Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Aki a napi 5x, keveset enni elvet követi, kérlek segítsen! fórum

Aki a napi 5x, keveset enni elvet követi, kérlek segítsen! (beszélgetős fórum)


1 2
31. d41005143d (válaszként erre: 30. - Csera)
2015. ápr. 10. 06:58
rengeteg gyumolcsot eszek,hust max 2szer hetente,es sok zoldseget tesztaval/olasz etelek/.es sok vizet iszok.es idokozonkent iszom banana shake-t/banan ,tej,mez,daralt dio vagy mandala/ezt imadom es iszom ugy atlag 2-3szor,
30. csera (válaszként erre: 29. - D41005143d)
2015. febr. 1. 07:35

Ügyes vagy és valószínű szerencsés alkat! :)

Egyébként miket és menyit eszel?

2015. febr. 1. 06:05
en annyit tudok mondani,hogy mindig igy ettem es allandoan sovany voltam vagyok,szulesek utan is igen hamar visszanyertem az eredeti sulyomat.
28. csera
2015. jan. 31. 06:57

Sziasztok!

Régieket kérdezem, hogy vannak, változott-e valami az elmúlt néhány évben? Szülés, visszahízàs, fogyás? Jó lenne felpörgetni megint ezt a topikot, mert így tartható és egészséges a fogyás.

Várom a jelentkezéseket :)!

2014. dec. 24. 07:11
nemcsak a napi 5szori etkezes fontos hanem,hogy ne egyel edesseget,vagycsak picit.en eszek mindent,sokszor meg lefekves elott is,de edesseget mar nagyon regota nem szeretem.
2009. júl. 22. 19:41
Sziasztok! Igen, én is csak annyit tettem, hogy az egy étkezésre jutó adagot csökkentettem, de az összmennyiség megmaradt. Talán azt nehéz megszokni, hogy akkor is enni kell, ha nem vagy éhes. Ha éhesen kezdek enni, hajlamos vagyok többet magamhoz venni, másrészt ugye köztudott, hogy van egy olyan koplalás, amitől nem lehet fogyni, hiszen a szervezet arra áll be, hogy most kevés kaja jön, ezért még jobban próbál tartalékolni. Persze, ha semmit nem eszünk, fogyunk, de az a legrosszabb.
2009. júl. 22. 16:18
Igen, nekem beváltnagyon csak az a baj h nem minden nap szedtem, pl amikor udam h na ma többet eszem, mert házavató volt, este bográcsozás, akkor kihagytam. de mondom, ma egyáltalán nem vagyok éhes, olyan szinten, hogy ha kajára gondolok, hányingerem van...
24. accb6cf2da (válaszként erre: 23. - Becc945bf8)
2009. júl. 22. 16:08
Jó volt valamire?
23. becc945bf8 (válaszként erre: 21. - Andapanda)
2009. júl. 22. 16:03

Szia!


Hát lehet az a siker kulcsa, hogy állandó pörgésben tartottad az anyagcserédet azzal, hogy sokszor ettél, de kevesebbet.. Én ma egyáltalán nem vagyok éhes, amit annak tudok be, hogy nem reggeli előtt, hanem 10 körül vettem be a Herbafast kapszulámat. Sajna holnap már elfogy :(

22. accb6cf2da (válaszként erre: 21. - Andapanda)
2009. júl. 22. 15:34
Én naponta 2 zsemlét eszek felvágottal+2 almát vagy őszibarackot, vagy valamilyen gyümit, 1 joghurtot, vacsira főtt ételt keveset, és kávét 2-4. És tornáznom is kell ha fogyni akarok:(
21. Andapanda (válaszként erre: 20. - Accb6cf2da)
2009. júl. 22. 15:23
Köszi!Igen,csak annyit tettem,hogy feleztem az adagokat.Semmiről sem kellett lemondanom!Sport semmi.
20. accb6cf2da (válaszként erre: 19. - Andapanda)
2009. júl. 22. 15:11

Hát nagyon ügyes vagy!!!:)

Tényleg csak ennyit tettél? Ugyan azt a mennyiséget 5 alkalommal etted meg? Hihetetlen:)

Tőled is kérdezem:)

19. Andapanda (válaszként erre: 17. - Mancs97)
2009. júl. 22. 15:08
Gratula!Én is így fogytam le,egy év alatt 25 kg.
18. accb6cf2da (válaszként erre: 17. - Mancs97)
2009. júl. 22. 14:42

Hát nagyon ügyes vagy!!!:)

Tényleg csak ennyit tettél? Ugyan azt a mennyiséget 5 alkalommal etted meg? Hihetetlen:)

2009. júl. 22. 13:49

Szia! Amikor nekem elegem lett a súlyomból, akkor kezdtem el a napi ötszöri étkezést.168 cm voltam, kb. 88 kg. Akkor még főiskolára jártam, mindennap vittem szendvicseket (ez két fél szelet kenyér összefordítva, benne valami felvágott, néha zöldség is), és ezeket, miután elkészítettem, kettévágtam, külön csomagoltam. Egyszerre mindig csak egyet ettem meg, nem többet.

Nem vontam meg magamtól édességet, fehér kenyeret, semmit, de volt egy elvem: pl. ha vendégségbe mentünk, akkor max. 3-4 darab sütit ettem meg. Vagy mindenből egyet, vagy egyet kihagytam, másikból meg kettőt vettem.

Már nem emlékszem, hogy kezdetben voltam-e éhes, de az tény, hogy eleinte nem ettem kevesebbet, mint előtte, csak épp szétosztottam több részre. És nem hittem a szememnek, amikor elkezdett egyre kevesebbet mutatni a mérleg, és egyre bővebbek lettek a ruhák. Végül kb. 2 év alatt lefogytam húsz kilót. A napi mozgás csak annyi volt, hogy a vasútállomáson lépcsőztem fel meg le a vágányokhoz, szóval nem mondható igazán tornának.

16. c42aaaac41 (válaszként erre: 12. - Becc945bf8)
2009. júl. 21. 15:30

Ja és gyalogolj,biciklizz!Azt ezzel a túlsúllyal is tudsz!


Sok sikert és KITARTÁST!!!!!

2009. júl. 21. 15:29
A nap étkezése a reggeli!Egyél rendes reggelit!Nem fehér kenyeret,meg zsömlét,hanem teljes kiőrlésű gabonából készültet.Egyél több gyümölcsöt.Pl dinnyét minden mennyiségben!ha édességre vágysz,akkor inkább egyél müzli szeletet.
2009. júl. 21. 15:20

A pilátes torna nem nehéz és alakformáló.

Ha sokat ettél eddig csak fokozatosan csökkentsd az étel mennyiségét!

13. Marjann (válaszként erre: 12. - Becc945bf8)
2009. júl. 21. 15:19

Értem. De így is azt mondom, hogy a hirtelen sanyargatásnak nem sok értelme van. Nagy súlyfeleslegről nem tudok nyilatkozni, de azt mondom ez az étrend hosszú távon a legjobb. Mert nem étrend, hanem életmód. Lehet, hogy lassan fogy vele, de tovább tart. Minden esetre sok sikert kívánok hozzá!


Egyébként ha futni nem tudsz próbálj ki valami mást! Rengeteg mozgásforma van, van olyan, amit direkt túlsúlyosaknak ajánlanak, biztos találsz valamit, ami tetszik neked. Jóga, pilates pl nem "kifullasztó", viszont hasznos.

12. becc945bf8 (válaszként erre: 9. - Marjann)
2009. júl. 21. 15:15
A súlyfeleslegem olyan 25, de lehet h 30 kg. 162 cm, 84 kg. Eddig nagyon sokat ettem, amint a súlyom mutatja, sokszor édesség, szénhidrát, nasi. Ahhoz képest a tegnapi tényleg kevés, de én fogyi szempontjából soknak éreztem. Először szeretnék lemenni 70 kgra, hogy tudjak mozogni, mert ekkora túlsúlyt cipelve, futásban nagyon kifulladok
2009. júl. 21. 15:06

Ha fogyni szeretnél, akkor mozogni is kell!

Én laza diéta mellett mozgással 5 kg-ot fogytam 2 hónap alatt.

Én reggelire 1 zsemlét valamivel, tízóraira gyümölcsöt (2 alma, 2 barack), ebédre szintén zsemlét valamivel, uzsonnára joghurtot, vacsorára pedig főtt ételt eszek kis adagot. Hetente 3x pilátes torna, 2x futás (kb. 30 perc), 2x bicaj kb. 1 óra. Ezt könnyű betartani, nem éhezek, mozgok, de nem sokat. Igaz lassan fogyok, de kb. 1 hónapja semmi mozgás és nem jött vissza 1 dkg sem.

10. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Nagyir)
2009. júl. 21. 14:57
És így van, tanácsos bőségesen (és szénhidrátdúsan!) reggelizni. Az ebéd is lehet hasonló, de a vacsora és a köztes étkezések már szerényebbek legyenek (6 óra után is lehet enni).
2009. júl. 21. 14:57

Szerintem jó amit összeírtál. Kérdés persze, hogy eddig mennyit ettél. Ha jóval többet, akkor nem csoda, ha rosszul vagy. Ha csak pár kilótól szeretnék megszabadulni, akkor ne vedd ilyen drasztikusra a figurát! Reggelire egyél valami táplálót, ha nem akarsz fehérkenyeret, akkor egyél nyugodtan teljeskiörlésűt, vagy műzlit sok gyümölccsel. Ne a reggelin spórolj! Ha nem bírsz ellenállni az édességnek, akkor pár kocka csokit tízóraira nyugodtan megehetsz szerintem.

Lényeg, hogy ne vonj meg magadtól semmit. Tapasztalatból mondom, én legalábbis úgy jártam, hogy 2 hónap után megundorodtam a joghurtoktól:(


Én reggelire műzlit vagy kétszersültet ettem, tízóraira joghurtot, gyümölcsös túrót (házilag elkészítve), esetleg egy kis kekszet. Délben rendes kajából, rendes adagot megettem. Uzsira is tejterméket ettem, este gyümölcsöt, zöldséget, amx csirkemellett. Heti 3szori mozgással így simán lejött fél-1 kiló. (más dolog, hogy annyira egyhangú volt, hogy mit ehetek, hogy nagyon meguntam)

8. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2009. júl. 21. 14:55
Mérsékelni érdemes a magas energiatartalmú (leginkább zsíros és túlzottan cukros) ételeket (helyettük sovány húsok, halak, sovány tejtermékek), növelni a gyümölcs- és zöldségfogyasztást, zsírszegény ételek. Az élelmirost-bevitel növelése (korpás, teljes kiőrlésű gabonafélék, hüvelyesek és persze a már említett gyümölcs- és zöldségfélék) szintén ajánlható, mellé megemelt (a hőségtől, izzadástól függően 2-3,5 liter/nap,) folyadékbevitel (lehetőleg víz - mindegy, milyen).
2009. júl. 21. 14:54

Én is hasonló elv alapján étkezem, s nekem a következőképpen sikerült beiktatni ezt az új étrendet:

Először fokozatosan próbáltam rászoktatni magam erre az étkezésre, s nem kihagyni egyet sem.

Először is próbáld meg a számodra kedves ételeket fogyasztani, csak épp mértékletesen. Utána kezd el a nehezebb ételeket felcserélni, valamilyen könnyebbre. A lényeg, hogy soha nem hagyj ki étkezést, mert akkor felborul az egyensúly. Ha véletlenül többet ettél uzsonnára,mint szeretted volna, akkor ne a vacsora megvonásával bűntesd a szervezeted, hanem mozogd le a felesleges kalóriákat. Egy idő után a szervezeted kitisztul és jobban fogod érezni és ezáltal értékelni is az ízeket. Valamint a kisebb mennyiségeknek hála a gyomrod összeszűkül, így nem kívánsz majd annyi ételt. Éhség ellen a legjobb fegyver az ivás is. Természetesen a sima vízre gondolok. Ha éhes vagy, akkor próbálj meg inni, ez általában segít. Remélem, tudtam valamennyit segíteni.

2009. júl. 21. 14:54
Szia! A reggel elfogyasztott szénhidrát este, éjszaka már tuti nem fog súlynövekedést eredményezni. Én pl. zabkorpás kefirt/joghurtot este hat előtt szoktam enni vacsiként, mert reggeli indításnak ez nagyon kevés. Akkor kell a legtöbb energia. :)
5. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Becc945bf8)
2009. júl. 21. 14:50

Szia!


Ez egyáltalán nem volt sok vagy rossz, amennyiben egészséges vagy a túlsúlyt leszámítva.

Ha eredményes és egészséges fogyást szeretnél, akkor nem szabad nagyon lecsökkenteni az ételmennyiséget, mert akkor a diéta szenvedés, egészségtelen és mind rövidebb, mind hosszabb távon eredménytelen lehet.


A szénhidrátbevitelt szintén nem szabad drasztikusan lecsökkenteni!

2009. júl. 21. 14:49
Igen, tudom hogyha regeliznék rendesen, nem lennék éhes, de szeretném mellőzni a kenyeret, zsemlét, kiflit... Há, igen a csokit ajándékba kaptam sajnos, nem tudtam ellenállni.
3. accb6cf2da (válaszként erre: 1. - Becc945bf8)
2009. júl. 21. 14:46

Szerintem ez, így nem rossz, bár a fél tábla csoki:)

Ha csinálod hozzászoksz!

Én reggel többet ennék a helyedbe: 1-2 zsemle valamivel, majd kicsit később a gyümölcs, a többi jó.

2009. júl. 21. 14:46
Szia, én próbáltam, mert nekem kellene csinálnom a magas inzulinomból kifolyólag. Reggeli: 1 zsemle, vagy kifli margarinnal, 1 főtt tojással, sonkával, zöldséggel. Tízórai: 1 alma, esetleg korpovit keksz, Ebéd: Főzelék minden mennyiségben,akármilyen. Uzsonna: 1 túrórudi, ha lehet diétás vagy egy műzli szelet. Vacsora: Dinnye minden mennyiségben vagy barack vagy alma vagy valami gyömülcs
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook