Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A boldogsághoz nem kell pénz fórum

A boldogsághoz nem kell pénz (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A boldogsághoz nem kell pénz

1 2
37. lisabeth (válaszként erre: 36. - Vijanna)
2011. júl. 20. 20:15
Sajnos sokszor a pénz a kapcsolat megrontója.Főleg az adósságok.Sokan megpróbálnak kölcsönnel saját életet élni,de ez olyan mintha mély vízbe dobnák úszástudás nélkül!Gratulálok a Babához.Nekem három gyermekem van,mellettük van sajnos adósságom is,lassan ötödik éve együtt vagyok a párommal,és Anyám házában élünk.Ha a boldogságom a pénzen múlna,akkor pokolnak nevezném azt ami van.Én viszont elsősorban a gyerekeim jövőjét nézem,és azt ami örömet tőlük kapok.Így az élet öröm és vidámság,megoldható gondokkal.
2011. júl. 20. 19:37

Sziasztok!Csatlakoznék ha nem gond.

Ez a kérdés engem is nagyon foglalkoztat.Én valahogy úgy tudnám megfogalmazni,hogy maga a boldogság nem a pénzen és az anyagi javakon múlik,sokkal inkább azokon a lelki dolgokon amiket itt felsoroltatok.

De a pénztelenség igen is tud problémákat okozni akár egy párkapcsolatban egy családban és rögtön nem boldog senki sem.

Én szerencsés helyzetben vagyok,nem kell napi gondokon agyalnom,nincs hitelünk,párom elég jól keres.Igaz én most táppénzen vagyok első Babánkat várjuk,de nem panaszkodhatom.

Viszont láttam családokat tönkremenni,a pénztelenség miatt,amiatt hogy mind két fél hulla fáradtra dolgozta magát még sem jutottak egyről a kettőre,ahogy itt írta valaki nem mondhatták azt a gyereknek,hogy tessék egy kis boldogság jó étvágyat.Szar a világ szar az ország ez tény....Ez nem kapzsiság meg semmi.De nekem fontos az anyagi biztonság.Nem azt mondom hogy habzsidőzsi,de engem feszélyezne ha számolgatnom kellene a napokat hogy mikor lesz már fizetés...Így nem tudnék örülni mert elkeserednék hogy nem tudok(NEM MAGAMNAK)hanem a szeretteimnek megadni dolgokat.Persze a szeretet a legfontosabb de ha tetszik ha nem az ember nem tud úgy boldog lenni hogy megszakad a szíve hogy az ő gyereke nem tud táborba menni vagy akármi bármi.Ez egy ördögi kör.Mert nyilván a gazdagoknak nem olyan fokú örömforrás,nem boldogítja őket a pénz erre mondják hogy mihelyt a hőn óhajtott vágy célba ér helyébe új vágyak teremnek.Nekik nem fontos.

Szükséges kell a pénz.Sajnos.

35. lisabeth (válaszként erre: 35. - Solyom)
2011. júl. 20. 19:14
Ha az ember nincs egyedül,nem tud éhenhalni,mert segítik!Ha csak nem követ el megbocsájthatatlan hibát a másik ellen!
2011. júl. 16. 23:51
sziasztok!Sajnos én azon a véleményen vagyok,hogy életünk egyik legrosszabb szükséglete a pénz.Pedig a legfontosabb dolgainkat meg sem lehet fizetni!Ha őseink nem csináltak volna enyém tied vitát,nem lennének határok,nem sóvárognánk azon mi a másé,meg mennyi a másé miközben mi megszakadunk a munkában és mégse jutunk egyről a kettőre.Mert talán mindenkié lenne a föld,összetartás lenne minden téren,jobban segítenék egymást az emberek.
33. Awela (válaszként erre: 31. - Kira88)
2010. jan. 25. 16:39
Az elmúlt fél évben munkanélküliek voltunk mind a ketten, lakáshitel, stb. Ettől függetlenül soha boldogabb nem voltam. Úgyhogy ne haragudj, nem tudok egyetérteni.
2010. jan. 24. 21:41

az elmúlt időszakban jól kerestem, soha ennyi pénzem nem volt, mégse tudtam neki örülni...

ha boldogtalan vagy, azon a pénz nem segit

sőt, ha utaztam, ha azt vártam, majd az élmények...tévedtem, attól még boldogtalanabb lettem..

31. Kira88
2010. jan. 22. 22:08
Nagyon álszent a cikk...ha bevalljuk,ha nem, pénz nélkül nem lehet boldog,kiegyensúlyozott életet élni!Lehet hogy ez egyeseknek szúrja a szemét,de attól még igaz.
2009. jún. 26. 10:08

Sziasztok!


Abban én is egyetértek hogy a pénz nem boldogít!Viszont pénz nélkül sem lehetünk azok!Mivel anélkül sajnos élni sem tudunk!Sőt,valamennyi mértéken boldogít mivel megtudod osztani másokkal, és a pénz által élményeket is szerezhet, járhatod az országot, kirándulhatsz, új embereket ismerhetsz meg!

2009. jún. 3. 08:22
Awela!Abban igazad van hogy a boldogsághoz nem kell pénz,hiszen maga a boldogság az egy lelkiállapot,amit millió dolog elδidézhet a pénzen kívül,szóval ezt tényleg így konkrétan nem lehet δsszevonni ,viszont az élethez nem elég boldognak lenni,a megélhetéshez feltétlenül szükség van pénzre.Ezek csak nagy szavak,ezzel áltatják magukat az emberek.Ha napi gondokról van szó,nincs idδ boldognak lenni.Anyukád sem volt boldog a pénztelenségtδl,s te sem leszel az ha a gyerekedet nem tudod kellδképpen ellátni.Lehet egy-két boldog pillanatod,de boldog életed az nem.Szóval ez szerintem csak egy δnálltatás,δnmeghazudtolás.Persze a fordítottja is igaz:Akármennyi pénzed van,sem leszel boldog,ha hiányzik az életedbδl valami,pl: szabadság,szeretet,gyerek,vagy bármi.Ezért mondom hogy konkrétan nem lehet δsszefüggésbe hozni a pénzt és a boldogságot,mégis kδzük van egymáshoz,nem is keveset! :D
28. vénboszi (válaszként erre: 23. - Emelint)
2009. jún. 3. 08:13

Ugyan már!Ne viccelj :))

Ahoz mit szólnál ha a párod otthon vakarná a f....t,s azt mondaná,semmi szükségünk a pénzre ahoz hogy boldogok legyünk.Jól meg vagyunk,de tényleg,majd a gyereknek is adunk egy csomó boldogságot,azzal majd csak jól lakik.Szerintem szomorúbb lennél ha a férjed így gondolkozna... :)

27. csókica (válaszként erre: 15. - Awela)
2009. jún. 3. 06:25

Na látod te is megtapasztaltad,milyen az amikor sok minden hiányzik,és a jótevő emberek kirántottak téged a bajból.Szerintem te megtudod becsülni bármit veszel,mert nem hullott minden az öledbe.

A bátyádnak szerencséje volt,hogy visszafordult a helyzet,mert lehetett volna nagyon rossz is,és a sok pénzből bizony semmi sem marad.

26. Awela (válaszként erre: 24. - Slöj)
2009. jún. 2. 21:47
Ez igaz, de van, hogy a boldogsághoz elég egy apróság is, nem kell feltétlenül pénz. Nekem volt egy osztálytársam, aki nagyon szegény volt. Meghívtam a szülinapomra (általános iskolás zsúr), persze akkor még izgatottan vártam, mit is fogok kapni. Csupa kacat, de imádtuk megvenni őket. A lány egy csodaszép csokrot csinált nekem az otthoni virágokból, mivel másra nem telt. De sosem fogom elfelejteni, olyan szép volt és olyan őszinte szeretettel adta. Ma is tartjuk a kapcsolatot, pedig nagyon messze lakunk egymástól.
25. Awela (válaszként erre: 23. - Emelint)
2009. jún. 2. 21:44

Szia!


Párom is szeretne kimenni majd egyszer, remélem, addigra meggondolja magát. Olyan boldogok vagyunk, de tudom, hogy ha kimenne, mindkettőnknek szenvedés lenne. És hát nem is szeretném, ha az életét kockáztatná, bármennyit is adnak érte. Egyenlőre semmiképp se menne, előtte még kellene a magyar állampolgárság, de addigra remélhetőleg letesz róla. Mostohaapámnak is volt egy ilyen hulláma, de ő letett róla elég hamar.

24. slöj
2009. jún. 2. 20:31
Sziasztok! Az igaz, hogy a boldogsághoz nem kell mindig pénz, de ha nincs, akkor baj van. Az egészséget tartom a legfontosabbnak, de sajnos ahhoz is pénz kell. Nem is kevés. Meg az embernek vannak igényei, vágyai amit szeretne megvalósítani. Ehhez is csak az a fránya pénz kell.
2009. jún. 2. 12:44
Sziasztok! Aláírom, hogy nem kell pénz a boldogsághoz. De ha nincs pénz, akkor szomorúság, idegesség és stressz a következmény. Az én párom a pénzért el akar menni féléves misszióra Afganisztánba,és az istenért se tudom lebeszélni, szerinte, ha nincs pénzünk, akkor nem tudunk boldogan élni. Szóval én nagyon szomorú vagyok, hogy a pénz miatt már 3 hónapja,csak alig látom a párom, mert kiképzésen van, és augusztustól fél évig nem lesz itthon. Nem árt, ha van pénz, de pénzért nem lehet szeretetet és boldogságot venni.
22. Awela (válaszként erre: 19. - Haaeen)
2009. jún. 1. 15:13
Sajnos nem tudok jól fogalmazni, tudom.:)
2009. jún. 1. 14:43
Nem èn vagyok anyagias, de minden a pènztol fugg. Mindennek a mozgatòja, ès akàr akarjuk akàr nem,ez van. Engem boldogìt a pènz,mert àltala elèrek dolgokat amikre vàgyom.
2009. jún. 1. 14:34
A boldogsàghoz nem kell pènz, de eljutni odàig ahhoz igen.
19. haaeen (válaszként erre: 17. - Awela)
2009. jún. 1. 14:29
ezzel így teljesen egyetértek :)
18. judy47
2009. jún. 1. 12:44
Én is ugy tapasztalom,hogy akinek hirtelen sok pénz üti a markát megkergül.Szorja 2 marokkal,aztán eladosodik.Ez tény.Én nekem soha nem volt 60000 Ft-nál több a kezembe.Ami a fizum volt.Szoval nem ugrálhattam soha.De még is azt mondom,hogy a pénz nem boldogit.Ha van melletted valaki akkor átvészeled valahogyan.
17. Awela (válaszként erre: 16. - Haaeen)
2009. jún. 1. 12:31
Igazad van. A cím adásánál arra gondoltam, hogy ha valamit ünneplünk, nem kell hozzá pénz, hogy boldogok legyünk.
16. haaeen (válaszként erre: 13. - Awela)
2009. jún. 1. 11:21

örülök, hogy te az ilyen helyzeteket is igyekszel pozitívan felfogni, és összetartó a családotok. én csak a címmel "vitatkozom", mert azzal nem értek egyet.

"nem volt miből számlát befizetni", "Ami zavar igazából", "anyu rosszul érzi magát", "rosszul érzem magam" - ezek a szavak nekem nem a nagy boldogságot juttatják eszembe.

15. Awela (válaszként erre: 11. - Csókica)
2009. jún. 1. 10:38

Bátyámmal eleinte gondok voltak emiatt, hirtelen sok pénze lett, nem tudta jól beosztani. Szerencsére hamar belerázódott és elképesztő, pár hónap alatt mennyit spórolt össze. Jól is jött később, két hónapig nem volt állása, de addig is kitartott a spórolt pénz.

Sok pénz még nem szakadt a nyakunkba, csak akkor jön jelentősebb összeg, mikor meg vagyunk szorulva, akkor mindig jön a segítség szerencsére.

Mikor először költöztünk és semmink se volt gyakorlatilag, az új szomszédok segítettek. A szomszéd bácsi már másnap felajánlotta a feleségétől maradt edényeket és a segítségét, ha kell. Egy másik szomszéd meg enni hozott nekünk, mert látták, hogy nem volt hol főzni még.

14. Awela (válaszként erre: 9. - Ericika2)
2009. jún. 1. 10:34
Én is remélem, hogy minden rendben lesz. Most, hogy közeledik az eljegyzés, egyre inkább érzem, mennyire szeretjük egymást.
13. Awela (válaszként erre: 10. - Haaeen)
2009. jún. 1. 10:32

Én elsősorban az ünnepekre gondoltam, mikor írtam a cikket. Igen, volt hogy nem volt miből számlát befizetni, akkor jöttünk a bátyámmal, összedobtuk (dolgozunk mindketten, én suli mellett). Szerencsére ennivalóra mindig jutott, erre anyu külön odafigyel. De egészen fura, ha megszorulunk, valahogy mindig megoldódik a dolog. Hirtelen bejön valamilyen pénz. Ezt már régóta figyelem.

Ami zavar igazából a pénzhiányban, hogy anyu rosszul érzi magát, mikor meg szeretne nekünk venni valamit, mikor teljesen felesleges, nem az a fontos, hogy legyen egy új ruhám vagy telefonom, stb. szülinapomra, hanem hogy van családom és szeretjük egymást.

Pl. most fogok a barátomhoz költözni, két hét múlva lesz az eljegyzésünk. Az ottani tűzhely már régi, le kell cserélni. Anya a fejébe vette, hogy azt mindenképp neki kell megvennie. Viszont megkaptuk a végszámlákat, a gáz nagyon magas lett, arra ment el a pénz, hárman dobtuk össze. Most vállalt plusz munkát, hogy megvehesse az új tűzhelyt nekünk. Ettől rosszul érzem magam, nem azért, mert ennivalóra vagy fontosabbakra nincs, hanem mert ilyen apróságokat is meg szeretne adni nekünk. Igazából ráérne, de ő ezt nem akarja elfogadni és tudom, hogy mindenképp meg fogja venni, akármit mondunk neki.

12. Hanata
2009. jún. 1. 08:37
A pénz nem számít, ez tény, csak a megélhetés megoldott legyen, ez azért fontos. A kitartásotok meghozta a gyümöcsét! Büszkék lehettek egymásra, példás a családotok összetartása!
2009. jún. 1. 07:50
Ha csak annyi pénzed van,amiből a csekkeket kitudod fizetni,és esetleg marad egy kicsi magatokra,az már jó,legalább megtanulsz spórolni,és mellette ott van a szerető család.De ha valakinek hirtelen sok pénz szakad a nyakában,lehet hogy elszalad vele a ló,és a család is felbomolhat,mert amit saját magad megszerzel azt jobban megtudod becsülni.
10. haaeen
2009. máj. 31. 20:43

én úgy érzem, hogy ahhoz, hogy boldog legyél kell pénz is. nem tudom elképzelni azt, hogy pl. nincs miből kifizetni a számlákat, nincs mit enni, nincs mivel fűteni, és akkoris nagy a boldogság. egy szerető család szerintem is a legfontosabb az életben, de a nélkülözés, nincstelenség, bizonytalanság rányomja a bélyegét a mindennapokra, és nem engedi, hogy felhőtlenül boldogok legyünk. és számomra ezt bizonyítja cikked egyik mondata is:

"Sokszor éreztem, hogy szörnyen érzi magát, főleg ünnepekkor."

2009. máj. 31. 19:49

Awela, gratulálok utólag a szülinapodhoz.

Nagyon tetszett amit írtál, pontosabban megragadott. De néhány korábbi mondatodból, amikor az otthoniakról írtál, valhogy ki lehetett érezni ilyesmit. Kívánom, hogy egész életedben ez a boldogság megmaradjon - persze azért az sem árt, ha nincsenek napi gondok.

Kívánom, hogy az elkövetkező jegyességedben is ilyen napi gondok nélküli boldogság várjon rád.

2009. máj. 31. 18:44
*köszönöm:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook