Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lecsó tartósítása fórum

Lecsó tartósítása (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 10. 08:35

Ja, hogy ne csak offoljak: lecsóból meg csak pár üveggel tesz maguknak, amit 3an esznek apukámmal és nagypapámmal, szóval abból meg nem hoznék... De lehet, hogy megcsinálom, aztán náluk fogom tárolni... :) Bár lövésem sincs, hova teszi... :D

Ugyanis szerintem a pincében még van 2002-es befőtt is...

2009. júl. 10. 08:31

Anyukám nem él, anyósom és nagymamám majd' 200 km-re van... Nagymama rak el őszibaracklekvárt, meg egy csomó féle gyümölcsbefőttet, de vagy dög édesek, vagy agyon vannak főzve, vagy tele vannak szalicillel, de a barackbefőtt pl. ehetetlen, mert megfulladunk a kénízétől... :(

Vagy ezek tetszőleges kombinációi...

Ő meg meg van sértődve, miért nem esszük...

39. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2009. júl. 10. 07:08
Sajnos, ahol nincs spájz, muszáj valamit csinálni. Esetleg valahol szülőknél nem lehet tárolni? Nálunk anyukám, és anyósom csinálják a befőtteket, és időnként hozunk belőle, ha elfogy :) Igy nem romlik ránk a sok. Nekünk sincs fagyasztóládánk, csak kombi hűtőnk, 3 rekesz fagyasztóval. Na oda zsúfolok be mindent. A kisfiamnak tavaly turmixoltam, kis poharakba raktam és fagyasztottam rengeteg zöldséget- gyümölcsöt. Csak olvasztani kellett, kicsit melegíteni, és olyan volt, mintha frissen turmixoltam volna. Olyan drágák a kis üveges gyümölcsök, biztos, hogy idén is rakok el neki amit lehet a fagyóba.
38. mommy (válaszként erre: 34. - Smudlaagi54)
2009. júl. 9. 23:15
Szuper ötletet adtál a hűtőtáskával.Megfogadom az egyéb befőzéseknél is!Kisebb helyet fog, mint egy kimustrált fagyasztóláda az egyik ismerősöm azt használja dunsztolásra. (én ládában pokróccal szoktam)
37. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - 8e8c2f0ee9)
2009. júl. 9. 21:03
Nekem is hasonló a problémám... Az egyetlen szekrény, amibe be tudom tenni, pont a tűzhely mellett van. Van ugyan a kettő között valami lap, ami szigetel - állítólag -, de a jómúltkor a nagyi lekvárja is "szúrós" lett ott... :(
36. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2009. júl. 9. 20:18

én sóskát, ami olajjal van tartósítva most nyáron 29, ha begyújtom a sütőt kb 60-80 fokon tárolom. Sztem nem lesz baja :D Remélem sikerrel jársz :)

Még annyi, hogy én rengeteg hagymával csinálom. Kb annyi a hagyma, mint a paprika, vagy icipicit kevesebb. Olyan finom íze van tőle :)

2009. júl. 9. 19:11

Sziasztok!

Csak véletlenül keveredtem ide, de azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek eláll egy kb. 26 fokos lakásban, a konyhaszekrényben? Mármint a szalicilmentes megoldások...

34. smudlaagi54 (válaszként erre: 31. - Ea9bff1b44)
2009. júl. 9. 17:02
Csak lemaradt a vége,elszállt a netem!Tehát,száraz dunsztba rakom,és télen csak hagyma kell alá,meg egyéb ízesítők kolbász,tojás,stb.És én hűtőtáskába rakom,nem kell takaró,meg egyebek.Természetesen akku nélkül!12 üveg fér bele,és nagyon jól tartja a hőt!
33. mommy (válaszként erre: 29. - Ea9bff1b44)
2009. júl. 9. 15:05
Így legalább tudod, hogy mit etetsz a családdal.Szerintem ha igazán jót akarunk a család asztalára tenni, magunknak kell elkészíteni! Szerintem klassz lenne ha sok egyéb okosságról is szólna ez a fórum s megosztanánk egymással tapasztalatainkat! "Gratula" annak aki elindította. Bocsánat, de mennem kell dolgozni!Vissza fogok térni.Sziasztok.
2009. júl. 9. 14:59

Köszi a segitséget mindenkinek!!!


Millió puszi!

2009. júl. 9. 14:49
Már vártalak itt Ágikám!:-))))Szeretem a tanácsaidat!!
2009. júl. 9. 14:48

Én kétféleképpen szoktam elrakni.Ha sok paprikám van,nagyobb mennyiségben főzöm meg a lecsót,

kihagyok annyit amennyit megeszünk,a többibe pici szalicil, üvegbe rakom majd száraz dunsztba.

A másik: paradicsomot megfőzök,átpaszírozom,majd visszarakom a tűzre.Félpuhára főzöm benne a paprikát.Késhegynyi szalicilt rakok bele,üvegekbe rakom a paprikát,annyi paradicsomlevet rakok rá ami ellepi,száraz

29. ea9bff1b44 (válaszként erre: 24. - Cfbf9bf4af)
2009. júl. 9. 14:47
Az egyik barátnőm is szalicil nélkül rakja el, olajjal a tetején. Az idén én is rakok üvegekbe megint, mert milyen jó télen csak bemenni a spájzba egy üveg finomságért:-)
28. 9c8432d068 (válaszként erre: 23. - Cfbf9bf4af)
2009. júl. 9. 14:46
Sikeres befőzést :)))
2009. júl. 9. 14:46

Ha lenne fagyasztó ládám én se vacakolnék csak müanyag dobozokba szépen kiadagolnám...

De nincs... :(

26. mommy (válaszként erre: 12. - Hellodolly)
2009. júl. 9. 14:45
Sziasztok!Csak véletlenül tévedtem ide.Köszi a múltidézést, régen Anyukámmal mi is így csináltuk.De én már "flancolok" csak fagyasztóba raktam. De az idén rakok el üvegbe is.
25. Pné Veronika (válaszként erre: 22. - Hellodolly)
2009. júl. 9. 14:44
Tudom, csak olyan jól jött ki... :-))
2009. júl. 9. 14:43
Ha egy mód van rá én is kihagynám a szalicilt meg egyebeket, igy lehet a kis olaj a tetejére és a fejreállitás melett a melegdunszt lesz a nyerő:)
23. cfbf9bf4af (válaszként erre: 20. - 9c8432d068)
2009. júl. 9. 14:43
Én is ilyesmi arányra gondoltam :) Köszönöm!
2009. júl. 9. 14:42
A tartósítószerekre írtam, hogy nem egészséges!!! :)))
2009. júl. 9. 14:41
Anyósom szokott eltenni sóskát nekünk. olajon megdinszteli, belerakja kis üvegekbe, olajat a tetejére, és az olaj tartósítja! Nem kell szalicil, hülyeség, másként is lehet, nemcsak tartósítószerrel. Amúgy sztem a 10 kg paprikához elég a 4 kg paradicsom. Én leszedném a héját a paradicsomnak (forró vízbe kell mártani pár pillanatra, és könnyen lejön.)
20. 9c8432d068 (válaszként erre: 10. - Cfbf9bf4af)
2009. júl. 9. 14:38
10 kg paprikához én 3-4 kg paradicsomot használnék,és 2-3 kg hagymát. A paradicsom héjját nem szükséges lehúzni,én csak ritkán szoktam. Akkor is csak azért,mert nem szeretem,ha pöndörödik a lecsóban .
2009. júl. 9. 14:36
vicces de én imádom a paradicsom héjját :) habár más nem nagyon:)
2009. júl. 9. 14:36
Lehet, hogy hülyeség, de én mindíg szoktam egy késhegynyi szalicilt tenni mindenre amit befőzök. Nekem így vált be, évek óta rakok el savanyúságokat, befőtteket és lekvárokat. Még soha semmi nem romlott meg, az ízen pedíg nem érződik.
17. Pné Veronika (válaszként erre: 12. - Hellodolly)
2009. júl. 9. 14:35

A keresztanyukám is így csinálja, de szerinte egészséges...mármint a lecsó, tartósító nélkül.


Szerinted meg:"...és nem is egészséges!" Bocsi, de szemet szúrt...:-))

2009. júl. 9. 14:35
És az arányok? Tippet kérek vagy ötletet! 10 kiló paprikához elég 4 kiló paradicsom?
2009. júl. 9. 14:34

Én például feleannyi paradicsomot használok, mint amennyi paprikát, és nagyon finom mindig! Pont amilyennek lennie kell! :)

Ja, szerintem sokkal jobb a héja nélkül!

Nekem az összes ismerősöm szívesebben eszi ha nincs tele kunkorodó héjakkal!

2009. júl. 9. 14:34

Oké nem akarok beletenni semmi romlandó húst! Csak alaplecsot szeretnék eltenni!

Én is fejre állitom általában a lekvárjaimat még forron!

2009. júl. 9. 14:31
Akár még a húsleves is eláll így ahogy tappancsmama írja! Csak nem szabad zöldséget és húst beletenni, csak simán a leves! nagyon hosszú ideig eláll így!
2009. júl. 9. 14:30

Nem kell a szalicil!!!!

Simán megfőzni kevés hagyma, paprika, paradicsom, só és kész! Se pirospaprika, se kolbász meg ilyenek!

Félpuhára főzni, forrón az üvegbe és azonnal lezárni! Mikor télen előveszed hagymára rádobod, tovább ízesíted és ennyi!

Én minden évben így csinálom! Nem igényel semmi tartósítást és nem is egészséges!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook