Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
515. Nikice (válaszként erre: 514. - C42cdec0a6)
2007. nov. 16. 09:08
Köszönöm. Ma már egy fokkal megint jobb, csak idő kell míg az ember elfogad egy újabb akadályt. Fel nem adom, de amik nagy valószínűséggel a bajt okozták, sajnos nem gyógyíthatók (attól nem halálos!), vagyis az idővel én is küzdök, abból a szempontból, hogy az állapotom jobb már nem lesz, vagyis ha esély van rá valamikor, akkor most. De hogy a címtől ne térjek el, ha bármi van, lehetőségem még mindig van, és törvényi szabályozásnál fogva bizonyos lehetőséget elvesznek a 35 év felettiektől. Ez rémes. Reméljük, itt mindenkinek "magától" összejön!
514. c42cdec0a6 (válaszként erre: 513. - Nikice)
2007. nov. 15. 20:09
Sajnálom, hogy ez történt Veled... de még a gyógyulásod után sem késő, csak egészség legyen, ahogy Te mondtad. Nekem hál' Istennek pár könnyebb megfázáson kívül más egészségi problémám még sosem volt a 43 évem alatt. Ez egyéntől is függ. De ne keseredj el, mert még van időd és biztos rendbe jössz!!
513. Nikice (válaszként erre: 508. - C42cdec0a6)
2007. nov. 15. 19:55

Ideális kor..na ez is csak a tankönyvben létezik. Egyik bajom a másik után jön. Nemrég elvetéltem, ma mentem kontrollra, de már van egy harmin valahány mm-es cisztám. Pont az "ideális" tartományban vagyok. Így aztán végképp örülök, hogy fiatalon szűltem, ha most kezdeném a családalapítást, még jobban el lennék keseredve!

Szóval, csak egészség legyen.

512. vica66 (válaszként erre: 507. - Hjaniko)
2007. nov. 15. 19:16

Én sem szülnék 40 felett, de ha már így alakult... :)

Egyébként a környezetemben (család, ismerősök, barátok, kollégák), mindenki szurkolt nekem, s az orvosok közül se mondta senki egy szóval sem, hogy rosszul tenném, sőt, bíztattak. A kétségek inkább bennem voltak.

Mindenkinek sok sikert kívánok, akik úgy döntöttek, hogy bevállalják. :)

Akik pedig nem vállalnák be, azok véleményét is megértem.

511. NAZARET
2007. nov. 15. 13:27

Az életben szeretnénk mindent racionálisan felfogni és dödteni is!

Ez sokszor lehetséges, de mégtöbbször nem. Íggy van ez velem is. Három egészséges lányom van, 15, 9, 6 évesek. A férjem is még ugyanaz, mégis úgy érzem, hogy még "valaki" kopogtat! Ja, és 39 vagyok!!!

Hiszek abban, hogy Isten még egy életet akar elhelyezni nálunk. Akkor most hivatkozzak a koromra? Szerintem ez csupán emberi gondolkodás, ami nagyon alacson szintű észlelésekre támaszkodik!

2007. nov. 15. 13:24

"Én azt mondtam, hogy szerintem 40 fölött nem helyes gyerket vállalni."


Ugyanmáááááááááááá.

509. M_Marcsa (válaszként erre: 445. - Hajnalok)
2007. nov. 15. 13:10

Így van.

24 évesen végeztem a tanulással, 27 évesen férjhez mentem, 29 évesen szültem. Nem volt hogy hamarabb.

És,a velem egykorúak legtöbbje férjhez sem ment, nem is szült.(volt osztálytársak, barátok)

508. c42cdec0a6 (válaszként erre: 506. - 11a91585fe)
2007. nov. 15. 09:59
Köszönöm Neked is a drukkot! Mindenkinek más a véleménye, mert mások a lehetőségeink, máshogy alakult a sorsunk stb. Mindenki maga tudja azt, hogy mikor szül gyermeket. Igen, valóban az orvostudomány a 25-30 éves korra teszi az ideális babavállalást, de soha nem lehet tudni, hogy mit hoz az élet. Én 30 évesen egy rossz kapcsolatban éltem, akkor szültem volna oda gyereket, csak azért, hogy benne legyek az ideális korban? Nem. De az is igaz, hogy akkor nem gondoltam volna, hogy 43 évesen úgy fogom érezni, hogy nekem egy kisbabára van szükségem. Mert nem tudtam előre, hogy az életem úgy alakul, hogy ez idő tájt találom meg a nagy Ő-t, a férjemet, akit ezzel a közös kisbabával nagyon-nagyon boldoggá szeretnék tenni. Így is boldogan élünk, de a babóca csak tetézné a boldogságunkat és tényleg már csak Ő hiányzik. :-))
507. hjaniko
2007. nov. 15. 09:53

Ha van más lehetőség, én nem tanácsolnám. Mert azt a gyereket fel is kell nevelni, bírni erővel, egészséggel, türelemmel. De ha valakinek nehezen jön össze, vagy elég erőt érez magában ehhez, vagy elvesztett gyermekét pótolandó vállal másikat - megértem.

Inkább azt mondanám, hogy ne bántsak meg senkit: ÉN nem szülnék 40 felett (24 és 26 évesen szültem).

2007. nov. 15. 09:51
MayB,szívből kívánom,hogy teljesüljön az álmod! És hiszem is,hogy ha az ember nagon akarja,akkor sikerülni fog.Márpedig,nagyon elszántnak tünsz. :)) Hajrá,hajrá!
505. ALLICS (válaszként erre: 494. - Pitypang)
2007. nov. 15. 09:32
akkor ezek szerint te nem lehetsz túl okos
504. ALLICS (válaszként erre: 494. - Pitypang)
2007. nov. 15. 09:32
akkor ezek szerint te nem lehetsz tól okos
503. c42cdec0a6 (válaszként erre: 502. - Audrey40)
2007. nov. 15. 09:29
Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen, Nektek pedig nagyon sok boldogságot és egészséget a picihez!!!
502. Audrey40 (válaszként erre: 501. - C42cdec0a6)
2007. nov. 15. 09:25

Első fiamat 23, másodikat 24 évesen szültem. A harmadikat 40, a negyediket pedig 41 évesen fogom szülni.

Teljesen egyetértek veled, és nagyon drukkolok neked a babához!!

2007. nov. 15. 09:24

Ezt már egy párszor leírtam, de megint csak írom: én a fiamat nagyon fiatalon, 21 évesen szültem. ma ő 22 éves, felnőtt ember a kora szerint, de lélekben még gyermek. Velünk is lakik. De soha nem az anyjának néztek, hanem a nővérének, vagy valamely rokonának. A szülői értekezleteken én voltam a legfiatalabb anyuka, a szakközepes szülőin meg egyenesen kinéztek a teremből, mert azt hitték, hogy a tesója vagyok. Tehát ennyit a fiatal szülőkről. Nem mintha nem esett, vagy nem esne jól a mai napig, hogy az összes ismerőse, haverja ha meglát, akkor a csókolom helyett csak egy "sziát", vagy "hellot" köszönnek, de sosem vettek komolyan, úgy, mint egy szülőt...


Én 42 évesen találtam rá a boldogságra, és most 43 évesen bizony gyermeket szeretnék és mindenáron. Meg is teszek érte mindent, hogy sikerüljön.

Szerintem nem kéne itt szajkózni a korokat, hiszen mindegyik korosztálynak szülőként meg van a maga előnye és hátránya is, amit még sem Allics, sem pedig Bcicus nem ismer, hiszen a korukból fakadóan ezt még nem tapasztalhatták meg.

2007. nov. 15. 07:58
én már félnék tőle!.....-de ha nem volna egy percet sem gondolkoznék rajta...
499. Bcicus (válaszként erre: 498. - Vica66)
2007. nov. 15. 00:52

Nem hinném, hogy valaha is rétőt írtam volna itt bárkinek is, csak a véleményemet az álláspontom a 40 feletti szülésről, mert szerintem ez a topic azért van, hogy mindenki leírhassa a véleményét.

Nem hinném, hogy bámelyikőtöknek vagy a gyereketeknek rosszat kívántam volna.

498. vica66 (válaszként erre: 497. - Bcicus)
2007. nov. 15. 00:48

Látod, ez szép tőled. :)

Megyek, hátha tudok még picit aludni...

497. Bcicus (válaszként erre: 496. - Vica66)
2007. nov. 15. 00:40

Én azthiszem ilyet soha nem írtam. Azt írtam, hogy én így tennék, ha lehetne babám, soha nem mondtam, hogy más se szüljön késöbb. Én azt mondtam, hogy szerintem 40 fölött nem helyes gyerket vállalni.

De.

Ettől függetlenül én tényleg tiszta szívemből kívánok minden kismamának nagyon jó egészéget akár hány éves is és persze a babáknak.

496. vica66
2007. nov. 15. 00:31
Talán nem említettem, hogy az első gyermekemet 33 évesen szültem. Szóval, már azt is "túlkorosan". De hát azt is hozzá kell tennem, hogy akkorra alakult ki az a komoly kapcsolatom, amibe érdemes volt, és lehetett gyermeket vállalni. Vagy mondtam volna a páromnak (és magamnak), hogy bocs, elmúltam 28 (vagy akármennyi), mondjunk le a gyerekről?
495. Bcicus (válaszként erre: 494. - Pitypang)
2007. nov. 14. 23:54

Én nem hinném, hogy a hülye szót használtam volna ezen a fórumon úgyhogy nyugodtan vissza foghatod magad. Én leírtam , ahogy én gondolom ahogy én tennék, ha lehetne babám és amit gondolok erről a témáról, ami az én véleményem, mint öreg szülők gyereke. Mellesleg, csak, hogy pontosan köthess belém és azt mondtam, hogy első gyereket nem szülnék 28 éves korom után. Ha lehetett volna gyerekem, akkor a további babákat 32ig bevállaltam volna.

1 gyereket semmiképpen nem szerettem volna, mert egy gyereknek kell testvér.

2007. nov. 14. 23:26

Atya világ! Mi volt itt? Hallottam hírét, hogy egyesek nagyon szemtelenül bántják a 40 körül szülni "merészelőket", de ilyen pofátlan megjegyzésekre nem votlam felkészülve.

Mi az, hogy nem kívánt terhesség és szedjen fogamzásgátlót?!?!?!?!? Meg hogy más ne szóljon bele, mert majd megvédi magát, akinek szólt a szemtelen beszólás? Nos, azt tudom mondani, hogy ennyire azért bírt Allics pofátlan lenni, mert egy kis taknyos! Nem a kora miatt, hanem az agyi feljetlenségére gondolok. Talán azért nem "védi meg magát", akinek szólt, mert okosabb annál, hogy egy ilyen kis hülyével leálljon vitázni, míg éppen egy kicsike kis életet hord a szíve alatt!

Allics, nagyon sajnálom, hogy tegnap még én írtam neked bíztató szavakat a babáddal kapcsolatban egy másik fórumon. Nem a baba miatt, ő nagyon édes. Miattad. Ennyire nem lehet valaki szemtelen!


Igen, most én is durva szavakat használtam, de egyszerűen borzalmas, hogy mik/kik vannak erre.


Mindenkinek szíve joga eldönteni, mikor vállal gyereket. Amúgy láttam én már lepukkant 20 évest is és irigylésreméltó kinézetű 40 évest is. ;)


Azon is kicsit kiakadtam, hog Bcicus írta, max 28 éves korig szült volna, ha szülhetne... Nos, én 29 éévesen akkor túlkorosan szültem az első gyerekemet? Pedig még vannak terveim a jövőre nézve, kisbaba ügyben. :) Úgy gondolom, olyan 35 körül szeretném a másodikat. Már ha rajtam múlik. Akkor én eleve hülye lennék, mert én TERVEZEM, hogy 35 évesen is szüljek? Hahaha...

2007. nov. 14. 20:51

A nagymamám 36 és 40 évesen szülte nagybátyám és apukámat. Egészségesen születtek, pedig akkor még nem is volt semmi komolyabb vizsgálat :)

Szóval megfelelő kontrollal és ésszel szerintem simán lehet :) Nagyi jól van, sőt már "kicsit" dédi :)

492. hajnalok (válaszként erre: 490. - Vica66)
2007. nov. 14. 19:58
Vica most kimondottan irigyellek!Amikor elkezdtem erre a topikra járni, megvan még egy hasonló nevű, arra is,bizonytalan voltam abban hogy igazán mit is akarok, attól féltem hogy a férjem rábeszélése befolyásolja a döntésemet mivel ő már régebben nyomja ezt hogy vállajunk még gyermeket, mivel én védekeztem 2 hóval ezelőtt még.Most egyre jobban tisztul a kép hogy nem döntöttem rosszul, ha így döntöttünk a párommal akkor annak oka van és kell nekünk még egy baba.Remélem a kívánságod engem is elér!!Köszi!
491. Nikice (válaszként erre: 490. - Vica66)
2007. nov. 14. 16:40
Magamra vettem! :) Szintén egészséges babákat kívánok mindenkinek!
490. vica66 (válaszként erre: 463. - ALLICS)
2007. nov. 14. 15:38

Igen, leírtam egy dolgot, amit számításba kellett venni, de ez csak a mérleg egyik serpenyője. A másik oldalon meg ott van, hogy már régebben szerettünk volta testvért a fiamnak (és ő is nagyon szertte volna), de hiába volt minden próbálkozás, nem jött össze. Mostanság már nem is gondoltunk rá, hogy lehetne - erre most jött. Vetettem volna el? Hamar kiderült, hogy kislány. Problémamentes terhesség, szülés 2 óra alatt - s most itt ez a leányka, aki annyira életrevaló, hogy talán ő (vagy valaki) tudja csak, miért akart épp most jönni olyan nagyon.

Mindenkinek itt a topicon, aki gyermeket szeretne(kortól függetlenül!)hasonló jókat kívánok.

2007. nov. 14. 14:54

Na itt már megint megy a 20/60 év, kéne nem kéne , ezt már ezerszer lezsugáztuk, jó lenne már tovább lépni , valami másról is beszélni például ki hogy éli ezeket az érzéseket ebben a korban és milyen hatással volt annó 20 évvel v. "X" évvel ezelőtt rá, ha már esetleg van csemetéje aki felnőtt azóta, hogyan áll hozzá a család, ismerősök engem ez is érdekelne nem csak a bizonygatás hogy miért és miért ne. Bocs akinek nem inge ne vegye magára!

Persze erről csak olyan tudna beszélni aki már megtapasztalta ezeket.

488. hajnalok (válaszként erre: 485. - C42cdec0a6)
2007. nov. 14. 13:30
Köszönöm a tippeket valóban az ember a holtáig tanul, és én fogékony vagyok minden jóra.Bekukkantok majd ezekre a helyekre is .
487. c42cdec0a6 (válaszként erre: 486. - Audrey40)
2007. nov. 14. 13:28
Köszi, igyekszünk!!!!
486. Audrey40 (válaszként erre: 479. - C42cdec0a6)
2007. nov. 14. 13:27
Ami késik, nem múlik!!! :)))
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook