Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? fórum

Hogyan szüljünk? Természetes vagy császár? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
364. Flóra76 (válaszként erre: 362. - Hani12)
2015. máj. 25. 09:52
Én is császáros voltam ikrekkel.Nem egy leányálom a seb, de hamar gyógyul.
2015. máj. 25. 09:51
elobbi
362. Hani12
2015. máj. 23. 23:21
Én császáros voltam ikrekkel. Valóban fájdalmas, de az elsö nap csak, utána egyre könnyebb. Én gyorsan gyógyultam, de mindenki máshogy viseli és éli meg az egészet. A sebnél nekem sokkal de sokkal jobban fájt az, amikor nyomkodták a méhemet!
361. Lia0603
2015. máj. 12. 20:36

Köszönöm mindenkinek, természetes úton hozom világra a kicsimet (ha minden jól megy) megbeszéltem a dokimmal.

Ha mégis császár akkor anyukám egy hétig itthon marad velem. Így nem lesz gond. Vagyis nagyon remélem. :)

360. Zsuzska1425 (válaszként erre: 339. - Lia0603)
2015. máj. 12. 18:19

Én szültem természetes úton és császárral is,előbbi életem legszebb élménye,második rossz emlék.

Sok nő azt hiszi,h a szülés kibírhatatlan,mert 12-16 órás vajúdástól tartanak,csakhogy a császár utáni lábadozás keveseknek megy hamar,nekem hetekben kellett mérnem.A kórházi időszak pokol volt,5 nap,majd konkrétan 1 napot volt itthon a párom,és mennie kellett dolgozni,így azonnal mélyvíz,egy 5 éves,aki anyát szeretné visszakapni,egy csecsemő,aki új környezetbe került,szoptatási kísérletek sebes bimbóval,háztartás,stb.....azon a napon mikor itthon volt párom,igyekeztem magam megoldani amit lehetett,h kitapasztaljam milyen mozdulatokat bírok,és milyet nem,este sírva aludtam el,annyira féltem,majd éjjel már tök ösztönösen mentem a babámhoz....nem mondom a felülés-felállás,és vissza az pokoli volt,de azonkívül mindent kibírtam,estére már nagyon büszke voltam,és elégedett....szóval hidd el képes vagy rá,még ha ijesztő is,az ösztöneid erősebbek a fájdalomnál.

És még az is lehet,h szerencsés leszel,és másnap már könnyedén sétálgatsz!

De biztos okkal ajánlotta fel az orvos,beszéld át vele a dolgot,de ne erőltesd semmiképp a hüvelyi szülést!Hidd el egy Anya,főleg az elején,hormonokkal telve,sokkal erősebb,kitartóbb,mint azt bárki el tudná képzelni!


És császár után is lehet természetesen szülni,ha eltelik a 2 év,és nincs más kizáró ok! :-)

359. 4c1a787e8f (válaszként erre: 356. - Lia0603)
2015. máj. 9. 12:24

Mindent a legegyszerűbben. Én pl. a nagykádban bennehagytam a kiskádat, és abban fürdettem már a többedik gyerekeimet, mert elegem volt mindenből, és rájöttem, hogy felesleges a 30kg-ot naponta behurcolni. Ha ott alá tudsz tenni valamit, akár két lavórt, és arra teszed a kiskádat, abba kicsi vizet beengedsz, nagyon jó az úgy is.. Az első gyerekemnél - pedig mellette még sokat dolgoztam - a fürdés másfél órás művelet volt, kenegetés, olaj, fürdőkrémmelegítés, mittomén. A negyediknél 5 perces a csap alatt.. Nem lett semmivel sem koszosabb, sőt szerintem direkt jót tett neki, hogy kevesebb vegysz.r érte a bőrét.


Csak annyira erőltesd meg magad, amennyire muszáj, nem ettől jó anya valaki, meg nem is a vasalástól, sokkal inkább attól, ha még 40 év múlva is vidám és egészséges...

358. virag32 (válaszként erre: 356. - Lia0603)
2015. máj. 8. 23:26

Ha minden jól megy, a császár után kb 4-5 nappal már nem fog nagy gondot okozni a mozgás.

Mondom ezt én,akinek minimális fájdalomküszöbe sincs és minden apró fájdalomtól behisztizik. Nyugi.

357. virag32 (válaszként erre: 355. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 8. 23:24
Igen,pl. én. Életem legborzalmasabb időszaka volt a szülés utáni három hónap,rémálmaimban ne jöjjön elő.
356. Lia0603
2015. máj. 8. 20:58

Nem a baba súlyának emelgetésére gondoltam csak, a kiskád a fürdetés vagy az egyszerű lehajlás miatt félek...

Valószínűleg azért mert sok császaros ismerősöm nem jól viselte a császárt, és én ebből merítek amit nagyon nem kellene :/

Mivel ilyen fajta "műtétem" nem volt így nem tudom mire számítsak ezért is félek tőlle.

355. 4c1a787e8f (válaszként erre: 354. - Virag32)
2015. máj. 8. 20:40

Az nem.

De általában nem is annyira azért nehéz az első idő, mert fizikailag az.

Inkább az a megváltozott élethelyzet, állandó lekötöttség, ami sokakat kiborít.

Van, aki jól veszi, van aki meg öngyilkos akar lenni, vagy lesz is.

354. virag32 (válaszként erre: 352. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 8. 18:40
Tudom, valszeg szerencsém volt. Csak arra akartam utalni,hogy egy kisbaba súlya egy friss császárosnak se kottyan meg (nekem a műtét után két órával fel kellett kelnem és ellátnom.)
353. 4c1a787e8f (válaszként erre: 339. - Lia0603)
2015. máj. 8. 16:44

Ezeknek a becsléseknek nem lehet hinni.

A lányomnál azt mondták, milyen kicsi lesz ez a gyerek, úr isten. Két óra múlva szültem egy 3600g-os gyereket.. Hát az azért nem 2,5 kg. Jó, nem is sok, nem is azért írtam, csak a becslés miatt..


Olyan kár ezzel stresszelni az anyukákat.


Az egyik gyerekemnél engem az "úristen anyuka szegény, 12-es bpd-je van a gyereknek" nótával stresszeltek. Ő egyébként 3860 volt végül, és tényleg nem volt könnyű a fejét megoldani, de végülis meglett..


Bár a szt Imrében, ahol én szültem, ott szóba nem jöhetett a császár senkinél, csak komoly okkal, ott fel nem merült ilyenért - ha csak nincs más ok - az, hogy császáron kéne gondolkozni.


Inkább azt hangoztatták mindig, hogy az anyák többnyire meg tudják szülni a gyerekeiket.


Előre teljesen kár ilyet mondani egy orvosnak. Ha komoly oka van, indoka van, akkor az nem a nő döntése, ha meg nincs, akkor meg büntethető lenne ez a kérdésfeltevés így... Ugyanis ma a protokoll szerint ok nélkül, meg saját kérésre - hacsak nincs oka - nincs császározás.

352. 4c1a787e8f (válaszként erre: 350. - Virag32)
2015. máj. 8. 16:38
Már bocs, ez hazárdjáték. Vagy így van, vagy szétnyílt sebbel mentegették volna meg az éltedet, ha sikerül..
351. virag32
2015. máj. 8. 15:59
(Ja, és a műtét után egy héttel már félig hason aludtam, két hét után pedig elfelejtettem az egészet, csak a heg emlékeztetett rá,hogy műtöttek.)
350. virag32 (válaszként erre: 347. - Lia0603)
2015. máj. 8. 15:58
Én a császárom utáni negyedik napon felvittem a babakocsit öt lépcsőfokon, gyerekestül. Semmi bajom nem lett.
349. pzm3
2015. máj. 8. 14:59
Én 4 kg húgom 4kg 35dkg voltunk mikor megszülettünk természetes úton.Legkisebb húgom 4kg 85 dkg volt ő császárral született,de ez a szülés is természetesnek indult.Anyukám 12 órája vajúdott,de nem haladt úgy a szülés ahogy kellett volna.Engem 20 évesen szült,középső húgomat 26 kicsikét pedig 43 évesen. :)
348. katie_rose (válaszként erre: 347. - Lia0603)
2015. máj. 7. 13:44
El tudod latni! Sok csaszaros anyukanak nincs segitsege. A baba sulyat nyugodtan emelhetd!:)
347. Lia0603 (válaszként erre: 346. - Gaiha)
2015. máj. 7. 13:37
50 cm körüli, a császárt azért nem nagyon akarom mert, ha hazajövünk a picivel félek nem tudom úgy ellátni, mert pl:lehajolni, emelgetni nem úgy tudnék :/
346. Gaiha (válaszként erre: 345. - Lia0603)
2015. máj. 7. 13:34
hosszra mennyi lesz azt lehet tudni ? bár ha már 4kg biztos bőven megvan 50cm... tudom nem jó a császár sok szempontból , de a te esetedben én császároztatnék
345. Lia0603 (válaszként erre: 343. - Gaiha)
2015. máj. 7. 13:32

Elég alacsony vagyok 150cm, egyébként első babám.

Az unoka öcsémnek is eltőrték születésénél a karját és neki sajnos a mai napig baj van a karjával.

Pedig nem volt nagy baba.

Úgyhogy ez kicsit meg ilyeszt :/

344. tavaszilány (válaszként erre: 339. - Lia0603)
2015. máj. 7. 13:31

Én semmiképpen nem döntenék az orvos helyett. Azt, hogy a baba mennyire nagy és meg tudod-e természetes úton szülni, medence méretéből neki kell eldöntenie.

Relatív téraránytalanság esetén - amikor a baba a medencéhez képest nagy - csakis császár lehet.

Ez akkor is előfordulhat, ha mondjuk az anyuka 40 kg-s, kis filigrán hölgy, a baba meg "csak" 3,5 kg.

Ha nem áll fenn téraránytalanság és más ok nincs a baba méretén kívül, miért ne tudnád megszülni?

343. Gaiha
2015. máj. 7. 13:26

én még nem szültem de csecsemő és kisgyermeknevelő vagyok meg sok ismerősöm szült 4kg feletti babót. Van aki meg tudja szülni , de nagy babát mindig jóval nehezebb, attól függ, hogy fordul, hanyadik baba stb. Meg persze a Te anatomiádtól is függ, ha pl alacsony vagy de a baba hosszú és nehéz akkor a császár a biztonságosabb megoldás. A doki sem véletlenül veti fel ezt .

A nagy babáknál gyakoribb hogy elakadnak és el kell törni a csontját szüléskor hogy megszülessen, ez persze iszonyúan hangzik de viszonylag gyorsan összeforr nekik és még mindig jobb mintha más baj lenne.

Nagy dilemma tudom, de én a császár mellett döntenék ezesetben.

342. katie_rose (válaszként erre: 341. - Katie_rose)
2015. máj. 7. 13:25
Vegul egyebkent 3800 gramm es 56 cm volt. Semmi extrem nem volt benne csak golyo feje volt. 100 folotti volt a bpd.
341. katie_rose (válaszként erre: 339. - Lia0603)
2015. máj. 7. 13:25

Nekem is nagy babat josoltak, mert hatalmas volt a feje :D

Megprobaltam termeszetes uton, de felakadt a koldokzsinorban igy vegul csaszaroztak.

Vajudas kozben csaszarert imadkoztam, csaszar utan meg ugy voltam, hogy barcsak inkabb kijott volna ahol kell :)

340. b00d33e65c (válaszként erre: 339. - Lia0603)
2015. máj. 7. 13:23
Nekem senki nem becsült méretet vagy súlyt,tehát nem tudtam mekkora lesz,de nekirugaszkodtam a természetes szülésnek,mondván hogy jó kezekben vagyok.Semmi gond nem volt,oké,hogy nem volt nagy,de sokak megszültek már természetes úton 4-5 kg-os babát!
339. Lia0603
2015. máj. 7. 13:18

A doki szerint 4kg-fölötti lesz a kisfiam (már meg sem merem kérdezni, hogy mennyi az 4kg fölötti szerinte...). Ezért azt javasolta gondolkodjak el a császáron.

Viszont én szeretnék természetesen szűlni, és csak végső esetben, császárral.

Persze ha nincs más lehetőség akkor nem bánom, nem akarom a kisfiam veszélyeztetni.

Viszont, császárral nehezebb a felépülés. :/

Én pedig viszonylag egyedül vagyok, édesanyám csak pár napig tudna velem lenni (amit persze megértek) ha mégis császár lenne a vége.

Nagy babát világra hozó anyucik ti, hogy döntöttetek anno?

Császár vagy természetes szülés?

338. Mazsinka (válaszként erre: 336. - Milka851)
2014. jan. 7. 13:21
"A gyermekért meg kell szenvedni!" Miért kéne? Mellesleg... úgy tudom, egy császár utána lábadozás is lehet borzasztó.
2014. jan. 7. 13:16

Miért gondolod, hogy kényelmi okokból kér valaki császárt?

Én pl. azért kértem, hogy még véletlenül se legyen oxigénhiányos a baba.

Az utcánkban 2 olyan kisgyerek is van, aki szülés közben került oxigénhiányos állapotba. Az egyik erősen érintett, a másik kevésbé, bár a heti 1-2 alkalmi dühkitörésétől zeng a környék.

2014. jan. 1. 18:31
Ez nem választható dolog! A természetes szülés mindenképpen egészségesebb! A babának és a mamának is. Akkor legyen császár , ha a baba vagy a mama élete veszélybe van! Ne kényelemből! A gyermekért meg kell szenvedni! Moder körülmények között a kórházba úgyis maximális fájdalomcsillapítás történik!
2014. jan. 1. 01:07
A babának jobb, biztonságosabb a császár. Anyukának rosszabb elvileg, mert hiába kényelmesebb, magasabb a komplikáció kockázata.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook