Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jó anyósok -rossz anyósok fórum

Jó anyósok -rossz anyósok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
139. 01c8755c79 (válaszként erre: 138. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 31. 11:02

Már írtam régebben, hogy vannak szélsőséges esetek anyósban is, (úgy ahogy menyben is... vőben is... apósban is... gyerekben is... sógornőben is... stb. nem kívánt rész törlendő) ... nekem szerencsém van/volt. Pedig még 2 gyereket is hoztam ebbe a kapcsolatba, és az anyósom úgy fordult feléjük, mintha a saját unokái lennének! :o)

Moooondom... SZERENCSE! :o)) (Amiben ugyan nem hiszek, de másra én se tudom fogni. Próbáltam felmérni, hogy mi a fenével érdemelhettem ki, hogy így viszonyulnak hozzám... de még csak különleges se vagyok semmiben, se tisztaságmániás nem vagyok, se különleges konyhatündér nem vagyok... :o( :o))

2009. aug. 31. 09:42
Lényeg a lényeg. . . az egyik "titka", hogy kedveltek az anyósaim, mert soha egyetlen rossz szót nem mondtam a fiúkra. . . soha.-én sem és mégsem bir a kedves mama.
137. 01c8755c79 (válaszként erre: 136. - 01c8755c79)
2009. aug. 31. 07:24

... hja, bár ez a 20-a körüli "balhé" kiderült az anyósom számára is, de nem úgy, hogy én meséltem el, hanem a párom felhívta, hogy vigyen el utána, (és ebből jött rá, hogy én itthon vagyok)... de én meg nem mentem! :o)))

Egyébként jó hülye voltam, most már nem durcáskodnék olyan hülyeség miatt... de háááát én is csak nőből vagyok! :))

136. 01c8755c79 (válaszként erre: 135. - 52d3e0b8a8)
2009. aug. 31. 07:21

Egyik anyósomat se hívtam fel soha, hogy hol a párom... sőt mindegyiknél igyekeztem, hogy ha le is lépett néhány napra valamelyik, az anyukája ne tudja meg. Soha nem bántottam volna őket ezzel. Egyébként a párom a 20-i héten lépett le néhány napra... de leginkább az én saram volt, ugyanis együtt indultunk... csak bedurcáztam, és nem mentem... kétszer visszajött, hogy menjek, nem mentem. És mivel nem ketten mentünk volna, hanem a párom fiával és annak barátnőjével, így elmentek nélkülem. Cóóóóóval nem kenném rá azért a balhét teljesen, de akkor is megsértett... és akkor is NEKEM VOLT IGAZAM... és mi jár annak akinek igaza van? :o)

Lényeg a lényeg... az egyik "titka", hogy kedveltek az anyósaim, mert soha egyetlen rossz szót nem mondtam a fiúkra... soha. Még arra se, akitől elváltam... és ennek megfelelően jó a kapcsolatom a volt férjemmel és a volt anyósommal is. :o))

135. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 133. - 01c8755c79)
2009. aug. 30. 21:33
Ő az, akit hívtál, hogy hol a párod vagy még az előző anyós?
134. laszlozsu (válaszként erre: 133. - 01c8755c79)
2009. aug. 30. 18:34
Igen Camea,valóban Ő az anyós. Sohasem hívom őt így egyébként, általában csak Mamaként szólítjuk és emlegetjük a gyerekek után. Most itt a fórumon szólt így a meghatározás, és csak igazodtam hozzá.
133. 01c8755c79 (válaszként erre: 129. - Laszlozsu)
2009. aug. 30. 17:58
Nem vagy egyedül. ;)) Örülök, hogy másnak is sikerült megtalálni a közös hangot a párja anyukájával (mert ő az anyós!). ;)
132. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 129. - Laszlozsu)
2009. aug. 30. 11:39
Boldog ember lehetsz.örülj neki hogy igy sikerült és becsüld meg az ilyen anyóst mert hidd el drága kincs.
131. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 129. - Laszlozsu)
2009. aug. 30. 10:15

Köszi! Irigyellek, hogy jól kijöttök!


Nálunk a gyerekeket sem jön köszönteni. Legutóbb 2 évvel ezelőtt volt nálunk, pedig csak pár percnyire lakik.

Az a baj, hogy valamit mindig a fejébe vesz, vagy beképzel és akkor meghülyül. Én meg már unom, hogy állandóan pitizzek neki. Annak ellenére, hogy elég bunkó módon beszélt velem legutóbb is (szokása szerint) még 5-ször (!) hívtam hozzánk, de nem jött, úgyhogy részemről elfelejtve....

Majd nemsokára lesz a névnapja, gondolom majd megint idetelefonál, nehogy elfelejtsük megköszönteni...Ilyenkor páromat és engem is külön felhív....

130. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 128. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 30. 10:08
:DDDD
2009. aug. 30. 09:14

Sziasztok!

Lehet, hogy magam vagyok ezzel a dologgal, de én kimondottam kedvelem az anyósomat. Nagyon jó a kapcsolatunk. Közel is lakunk egymáshoz,elég gyakran találkozunk. Hetente többször átjön az unokáit meglátogatni, de ilyenkor tényleg velük "foglalkozik". Beszélgetnek, játszik velük valamit, szóval jól érzik magukat együtt. Aztán velünk is vált egy pár szót, majd hazamegy. Amíg a gyerekek kicsik voltak, első szóra jött segíteni, ha vigyázni kellett a fiúkra. Ha Ő nem jön, akkor mi szaladunk át hozzá. Számomra pl. elképzelhetetlen, hogy egy családi ünnepi ebéd nélkülük (anyós és após) legyen megtartva. Szóval, mindenkinek ilyet kívánok.

128. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 127. - Vinszisz)
2009. aug. 30. 08:36
Ha az én anyósom duruzsolna a fülembe naphosszakat és a falat kaparnám közben vagy ki tudja lehet már fellógattam volna magam.
2009. aug. 29. 19:47

A kivétel ugye erősíti a szabályt?

Az én anyósom,telefont küldött,fülhallgatót szerzett hozzá,amikor a régi már nem bírta a strapát.Napi akár 10 órát is beszélgetünk(persze egymás közt ingyen,inkább a férjével nem beszél,ugyanis az ő kártyáját nyúlta le :))

A probléma akkor volt,amikor tönkrement a fülhallgató és egy pici babával mégsem tarthatom a kezemben a telefont órákon át.Akkor viszont érdekes dolgok történtek,veszekedés,szitkozódás.

Kaptam másikat!:)

Jó dolog,mert a terhességem alatt nem voltam egyedül!Viszont az én pótanyukámból a világ legrosszabb anyósa lenne!Ember legyen a talpán aki elviseli!:)

126. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 125. - Ad96793c81)
2009. aug. 10. 21:37
Nálunk már ott tartott ez a telefonálásos dolga, hogy ő idecsörgött és letette, hogy hívjuk vissza (mobilunk van, vezetékes nincs...) mert ő spórol.... Persze ő is ódákat regélt a fölös piti dolgokról. :) Rendszeresen beszámolt pl. arról, hogy a kedvenc unokahuga mikor menstruált, tehát nem jött össze a gyerek. Szép nem? :( Alig beszél ám ki mindenkit...:D
125. ad96793c81 (válaszként erre: 123. - 01c8755c79)
2009. aug. 10. 16:02
Hogyne, lehetsz pozitív, de próbálnád az én anyósommal...:) Nem értünk aggódik, erre már régen rájöttem, hanem az autóért és azért, hogy a szállásunk mennyibe került. Olyan nem létezik, hogy felhívom és annyit mondok: minden rendben, megérkeztünk. Minimum egy óra beszélgetés, de fél perc után szavamba vág és ecseteli a kis faluja piti ügyeit. Pont erre vagyok kíváncsi nyaraláskor... A nyaralásról készített fotók közül megnézi az elsőt, a többit meg félrerakja, ugyanis egyáltalán nem érdekli. Mivel tartoznék neki? A családom a férjem, az ő és az én családom is 2. helyre szorult, amikor összejöttünk. Nem lehet mindenkinek a kedvére tenni, igenis kell egy rangsor. Neki sem kell rajongani az én családomért, nekem sem az ő családtagjaiért, csak akkor, ha kedvelhető emberek. Szerintem az, hogy a vakvéletlen a "családtagommá" tesz vadidegeneket, engem nem kötelez semmire. Megnéztem a férjem családtagajait, vannak akiket kedvelek, vannak akiket nem, ennyi. Az anyósomat nem, az biztos, bár mindig úgy bánok vele, hogy azt hiszi. Az apósomat viszont kedveltem, aranyos ember volt. Sokat elmond anyósomról, hogy a férjem mindig rám bízza a heti "hívjuk fel anyukát" programot...
2009. aug. 9. 10:58
hja, bocs... : ?
123. 01c8755c79 (válaszként erre: 118. - Ad96793c81)
2009. aug. 9. 10:58

Hát ez tényleg bosszantó! :o)Ez a minimum, amit meg lehet tenni... tőlem ilyen soha nem kért se az anyósom, se anyukám. De még az útról is minimum egyszer felhívjük őket, és mindenképp ha odaérünk. Ez a világ legtermészetesebb dolga. ... és a spórolás is ...nálunk. ;)

Anyuval beszélgettünk pont a napokban az ilyen fórumokról... hogy nem tudják a leányok, hogy velük együtt nem (csak) egy új család jön létre, hanem egy már meglévő család ... sőt ugye kettő már meglévő család bővül. ;))

... hja a fórum címe Jó anyósok - rossz anyósok, akkor ugye pozitív is lehetek! ;))

122. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 118. - Ad96793c81)
2009. aug. 9. 09:50

Kriszta, ez a tipikus aggódos, helyettetek 'gondolkodó' típus! Ismerős!


Nálunk is így kezdte, aztán szépen elbeszélgettünk vele, hogy köszönjük, de nem szeretnénk továbbra is igényt tartani az ilyen jellegű 'szolgáltatásaira'. Persze abból is csak sértődés volt...Pedig mi sokkal emberibb stílusban adtuk elő, mint ahogy ő szokott velünk beszélni!!!


Nyaralásról: amikor a nagyobbik lányunkat először vittük külföldre, nekem jegyezte meg, hogy az unokája bezzeg volt külföldön....most komolyan: azt gondolta, hogy majd vele fogom a családi nyaralást eltölteni, akivel 5 percig nem lehet nyugodtan meglenni???? :DDD


Párom mesélte, hogy egyszer mikor anyósnál volt, kikísérte páromat, arra ment egy szomszédja a menyével, erre anyós tök hangosan: "Köszöntél kisfiam?" :DDDDD Azt az égést!!!! Egyszerűen olyan ez a nő, hogy az eszméletlen...."a kisfia" -a mai napig így hívja!!!!- olyan, mintha még mindig kisgyerek lenne!


Én is folyton ezt hallgattam, hogy "pazulunk" :DDD. Amikor lecseréltük a kocsit már az is fölösleges pénzkidobás és flanc volt, amire biztos én beszéltem rá a kisfiát...Persze nem így volt, de mindegy...Attól függetlenül azóta kijelentette, hogy onnantól csak furikázzák a fiai, nem ül buszra, és különben is a "nászát" is mindig kocsival viszik, úgyhogy őt is. :DDDD


Ő egyébként ilyen: kekeckedik, provokál, támad, mert ilyen módon akarja kiszedni az emberből az infót.

Amikor leesett, hogy ő azért provokál, mert így akar dolgokat megtudni többet semmiről nem meséltem, had egye a fene, hogy ezt sem tudja meg tőlem. :) Szenyó vagyok tudom, de aztán ment a másik fiához faggatózni. :)))


Azt hittem lehidalok, mikor megtudta, hogy eü-i gondom volt és már megbeszélte a nevemben a szomszéddal, akinek volt ilyen műtétje, hogy elmegyek hozzá és majd beszélgetünk. Amit kapott tőlem utána! És úgy hívott fel telefonon, hogy: "Kislányom, most tudom, hogy megbosszintlak, de....".


És ugyanezt eljátszotta, mikor magzatvíz vizsgálatra kellett mennem, előtte vaciláltam, hogy menjek, vagy sem. Páromtól megtudta, erre felhív, hogy akkor "természetes", hogy elmegyek. Tök pipa voltam, mert majd én eldöntöm, hogy mit teszek, elvégre az én életem és a gyerekemről volt szó...aggódtam a vizsgálat miatt, mert ugye vetélést is okozhat. Ezt is elmondtam neki, erre: jaaaaaaaaaa!

Amikor átestem rajta két napig inkább csak pihentem, ahogy a doki és a védőnő javasolta. Miután párom egy rokonának u.ezt megcsinálták közölte, hogy én túllihegtem, mert a másik nőnek nem is volt ilyen, hogy kórházba kellett volna feküdni...na ja, Egerszeg helyett Pécsen végezték neki el, a kórházban nem volt hely, így rokonoknál volt pár napot....de persze én lihegtem túl az egészet...


És ebből is baromira elegem van, hogy mással hasonlít mindig össze, akik az "ő" családjából származnak....


Már azt is megkaptam, hogy az unokahuga bezzeg mennyit fogyott (mindig is duci volt). Akkor is jobban néztem ki, mindegy, a fő, hogy bántson....


És hát ugye nem csalódok benne: tegnap mentünk az előbb említett unokahúghoz, erre már előtte terjeszti, hogy milyen műtéten esett át...Szerintem nekünk sem (!) lett volna semmi közünk hozzá.


Egyszerűen ilyen, azt hiszi, ha szófosása van bárki magánéleti gondjáról-bajáról, attól ő fontos személy lesz....hát nem egészen.


Lehet, hogy csak velem van a baj, de nem szeretem, ha tök ismeretlenek a gondjaimmmal, betegségeimmel foglalkoznak és rajta csámcsognak. Amúgy ha ennyire mélyen érinti az én egészségügyi és egyéb gondjaim, akkor miért viselkedik tetü módon???? Ez számomra rejtély!

121. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 119. - 3952bcd4e7)
2009. aug. 9. 09:02
:DDDDDDDDDDDDD
120. Anikócsajszi (válaszként erre: 118. - Ad96793c81)
2009. aug. 9. 07:46
))))) de van egy elönye a hegyoldalnak ,lefelé simán lehet sporolni , mert üresben legurul :)))Az lehet aggodás ha megkér telefonálj ,hogy oda értetetek -e ,de csak ennyi "mama ideértünk szerencsésen ":))) A TÖBBIT MAJD ELMESÉLEM HA HAZAÉRTÜNK :)) Ahoz meg ,hogy mit veszel, semmi köze nincsen !
119. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 118. - Ad96793c81)
2009. aug. 2. 22:22
Szerintem vigyétek el a kedves mamát magatokkal és majd ő tolja a kocsit a hegyoldalon felfele adig is sporoltok a benzinen.
2009. aug. 2. 10:33
Sziasztok:) Kegyetlenül felbosszantott, bár ez ritkán sikerül neki. Az a mániája, hogy ha nyaralni megyünk, akkor amint megérkezünk azonnal hívjuk fel, mondjuk el milyen a szállás, időjárás stb... Mintha még gyerekek lennénk és ez kötelező lenne. Arról nem beszélve, hogy van egyéb dolgunk is ilyenkor. Na, nem hívtam fel, küldtünk neki képeslapot:) Ezen nagy nehezen túltette magát, de emlékezett!!!! rá, hogy tavaly mondtam, hogy rossz a strandtáskám. Megkérdezte, hogy kibírta-e a nyaralást. Mondtam, hogy nem, de kaptam a kisfiától egy újat. Megkérdezte, hogy mennyi volt, és kiakadt, mondván, hogy náluk sokkal olcsóbban lehet szatyrot!!! kapni, az is jó lett volna:))) Szórjuk a pénzt, nem gondolunk a jövőre. Mondtam neki, hogy dehogynem: arra gondolok, hogy jövőre nem biztos, hogy tudunk menni nyaralni:) Hogy feltegyem művemre a koronát, elárultam neki, hogy holnap még elutazunk 4 napra Pécsre. Kaptam tőle egy jótanácsot búcsúzóul: mondjam meg a fiának, hogy lassan vezessen holnap, mert kevesebb benzin fogy, és lehetőleg ne menjünk sokat emelkedőn, mert akkor is több a kocsi fogyasztása. Majd továbbítom, de nem tudom, hogy oldjuk meg, mert a hegyoldalban van a szálloda...
2009. júl. 28. 22:06

Sziasztok..ismet csatlakozom...

Szerintem 2 fele anyos van( a 3ik fele az a jo...es az igen ritka):


Az egyik aki akarva es szandekosan csinalja a "dolgat"...askalodik, mondogat pletykal bla bla bla( ugyanis a sor vegtelen)

A masik aki nagyon jo akar lenni es a "jo indulatbol" csinalja mindezt..ha meg netalan rosszul sulne el akkor sir, pityereg...hogy, "jajj hisz en csak a jot akartam en csak segiteni akartam..."

Sajnos nekem eddig kijutott eddig mind a 2bol...es egyik se jo...

Nem akarok elfogult lenni, de szerintem igen keves a jo anyos...es ugyanigy all (SZERINTEM) a dolog az aposokkal is...

116. Anikócsajszi (válaszként erre: 115. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 26. 21:02
Nanáá :)) DDDDD
115. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 114. - Anikócsajszi)
2009. júl. 25. 21:37
Legyünk kreatívak! :))))
114. Anikócsajszi (válaszként erre: 112. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 25. 18:51
Jó ötlet! DDDO
113. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 105. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 25. 18:23

Nálunk ez adddig ment, míg a párom meg nem kérte külön, hogy ne kekeckedjen velem. Hiába kértem többször semmi reakció, vagyis egyszer elnézést kért, amiért olyat mondott olyan stílusban, akkor azt mondta, ha engem bánt, olyan, mintha a fiát bántaná. Ez azóta sem ismétlődött meg. Soha többet nem kért bocsánatot, ha szemétkedett.


Ahogy elnézem nálatok is ugyanaz a helyzet. Anyós volt az irányító: irányította a 2 fiát és a férjét.

Nálunk az lett a vége, hogy elváltak, később meghalt az ex-férje, a nagyobbik fia megnősült, úgyhogy a kisebbik maradt, akinek az életét irányította. Velem az elején közölte, hogy itt az van, amit ő mond, addig míg a fia el nem vesz. Gondolom mondanom sem kell hogy nem csak addig ment így, míg el nem vett, hanem utána is. Aztán szépen leállítottuk.

112. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 110. - Anikócsajszi)
2009. júl. 25. 18:14
Akkor ha legközelebb ilyen lesz elkapom és zsínórt tekerek a bokája köré és eregetem, mint a papírsárkányt. :DDDDD
111. Anikócsajszi (válaszként erre: 105. - 3952bcd4e7)
2009. júl. 25. 17:40
Ne a férjeddel veszekedj miatta ,hiszen szegény gyerekkora óta az Ő terrorja alatt volt , ez rögzödött benne .Más megoldást kell keresni , mert ha szeretitek egymást e miatt ..felesleges veszekedni .
110. Anikócsajszi (válaszként erre: 106. - 52d3e0b8a8)
2009. júl. 25. 16:00

Azért nem kekeckedik , mert látja nemtud vele bosszantani ! :)

És kit érdekel a másik menye hogyan csinálja ? Valamiben Ő lehet ,hogy jobb , Te meg másban vagy jobb ! Tojd is le továbbra is.

Valóban jóóó kis kekec lehet ..ha már anyósnak sem mutathatod be !

(((De azt azért mondhattad volna ,ime a saját házisárkányom !.)) De ezt poénnak szántam --Habár annak tartom ..igazi sárkánynak !

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook