na még jövök majd,de most sajnos mennem kell.

45. daroki
2007. febr. 22. 14:17

Az én exsogórnőmnek is anno beültették a combjába azt a kapszulát.Pár hónap múlva a hülye agyával kiszedte magából.Nem vagyok semmilyen függő szerencsére.Na jó,bevallom Hoxa függő vagyok,de erről nem szeretnék leszokni:)Tehát én azt gondolom,hogy az agyban kell előbb elhatározni és rászánni magunkat,ha vmiről szeretnénk lemondani.Ha ez nincs meg akkor jöhet bármilyen elvonókúra,kapszula.

Nálunk az egyik bátyám volt a "feketebárány" a családban.Az általános iskola után kezdett elzülleni.Nem szeretett suliba járni,belekerült egy olyan társaságba akik még dolgozni sem szerettek:(Ez rá is ráragadt,habár szerintem a vérében volt ez az életmód.Mi is rengeteget szenvedtünk tőle.Ha segítettünk rajta azzal ártottunk neki,ha nem segítettünk akkor azzal.

Aztán 27 éves korában összeesett egy kocsmában,betörte a fejét,kórházba került,még 2-3 napig kómában volt és meghalt.

Szemét dolog ezt írnom,de neki ez megváltás volt.Nekem annyiból lett jobb,hogy nem kell minden télen azon izgulnom,hogy hol fagyott halálra vagy,hogy egyáltalán mi történt vele?Ő most már jó helyen van,megnyugodott teljesen.

44. kft
2007. febr. 22. 13:53
no szesz!!!
43. DODICA (válaszként erre: 41. - Badonyimariaeva)
2007. febr. 18. 18:26
Nem hal meg, csak azt mondják neki. Aki rafinált, gyorsan rájön, hogyan lehet a beültetett gyógyszerre ráinni úgy, hogy ne legyen baja tőle. 13 éve játszuk ezt apósommal. :(
42. petrikek (válaszként erre: 33. - Regosedit)
2007. febr. 18. 13:43
Ezt nem értem. Hogyan lehetne valakit kötelezni arra, hogy kigyógyuljon az alkoholfüggőségből? Ez szerintem betegség. Végig csinálhat 1,2,100 elvonót is, ha nem képes rá, akkor nem fog meggyógyulni. Még ha kötelezzük rá, akkor sem (sajnos).
2007. febr. 18. 12:44

Anti-alkoholista vagyok.Van egy ismerősöm,és neki az apukája nagy piás.Be ment hozzájuk,és vitrinből

elcsente a dísznek szánt italokat.Olyanokat csinált,hogy szörnyű.Rászánta magát az elvonóra,de ne a közelben legyen,így Szegedre ment.Nemsokára vissza megy,és beültetik a gyógyszert.Ha iszik,meghal!!!Hát ehhez már valóban nagyon nagy akaraterő kell.

40. regosedit (válaszként erre: 2. - Vadmalna)
2007. febr. 16. 20:02
Megkérdezhetem, hogy mit csináltok a családban lévő alkoholbeteggel ha visszaesik? Hogyan bírjátok? Vagy nem remeg állandóan, nem hány éjszakánként, nem kuncsorog pénzért, nem kell félnetek, hogy valamit elvisz otthonról, hogy eladja? Vagy lehet hogy nem egy házban éltek, és így ezekről nem tudtok? Olyan jó lenne megoldást találni, de sajnos, ha az öcsém nem akarja, nem járul hozzá a kezeléshez, akkor csinálhatunk amit akarunk - legfőképpen szenvedünk!
39. regosedit (válaszként erre: 5. - 7d63a79b47)
2007. febr. 16. 19:57
Tudom, hogy sokat segít a családi háttér, de amikor csak az ígérgetés van éveken keresztül, akkor - teljesen érthető módon - belefárad a család. Sajnos a kezemen meg tudom számolni, hányszor nem ivott legalább 1 hétig az öcsém.
38. regosedit (válaszként erre: 34. - Borika77)
2007. febr. 16. 19:37

Kedves Borika77!


Írod, hogy nagyon sok rossz tapasztalatod van, és letiltanád?

Mire érted, a témára?

Tudod anyu is és én is teljesen kétségbe vagyunk esve az öcsém miatt és tehetetlennek érezzük magunkat. Nem foglalkozik semmivel csak az itallal. Most még sajnos erre hétfőn jött egy epilepsziás roham is - az első. Anyu egyedül volt vele otthon és nagyon megijedt és alig tudta lefogni az öcsémet, nehogy megüsse magát. Szegénykém még másnap is remegett, amikor elmesélte a dolgot nekem. Jó lenne, ha megmondaná valaki, hogy mit csináljunk, ha az alkoholbeteg nem akar gyógykezelésen résztvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook