Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Családi ház építés! fórum

Családi ház építés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
66. fde954d8c0 (válaszként erre: 65. - Ditke62)
2007. máj. 11. 12:54

vége a vitának????????

de kár..................

folytassuk már..........

már úgy belejöttem................

2007. máj. 11. 12:51
Ámen :))
64. fde954d8c0 (válaszként erre: 62. - Ditke62)
2007. máj. 11. 12:51

egyébként meg.

ha te nem bízol bennem, akkor én miért bizzak benned?

ad hoc. oda vissza!!!!!!!!!!!

????????

63. fde954d8c0 (válaszként erre: 62. - Ditke62)
2007. máj. 11. 12:48

igazság van

csak nem itt ezen a szinten.

mindkettönknek igaza van.

62. Ditke62 (válaszként erre: 61. - Fde954d8c0)
2007. máj. 11. 12:40

Ebben totál igazad van, ezt a részt meg is értem. De akkor mi van, ha a vevő becsületesen kifizeti a vételárat, előleget, akármit, aztán az adott mesterember nem jön, nem hozza az anyagot, nem azt hozza amit kértem, nem úgy csinálja meg ahogy kértem, stb. Akkor én mint becsületes vevő mihez tudok kezdeni? Megmondom, hogy vissza a pénzem, ő meg eltűnik mint az a bizonyos szüke szamár. Kifizettem az előleget, vagy akár ha az USA példájánál járunk a teljes vételárat, és hoppon maradtam. Pereskedek a bíróságon, mire x év múlva talán megítélik, hogy igazam van. Akkor hol lakom addig? Miből fizetek albérletet? Hogyan fizetem az esetleg erre a célra felvett kölcsön részleteit is?

Szóval a konklúzió: Nincs igazság a Földön! :(((

61. fde954d8c0 (válaszként erre: 60. - Ditke62)
2007. máj. 11. 11:40

na figyelj.........

külön kell választani a becsületes, és a nem becsületes dolgot/!!!!!!!

ez az alap.

aztán a többi sallang.

de mondjuk példaképpen, a cégem bútorokkal is foglalkozik.

nem a gagyi szinten mozgumk.

szóval adva van a megrendelő, akinek csak távolról van fogalma, arról hogy mit akar tul. képpen.

a bútor, nevezzük konyhának,. elkészül.

mondjuk egy komolyabb, fából, 1,5- 2 - nillió ft.

odavisszük, beszerljük, aztán a végén azt mondja, hogy ja bocs, nem ilyenre gondoltam!

kérem vigye el!

és itt a bibi!

ha én azt készítettem amit ő megrendelt, akkor tul. képpen jól teljesítettem.

de ő mégsem vevő rá.

a bútort el nem hozhatom, mert az ő lakásában, ad hoc: */bárhol.*/ , van.

és innentől van a peres eljárás.

jó esetben, 2- év mulva, megítélik, hogy valóban enyém a bútor.

addig a félhülye gyereke 100-szor megkarcolta, stb. + ez neki készült, arra helyre ahova az való.

tehát nem is tudok vele mit kezdeni, mert sehova sem jó, és kizást hogy mégeggy megrendelőnek pont ilyen kéne.

ha előleggel dolgoztam, akkor az anyagár nem bukott max a munkdíj, amit kifizettem az embereknek.

és itt lehet hogy nem fogok perelni.!!!!!!

tehát igazság nincs.

hidd el hogy az előleges dolgot, azért találták ki, mert a fizetési morál olyan szinten romlott meg, hogy ennél lentebb nincs.!!!!!!!

ill van!!!!!!

ismerősöm, az USA-ban dolgozik, immár egy kis cége van.

ő mesélte, hogy ott már előre kérik az egész vételárat, mert ott ez még keményebbé vált!!!

amit én is említettem. előre befizetve egy számlára, és onnan keten vehetik fel.

előbb utóbb itt is ez lessz.

sajnos,

te hiába vagy becsültes, és hiába fizetsz ki mindenkit, a nagy többség aki így kezdi előre nem fizet, az a végén sem fog.

SAJNOS+!!!!!!!!!!!!!!

2007. máj. 11. 01:55

"egyébként pedig maximum rémálmaidban létezik ilyen törvény amit ide másoltál az agyadból! egy törvény sem szankcionál így, ilyen formában! " (47. hozzászólás)


"a jogszabályt pedig ismerem, sőtt!! azt is ami egyéb módon szankcionálja a munka kapcsolatok -e formáit"


Hogy is van ez?? :)))


Én nem azt mondom, hogy elméletben nincs igazad, nyilván az építési vállalkozó saját magát védi, de a vevőnek is lehet némi joga, nem? Ő hogy védje meg magát azoktól a vállalkozóktól, akik lenyelik az előleget, aztán késnek a határidővel, pontatlanul, rossz minőségben dolgoznak?

Erre még mindig nem kaptam választ, pedig már sokszor feltettem ezt a kérdést...


"egyszer láttam Vincze Lillát élőben.......!!!!!!!!"

Hmmm. Részvétem. :))))))))

59. fde954d8c0 (válaszként erre: 57. - Ditke62)
2007. máj. 10. 23:31

hagyjuk már baby,,,,

semmi értelme.

nekem ne villogj tovább, nem vagyok rá vevő!

még mindíg ott jársz hogy csak neked van igazad.

a másiknak semmiben sem.

a jogszabályt pedig ismerem, sőtt!! azt is ami egyéb módon szankcionálja a munka kapcsolatok -e formáit.

meggyőzni sosem fogsz, tehát alapjáraton pöröghetsz tovább.

ja....nekem van igazam:))) okosabb vagyok mint te, sőtt!!! egyszer láttam Vincze Lillát élőben.......!!!!!!!!

2007. máj. 10. 23:29

Az én párom is ép.iparban dolgozik és bizony sokan visszaélnek azzal,hogy a minka végén kell fizetni...ergo minidg tzalál valamit csak nem kelljen fizetni. mi egyszer már pereskedtünk is...mi nyertünk...pedig három független szakértő vizsgálta meg a minőséget...hiába no...az ép.ipar sajnos nagyon ki van szolgáltatva a szenny embereknek...

és akkor még nem említettük a körbetartozásos mesét...

57. Ditke62 (válaszként erre: 56. - Fde954d8c0)
2007. máj. 10. 23:14

Azt hiszem alapvetően ketten vitatkozunk, így elég nehéz általánosítani, hogy kinek mi a véleménye.

Itt nem személyes dolgokról van szó, hanem alapvető érdekkülönbségről: egy építési vállakozónak az az érdeke, hogy minél előbb a pénzénél legyen, a kapott pénzt be tudja fektetni, tovább tudja forgatni és így még nagyobb haszonra szert tenni. A vevő érdeke, hogy később kelljen fizetnie, hogy legyen egy adu a kezében amivel a vállalkozót rákényszerítheti a pontos és minőségi munkára.


Nyilván olyanokkal érdemes vitatkozni akiknek érveik is vannak, nem csak annyi, hogy "mi van ha nem fizet?"


Egyébként a vita egy rész szól személyesen Neked, az ilyen netes fórumokban az a jó, hogy rengetegen elolvassák, csak kevesen szólnak hozzá, de az ütköztetett vélemények nyomokat hagynak bennük, elgondolkodtatják őket, és lehet, hogy ha legközelebb hasonló szituba kerülnek, akkor eszükbe jut. Mint ahogy Te sem tudtad vállalkozó létedre, hogy milyen jogszabály vonatkozik rád, úgy sokan mások is vannak, akik nincsenek ezzel tisztában.


Amúgy még nem írtad mi a neve szép idegen szóval a közös rendelkezésű számlának. Kíváncsi lennék rá.

56. fde954d8c0 (válaszként erre: 52. - Ditke62)
2007. máj. 10. 23:06

csak okoskodsz, ezért semmi értelme az egésznek.

nem veszed észre hogy egyedül vagy az álláspontoddal?

vicc:

autópályán halgatja az autós a híreket , bemondják: vigyázzon mindenki, mert egy barom szemben közlkedik a forgalommal.

autós.

1?????? ez mind szembejön:)))))))))

ismerj magadra, és legyél szerényebb!

55. Ditke62 (válaszként erre: 49. - Fde954d8c0)
2007. máj. 10. 20:17

"addig amíg egy 25 000 000-mf-os háznál, 300 000-ft különbségért, átpártolnak megrendelők máshova, addig itt nincs pénz!!!!! "


Nekem is volt több árajánlatom, és nem a legolcsóbbat választottam, pedig nem néhány százezer, hanem néhány millió volt a különbség. De azt a vállalkozót választottam, akiben jobban megbíztam, akinek a szakértelme meggyőzött a beszélgetések alatt, megnéztem a referenciának megadott munkáikat, sőt ahol családi házon dolgoztak, nem restelltem becsengetni és megkérdeztem az építtetővel, hogy meg voltak-e elégedve. Pedig akkor még előlegről szó sem esett, egyszerű szakmai dolgokat mondtak.

54. Ditke62 (válaszként erre: 51. - Herceg.notesz)
2007. máj. 10. 20:13
Elveket is meg lehet változtatni, ha meg tudnak győzni. De az nem indok, hogy mi van ha átvernek. Ezt mindkét fél mondhatja, nem?
53. Ditke62 (válaszként erre: 50. - Jay néni)
2007. máj. 10. 20:09
Nyilván, hogy kell-e számla vagy nem, az megegyezés kérdése. De tény, hogy mindkét felet védi, hiszen csak akkor kap a megrendelő garanciát az elvégezett munkára, ha megvan a számlája.
52. Ditke62 (válaszként erre: 49. - Fde954d8c0)
2007. máj. 10. 20:07

Látod, amint sarokba szorítottalak az "agyszülemény" jogszabályommal, máris az ököljognál tartunk.

Egyébként nem tudom honnan veszed, hogy sufnis kisvállakozóval csináltattam a munkát (" amikor sufnis, garázsos, adót nem fizető szakik, elvállalják a munkát előlled" ), mint írtam is, nagy beruházásoknál dolgozik, ő csinálta itt az Aquapark egy részét, az egyik közeli társasházat, meg még jópárat a megyében, a megyében az egyik szállodát, szóval sorolhatnám. Számára pont a családi ház a "kismunka".

És én épp őt tartom korrektnek.

Továbbra sem értem, hogy miért mondod:

"velem egyszer csinálnád meg, hogy meglibbentenéd előttem azt hogy nem fizetsz csak a végén, addig a percig álltunk munka kapcsolatban! "

1., tucatszor leírtam, hogy nem arról van szó, hogy az egésznek a végén fizetek, hanem ésszerűen meghatározott kisebb szakaszok végén. Nem 30-50%-os készültségeket mondok, hanem jóval kisebb szakaszokat. Szerintem ez így korrekt.

2., eleve nem kerülnénk munkakapcsolatba, mert amint kiejtenéd, hogy előleget kérsz, már el is tűnnék az irodádból


"látod látszik a válaszodból, hogy fogalamad sincs arról amit írsz!

a 2 emberes számla azért kell, mert 2 ember férhet hozzá a berakott összeghez.

sem egyik, sem másk külön NEM!!!!!!!!!! "

Megint indulatból írsz és nem figyelsz eléggé: amint írtam, kétféle kétemberes számla létezik:

"Miért jó, egy olyan számla, ahová ketten férhettek hozzá? Ugyanúgy lenyúlhatod a pénzt és a megrendelő is bármikor felveheti. Semmi értelme. Ha pedig arra gondolsz, hogy ketten, együttes jelenléttel vehetitek fel a pénzt, akkor sem mennék bele "

Azaz felvázoltam mindkét lehetőséget. Nem vagyok én olyan hülye mint gondolnád, nem könnyű megfogni :)))) A neve egyébként közös rendelkezésű számla, idegen szót sajnos nem tudok rá, de majd Te megmondod - ezért szeretek fórumozni: minig tanul valamit az ember :))


Ne indulatból írj, hanem észérvekkel, tényekkel győzz meg.

Lehet, hogy rózsaszín amit leírtam, de ha senki nem változtat, addig nem is lesz másképp. Ha a megrendelők a sarkukra állnak és érvényesítik az általam előbb beírt törvényben szereplő jogaikat akor kevesebb átverés lesz a vállalkozók részéről is. Szerintem egyik félnek sincs több oka megbízni a másikban, így szerintem az egyedüli járható út az, amit a törvény megad.

Én nem konkrétan azt mondom, hogy Te nem végzel minőségi munkát, mint ahogy nem arról van szó, hogy én nem fizetek, de tény, hogy mindkettőre van bőven példa.

"valószínű te ebből másirányú munkád miatt kimaradsz, fogalmad sincs hogy mit kell dolgozni, és gürcölni azért, folyamatossan legyen munkája a cégemnek! "

Ebben igazad van, évek óta ugyanazoknak a cégeknek dolgozunk, de még soha nem fizettek előre, mindig utólag kapom a bért és a költségek térítését is. Számomra is természetes, és inkább az lep meg, hogy mások nem így csinálják-csináltatják.

51. herceg.notesz (válaszként erre: 49. - Fde954d8c0)
2007. máj. 10. 18:45

Rendszerváltozás elött a vállalkozók húzták le a népet, ma már pont fordítva van.

Minket vállalkozókat próbálnak kigolyózni!

Sok szerencsét az eszmecseréhez, elvet nem lehet megváltoztatni "sajnos".

2007. máj. 10. 15:49

Nekem az a kedvenc témám a családi ház építésnél mikor közli velünk a megrendelő hogy akkor nem kér számlát, mert ugye nem akar ÁFA-t fizetni.

Na ilyenkor közli a főnök, hogy ott a szerződés és számlával, vagy számla nélkül de akkor is a bruttó végösszeget fogják kifizetni. Na ilyenkor egyből kell számla.

49. fde954d8c0 (válaszként erre: 48. - Ditke62)
2007. máj. 10. 15:38

ez parttalan vita semmi értelme.

ne bizonygass itt nekem semmit sem.

én a másik oldalon állok, és igenis lenézem, lennézük! az olyan kivitelezőket, akik megszegik a piac írtalan szabályait, és így próbálnak olyan előnyhöz jutni, amit normális cég nem reckírozik meg soha!

ne bizonygasd itt nekem hogy demárpedig igazd van, mert nincs igazad!

nekem sincs!

normális esetben, valóban így kéne kinézni a piacnak, ahogy a te rózsaszínű álmaidban létezik.

de ma Magyarországon nincs normális eset!

ma Magyarországon, ököljog van! valószínű te ebből másirányú munkád miatt kimaradsz, fogalmad sincs hogy mit kell dolgozni, és gürcölni azért, folyamatossan legyen munkája a cégemnek!

fogalmad sincs hogy mit jelent, amikor sufnis, garázsos, adót nem fizető szakik, elvállalják a munkát előlled, ismétlem: olyan mondvacsinált, és írtalan szabályok felrúgásával, ami nem megengedhető!

ha majd lessz nállunk normális fizetési morál, ha majd megbízok a hozzád hasonlókban annyira, hogy be merem vállani a házad teljes költségvetését, akkor majd meg fogom tenni.

addig amíg egy 25 000 000-mf-os háznál, 300 000-ft különbségért, átpártolnak megrendelők máshova, addig itt nincs pénz!!!!!

és addig mindenki ügyeskedni fog!

ki így- ki úgy!

velem egyszer csinálnád meg, hogy meglibbentenéd előttem azt hogy nem fizetsz csak a végén, addig a percig álltunk munka kapcsolatban!

utánna nem!

természetessen, ismét leírom: nem olyan pénzt kérek, ami nem takar ellenszolgáltatást!

nem előre kérem a teljes vételárat!

.

bank:

látod látszik a válaszodból, hogy fogalamad sincs arról amit írsz!

a 2 emberes számla azért kell, mert 2 ember férhet hozzá a berakott összeghez.

sem egyik, sem másk külön NEM!!!!!!!!!!

érted ???????????

van erre egy szép idegen szavunk is, ha olyan okos vagy, akor beírhatod ide.................!

egyébként csak megjegyzem, mi, banki garanciával, és biztosítással dolgozunk. tehát ez azt jelenti hogy nem szorulok rá arra hogy meglépjek a a rongyos 2-3-millióddal, hanem a számlámon ott van az átvett előlegek ellenértéke.

azt is jelenti még, hogy én mit kivitelező garantálom, a bankal együtt azt, hogy mindíg rendelkezésre áll ez az összeg!!!!!!!

48. Ditke62 (válaszként erre: 47. - Fde954d8c0)
2007. máj. 10. 14:56

Ne haragudj, de épp Te vagy, aki nem gondolkodik el azon, hogy mi a másik oldal. Csak azt hajtogatod, hogy a megrendelők szemetek, akik sunyi módon nem fizetnek.


"egyébként pedig maximum rémálmaidban létezik ilyen törvény amit ide másoltál az agyadból! egy törvény sem szankcionál így, ilyen formában! "



A jogszabály amit idéztem a Ptk 35. fejezete, 391.§ 1. bekezdése : "a vállalkozó a munkát saját költségén végzi el"

397. § (1) A díj - ha jogszabály kivételt nem tesz - a vállalkozás teljesítésekor esedékes.


(2) A vállalkozót a díj biztosítására zálogjog illeti meg a megrendelőnek azokon a vagyontárgyain, amelyek a vállalkozási szerződés következtében birtokába kerültek.


De nyugodtan utánakereshetsz magad is, a neten is van sok ingyenesen használható portál, ahonnan a hatályos jogszabályok letölthetők.

Maradjunk annyiban, hogy nem tudom melyikünk az, akik megalapozottság nélkül dobálózik a szavakkal.

Azt hiszem inkább az a gond, hogy fáj, hogy igazam van.

Miért jó, egy olyan számla, ahová ketten férhettek hozzá? Ugyanúgy lenyúlhatod a pénzt és a megrendelő is bármikor felveheti. Semmi értelme. Ha pedig arra gondolsz, hogy ketten, együttes jelenléttel vehetitek fel a pénzt, akkor sem mennék bele, mert előleget akkor sem adok, pláne 60%-ot. Ez eleve túlzás.


"enyhén mondva is kétes végredményt tudnak produkálni, aki ilyennel dolgoztat, az meg is érdemli!!! "

Mint korábban írtam, nagyon jó munkát végeztek-. Attól, hogy előleget kérsz, még nem jelenti azt, hogy megbízható vagy. Sőt. Ő be meri vállalni előleg nélkül is a munkát, mert tudja, hogy jó munkát fog végezni. Minden éremnek két oldala van.


"meg egyébként is? miért harcolsz? "

1. mert tudom, hogy igazam van és nem szoktam tűrni, ha megpróbálják bemesélni nekem, hogy nem

2. nem szeretem, ha a vállakozók mindenféle indokra hivatkozva lenyúlják a népet.

3. mert a topikindító a véleményünket kérte, én leírtam. Erre érkezett reakció, én csak ezekre válaszolok


"tehát van pénzed, ezért nem tudod átérezni azt, hogy mit jelentett nekem, amikor közel 10 -éve nem fizették ki a becsületessen elvégzett munkám után azt a bizonyos 260 000-ft-ot! "


De át tudom érezni, mert bár az átalgnál jobb színvonalon élek, de attól még én is dolozom, nekünk is van vállakozásunk. Egyébként jó kis hitel is van a lakásomon, nem mintha ez itt most számítana.


"ez egyfajta védelem azokkal a megrendelőkkel szemben, akik renitens módon gondolják az építkezés, teljesítés, elszámolás, fogalomkörét. "


És akkor hol a védelem azokkal a kivitelezőkkel szemben, akik nem megfelelő minőségben, nem határidőre végzik a munkát??? Nem csak Neked kell magadat védeni.

47. fde954d8c0 (válaszként erre: 46. - Ditke62)
2007. máj. 10. 14:36

senki sem mondta hogy pesten vagyok!

és senki sem mondta hogy azért kérek előleget, mert nem tudom megfinanszírozni az építkezés költségeit!

nem kiflire kell az előleg! hanem egyfajta biztosíték.

egyébként csak megemlítem. a nagyobb építkezések elején álltalában nyitunk egy számlát a megrendelővel, ha túlzottan bizonytalan, oda landol a 60%-előleg, aztán ehhez már csak ketten férünk hozzá. eddig erre csak" 2 esetben volt szükség. tudod a sufni kőművesekkel ellentétben, mi adót fizetünk, és főmunkaidőben dolgozunk. és szerintem drágábak sem vagyunk!

és még 1 előny mellettünk, mi megfogahtók vagyunk, nem fogunk irodát változtatni, nem fogunk eltünni, mi az adott városban élünk! és ott is építettük fel a rendeszerünket!

a sufni tuningos dolgozók meg??? hátttttttttt!!!!!!!!

enyhén mondva is kétes végredményt tudnak produkálni, aki ilyennel dolgoztat, az meg is érdemli!!!

egyébként pedig maximum rémálmaidban létezik ilyen törvény amit ide másoltál az agyadból! egy törvény sem szankcionál így, ilyen formában!

meg egyébként is? miért harcolsz? mert te nem szolgáltatsz! csak pusztán örömödet leled benne!

másnak ez a megélhetés, és hidd el van olyan vállakozó, akit ha nem fizetnek ki, akkor mehet a híd alá!

és ahogy így irkálsz, inkább vagy közelebb ahhoz a réteghez aki szőrözik, mint aki becsületes.

220nm2 ház?

gratulálok!

tehát van pénzed, ezért nem tudod átérezni azt, hogy mit jelentett nekem, amikor közel 10 -éve nem fizették ki a becsületessen elvégzett munkám után azt a bizonyos 260 000-ft-ot!

fogalmad sincs az életről, csak játszod itt a jólértesültet.

de nem tudsz megingatni. sem engem, sem mást!

ma aki előleg nélkül, ekkora munkákat bevállal, az nem NORMÁLIS!

mégegyszer, és utoljára leírom: ez egyfajta védelem azokkal a megrendelőkkel szemben, akik renitens módon gondolják az építkezés, teljesítés, elszámolás, fogalomkörét.

idézhetsz nekem akármilyen jogszabályi hátteret, és okoskodhatsz itt nekem, és tőlem nyugodtan mondogathatod hogy de márpedig neked van igazAd!!!

jogod van hozzá hogy ezt gondold!!!

de az élet egésszen más!

a hozzád hasonlóknak, még a közelét is elkerülöm, szinte lehet érezni ezt magasabb rendűségből fakadó lenézést, amit itt is produkálsz!

kicsit vissza kéne venni az arcodból! ésa másik oldalról végig gondolni mindazt , amit eddig leírtál!

46. Ditke62 (válaszként erre: 45. - Ditke62)
2007. máj. 10. 12:26

kiemelném belőle:


A vállalkozó a munkát saját költségén és saját kockázatára végzi el.


Minthogy a vállalkozó a munkát a saját költségén köteles elvégezni, a megrendelő nem köteles a díjat előre megfizetni vagy előleget adni, hanem a teljes díj a vállalkozás teljesítésekor esedékes. A felek azonban a szerződésben másként is megállapodhatnak. (mint látod feltételes mód!)


A vállalkozási díj esedékessége

Tekintettel arra, hogy ellenkező megállapodás hiányában a díj a teljesítést követően válik esedékessé, a kockázat csökkentése érdekében a vállalkozót a díj biztosítására törvényi zálogjog illeti meg

2007. máj. 10. 12:24

Bemásolom Neked az idevágó jogszabályt, ebből is nyilvánvaló, hogy igazam van:


A vállalkozási szerződés visszterhes ügylet, tehát a megrendelő köteles vállalkozási díjat fizetni. A díj mértékében - a hatósági áras szolgáltatások kivételével - a felek szabadon állapodhatnak meg. Az ellenszolgáltatás magában foglalja a vállalkozó költségeit - anyagköltség, bérköltség, a vállalkozás közvetett költségei - és nyereségét is. A vállalkozó a munkát saját költségén és saját kockázatára végzi el. A vállalkozó kockázata körébe tartozik, hogy a kialkudott vállalkozói díj fedezi-e az eredmény létrehozásának költségét. Ha például a kivitelező a költségvetésben előírtnál drágább anyagot használ fel, nem emelheti fel a díjat .

Minthogy a vállalkozó a munkát a saját költségén köteles elvégezni, a megrendelő nem köteles a díjat előre megfizetni vagy előleget adni, hanem a teljes díj a vállalkozás teljesítésekor esedékes. A felek azonban a szerződésben másként is megállapodhatnak. Kiköthetik, hogy a szolgáltatás bizonyos részeinek teljesítése után a vállalkozó részszámlázásra jogosult, vagy megállapodhatnak abban is, hogy a megrendelő előleget fizet. Nem követelhető azonban vállalkozási díj részteljesítés esetében, ha a szolgáltatás oszthatatlan .

A vállalkozási díj esedékessége

Tekintettel arra, hogy ellenkező megállapodás hiányában a díj a teljesítést követően válik esedékessé, a kockázat csökkentése érdekében a vállalkozót a díj biztosítására törvényi zálogjog illeti meg. A zálogjog a megrendelőnek azokra a vagyontárgyaira terjed ki, amelyek a vállalkozási szerződés következtében a vállalkozó birtokába kerültek .

A teljesítési határidő kikötése - bár ez a szerződés fogalmi elemei között a törvényben nem szerepel - a bírói gyakorlat értelmében ugyancsak lényeges szerződési elemnek minősül, tekintettel arra, hogy többnyire csak így állapítható meg a teljesítés esedékessége, illetőleg alkalmazhatók a késedelemből eredő jogkövetkezmények. A teljesítési idő meghatározható határidő vagy határnap kikötésével. Nem kell kikötni kifejezetten a teljesítés idejét, ha a szerződés tárgyából (pl. meghatározott ünnepnapra megrendelt ünnepi vacsora) a vállalkozó a határidőt egyértelműen megállapíthatja.

44. Ditke62 (válaszként erre: 42. - Fde954d8c0)
2007. máj. 10. 12:19

Először is kikérem magamnak, nem húzok senkit, 3 éve építkeztem, 220 nm családi ház Debrecenben. Ha érdekel, megadom, hogy kikkel csináltattam. Nem generálkivitelezőm volt, illetve félig-meddig, mert egy cég csinálta a teljes víz-gáz-fűtésszerelést és a klímát, egy másik az alapozás-falazás-vakolás-tető részt, meg persze volt burkolóm, festőm, lakatos, stb, az összes nyílászárót egy cégtől rendeltük, ők is szerelték be. A tervezéshez saját tervezőt kerestem, ő elkészítette a terveket, mikor megfelelt akkor intézte a tűzoltóságot meg mindent ahonnan engedély kell, a végén hozta mindenhonnan a számlákat meg a tervezési díj összegét és kifizettük. Szerintem ez így teljesen korrekt. Utána jött az első cég, megbeszéltük, hogy honnan hozasson acélt, betont, stb. (ennek mi jártunk utána, hogy hol, mennyiért a legjobb) aztán mikor kész volt az alap akkor mondta, hogy mennyi lesz és fizettünk. Minden szakasz után fizettem, falazás, ácsmunka, stb. Az anyag egy részét mi szereztük be, nyilván azt többnyire azonnal kifizettük a tüzépen, amiket viszont ők hoztak, mondjuk a gerendát, faanyagot a tetőhöz, azt akkor fizettük amikor kész volt az egész tető. Hidd el nem minden vállalkozó annyi pénzből éldegél, hogy nem tud megelőlegezni egy kisebb összeget, nekünk volt, hogy 3-4 milliót kellett egyben fizetünk mikor kész volt egy szakasz, mégsem sírtak soha, hogy adjak előleget. Egy tőkeerős vállakozás nem megy csődbe egy kis családi ház építésétől. A víz-gáz-fűtés szerelésnél pl. kiválasztottuk, hogy milyen kazán, milyen fűtéscsövek, szaniterek, stb, a cég aki csinálja saját boltjuk van, hozták az anyagot, jöttek a munkások, mikor kész volt elszámoltunk. Itt sem fizettünk előleget, nem is kértek. Volt szerződésünk és kész. Lehet, hogy Pesten annyira el vannak szállva az építési vállalkozók, de itt egyáltalán nem volt ebből akkora gondom, mint ahogy azt Te feltünteted.

Napi kapcsolatban voltam az összes cég vezetőjével, azonnal fizettem mindent amit kell. Sőt, tuti nem hiszed, de a tüzépnél is volt egy szerződésünk, meg egy fix ügxintézőnk akivel intéztük a dolgokat, sokszor csak odatelefonáltunk, hogy kellene még x m3 sóder vagy két raklap akármi, kihozták, mi meg fizettünk ha arra jártunk, néhány nap múlva. Soha semmi gondunk nem volt vele.

A generálkivittelezést eleve nem csinálnám, mert nagyon nagy haszonkulccsal dolgoznak, jóval olcsóbban megúsztuk így, hogy utánajártunk a dolgoknak, és persze így minden egyes szegről tudom, hogy mit építettek be, így nyugodtabb vagyok (mert pesze attól, hogy elémtesznek egy számlát, még nem biztos, hogy az az anyag az én házamban landolt...) Igaz, mi meg tudtuk oldani, mert én veszélyezetett terhesként táppénzen voltam, így gyakorlatilag egész nap kint voltam az építkezésen, minden munkafolyamatot láttam.

Nem előlegeztem 10-20 milliókat, de nem is vártam el ekkora összeget a kivitelezőktől sem. Általában 1-2 milliós összegekben fizettünk, néhány nagyobb összeg volt csak.

Miért mindig csak a Te szemszögedből vizsgálod a dolgoket? Miért bíznék én meg egy vállalkozóban jobban, mint ő bennem??

43. berdor
2007. máj. 10. 11:26

A generálkivitelezőktől előre is bocsánatot kérek, de nekünk az árajánlatok alapján olyan 25-30%-al volt drágább ha kivitelező csinálja, mintha mi magunk béreljük fel a mestereket.

Persze ez sok plussz munkát igényel, hogy megfelelően összeegyeztessük őket, de azért mire a végére érünk nem kevés pénzt lehet megspórolni

42. fde954d8c0 (válaszként erre: 41. - Ditke62)
2007. máj. 10. 10:13

gondolod hogy szólsz hogy építsünk.

felmérek, tervezek, elkezdem.

60%-nál járunk, és akkor majd méltóztatsz fizetni, ha úri kedved úgy diktálja?

ha meg nem, akkor belekötsz mindenbe, és paff.

kersel mást aki majd befejezi???

azt amit saját költségemen elvégeztem addig!

nem tudom mikor építettél utoljára, én 3 hete adtám egy házat.

elmondom neked hogy még egy kapavágás sem történik, csak tervezés, földmérés, okmánybélyegek, engedélyek, stb: és ez már eddig a pontig 3-4 millió között van!!!

aztán a kezdődő beruházás, alapja hogy mindíg minden a rendelkezésre áljon.

ez pedig azt jelenti, hogy a helyszínen kell lenni szinte 99%_ ban minden építő anyagnak.

a a te metódusod szerint számolnánk, akkor minden gerendánál, minden csempénél, minden lépésnél adsz pénzt, amit jónak ítélsz?

vicc az egész!!!!!!!!!!!!!!!!

nonszensz ez a hozzá állás!!!!

ha te nem ruházol be előre valamennyit, a saját házadba, akkor miért, ÉS MILYEN JOGON?? várod ezt el bárki mástól?

mi közöm van nekem hozzád, mint vadidegen emberhez, én csak adott esetben szolgáltatok neked, miért ruhzzak én be előre adott esetben 20 millió felett???

azt gondolom te is érzed hogy a felvetéseid, mint olyanok igen labilisak, és nélkülöznek minden valóságalapot!!!

azt is el tudom képzelni, hogy mindössze szórakozol itt, és próbálod húzni azt, aki ugrik a hülyeségeidre!

41. Ditke62 (válaszként erre: 40. - Herceg.notesz)
2007. máj. 10. 09:27

Én is így gondolom, készültségi fokokra kell meghatározni a fizetési feltételeket. De NEM előre, hanem utólag. Nálam csak ezen van a hangsúly. Kis részletekben kell meghatározni a fizetési szakaszokat, akkor nem lehet nagyot bukni.

Fordítsuk már meg a dolgot. Kifizetek 60 % előleget. Az sok millió forint, mondjuk az én házam kulcsrakészen kb. 40 millióba jött ki, akkor abból én adtam volna oda előlegbe több mint 20-at?? Még 1-et sem, honnan tudtam volna, hogy az a vállalkozó nem lép meg a pénzemmel, hanem rendesen megcsinálja a házam? Volt olyan burkolóm még jópár évvel ezelőtt akihez megvettem az anyagot, plusz kifizettem 50% előleget mielőtt elkezdett dolgozni. Első nap pontosan is jött, aztán másnap már késett, harmadnapra meg olyan rondán rakta fel a csempét, hogy ott egy árva vízszintes vonalat nem lehetett felfedezni. Le akartam szedetni vele, erre másnap már nem jött, ott maradtam a kakiban a megvett csempémmel meg a kifizetett előlegemmel. Még szerencse, hogy akkor csak egy kis társasházi fürdőszobáról volt szó, nem volt nagy bukta, de tanultam az esetből és azóta sokkal jobban jártam. Amelyik vállakozó rendesen dolgozik annak még sosem volt panasza rám, volt akit már többször visszahívtem. Ő is elégedett és én is. Szerintem nem lehet csak a vevőket szidni mert nem fizetnek, a kivitelezők közt ugyanannyi kontár van , aki nem tudja, vagy nem is akarja rendesen végezni a munkát.

Egy korrekt szerződéssel elejét lehet venni az ilyen problémáknak.

40. herceg.notesz (válaszként erre: 38. - Fde954d8c0)
2007. máj. 9. 18:23

A tisztesség függ a neveltetéstől is. "Carscac" arra célzott, hogy attól hogy még TE a pénzedért minőséget-gyorsaságot kérsz és melette fizeted is az okés. De rajtad kívűl van kb.:1M ember aki megcsináltatná és mégsem AKAR fizetni.

Ezért határozzuk meg készültségi fokokra a fizetési teljesítéseket.

2007. máj. 9. 18:17

Sajnálatos módon az ATV egyik műsorvezetője "úriembere" is felépítette a házát 20M. felett, és élő műsorban nyilatkozott arról, hogy amit magyarországon meg lehet tenni, azt Ő miért ne tenné meg.

Leszerződött a vállakozókkal, anyag + munkadíj és tudjátok mi lett a vége??? Ingyen felhúzta a házát, a járulékos költségei közel 500eft-ba került , és minden vállalkozót feljelentett előre, hogy védekezni tudjon. Büszke volt rá, hogy 5céget és 40munkás megélhetését tönkretette. Mentsen meg gaz isten az ilyenektől!!!

38. fde954d8c0 (válaszként erre: 37. - Ditke62)
2007. máj. 9. 12:38

pont.:)))))))

teljes az egyetértés....

menjünk piknikezni:)))))

37. Ditke62 (válaszként erre: 35. - Fde954d8c0)
2007. máj. 9. 12:21

"elég szomorú, hogy egy álítólag jogot tanuló ember, így áll hozzá a dolgokhoz!!! "

Ezt nem értem. A jognak az a lényege, hogy tiszta helyzeteket teremtsen, annak megfelelően eljárva mindenki jól járjon. Akkor miért gond az, hogy a jogszabályoknak megfelelően a vállalkozó anyagi terhére készíttetek valamit amit azután kifizetek? Ehhez jogom van,sőt, ez a törvényes kerete a dolgoknak. Ha veszek egy cipőt akkor is a végterméket fizetem ki. Ugyanaz kicsiben. A boltban sem fizetek előleget, hogy majd jövő hónapban is hozzanak tejet.


"ha már villogni akarsz!!!!!!!!!! "

Nem akarok villogni, csak arra céloztam, hogy alapból nem ez a szakmám, a jog csak kiegészítő dolog számomra, és hogy még nem fejeztem be, nincs meg a diplomám. Ennyi.


"a lényeg hogy jó, és szép, és élhető házak épüljenek." Így igaz :))

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook