Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
6533. gribedli*** (válaszként erre: 6532. - Vacsa)
2014. aug. 20. 18:17

Hú, szerintem válts márkát. Nagyon jó egyébként a loreal excellence, én is használtam nagyon sokszor itthoni festéshez. De nincs egy világos színű vöröses szőke, sajnos ez az egy baja. Viszont mindig nagyon meg voltam elégedve az összes hamvas szőkével. Nekem is természetes szőke hajam van és ki is próbáltam ezt az árnyalatot, amit írtál, láttam is a képeden, hasonló a bőrszíned az enyémhez, gondolom a vörös alatt a hajszíned is hasonló lehet az enyémhez, ezért mondom, ugyanez volt a tapasztalatom. Rezes szőkét vártam, amikor kipróbáltam, ennek ellenére egy olyan szín lett, ami még a saját hajszínemnél is sötétebb és egyáltalán nem nevezném szőkének. Vörös, full vörös, nem rézszőke.


Na, arra gondoltam, hogy talán neked is ezért reagál így a hajad, mert hasonló, és márkát váltanék a helyedben. Csak az a baj, hogy saját tapasztalatom alapján más márkájú otthoni színezők soha nem garantáltak még olyan puhaságot és fényt mint az excellence...szóval nehéz lesz.


Én most nem is festem, csak ombre, a végeit világosítottam és pont. Már majdnem egy éve ombrét hordok és annyira meg vagyok vele elégedve, hogy még jó sokáig nem is fogom színezni sem. Minőségre is tetszik a hajam és gyorsabban nő:)))

6532. vacsa
2014. aug. 20. 17:19

Szia! Eredetileg sötétszőke a hajam, L'oreal excellence creme 7.43 (rézfényű aranyszőke) festékkel festem. Az a gondom, hogy amikor a lenövés miatt újrafestem (havonta), akkor frissen elég sötét, kell pár mosás, mire kellőképpen világos lesz. Milyen festékkel próbálkozhatnék még, hogy a rezes árnyalat megmaradjon, de rögtön szőkés legyek? Melyik szőkétől nem leszek szürke, neadjisten zöld...?


Remélem nem voltam túl zavaros...

6531. Anda39 (válaszként erre: 6529. - Nicole74)
2014. aug. 20. 17:04

Keverheted is, meg használhatod magában is.

A feketével vigyázni kell, mert ugyan lehet vele hamvasat keverni, nagyon könnyen besötétedhet az egész, mert csak egy hangyányit kell tenni a festékbe.

Szürke az inkább akkor lesz, ha mondjuk leszívatod nagyon világosszőkére és utána rákensz pl. 9.11-et. Nekem így sikerült. :)

6530. letihill (válaszként erre: 6528. - Anda39)
2014. aug. 18. 20:58
Na gyógyszer lehet a ludas.Erre nem is gondoltam.Köszönöm szépen!
6529. nicole74
2014. aug. 18. 16:23
Köszi. A matt árnyalatot is keverni kell natúr színnel, vagy ezek is annak számítanak? A matt a hamvassal is keverhető? Illetve egy olyan kérdésem lenne, ha feketét kevernék 10-12-es hamvas szőkével, az milyen színmélyégű lenne? Érdekelne, egy szürke árnyalat is :)
6528. Anda39 (válaszként erre: 6527. - Letihill)
2014. aug. 18. 11:47
Iszol eleget? a Vízhiány is okozza a haj szárazságát, amitől más lesz, mint kellene. Vagy felszívódási zavar, gyógyszerek..
6527. letihill (válaszként erre: 6524. - Anda39)
2014. aug. 17. 20:16

Köszönöm a gyors választ.Ki fogom próbálni.Egyébként nem vasalom,de hajszárítót is csak vészhelyzetben használok.

Szia

6526. Anda39 (válaszként erre: 6525. - D68b49c072)
2014. aug. 17. 10:49

Nem.

Sokan jártak már úgy, hogy látszólag teljesen kikopott a festék a hajukból, aztán akkor lepődtek meg, amikor rákentek valami mást: előkerültek a pigmentek és erősen befolyásolták a festés eredményét. A te esetedben is így lenne. Hiába hiszed, hogy kikopott mind, a szőke festés szerintem nem lenne olyan, mint natúr hajon, esetleg még foltos is lehet...

Meg kellene próbálni egy radírozást festés előtt, akkor egységes lenne az alap.

2014. aug. 17. 10:18
Kedves Anda39 Az lenne a kérdésem,ha sötétebb barna a hajam viszon egy ideje nem festetem így elégé kikopott.Ebben az esetben egy sima szőke haj festék befogja? Ha a festék dobozának a hátoldalán felvan tüntetve,hogy sötét barnát is kiszőkít.? Köszi!
6524. Anda39 (válaszként erre: 6521. - Letihill)
2014. aug. 17. 08:23

Jobb lenne, ha látnám, miről van szó, mert most csak tippelgetek. :)

Ha sérültnek látszik a hajad a fodrász után is, akkor ott valami nincs rendben. Valami okozza a károsodást: vagy a hajfesték, vagy sosincs annyi levágva belőle, amennyi eltüntetné a sérült hajvégeket és mindig feltörik, vagy a sampon nem jó, vagy vasalod... hirtelen ennyi jut eszembe.

Amit én és családom kedvel, az a Kallos placenta hajpakolása. Ettől sima és puha lesz a lányom hosszú haja is, meg a vendégeim is szeretik. Nem drága, de ettől még jó.

6523. Anda39 (válaszként erre: 6520. - Nicole74)
2014. aug. 17. 08:18

A matt árnyalatok tulajdonképpen a hideg és meleg színek keverékéből jönnek létre. Ezt is meg lehet próbálni, de mint írtam, ki kell kísérletezni, mert egyénenként változik, hogy ugyanaz a festék kinél milyen eredményt produkál.

Még a zöld mixton az, ami kiüti a vöröses árnyalatot, esetleg ezt is megpróbálhatod.

2014. aug. 17. 08:17

Kedves Anda39

Az lenne a kérdésem,ha sötétebb barna a hajam viszon egy ideje nem festetem így elégé kikopott.Ebben az esetben egy sima szőke haj festék befogja? Ha a festék dobozának a hátoldalán felvan tüntetve,hogy sötét barnát is kiszőkít.?

Köszi!

6521. letihill
2014. aug. 16. 21:41

Kedves Anda39

Nekem olyan problémám van hogy állandóan kiszöszölődik a hajam.Nem tudok rá más szót.Hosszú festett a hajam és fodrász után már 2 héttel miután levágta a szöszöket,újból olyan.Használtam már tejalapú balzsamot,meg sok mást,még ricinus olajat is kentem rá.Ha tudnál nekem segíteni azt nagyon megköszönném!

6520. nicole74
2014. aug. 16. 20:05
kÖSZÖNÖM, SOKAT SEGÍTETTÉL! :) Viszont még igen érdekelne a matt sorozat is. Arról mi a véleményed? Állítólag mentes minden vöröstől. Azt is keverni kell natúr színnel? Köszi.
6519. Anda39 (válaszként erre: 6518. - Nicole74)
2014. aug. 16. 19:37

Mindenképpen speciális festék kell a hajadra ha ősz, ezek több pigmentet tartalmaznak, mint a többi. Pl. 6.00

Ahány gyártó, annyiféle jelölést használ, most sajnos nem tudom megmondani, hogy melyik mit, de ha fodrászkellékesben direkt ősz haj takarására valót keresel, tudni fogják, miről van szó.

Hogy hamvas legyen, az elég nehéz, hogy megértsd miért, kicsit kémiázunk :) (meg hátha más is olvassa és nem árt tudni)

Festés során legelőször a sötét pigmentek tűnnek el a hajból, ami marad, az a vörös és sárga. Az oxidálószer és festék mindenképpen tüntet el saját pigmentet (a színezők nem, viszont azok meg nem fedik be az ősz szálakat), tehát nagyobb az esély a vörösödésre. Hogy kivédd, kell a hamvas vagy hamu szín (vagy .1 vagy .2-es jelölésű), az arányt ki kell kísérletezni. Mindig a natúr legyen több, különben nem fedi az őszt a keverék.

Van még egy lehetőség, amikor elő kell világosítani addig, hogy eltűnjenek a vörös pigmentek is, és visszafesteni a sötétebbre, de ezt nem árt szakemberre bízni, különben elég érdekes árnyalatok keletkezhetnek.

Hogy pontosan mit keverj össze az attól függ, hogy milyen eredményt szeretnél elérni: a hamvas színek mindig sötétebbnek látszanak mint natúr vagy meleg párjaik, ezt vedd figyelembe. Tehát világosabb lesz az eredmény, ha 7.0-át és 6.1-et keversz össze (a natúr mindig több legyen), mint a 6.0 és 7.1 esetében.

6518. nicole74
2014. aug. 16. 17:57
Kedves Anda39! Tanácsot szeretnék kérni: szeretném, ha hideg, hamvas árnyalatú lenne a hajam, de sajnos mindig kivörösödik. A töve sajnos elég ősz is, és nagyon hamar ledobja a festékeket. A matt árnyalatok nem lennének hatékonyabbak a hamvas helyett? 6-7-es árnyalatú a hajam egyébként, meg a festésem is. Keverni szoktam a 6, és 7-es színt. Az alapszín legyen a sötétebb, vagy a világosabb? Tehát, mondjuk pl. 6.0 + 7.1, vagy fordítva? Köszönöm.
6517. Anda39 (válaszként erre: 6516. - Hudyt79)
2014. aug. 16. 13:24

Igen, de mindig függ a konkrét esettől. Egy sötétebb hajat sosem festünk mindig végig, csak a tövét, különben egy idő után fekete lenne a hajvég a sok pigmenttől.

Szőkénél meg azért kell más anyag, mert a kivilágosított részre tilos azt kenni, amit a sötét hajtőre.

6516. Hudyt79 (válaszként erre: 6515. - Anda39)
2014. aug. 15. 11:53

Köszönöm gyors válaszodat. :)

Más erősségű oxi kell a tövére (a lenövésre), és más a már világos, festett hajra?

Úgy emlékszem, hogy 9%-ost nem akart használni, hogy ne roncsolja a hajamat.

6515. Anda39 (válaszként erre: 6514. - Hudyt79)
2014. aug. 15. 09:48

Festéshez kell a 6-os oxi. Hármasat csak színfrissítéskor a már korábban festett részhez szoktuk használni.

Egyébként az oxi erőssége attól függ, hány árnyalatot akar valaki világosítani a haján. Ha nagyon sötét a hajad és úgy kell elérni a 8-as színmélységet, akár 9-es is kellhet.

6514. Hudyt79
2014. aug. 14. 21:30

Szia Anda39!

A segítségedet kérném. :) A volt fodrászom Indola 8.03-as hajfestéket használt a hajam festéséhez. Én úgy emlékszem, hogy 6%-os oxival. Most új fodrászhoz megyek, lakhely változás miatt. A kérdésem az lenne, hogy honnan lehet tudni, hogy 3-as vagy 6-os oxi kell a megfelelő szín eléréséhez? Az alapszínem sötétbarna, sok vörös pigmenttel. Mielőbbi válaszodat előre is köszönöm!

6513. Anda39 (válaszként erre: 6512. - Adrienn20)
2014. aug. 12. 15:52
Szerintem megpróbálhatod.
6512. Adrienn20
2014. aug. 12. 07:20
Szia kedves fodrász szakember. Érdeklődni szeretnek hogy a garnier color naturals 111 és 8.1 eset keverhetem e egy-egy aranyban. A 111 világosíto árnyalat.. Igazából ez a két festék szuper jó, de nekem a kettő közötti árnyalat kene. A 9.1es meg sárga rajtam :(
6511. angolhaj
2014. aug. 11. 15:06
Sziasztok! Tud valaki olyan angol nyelvű tanfolyamot, ahol a fodrász kifejezéseket tanulhatom meg, ill. egy kis gyakorlatot szerzek abban, h a külföldi vendégeimmel angolul tudjak beszélni? Ja, és ne legyen drága! (50-60ezer)
6510. knatali (válaszként erre: 6509. - Anda39)
2014. aug. 11. 09:59

Ugye?? Tudtam!!!!! Éreztem,hogy a naptól volt. Égett a hajam a kezemben. Ez eszembe sem jutott. Ott pakolásztam a fürdőbe ahová nagyon besüt a nap. Olyan hülye vagyok:(((((((((((((( Fél hajam kihullott a nap miatt:( Pedig már olyan sok volt és hosszú:( Lelkibeteg vagyok:(

Köszönöm a válaszodat:(

6509. Anda39 (válaszként erre: 6508. - Knatali)
2014. aug. 10. 20:11

De mennyire, hogy az volt a baj! Nem érezted, hogy forró?

Hő hatására a festék hatóideje feleződik, de a klimazon, amit fodrászok használnak közel sem ad annyi meleget, mint a napsütés! Sajnálom nagyon, ami veled történt, de ez egyértelműen technológiai hiba volt... :(

6508. knatali
2014. aug. 10. 14:11
Kedves fodrászok. Olyan kérdésem lenne,hogy létezik e ,hogy az uv valami kölcsönhatásba lép a hajfestékkel és kárt okoz? 12%os szőke hajfesték (por nem volt,csak sima festék) leégette a hajam. Tűz forró volt lemosás előtt. Rásütött a nap fél óráig. Nem lehet,hogy az volt a baj? Azóta marékostul hullik. Melírozott hajra festettem. Biztos roncsolta a festék is nem csak a blans,de ennyire? Lehetséges?
6507. 8fd7818e50 (válaszként erre: 6504. - Anda39)
2014. aug. 7. 15:11

Köszönöm a választ!

Üdv.:Dorcika

6506. anya4005 (válaszként erre: 6505. - Anda39)
2014. aug. 7. 13:10

Nagyon köszönöm a választ,kipróbálom az oxy reload nevű terméket. Azért házilag próbálkoztam,mert féltem,hogy roncsolom,de neked hiszek!

Mondjuk,én azt sem bánnám,ha kopaszra kéne letolni,de azt a párom nem díjazná-pedig mennyivel egyszerűbb lenne...:-)

6505. Anda39 (válaszként erre: 6502. - Anya4005)
2014. aug. 7. 09:12

Kenheted rá többször is igen. Hogy ne legyen foltos, azt az egyenletes anyagfelvitellel lehet kiküszöbölni, és a lehető leggyorsabban, tehát ne legyen nagy időkülönbség az egyes területek között. Mindig a fej hátsó részén kell kezdeni az anyag felvitelét. Valahol azt olvastam, hogy a szódabikarbóna is szedi le a színt... én nem próbáltam, tehát nem mondom, hogy ez tuti megoldás, te döntesz...

A színleszedőt is megpróbálhatnád, ez az oxy reload nevű kétkomponensű anyag, ami tutira nem teszi tönkre a hajat. Igaz, nem is olcsó, mint a házi praktikák, de legalább professzionális megoldás.

6504. Anda39 (válaszként erre: 6501. - 8fd7818e50)
2014. aug. 7. 09:08

Az ilyen töredezés nem a festéktől van, az tuti. Érdemes lenne utánajárni a hajvesztésnek, mert ez nem vicc. Biztos, hogy nem tőből hullanak a szálak?

Akkor fordul ilyen tő feletti letörés, ha a haj tönkre van égetve a szőkítőporral, de nálad ez az eset nem áll fenn, valami más lehet az ok.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook