Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
6593. rokakoma2
2014. nov. 15. 10:00

Szia Anda!

Melíroztatom a hajam kevés barna is van benne, hosszú szőke, nem a nagyon világos fajta...a szinnel nincs gond,de a munkahelyen hajhálót kell viselni ettől hamar zsírosodik, viszont a vége ugyanúgy száraz marad....mit ajánlasz?

6592. tercsibe
2014. nov. 14. 22:38

Kedves Anda!

A hajam eredetileg barna, elég sok vörös pigmenttel.

Már négyszer volt befestve szőkére, legutóbb 12%-os oxival, azt mondta a fodrászom, hogy ennél többet nem tud kihozni a hajamból, de a végeredmény most is olyan narancsos árnyalatú haj, ami szőke ugyan, de valahogy mégis inkább vöröses szőke, én pedig olyan "igazi" szőkét szeretnék. Váltsak fodrászt, vagy igaza van, és ez a max., amit ki lehet hozni a hajamból? (Az adatlapomra töltök fel képet, hogy milyen a hajam) Előre is köszönöm szépen a válaszod! :) Tercsi

6591. Anda39 (válaszként erre: 6590. - Aranyg5)
2014. nov. 12. 09:29

[link]

Ezt találtam hirtelen, nem írnak rosszat róla. Ezt a márkát nem próbálta. (annyiféle festék van, hogy nem is győzném) :)

6590. aranyg5 (válaszként erre: 6588. - Anda39)
2014. nov. 12. 09:01

Szia!


Köszönöm válaszod.Igen, majd hétvégén kipróbálok egy tincset. De visszamegyek a fodrászkellékesbe és megveszem először a 7.35 Keune-t./Sajnos indolát nem árusítanak:-(/Ha a tincsen nem látom a kellő ősz takarást, akkor hozzádobom a 7.0 v 7.00-át, ahogy ajánlottad. Teljes hajhosszfestést eltolom 2-3 héttel, hátha addig még kopik az indigó. Keune festékről tudsz mondani valamit?

6589. Anda39 (válaszként erre: 6586. - Ildi992)
2014. nov. 11. 18:39
Hát ez az, az ősz hajra nem lehet akármit rákenni... Ez a rubinfekete valami újmódi huncutság, nem is tudom, hogy lehet fekete a rubin...? Na mindegy, szóval gondolom pirosas beütése van, viszont az ősz hajon nem úgy tapadnak meg a pigmentek (ill. benne), ahogy kellene, ezért lett ilyen érdekes a végeredmény. Inkább valami sötétbarnát kenj rá, semmi ébenfa feketét, mert attól meg majd lilás vagy hasonló lesz. Kellenek a természetes árnyalatú pigmentek a hajadra.
6588. Anda39 (válaszként erre: 6585. - Aranyg5)
2014. nov. 11. 18:37

Az az arany-mahagóni árnyalat, amit választottál nem lenne rossz, de én attól tartok, hogy az ősz szálakat nem fogja befedni teljesen. Ilyen esetben kell még natúr színt is hozzákeverni a festékhez (7.0 vagy 7.00). 9-es oxi jobb az ősz hajhoz, mert az ellenállóbb.

Mindenképp tegyél próbát egy eldugott tincsen, nehogy baj legyen, sose lehet tudni.

2014. nov. 11. 17:29
Nagyon vékonyszálú, selymes tartás nélküli hosszú 60cmes hajamból szeretnék rövid frizurát. Milyen fazont javasolnál?
6586. ildi992
2014. nov. 11. 15:02

Most kezdtem el festeni a hajamat, az ősz hajszálak véget.

Vettem rubinfekete hajfestéket, fodrász csinálta meg a hajam.

Most padlizsános piros a hajszínem! jajjj

Ha ébenfa feketével befestik milyen színű lesz?

6585. aranyg5 (válaszként erre: 6584. - Anda39)
2014. nov. 11. 12:57
Szia!kösz gyors válaszod! Jelenleg világos barnás vöröses a hajam, kb 2centis lenövés. Ma rámegyek c vitaminos pakolással. Egyszer próbáltam korábban, akkor jól leszedte az indigót. Úgy 2 árnyalattal világosított. Ma néztem a fodrászkellékesnél a Keune 7.35 színt. Szép viláos csoki. De drága festék és nem ismerem. De ez a szín nagyon szupi. Ott a csajszi azt mondta a legjobb a 7.37-es vörösre sárgára. Most meginogtam. De az biztos próbacsíkot fogok festeni a henna miatt is. Várom válaszod, addig ezer köszi!
6584. Anda39 (válaszként erre: 6583. - Aranyg5)
2014. nov. 11. 11:54

Meg fogom nézni a színmintán, hogy milyen ez a szín az Indolában és kitalálom, hogy fess olyat.

Viszont ha most hennás-indigós a hajad, nem fogsz ilyen eredményt elérni addig, amíg a színezett rész el nem tűnik a hajadból, vagy valami módon meg nem szabadulsz tőle.

Eleve nem ajánlják a kétféle kezelést a hajon min. 3 hónapig, de még akkor is ott van az a probléma, hogy a lenövés tök más festéket kíván, mint a korábban színezett hajvég.

Az ilyen növényi hajszínezőtől állítólag c vitaminos pakolással meg lehet szabadulni, de ezt magam nem tapasztaltam, csak olvastam róla. Utána már kicsit könnyebb lesz a helyzet, mert csak a vöröses-sárgás színt kell elfedni a megfelelő festékkel. Nem tudom, most milyen a hajad egyáltalán, mennyire sötét vagy világos, vöröses-e vagy nem, mekkora a lenövés és hasonlók...

6583. aranyg5 (válaszként erre: 6582. - Anda39)
2014. nov. 10. 18:00

Kedves Anda!

Segítségedet szeretném kérni. Hajam jelenleg hennázott. Nem teljes hennapor, nagyrészt casia és indigó. Nagyon őszülök. Oldalt100%, felül 60-70%, hátul alig. Furcsa így a végeredmény a hennával. Nem tetszik. Indigózni meg nem szeretném a róka sörényemet.Nagyon szárítja.A henna meg eltüntette a göndörségemet.Állandóan szöszös a hajam teteje is.Utálom magam.Szeretnék visszatérni a kémiai festékekhez.Kiválasztottam egy nagyon szép színt: farmacolor 6.35 sötét csokoládé szőke v a7.0.

[link]

Kérdésem hozzád. Indolanak melyik számú festékjét válasszam, hogy ilyen legyek? Eredeti színem 6-7 mélység. Igaz, ha sok ősz hajszálam van, akkor először elő kell pigmentálnom csak a festékkel és utána kell pluszba rá az oxi+festék? Van valami jó kis ötleted? Hogyan kezdjek neki? Ja, nem szeretem a sötét színt.Ettől is félek, nehogy túl sötét legyek. Viágosbarna párti vagyok!Köszönöm előre is!

6582. Anda39 (válaszként erre: 6580. - Gribedli***)
2014. nov. 9. 17:54
Háát, a vastag hajat is nehéz kezelni, főleg a súlya miatt lógja ki magát hamar. Például a dauer is a legjobb abban a hajban, ami amúgy is úgy áll, ahogy a gazdája akarja. Mind a vékony, tartás nélküli, mind az erős, masszív haj kevésbé alkalmas ebből a szempontból.
6581. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 6577. - Gribedli***)
2014. nov. 6. 17:13
Nem ismertem eddig a pántos megoldást, de megnéztem youtube-on és tök jó. Egyszer ha úgy döntök, hogy ismét megnövesztem a hajam akkor kipróbálom (most Michelle Williams-es pixie hajam van, ezen nincs mit göndöríteni :D )
2014. nov. 5. 11:56

Ja, az enyém ráadásul annyira egyenes szálú, hogy a hajvasalóval (a lapossal) való hullámosítàst nem lehet megcsinálni mert lecsúszik róla:D


Pedig az tök gyors, az a bizonyos mozdulat, amivel a virágkötôk a szalagot hullámosítják. Szerintem ez a trükk csak a nagyon testes, vastag egyenes hajakon mûködik, az enyém ehhez túl vékony, de a lényeg, hogy azért megtaláltam a nekem való megoldàst.

6579. gribedli*** (válaszként erre: 6578. - Anda39)
2014. nov. 5. 11:51

Enyém vékonyszálú, egyenes. Gyakorlatilag bármivel szépen formázható, de a tartóssága a baj, mondjuk az utóbbi idôben, nem tudom, hogy a hajhab miatt, vagy miért, de még a hajsütôvel készített frizura is tartósabb. Régen ez olyan 2 óra alatt kiment belôle de a csavarás is hamar.


Régen vékonyszálú hajra való habot használtam, most pedig göndör hajra valót (hátha jobban göndörödik a sima haj is), és bejött. Ja, ugyanaz a márka ráadásul, ha tudom ezt korábban, , egybôl a göndör hajra valóval kezdem!:)

6578. Anda39 (válaszként erre: 6577. - Gribedli***)
2014. nov. 5. 10:45
A magic leverag nekünk sajnos nem vált be. Én is a neten láttam, nagyon megtetszett, meg is rendeltem, kipróbáltuk, de semmi... Hangyapuki (már bocsi). Igaz, hogy a lányom haja erős és egyenes, nehezen hullámosítható, de akkor is többet vártam volna tőle. Azóta nem merem senkinek ajánlani, nehogy felsüljek vele.
6577. gribedli*** (válaszként erre: 6576. - F0bf1f8ebd)
2014. nov. 5. 10:13

Én alváshoz a pántba csavarásra esküszöm mert ez az egyetlen, ami nem idegesít, és nagyon gyorsan feltehető, elég precíz loknikat csinál és nem mellékes, hogy a férjem is mondta, hogy egyáltalán nem zavarja, tetszik neki, úgy értem, kinézetre mint egy felkötött haj, nem pedig az, hogy "feleség ilyen bigyókkal a fején megy aludni":)))


De a leverag azért tetszik mert tőből induló loknikhoz is jó, míg a pánt az meg jó a félig loknisra. Nekem tetszik mindkét megoldás, igaz, a fodrásznál nem kell leverag-al aludni, hanem gőzben bongyorodunk:D valószínű, hogy itthon is inkább napközben fogom megcsinálni, mert mindenképpen beszerzem itthonra, ennek ellenére akit nem zavar alvásban, tegye, végülis puha meg minden, csak engem személy szerint zavarna.


A pántos ez, biztos ismered, sok helyen belinkeltem már (szerintem ebbe a topikba is:D):


www.youtube.com/watch?v=BLeSKaPaUOA

6576. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 6575. - Gribedli***)
2014. nov. 5. 09:34
A magic leverag nagyon jó. Tényleg szép loknikat csinál, és aludni is lehet benne. Én már sokféle göndöríti eljárást kipróbáltam, de a magic a legjobb.
6575. gribedli*** (válaszként erre: 6558. - Maxité)
2014. nov. 5. 09:02

Szia, Maxité, nem tudom, hogy olvasol-e, esetleg ha másnak hasznos, azért leírom.


Az "eszköz", amiről beszélsz, a babyliss curl secret új hajsütője véletlenül? :)


Nekem is nagyon tetszik a reklámja, de mint minden ilyen hajas cuccnál, szkeptikusan állok hozzá a reklámbeli hajakhoz, amiket tuti nem a csajok csinálnak maguknak és néha nem is azzal az eszközzel. Végülis otthoni használatra van kifejlesztve, ezért én szívesebben nézek tutorialokat, ahol valódi nők fodrász segítsége nélkül mutatják be, hogy mi hogy műkszik.


Ezzel a curl secrettel is így volt, gyanús volt. Nem mondom, hogy hülyeség, de ugye karácsony előtt mindig vannak leárazások, ezért mielőtt megvenném, utánaméztem. Nos, tincsenként a hajat ugye becsíptetjük, majd a gép beszippantja, feltekeri egy belső hajsütővasra, melegíti egy ideig (3-4 féle időtartam közül választhatunk és 3 féle forróságon), majd kinyitjuk és a tincs 70-es éveki loknisan jön ki, most nagyon trendi, és még sokáig divatban lesz (valójában az egyetlen lokni amit szeretek, és dauerral kivitelezhetetlen, ezért nem fogok soha daueroltatni, de cserébe mindig vagy pántban alszom, ez kíméletes, vagy sütöm, vagy minden marhaságot kipróbálok:D).


Na, szerintem egyik tutorial videon sem lett olyan a hajuk mint a reklámban (ez vajon miért nem lep meg??), de voltak jó hajak. Voltak bénázások is és volt, akinek becsípődött a haja, ettől én is nagyon tartok.


Viszont van egy másik dolog, amire most rá vagyok cuppanva és ez a magic leverag nevű spirálcsavaró, ami ilyen kis csövecske és horgolótűre hasonlító eszközzel fűzzük be a tincseket, és a kis cső felcsavarodik mint a farsangi papírsíp, reggel kiveszed, következő mosásig tart. Kínaiaknál is kapható, olcsó, egyszerű, nem kell az egész tincset felcsavarni, hanem csak az alját, ha természetes, nagyon szuper loknikat akarsz!:)))


Bocs a regényért!

6574. Anda39 (válaszként erre: 6573. - Bionda)
2014. nov. 4. 11:19
nem kell rákenni semmit, mosáskor kopik, halványodik. De van egy egyszerű megoldás, ha semmiképp nem akarsz várni: samponba keverj C vitamin port, és azzal moss hajat, inkább a hajvégedet, ahol nem tetszik a hamvas rész. Látni fogod, hogy nagyon hamar visszaszed a színárnyalatból és melegebb szőke lesz. (kipróbáltam, működik) Nem kell még egyszer rákenni semmi drága festéket. Utána balzsamot használj.
6573. bionda
2014. nov. 3. 20:55

Szia Anda!

Természetes hajszínem sötétszőke, évek óta festetem világos/nagyon világos természetes szőkére. A legutóbbi festéskor fodrászom a szokásos tőfestés helyett az egész hajamra felvitte a festéket (anélkül, hogy megkérdezett volna). Kicsit hamvas, nagyon világos szőke keveréket kent fel, hogy kicsit ellensúlyozza a sárgás, megkopott színt, Wella Koleston festéket használ. A hajtő színével még nem is lenne gondom, de a hajhosszon és a hajvégeken fehéres, szürkés árnyalata lett, ami nagyon nem tetszik, túl hamvas. Jobban szeretem, és sokkal jobban is áll a sárgás, napszítta árnyalat. Szerinted milyen Koleston árnyalattal lehetne helyrehozni? Én a 9/00 vagy a 12/03 árnyalatokra, esetleg ezek keverékére gondoltam. Milyen erősségű Welloxont használjak?

6572. Anda39 (válaszként erre: 6571. - Magykrisz)
2014. okt. 29. 16:18
Az erősebbet vedd.
6571. magykrisz
2014. okt. 29. 08:52

Szia!

Nekem kb. 6-os színmélységű az eredeti hajszínem, 8-asra szoktam festeni, szereték áttérni ammóniamentes festékre, és azt szeretném kérdezni, hogy ahhoz, hogy a 8.30-as színt elérjem a hajamban az ammóniamentes festékhez tartozó oxidantból az 5,4 %-osat, vagy a 8,4 %-osat vegyem.

Köszi! :)

6570. Anda39 (válaszként erre: 6569. - Mistvan2)
2014. okt. 29. 08:11

Ezt ajánlom a figyelmedbe neked is:

[link]

6569. mistvan2 (válaszként erre: 6568. - Anda39)
2014. okt. 28. 13:28

szóval keresek valami zsírosodás elleni sampont? eddig korpásodás ellenit használtam. head and shoulderst.


mondjuk mindkettőt produkálja.

6568. Anda39 (válaszként erre: 6566. - Mistvan2)
2014. okt. 27. 19:55

Nem vagyok egészen képben. Mi az, hogy szürke? Talán zsírosodik és sötétebbnek látszik? Ez ellen sajnos a mosáson kívül semmi praktika nincs.

Lehet szőkíteni a hajat pl. szőkítőspray-vel, ami tul.képpen hidrogén-peroxid. Ez sárgítja a hajat, olyan napszítta hatása lesz. Egy férfinál nem biztos, hogy előny ez az árnyalat.

6567. Anda39 (válaszként erre: 6565. - Adrienn20)
2014. okt. 27. 19:52
Igen.
6566. mistvan2
2014. okt. 27. 17:44

Hali


Elegem van a haj színemből, jelenleg sötét szike haj mosás után, de 3 nap után már csak szürke.

Mit csináljak hogy tovább tartson a hajam színe?

Ara gondoltam hogy beszőkítem, de nem ilyen egyből szőkítővel, hanem valami lassú lefolyású szerel, van ilyen?

6565. Adrienn20 (válaszként erre: 6564. - Anda39)
2014. okt. 24. 13:51
értem. köszi. akkor lehet jobb fodrászhoz mennem. de amugy a 9.16 szín az hamvas festék ugye? jó vörös pigmentek meg sárga szín ellen?
6564. Anda39 (válaszként erre: 6563. - Adrienn20)
2014. okt. 23. 20:49
Nem biztos. Attól függ minden, milyen a hajad, ahol festett. Ha nagyon világos és hiányoznak belőle a meleg pigmentek, akkor a rákent festék lilás-szürkés pigmentjei lesznek a dominánsak, tehát könnyen jársz úgy, hogy a hajtő ugyan szép, amilyennek lennie kell, de a többi egész másképp fog kinézni.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook