Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
5933. Helgus87
2013. máj. 25. 00:43
Szia! Az lenne a kérdésem, hogy szőke melírt szerettem volna a hajamba, aranyszőkét, de ehelyett ezüstös lett. Mivel lehetnének a melíros tincseim aranyszőkék? A citromlé tényleg segít? Nem áll jól az ezüstös... Régebben tudtak nekem aranyszőkét csinálni, szóval a hajam bírja...Köszi a választ előre is!
5932. Anda39 (válaszként erre: 5931. - Kitty1130)
2013. máj. 24. 14:53

Gondolom nem professzionális festékre gondoltál, ezért megnéztem a Casting (tartós színező) színeit. A bolti festékek elnevezése alapján elég nehéz eligazodni, de nagyjából ez az, ami jó lehetne neked:

734 mézborostyán-mézszőke

A natúr árnyalatok (pl. 700) tartalmaznak hideg pigmentet is, emiatt zöldes lehet a festés.

A következők is hidegek: amikben 5-ös, 2-es, 1-es van, pl. 515, 910, 316.

5931. kitty1130 (válaszként erre: 5901. - Anda39)
2013. máj. 24. 13:54

Anda39 2013-05-18 21:23

A nagyon világos hajra felkent festék mindig világosabb lesz, mint a színmintán, minimum egy árnyalattal. Ezt figyelembe kell venni, amikor az ember fest. Tehát ha te egy 8-as színmélységet akarsz elérni, 7-esnél világosabbat nem érdemes használni. A hamvas, szürkés szín azért lett, mert ilyen pigmentek vannak abban a színárnyalatban, amit a fodrászod felkent. Hogy ezt elkerüljük, inkább meleg színeket tartalmazó festéket kell használni, aztán ha kellőképpen visszapigmentálódott a haj, akkor már lehet hideg árnyalatúval festeni.


Köszi a választ! Tehát ha nem akarom, hogy szürkés legyen a hajam, akkor pl. az aranyszőke jó lenne? Vagy meg tudnád mondani, hogy honnan tudom, hogy melyek a melegszínek, hidegszínek? A festék száma alapján?

És ha 8-as szőkét szeretnék elérni, akkor 7-est tegyek rá. Nem fog hamar kikopni? És nem lesz nagyon sötét? ( Loreallal festeném)

5930. genetrix (válaszként erre: 5929. - Anda39)
2013. máj. 24. 12:20
Köszi szépen! Akkor irány a fodrász és reméljük sikerül valamit alkotni. :)
5929. Anda39
2013. máj. 24. 09:36
A te esetedben a színleszedő MOST MÁR semmit nem ér, mert hiába jutsz vissza a kiindulási alapra, ha az eleve foltos volt. Ha világosabbat akarsz, muszáj világosítani az egészen de úgy, hogy nem szabad mindenhova kenni az anyagot, mert akkor megint csak foltos lesz.
5928. genetrix (válaszként erre: 5927. - Anda39)
2013. máj. 23. 21:50
Köszi! Akkor a már szőkítőporral kezelt hajamon is használhatom? Mondjuk sokkal tarkább már talán nem is lehet, mint most. :) gondolom ott, ahol a szőkítő előzőleg leszedte szőkére,, ott leszedi a barnát, szőke lesz, de ahol fakított a vörösön és narancs lett, ott miképp fog valyon hatni?
5927. Anda39 (válaszként erre: 5926. - Genetrix)
2013. máj. 23. 16:47
Én mindig először az ilyenfajta színleszedőt ajánlom (és használom), mint a ColourB4. Ez nem teszi tönkre a hajat, és nem lehet otthon úgy elrontani vele, mint a szőkítőporos megoldással. Igaz, hogy nem mindegyik fodrásznál van ilyen anyag (pedig több prof. gyártónak van, pl. Selective-nek, Bes-nek stb.)de ettől még jó. :)
5926. genetrix
2013. máj. 23. 14:15
Sziasztok! Kis segítségre lenne szükségem. :) Sokáig voltam fekete, majd pár hónapja viola vagy padlizsán, majd az utolsó két festés barna. Persze elég rendesen átüt a vörös. Most viszont szívesebben hordanék valami szép világosabb barnát. Vágtunk is belőle, így a fekete szinte el is tűnt. Fodrász szőkítőporral kente le az egészet, de félóra elteltével is szinte csak az utolsó festéseket mozdította meg, valamint ott lett világosabb narancsos vörös, ahol több ideig hatott a cucc. Rákentünk barnát, de a vörös elég rendesen látszik. Kérdésem az lenne, mivel erről a Colour B4-ről csak most olvastam, hogy ezzel érdemes lenne e rámennem, vagy a már szőkítővel kezelt sötétebb rétegeknél már nem érne semmit? Vagy érdemesebb még párszor szőkítővel? Mennyit kell várni két szőkítés között? Előre is köszi a választ!
5925. CheshireCat (válaszként erre: 5922. - Viki07)
2013. máj. 21. 19:24

nekem amikor a vorosre rakentem a cuccot, olyan 7es szinmelysegu vilagos barnas szoke lett (nem olyan mint a szokitoporral, kozel se volt benne annyi voros), arra rafestettem 8as festekkel.

aztan azzal elmentem fodraszhoz, o festett egy szep vilagosbarnat szoke melirral, na es onnan mar pofonegyszeru volt tovabb szokiteni otthon festekkel szep fokozatosan.

5924. Anda39 (válaszként erre: 5922. - Viki07)
2013. máj. 21. 16:25
Az eredetit semmiképpen. A hajfestékek a saját pigmentekből bontanak le, minél világosabbak, annál többet. Ezeket nem kapjuk vissza. Tehát a vöröstől a sárgásig terjedhet az eredmény, viszont ezzel már könnyebben lehet bánni, ráadásul nem szokott foltos lenni, ha mindenhova egyenletesen jutott az anyagból.
5923. Anda39 (válaszként erre: 5921. - Libaa)
2013. máj. 21. 16:22
Hát ha már fodr. kellékesben jársz, akkor inkább ott válassz festéket. Ott azt is meg tudják mondani, melyik festék tartalmaz zöld pigmenteket is, és akkor nem kell külön mixton. A színskálák hátoldalán van egy színkör, amibe beleírják, melyik számú festék hova tartozik.
5922. Viki07 (válaszként erre: 5918. - Anda39)
2013. máj. 21. 16:19
köszönöm a segítséget, megfontolom nagyon. Viszont még az az egy kérdésem lenne , hogyha használom a festékleszedőt akkor visszakapom az eredeti hajszínem vagy legalábbis hasonlót?
5921. Libaa (válaszként erre: 5920. - Anda39)
2013. máj. 21. 13:33
Rendben köszönöm, Nincs a környéken lévő fodrász kellékeseknél,sem kallosban zöld mixton, esetleg az ezüst nem jó?
5920. Anda39 (válaszként erre: 5919. - Libaa)
2013. máj. 21. 12:05

Jó, de ott kezdd mindenképpen, ahol még ronda, és csak később kend a többi részre (ha kell).

A mixtont a festékbe kell keverni.

5919. Libaa (válaszként erre: 5916. - Anda39)
2013. máj. 21. 09:51
Syoss kivilágosítóval, mert a teteje szép lett de az alja... Tirkitarka:D Ezért az alján muszáj vagyok még átmenni. A zöld mixtont a 600 as sötétszőkéhez keverem? Vagy külön teszem a hajamra oxival vegyítve?
5918. Anda39 (válaszként erre: 5912. - Viki07)
2013. máj. 21. 09:06
Ha nem akarsz rákölteni, igen kevés az esélyed rá, hogy minimális anyaggal szép lesz az eredmény...
5917. Anda39 (válaszként erre: 5909. - Viki07)
2013. máj. 21. 09:05

Nem ártana kicsit leszedni a vöröses árnyalatot, és utána rámenni a sötétszőkével. Jó lenne, ha fodrász csinálná, de ha az, akinél voltál, nem tudott megbirkózni a feladattal, talán kereshetnél másikat.

Hallottam már ilyet, hogy szinte feketére fogja a festék a hajat, de én még szerencsére nem tapasztaltam ilyet. Inkább világosabb szokott lenni az eredmény. Lehet, hogy festéktől is függ?

5916. Anda39 (válaszként erre: 5906. - Libaa)
2013. máj. 21. 09:02

Ez a 600-as tényleg sötét. :) Ezt nem érdemes hamvasítóval mosni, mert az csak a sárgás szőkéken tompítja a színt. Ennél jó a zöld mixton.

A mostani tiritarka hajadat hogyan akarod világosítani? Amúgy igen, a vörösesből lesz sárgás. Azért nem ártana egységesre hozni az alapot, mert foltos lehet a festés utáni eredmény.

5915. CheshireCat (válaszként erre: 5912. - Viki07)
2013. máj. 21. 08:49

van barmennyi lenovesed? mert akkor szerintem meg se probald, a hajad tove zoldes lesz, a tobbi meg marad voroses :D es marhara el fog utni egymastol, nekem volt mar olyan :S


szerintem keress ra youtube-on a colour b4-ra, csajok bemutatjak mit csinalt az o hajukkal, szerintem meg fog gyozni. ( mint pl ez [link] ) en mast nem tudok tanacsolni, nekem az oldotta meg a voros-gondom, mas nem. ha esetleg valakinek jobb otlete van... :)

5914. ivi79 (válaszként erre: 5913. - Bartaldora)
2013. máj. 20. 21:31

alverdét azt dmben. házilag is lehet sampont mosódióból pl, hallottam tojásból készült samponról is, de barinőm pl háziszappannal mossa a haját.

van egy csomó iylen natur blog, ami tele van házi kozmetikumokkal

5913. bartaldora (válaszként erre: 5911. - Ivi79)
2013. máj. 20. 21:02

Kár, hogy házilag nem lehet sampont készíteni.

És amit te használsz, azt hol veszed?

5912. Viki07 (válaszként erre: 5910. - CheshireCat)
2013. máj. 20. 19:34
Nem szeretnék rámenni festékleszedővel mert hallottam már rosszakat is róla és nem akarok sok pénzt kidobni érte.. esetleg ha befestem valami hamvas közép/sötétszőke festékkel és 6os oxival úgy nagyon sötétre fogná? Vagy esetleg kevernék hozzá zöld mixtont? Úgy hallottam az tompítja a vöröses csillogást.
5911. ivi79 (válaszként erre: 5908. - Bartaldora)
2013. máj. 20. 19:18
ugyanúgy kemikália, olvasd el az összetevőket. eleve oylat nemkéne venni amiben sls(sodium laureth sulfate van), mert az nagyon szárit. én mióta menteset használok még tusfüriből is, nem kell testápolót használnom..
5910. CheshireCat (válaszként erre: 5909. - Viki07)
2013. máj. 20. 18:51
en a helyedben ramennek colour b4-al aztan meglatnam mennyit hozott le belole es aszerint festenem ujra, nem hamvassal, es egy arnyalattal vilagosabbal mint amilyet akarok. en hasznaltam regebben egy hasonlo termeket, nagyon szepen kiveszi a festeket, az eredeti hajszint nem, es naagyon sok voroset eltuntet. en feketebol lettem szoke.
5909. Viki07
2013. máj. 20. 14:32
Sziasztok! Lehet kicsit hosszú lesz de segítségre lenne szükségem..Elég sok réteg festék van most a hajamon, így nem tudom mi fogná meg normálisan. Olyan festett barna hajamat egyszer kivilágosítottam magamnak szőke festékkel és narancsos-vöröses árnyalatú lett.Ezután befestette a fodrász sötét hamvas szőkével , ami sznte feketére fogta.. Már kikopott a festék nagyjából viszont most megint olyan narancsos vöröses a színe.A kérdésem az lenne, hogy milyen festékkel fessem be ,hogy ne legyen benne ilyen vöröses árnyalat? Sötétszőke/világosbarna hajat szeretnék, de ha most megint rákenek ilyen sötétszőke hamvas festéket ismét fekete lesz..Előre is köszönöm!
2013. máj. 20. 13:16
És ilyen fodrászkellékesnél vett samponok milyenek?
5907. ivi79 (válaszként erre: 5905. - Bartaldora)
2013. máj. 20. 12:04

nekem az a tapasztalatom, hogy a teafaolajos módszer müködik. de! felejtsd el a korpásodás elleni samponokat meg az összes nagynevű kemikáliát és vegyél vmi naturterméket, amiben semmi sls meg szemét nincs.. én pl alverdét használok, mert arra telik.. vegyél 1 üveg 100% teafaolajat és vagy csepegtess a flakonba, vagy amikor kinyomod a kezedbe, akkor kb 4cseppet, és ezzel mosd meg.kicsit büdi de hajadon nem fogod érezni.


nem rögtön fog használni, lehet kell pár hónap. én már 100éve nem használom és nem jött vissza, persze sampont azóta is naturt használok. azt h szökités lemarja a fejbőröm és utána 1 hétig nagyobb cafatok esnek le, az nem korpa, hanem az én hülyeségem:D

5906. Libaa
2013. máj. 20. 01:24

Szia Anda, leszedtem a feketét, nem hogy vöröset kaptam, hanem narancssárgás vöröses élénk pirosat :DD Arra a következtetésre jutottam, hogy szép lassan eljuttatom a hajam a szőke árnyalatig, majd sötétszőkénél megállok... Mire eljutok a szőkéig sok színben fog pompázni a hajam, de jön a nyár :DD ilyenkor megengedett:D Azt után érdeklődnék, hogy ha most elkezdem világosítani, akkor a vöröses árnyalat átmegy majd sárgába a folyamat közben? Azt viszont már lehet hamvasítózni? És a sötétszőkét

[link] -őt, lehet hamvasítózni, vagy itt is a zöld mixton erre is a megoldás? Köszönöm

5905. bartaldora (válaszként erre: 5887. - Ivi79)
2013. máj. 19. 16:30
Akkor semmi esély nincs arra, hogy a korpa megszűnjön? Én mondjuk mindig korpásodás elleni sampont veszek, csak más fajtát.
5904. Zsana8830
2013. máj. 19. 15:20
Szia! Még nem voltam bőrgyógyásznál, de olvastam több oldalt, és szerintem zsíros korpám van a fejbőrömön, csak a tarkómnál és szeretnék keratinos hajegyenesítést csináltatni. Az lenne a kérdésem hogy ez nem akadály? Válaszodat előre is köszönöm!
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook