Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan szoktassam le a páromat a dohányzásról? fórum

Hogyan szoktassam le a páromat a dohányzásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. febr. 17. 22:22
Ugy ahogy en...:-))) Letettem es mikor latta,hogy komolyan gondolom,ket napra ra O is letette... ertem. Marcius 25-en lesz 1 eve!
62. kéksas (válaszként erre: 57. - Caravell)
2008. febr. 17. 22:18
Helló!Mi a párommal mind a ketten dohányoztunk!Ő is és Én is 12 éve.Ezelőtt hét nappal úgy döntöttem abbahagyom,azóta nem gyújtottam rá!Kértem Ő is szokjon le de"nem"volt a válasz.Most hogy látja milyen kitartó vagyok és én a cigire nem költök,egyre jobban foglalkoztatja a leszokás gondolata.Tudom csak napok kérdése és Ő is leszokó lesz!Üdv:Márti
2008. jan. 8. 22:40
Sziasztok!!! az én barátom 20éves és már 14éves kora óta cigizik.. le akar szokni,de kevés az akarat ereje. A napi 7 szál az megy neki,az haladás,mer eddig fél dobozzal vagy többel szívott. Mit tehetnénk,h leszokjon??
2008. jan. 6. 18:38
hogyha magatol nem akar akkor nehez lesz,
59. Nara78 (válaszként erre: 58. - Zsuzsci)
2007. okt. 9. 15:51
En ugy hagytam abba a dohanyzast, hogy a google image-be beirtam, hogy lung cancer, vagyis tudorak. Aztan a legszornyubb fotokbol ki is nyomtattam parat es betoltam a penztarcamba azokra a percekre amikor meginognek. Azota nem volt cigi a kezemben...
2007. okt. 4. 16:18
Én a férjem 3éve "szoktattam" le a cigiről.Vagyis az akupunktúra segítségével.Kiszámoltuk mennyit füstöl el és megbeszéltük,hogy azt a pénzt olyasmire költjük amit Ő szeretne és hasznos is!!!! Azóta sem gyújtott rá,sőt nem bírja a cigi füstöt sem!!!! :))
2007. okt. 4. 16:14

Nnna, éppen tegnap este miután írtam ide, nálunk is szóba került... majdnem vita lett belőle... :( Mind a ketten dohányzunk, de én le szeretnék szokni. csak úgy nem hiszem, hogy menne, hogy ő meg nem... :( De ő azt mondja, cigizni jó... nekem meg rosszak az ereim, nagyon nem kéne, nem beszélve arról, hogy sokba kerül... De az ő egészségének sem tesz jót...

Ilyenkor mi van vajon?

56. Bcicus
2007. okt. 3. 12:16

Egyébként meg sehogy.

Ha ő úgy látja, hogy ez neki szükséges, akkor ez van, megkérheted, ő átfontolhatja, de szeritnem emiatt ultimátumot, adni.....

55. Bcicus (válaszként erre: 2. - Szika)
2007. okt. 3. 12:15
És amikor össze jöttetek akkor még nem cigizett?
54. caravell (válaszként erre: 52. - 6a1456582a)
2007. okt. 3. 12:13
Ez tetszik, aranyos :)))
2007. okt. 3. 12:13

Erőszakkal nem lehet, az elhatározásnak benne kell megérnie.

Kérni lehet, vagy azt, hogy legalább ne a környezetedben - de elég kényes téma és sok feszültségre ad okot: ,mert Te azt szeretnéd, hogy az irántad való érzésektől vezérelve tegye le, ő meg azt szeretné, hogy az iránta való érzésektől vezérelve fogadd el őt így...

2007. okt. 3. 12:04
Mi alkut kötöttünk:o) Én lefogyok, és akkor Ő leteszi a cigit! Szóval most kettőnkért fogyózok:o))
51. Reni1990 (válaszként erre: 50. - Reni1990)
2007. okt. 3. 11:44
Vagyis csak cigizni tiltanám ki.
2007. okt. 3. 11:44

Ha a férjem dohányozna, megmondanám neki, hogy igy is szeretem, de nem szeretnék korán özvegy lenni. Mutatnék neki pár sokkoló képet a dohányzás okozta betegségekről. Néha mondanám neki, hogy "Kedvesem, ez árt neked, élj inkább egészségesen."

A lakásból meg az autóból (ha lenne) kitiltanám.

Esetleg megfenyegetném, hogy elhagyom (bár ez kicsit durva, de ki tudja, hátha ez jönne be :) )

49. norci78 (válaszként erre: 29. - 4912cc9864)
2007. szept. 29. 08:14

szia,


Azóta se dohányzol???

Én most raktam le kb 1 hete! De nagyon "könnyen" ment!

Mert azt azért tudni kell hogy én már sokszor leszoktam! :)

Már tudom melyik milyen leszokás lesz! Ez most már végleges lesz! :)

48. norci78 (válaszként erre: 1. - Babi83)
2007. szept. 29. 08:09

ha Ő nem akarja, nem is fog leszokni a dohányzásról!

BEszéljétek meg , és ha tényleg le akar akkor segíts neki! Vegyél tapaszt + stb.

2007. szept. 29. 07:20

Amennyiben a szándék megvan a részéről is: szerintem kérd meg, hogy 1 napig ne gyújtson rá.

Aztán próbáljon kibírni még egyet és így tovább. Könnyebb, ha nincs ott a tudat, hogy többé soha nem gyújthat rá.

2007. szept. 2. 15:40
Ha ő nem akarja igazán akkor sehogy.
2007. aug. 10. 12:12

Szerintem sem lehet senkit leszoktatni. Az illetőnek is akarnia kell. A férjem kb. 2-3 éve szokott le, miután kiszámoltam neki, hogy mennyi megy el havonta, és évente a cigire. Aztán valamilyen elektorakármilyenes kezelésen vett részt, amely után

kb egy jó hétig nagyon rossz íze volt a szájának. Enni se akart, nem hogy dohányozni...


Utána meg úgy volt vele, hogy ha már eddig kibirta nélküle, ezután is kibirja. De a mai napig eszébe jut, hogy jó lenne egyet elszívni, csak most már sajnálná az eddigi "tiszta" életét.

44. Krysty
2007. aug. 1. 06:53

Szerintem leszoktatni senkit nem lehet! Ez nagy akaraterő kérdése. Neki kell eldőntenie hogy tényleg le akar szokni.

Az apám 13 éve szokott le napi másfél doboz cigi után úgy hogy azt mondta, ez az utolsó szál. Azóta nem dohányzik!

2007. júl. 31. 22:43
válaljatok babát mi is igy szoktunk le .már a lányunk 1 éves
2007. júl. 26. 09:23
Te sehogy!Majd ha ő akar leszokik.Ez szerintem nem a te dolgod.
2007. máj. 20. 10:10
Szerintem csak akkor fog leszokni ha ő akarja!!leszoktatni senkit sem lehet.
2007. máj. 15. 10:36
Akarat kerdese az egesz,ha o nem akar leszokni,csinalhatok en barmit,rajta mulik.Engem elegge zavar,de o nem akar leszokni.
39. Belba
2007. ápr. 22. 00:49

Sziasztok!

Én nem dohányzom (szerencsére) de több ismerősöm kipróbálta a KUDZU tablettát és nekik ettől nagyon könnyen ment a leszokás.

Ez egy dél-amerikai növény gyökerének a pora és kivonata, a növényt is kudzu-nak hívják, a klinikai vizsgálatok szerint segít megszabadulni a szenvedélybetegségektől már 14 nap alatt!

(Alkohol-függőségtől, nikotin-függőségtől.)


Keressetek rá a neten, részletes leírásokat találni róla.


Az ismerőseimnek tényleg bevált : pár nap után könnyen le tudtak mondani a cigiről, 2 hét után már nem is kívánták többé.

Az is szuperjó, hogy nem kezdtek helyette édességet zabálni, vagy más (papírt morzsolgatni, kényszer cselekvéseket csinálni) pótlékot keresni!


Többségük előtte már kipróbált olyan kúrákat, amiben egyre csökkenő mennyiségű nikotin-tapaszokat kell használni, meg nikotinos rágógumit rágcsálni... Ezek nekik nem jöttek be.


Na, csak beírtam, hátha valaki még nem ismeri ezt a készítményt és hátha másoknak is segítene. :D

38. d@nu (válaszként erre: 37. - Éva)
2007. ápr. 21. 22:55
:DDD
37. Éva
2007. ápr. 21. 15:51
Az én párom karácsony óta nem dohányzik.A pénzt amit naponta cigire költött volna gyüjtöttük és megbeszéltük 3 hónap mulva övé.Nálunk bejött.
36. kawics
2007. ápr. 10. 14:33
A páromnak évekig könyörögtem,hogy hagyja abba a dohányzást,de nem mentem vele semmire!Aztán egyszer elhatározta,hogy nem gyújt rá többet,azóta több mint 4 év telt el!
2007. ápr. 10. 14:26
Ezt en is szeretnem tuni?
2007. márc. 22. 20:05
Én soha nem dohányoztam,párom már régen és sokat.Január2án váratlanul elment egy biorezonanciás leszoktató kezelésre,és azótta nem gyujtott rá.Ez számomra is hihetetlen volt,de ez van:-)és persze örülök neki,bár engem nem zavart hogy dohányzik
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook