Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha hasi műtét (nem laparoszkópia) során távolítják el a méhet, meddig nem szabad felkelni? fórum

Ha hasi műtét (nem laparoszkópia) során távolítják el a méhet, meddig nem szabad felkelni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
185. Rozália (válaszként erre: 178. - A793d7a5fc)
2010. dec. 30. 05:56
Nahát, neked nem bikinivonalban csinálták? Nem is gondoltam, hogy manapság még ilyen vágást csinál az orvos...
184. maszatt
2010. okt. 18. 18:09
Nekem is hasi műtétem lesz de hálistennek nem kell eltávolítani a méhemet "csak" a 2 cm miómát veszik ki ezen eljárással mert rossz helyen van... Ugyanúgy lesz vajon minden m méheltávolításnál? Holnap megyek.....
183. Tüni69
2010. ápr. 23. 08:31

Szia Little Vole!

Sajnos én most járok abban a cipőben, amin te már túl vagy. Szerettem volna elolvasni a naplódat, de nem találom. Nem nagyon szoktam használni a hoxát, így arra kérnélek, hogy írd le pontosan (lépésről-lépésre), hogyan találom meg!

Köszi! Tüni

2009. aug. 23. 10:11

Sziasztok.

Rég írtatok.

Hogy vagytok?hogy megy a gyógyulás?

2009. júl. 19. 09:05
Akkor lehet bizakodni. Néha furállom, hogy még fáj időnként, aztán rájövök, hogy basszus, de hiszen egy "cipzár" van a hasamon és még két hetes sem vagyok :-))
2009. júl. 19. 08:02

Csomó még van nekem is:(

A doki azt mondta el fog múlni.

2009. júl. 18. 15:45

Hali :-)) Kicsit nyűgös voltam az elmúlt napokban. Nem igazán a seb fáj, hanem a puffadás. Nagyon kell vigyáznom, mit eszem, az eddig evett kajáimmal le kellett állnom. Csak sovány sült hús, parizer, hámozott paradicsom, nagyjából ennyi. És ami kicsit megijeszt, hogy bal oldalon fáj, és van egy kemény csomó. Félek, nem nyílt-e ki belül a seb. Ha így van is, nem igazán tehetek róla, de a székelés (hashajtóval is) és az, hogy olyan voltam napokig, mint a dob, lehet, hogy kárt csinált. Amúgy szép a seb, csak az a sarok... Nem tudom, visszamenjek-e hétfőn megmutatni, vagy várjak? Amúgy ha a puffadás nem lenne, nekem már semmi bajom nem lenne, szinte nem is fáj.


És egy hír: megszűnt az állandó vizelési kényszerem, több órát is kibírok az eddigi negyed- illetve félórához képest!!! Ezért egy-két kis pukli nem nagy ár :-))

178. a793d7a5fc (válaszként erre: 174. - A793d7a5fc)
2009. júl. 15. 11:09

Jó nagy butaságot írtam a vágásom hosszában van,köldöktől egészen le a szeméremcsont közepéig.

13,5 centis.

177. a793d7a5fc (válaszként erre: 175. - 4ab67f870d)
2009. júl. 15. 09:29

Nekem a vágásomat nem tudom hogy csinálták,de ahogy megy le a dagadás tisztán látszik,hogy el van deformálódva a hasam:S

Itt egy bemélyedés,ott egy kisebb pukli..Mintha teljesen elcsúszott volna az egész,plusz el lenne szabva,van ahol hiányzik a pocakomból:(


Nekem az epémmel nincs gond,mert az már egy éve nincs.

Puffadásra egyszer adtak odabent valami bogyót,de ennyi..Itthon figyeltem,hogy mit eszek,ne fújjon fel semmi,mert maga a bélmocorgás is okozott olyan kellemetlenségeket,hogy néha leizzadtam..

De már holnap leszek 5 hetes,és minden kellemetlen dolog elmúlt (kopp-kopp).

Remélem ezeken te is hamarosan túl leszel..

176. 4ab67f870d (válaszként erre: 174. - A793d7a5fc)
2009. júl. 15. 09:19
Ja, a bőröm nekem is érzéketlen a seb alatt és felett egy darabon, valaki említette régebben, hogy kicsit megfejtik a bőrt, ez logikus, a zsírleszívás helyén is volt egy darabig ilyen érzéskiesés, aztán szépen visszajött. Nagggggyyyyon viszket :-)) Nagyon gyógyul???
175. 4ab67f870d (válaszként erre: 174. - A793d7a5fc)
2009. júl. 15. 09:17
Tulajdonképpen máris annak érzem :-) Nekem is keresztben van a vágás, ma lemértem, 16,5 cm. Tegnap vettem probiotikumot, kaptam egy gyomorvédő szuszpenziót és epére való kapszulát, azóta közel sem puffadok annyira és a gyomrom is jobb. Nagy eredmény, hogy nem feszül olyan borzalmasan. Most már csak annyi a bajom, hogy szerintem a vasam megint lent van a béka feneke alatt, és ha felállok, szédülök. Úgyhogy most folyadék, vas, annyi mozgás, amennyit elbírok, és nem erőltetek semmit. Mondjuk annak tükrében, hogy gyakorlatilag majd' két éve egyfolytában véreztem, nem is csodálom, hogy megint vashiányom van... De az csodás, hogy napról napra jobb, és többé nem kell félnem, hogy mikor kezdek megint vérezni a legváratlanabb pillanatban, ez az érzés megfizethetetlen. A többit meg átvészelem, ahogy eddig minden mást is ;-))
2009. júl. 14. 17:19

Szia.

Nekem a vágásom keresztben van,és jó 2,5 hétig nem éreztem a sebem körül semmit,érzéketlen volt..

De általában felállok,sétálok kicsit,ha rosszabb volt ledőltem..

De valahogy mindig mozgásban voltam mert akkor éreztem hogy mozog odabent aminek kell,és könnyebb volt úgy mint egyfolytában ülni,vagy feküdni..

Nem fog sokáig tartani..Tudom most még baromi kellemetlen:(

De nemsokára ha vége,egy teljesen más embernek fogod magad érezni!

2009. júl. 14. 17:11

Sziasztok!


Megvagyok, csak egyfolytában olyan érzésem van, mintha egy számmal kisebb hasba pakoltak volna be :-) Mennyi idő, még ez szűnik? Elég vacak érzés, és elég lassan javul... Nem szeretek ülni, be sem kapcsolom a gépet naphosszat... Kicsi, te hogy csináltad, hogy mióta kijöttél, folyamatosan tudsz lenni?? :-))

172. princes47 (válaszként erre: 171. - A793d7a5fc)
2009. júl. 14. 16:49
Néz utána a neten és rögtön rájössz.
171. a793d7a5fc (válaszként erre: 170. - 4ab67f870d)
2009. júl. 13. 10:37

Szia.

Mi az a Carcinoma?

2009. júl. 13. 10:36
Naszóval... Ma volt a sokk... Varratszedés, meg megjött a szövettan. Carcinoma, kezdeti stádiumban. A professzor úr közölte, hogy igazam volt, nekik meg szerencséjük, hogy ragaszkodtam hozzá, hogy vegyék ki a méhemet, mert ha nem nyitnak fel, nem derül ki időben. Így minden oké, semmi további teendő nincs:-)) A kilenc életemből egy újabb oda...
169. princes47 (válaszként erre: 168. - 4ab67f870d)
2009. júl. 12. 13:22
Nektek még javában csak otthon van a helyetek és semmi járkálás. Legfeljebb kiültök a kertbe és pihiztek. Semmi főzőcske meg edény emelgetés mert később fogjátok majd bánni. Most rátok fér a pihenés. Tessék kihasználni. Most szaladgáljanak körbe titeket.
2009. júl. 12. 13:16
Kicsit elmentünk a Tescóba :-) Hát, a végét már nem élveztem, pedig csak egy óra tologatás volt... De ennyi elég volt, most úgy érzem, nagyon...
2009. júl. 12. 09:13

Jobb is így legalább láttak mindent és ez a biztos..

Remélem most már te is megszabadultál az évek óta tartó kellemetlen dolgoktól.

Nekem ma reggel már a bélműködés is ok volt,minden segítség nélkül sikerült..De nem részletezem:)

Ez megint egy olyan dolog,aminek nagyon örülök.

Lassan minden helyre áll..

Azért még ne mozogj sokat..Csak lassan mindent:)

2009. júl. 12. 07:59
Magam is meglepődtem a fejleményeken... Mármint hogy nem volt hasi cső, de nagyon jólesett. Amúgy érdekes dolgokat találtak, egy cisztán pl. rá volt nőve a hasfalra. Ez csak akkor derülhetett ki, ha felnyitottak. A doktornő, aki asszisztált, mesélte, hogy először hüvelyen keresztül akarták. Felfektettek, elaltattak, aztán ő meglátott és közölte: naaaa, főnök, ez így nem fog menni. Így vágtak :-)
165. a793d7a5fc (válaszként erre: 164. - 4ab67f870d)
2009. júl. 12. 07:12

Szia.

Nagyon örülök neked,sokat gondoltam rád!

Már pénteken hazaengedtek?

Jó gyorsan..

A belekkel még van nekem is egy pici kellemetlenségem,de nekem azért azt is pakolgatták ide oda műtét közben meg átnézték az endos csomók miatt..

Azt hiszem ahhoz képest hogy 4hetes vagyok szerencsém van,mert nagyon jól érzem magam..

Neked csak egy csöved volt?Hát te tuti protekciós vagy:)

2009. júl. 12. 07:05

Köszi, Kicsi:-))


Na, túl vagyok :-)) Kedden délben műtöttek, pénteken kettőkor már itthon voltam. Egyelőre rövidre fogom, feszül a seb rendesen, de holnap kiszedik a varrataimat, utána tán jobb lesz :-)) Nekem nem is a sebemmel van baj, hanem a belekkel, az emésztéssel. Mindentől felfújódom, és éjjelente nemigen tudok úgy elhelyezkedni, hogy jó legyen :-( De már aznap hasra feküdtem, hogy hazaengedtek, holnap majd beszámolok a bűnömről a professzor úrnak, hátha nem szedi le a fejemet. Plasztikai futóvarratot kaptam, amit ők ritkán használnak, és drénem sem volt, csak egy hüvelyi másfél napig. Két nap alatt odalett minden folyás, maszat, igaz, még szedem az antibiotikumokat. Te hogy vagy? Javulgatsz?

2009. júl. 7. 16:59

Alie sokat gondolok rád!

Remélem már túl vagy rajta!

2009. júl. 5. 11:23

A doki azt mondta 6 hétig minden tünet teljesen normális.

Nekem már alig van,és 3 hetes vagyok..

Szerintem még 1 hét és nem lesz semmi..

2009. júl. 5. 11:05
Még mindig?????? Úristen, azt hittem a műtéttel megszűnik minden maszatolás, folydogálás... Meddig tart ez?
2009. júl. 3. 11:31

Szia.

Ez még egy normális tisztulási folyamat.

Engem is kb akkor műtöttek mint téged,nekem is van,egy pici folyásom.

159. baleno
2009. júl. 3. 10:35
sziasztok!új vagyok bár már régóta olvasgatlak benneteket pontosan mióta megtudtam hogy mióma miatt kikell venni a méhemet.Már túl vagyok a műtéten 3 hete.Egész jol érzem magam már viszont ma egy kicsit megijedtem egészen kevés ugyan de valami barnás jön belőlem.Tudtok erről valamit?
2009. jún. 27. 14:12

Vannak dolgok amiket azért nem mondanak el,hogy ne stresszeld magad rajta előre.

És minden kórháznak más bevett szokása van.

Látod én hashajtót kaptam,nincs beöntés.

A borotvát én is itthon oldottam meg.

De ha leülsz a dokival és rákérdezel mindenre szerintem elmondja.

Én például olyan tájékoztatót sem kaptam mint te.Más kórházakban a beteg nem a saját lábán sétál a műtőasztalig..

Viszont mikor bementem bármit kérdezhettem a nővérektől mindenre válaszoltak,még arra is mi mit jelent a leleteimben.

2009. jún. 27. 08:19
Rábízom. Rájöttem, hogy semmire sem megyek, ha állandóan agyalok. Így elfoglalom maga, meg elfoglalnak :-) Csak fura az, hogy ennyire semmit nem tud az ember arról, mi fog vele történni. Számomra megszokott, hogy kézben tartom az eseményeket és nem szeretem a kellemetlen meglepiket - mint pl. a múltkor a borotva -, mert ők nem tudják, nekem milyen gondot okoznak esetleg, de ha megbeszélnénk, akkor meg lehetne oldani. Ahogy másik topikban írta valaki, ő is elintézte otthon előző nap. Én is ezt fogom most tenni. De ez csak a jéghegy csúcsa... Szerintem a betegnek előre joga lenne minden lépésről tudni, attól a pillanattól, hogy bekerül a kórházba. Hogy milyen módon ürítik a beleit, hashajtó vagy beöntés, milyen fájdalomcsillapító a megszokott - lehet, hogy valaki pont azt nem bírja -, mikor lehet felkelni, mit jelent, hogy valaki három nap múlva kiment tusolni friss vágással... Hogyan? Ilyenek.
2009. jún. 26. 21:12

Biztos a jó megoldás fogják választani.

Bízd rá magad.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook