Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te félsz a fogorvosnál? Vagyis a fogorvostól? fórum

Te félsz a fogorvosnál? Vagyis a fogorvostól? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2017. dec. 29. 04:52
nem felek.
2017. dec. 25. 00:05
Nagyon sokáig féltem, 5 évig nem voltam fogorvosnál. 8 rossz fog lett az eredménye...de találtam egy szuper dokit és rendberakta mind, már csak 1 tömésem van ünnepek után.
113. Érdekes73 (válaszként erre: 112. - 04424e865e)
2017. szept. 5. 22:43
Vmit ki kéne találnod a következő alkalomra hogy ne legyen benned ez a felesleges és ártalmas feszültség...
2017. szept. 5. 22:10

Ez olyan kérdés, mint az, hogy félsz -e a cápától? Nem a cápától félek, hanem attól, hogy megharap.

Mint ahogy nem a fogorvostól félek, hanem attól, amit csinál velem.

2017. szept. 5. 21:41

Látom, hogy nem nagyon megy a topik már =( de hozzászólok...


Tavaly sorra jártam minden 2-3 hetente fogorvoshoz...első para volt utána meg mindig nyugodtabb lettem: bölcsességfog húzás, tömés, gyökérkezelés...


Megfogadtam hogy évente eljárok nem engedem meg magamnak a luxust h elromoljanak a fogaim ...pont egy éve volt betömve az utolsó fogam, ami a tömés után néha fura volt, de 1 évet lehúztam vele, de 1 hónapja, éjszaka arra ébredtem fáj...gyógyszer sem használ ... akkor fagyasztott zöldség másnap fogorvos hívás(magán)...nem ér rá tele van de 1 hét múlva van időpont, lecsapok rá. Addig elszenvedtem itthon, azt gondoltam most könnyebb lesz beülni a székbe....HÁT NEM!

Gyulladt fog de menthető gyökérkezelés...az érzéstelenítő 98% ban hatott de a 2% éreztem és pont elég volt, pedig csak lefúrt a fogbélig h tegyen bele idegölő szert...Megy nyaralni tájékoztatás: a fog fájhat ... 4 hét múlva vissza.. MA VOLT AZ A VISSZA... Srácok én úgy bestresszeltem rosszul lettem...a doki nem ismert rám, én se magamra. Kezem lábam remegett a hányinger kerülgetett...a doki azt várta mikor esek össze...de nem engedte h kihúzassam a fogam 20 percet ki fogok bírni kapok érzéstelenítőt nem lesz baj mondja ő. Nem fájt semmi, de én 5× meghaltam abba a székbe és feltámadtam....alig mertem levegőt venni vártam h mikor fog fájni... a doki nem győzte mondani h lazuljak el meg nyissam nagyra...bízzak benne...egyszerűen nem ment...Nem tetszett úgy semmi... pedig tavaly majdnem elaludtam miközben gyökér kezelt...most sem szóltam semmit tudta tenni a dolgát, de érezte h be vagyok feszülve....reggel fájt a fogam főképp ez váltotta ki h mire odaértem felstresszeltem magam...16.-án megint megyek a dokim arra kért hogy ha lehet ne hecceljem magam, hisz ő nem engedi meg h fájjon bármi ha fáj tenni fogunk ellene...végtelen türelmes ember csak vmiért én voltam most rossz passzba =(

2017. márc. 27. 06:26
Pénteken kell majd mennem, hát egy kicsit félek.
2017. márc. 27. 04:23
Most jottem tole,semmi baj,tuleltem.:)
108. Pipi57
2017. márc. 14. 08:47
Nem félek.Sok sok éve ugyan oda járok a családommal együtt....
2017. márc. 14. 08:34
Mióta a fogorvos néni majdnem az agyamig felszúrt valamit.
2017. márc. 14. 08:22
Már igen.
2017. márc. 14. 05:38
felek,de azt hiszem szinte mindenki igy van ezzel.
2016. dec. 5. 10:12
a fogorvosunk eléggé undok, de maga a kezeléstől is félek
2016. dec. 2. 23:24
persze
2016. nov. 30. 14:34

Sem a fogorvosnál, sem a fogorvostól nem félek.

Attól félek, hogy a kezelés, amit a fogorvos csinál, fájni fog.

2016. nov. 30. 13:18
Én először a gyerekemet vittem Dr Danka Eszterhez, és a doktornő olyan profin finoman bánt a gyerkőccel, hogy azóta az egész család hozzá jár. Szuperul meg tudja nyugtatni az embert.
2016. nov. 9. 20:45
Lehet nem félnék, ha nem lenne ilyen bunkó fogorvos a városunkba. De bevallom, anélkül is félek...
99. ina87
2016. okt. 8. 14:43
gondolom konkrétan senki nem magától az orvostól fél hanem inkább a fájdalom és azon eszközök amiket használ egy egy fog ki húzásnál.
2016. okt. 8. 08:17
nana!azt hiszem attol mindenki fel!
2016. aug. 5. 13:23

Féltem...mert nekem 20 éves koromig semmi baja nem volt a fogamnak legalábbis a suli fogorvos nem jelezte, utáltam oda is járni...ha tudtam otthon maradtam...aztán nagy felocsúdásom volt mikor a bölcsességfogam elkezdett nőni...nem fájt nem azzal volt baj...hanem hogy hogy nőtt? LYUKASAN!!! Életbe nem láttam lyukas fogat... 2 évig üldögélt a számban és lyukadt tovább, mert én bizony nem megyek fogászatra gondoltam...aztán elkezdett sajogni néha néha..aztán 2,5 év után felvettem a telefont, és barátnőm párja által ajánlott fogorvost felhívtam (magán) miután nem aludtam át egy egész éjszakát miatta... bátortalanul bejelentettem, hogy én csak szeretném megnézetni a fogam...semmi mást...kaptam rá 2 hétre időpontot...nyűg volt elmenni a rendelőbe....még úgy is remegett a kezem lábam, hogy tudtam, nem fog semmit sem csinálni csak megnézni...elmentem hozzá beültem a székébe, nagyon kedves volt...elmondta, hogy a felső jobb bölcsességfogat ki kell húznia, de ne aggódjak semmi extrém csak sima húzás (ÚGY H ELŐTTE MÉG TÖMÖTT FOGAM SEM VOLT), de nehogy megkönnyebbüljek bejelentette, hogy van még 1 -2-3 lyukas fogam, és abból az egyiket a hideg levegős vizsgálat alatt megállapította h gyökér kezelni kell ( AZT HISZEM ITT MÁR ÁJULÁS SZINTEN VOLTAM)


Megbeszéltünk egy időpontot a fog kihúzására...3héttel később ismét remegő térdekkel indultam a rendelőjébe...az ajtó előtt vissza akartam fordulni...mert a fogam miután megnézte nem fájt...de erőt vettem magamon pedig egyedül mentem, hogy végig csinálom...és bár úgy éreztem ebből tényleg ájulás lesz beültem a fogorvosi székbe...a doktor úr látta rajtam, hogy gondjaim vannak, beszélgettünk elmondta hogy mit hogy fog csinálni...kapok érzéstelenítőt, nem fogok érezni semmit, legnagyobb rémálmom a mi van ha beletörik kérdést is feltettem neki, erre csak azt válaszolta kiszedjük, de nem fog beletörni...kb 15 perc után meggyőzött h nyissam ki a szám vágjunk bele...(előtte való hetekben rémsztorikat olvasgattam erről a neten, sehol nem láttam megnyugtatást) beadta az injekciót vártunk 10 percet sem, és már húzta is a fogam, vártam a fájdalmat gondoltam ez majd fél óráig rángatja a fejem...ha hiszitek ha nem 2 percen belül kinn volt egészben az oldalt lyukas fog, semmi vérzés, semmi fájdalom...mikor mondta, hogy kész nem akartam elhinni...fizettem 5000 Ft-ot de még szóval tartott ott...10 percig csak "beszélgettünk" addig nem engedett el...mondtam h szeretnék kérni gyógyszert fájdalomra, azt mondta nem fog fájni...és így is volt SEMMI BAJOM NEM VOLT, MÉG DAGADÁS SEM


Azóta már túl estem a tömésen, és a gyökérkezelésen...a gyökérkezelést pont tegnap fejezte be a végleges töméssel...a gyökérkezelés is félelmet keltett bennem, de ma már csak nevetve gondolok vissza, hogy mitől tojtam be ennyire???? Semmi negatív érzés nem maradt bennem egyik kezelésről sem...és tegnap már teljesen nyugodtan ültem be a székbe (= A Dr. Úr rendbe tette a fogaim :) És én ebből semmi fájdalmat nem éreztem...


Kimerem jelenteni, semmi félelem nincs bennem amikor a fogorvoshoz kell mennem, mert tudom, hogy türelmes emberhez megyek aki, gyors és fájdalommentesen dolgozik =)


Csak bátran menjetek, nekem se lett volna 3 lyukas fogam, ha elmegyek még anno és megcsináltatom a bölcsességfogam, mert nekem az fertőzte tovább a fogaim.


De azért mondtam neki, hogy még egy húzásra meg gyökérkezelésre nem szeretnék jönni, ezért félévente járni fogok ellenőrzésre =)

2016. máj. 13. 08:42
persze,ki nem?!
2016. ápr. 21. 12:17
A fogorvostol nem, mert nem öl meg, csak attól, amit csinál...:P
2016. ápr. 21. 11:38

Kicsit.

Pont ma megyek.

2016. márc. 17. 07:27
persze,ki nem?
2016. jan. 28. 14:48

Ezt kell kipróbálni...



Egy nő a fogorvosnál a bölcsességfogát akarja kihúzatni.

Az orvos leülteti a székbe és elkezdi vizsgálni a rossz fogat, majd megszólal:

- De hölgyem maga fogja a nemi szervemet!

- Igen doktor úr! Így legalább mindketten vigyázunk, hogy ne fájjon!

2013. febr. 9. 17:13
A fogorvostól nem,amit csinál attól igen...
90. jecsim (válaszként erre: 89. - _Dina_)
2013. jan. 5. 08:59
igen, tudom, sajna. :(
89. _Dina_ (válaszként erre: 87. - Jecsim)
2013. jan. 4. 20:27
Csak az meg nagyon drága sajnos. Egy fog minimum 200ezer. Legalábbis Pesten!
2013. jan. 4. 19:28
Igen félek! Nem szeretem a szurikat sem a fúrást sem semmit,mindig nagyon összetörten jövök ki és ahogy hazaérek már fekszem is az ágyba.
87. jecsim (válaszként erre: 86. - _Dina_)
2013. jan. 4. 19:26
Megmutattam páromnak, hogy mit is fognak csinálni a fogakkal, hogy rámenjen a híd, és azt mondta, szerinte ne csináltassam ezt. Ős is inkább a csavaros implantátumot ajánlaná. :)
86. _Dina_ (válaszként erre: 85. - Jecsim)
2013. jan. 4. 12:40
Lehet én vagyok a hülye, de valahogy én ettől nem félek! :D Vagy csak mert tudom még messze van! :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook