Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lesz ezután a szülés? fórum

Hogy lesz ezután a szülés? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2011. márc. 22. 23:09
Ehhez a témához nekem is volna egy történetem,de nem untatlak titeket.Mai világban nehéz szimpatikus szülészt,orvost találni,na meg védönöt
52. ksmoni
2007. máj. 9. 14:14

Mégse zúdítanak mindent a fejünkre...

Ez nagyon jó hír!Így "csak"kétfelé fizetünk(sznő,orvos).

2007. ápr. 27. 08:13

Sziasztok: minap egy babás oldalon a következő hírt találtam


"Ingyenes marad a választott szülész?

2007. 04. 23.

Az Egészségügyi Minisztérium elképzelései szerint június 30-a után sem kell részleges térítési díjat fizetnie annak a kismamának, aki választott orvosnál szeretne szülni. A Magyar Nemzet értesülése szerint a minisztérium előterjesztésében ez áll: „a részleges térítési díjfizetésre vonatkozó rendelkezés alól kivételt képez a terhesgondozás és a szülészeti ellátás”. A korábbi törvényi rendelkezés sokakban aggodalmat keltett. Egyrészt nem lehetett tudni, hogy szülhetnek-e választott orvosuknál, és ha igen, akkor ki kell-e fizetni a részleges térítési díjat. Az eredetileg megállapított díj 30 százaléka annak az összegnek, amit az adott beavatkozásért a kórháznak az Országos Egészségbiztosítási Pénztár utalna, de nem haladhatja meg a százezer forintot. Választott orvosnak az az orvos tekinthető, aki az egészségügyi intézmény munkarendje alapján éppen nem beosztott."

50. ksmoni
2007. ápr. 20. 19:19

Sziasztok!

Legújabb infóim szerint júl.1-jétől bevezetik,hogy a fogadott orvos által levezetett szüléseknél kétfelé "kell" fizetned.1.A kórháznak

2. az orvosodnak

A kórházi max.100.000Ft lehet.De ezt még akkor hallottam a rádióban ,amikor Molnár apánk volt a miniszter.Hogy ez a rendkívül "frappáns,hozzáértő" utódja mit produkál,majd meglátjuk...

Én júl.9-re vagyok kiírva,úgyhogy fizethetek,mint a kisangyal,vagy az éppen álmosan ügyelő dokihoz beesek szülni.

Fő a prevenció és az előregondolkodás/tervezés!

hajmeresztő!!!!!!!!!!!!!!

2007. ápr. 5. 14:50

Sziasztok

Én mind a két gyerekemet a fogadott orvosomnál szültem ,és a fájdalmaimon kivül,és a hosszú vajudáson kivül nem volt rossz tapasztalatom.Két külömbözö helyen szültem ,külömbözö orvosokkal.Maximálisan mellém álltak ,biztattak ,és eröt adtak ,hogy mindezt kibirjam ,és különösen a második orvosom ,nagyon lelkesen mellém állt ,igaz hála pénzt mindkettönél adtam ,de ez evel jár sajna a mai világban ,miben élünk.Ha azt akarod ,hogy kicsit biztonségosabban szüljél ,és saját magad nyugtatásáért.DE nekem a második szülésemnél a bábasszonyok elegendök lettek volna de ki tudhatja ezt elöre?Sajna nem látsz bele ,igy fö a biztonság .

48. gyopár (válaszként erre: 47. - Lmoncsi)
2007. márc. 29. 08:02
Megnéztem az adatlapodat, hogy melyik ez az ország. Szerintem senki nem irígykedik rád. És ezek szerint ott hasonló szokások vannak az ellátásban (lásd hálapénz), mint nálunk. Kívánom, hogy találj egy rendes dokit! Azért biztosan akad ott is.
2007. márc. 28. 19:56
sziasztok. En nem Magyarorszagon elek ,de nem vagyok jobb helyzetben egy cseppet sem mint ti,julius kozepere varom a babamat.Nalunk egeszen masok a torvenyek mint Magyarorszagon,itt ahhoz a dokihoz mesz akihez akarsz,amelyik neked tetszik,ugyis mindegyiket meg kell fizetni eleg rendesen .Egy komplikacio nelkuli szulesert ket havi fizumat kell adnom ,egy csaszarert pedig 3 havit ,ez nekem rengeteg penz,de ez csak halapenz ,ugyhogy nem kotelezo .Aki nem ad mert teszem aztnincs honnan az olyan banasmodban reszesul.Enyyit a kulfoldi jobb helyzetrol!Itt is van helybeli doki is ,nem kellene utaznom 40km-ert,de amellett ,hogy a kinezete sem orvosra vall meg be is szol(masoktol hallottam),hogy ne ordits szivi ,bezzeg mikor megcsinaltad nem kiabaltal.....
2007. jan. 14. 22:01
Második babámat július közepére várom. Bízom abban, hogy addigra megtalálják a kiskaput és ugyanannál az orvosnál és szülésznőnél szülhetek majd, akinél az elsőt.Velük nagyon megvoltam elégedve.
2007. jan. 14. 21:51
Nem tartom jó dolognak, hogy ezt a törvényt be akarják v.már de is vezették.Szerintem minden nőnek a szuverin joga, hogy a saját orvosánál hozza világra a babáját.Hisz abban az orvosban van a bizalma.Éh ha oda kerülök,csak a saját orvosomnál szülök ha többet kell fizetnem is.
44. gpetra (válaszként erre: 43. - Ksmoni)
2006. dec. 18. 19:35
Igen, biztos. Legalábbis úgy tűnik. Lehet, hogy már túlzottan jó volt, gyorsan tenni kell valamit :(
43. ksmoni
2006. dec. 18. 16:20
Tényleg visszafelé kell fejlődnie az esügynek???
42. 369eae37cb (válaszként erre: 40. - Csehe)
2006. dec. 9. 21:38
Egy kedves jóbarátomnak júliusban született kislánya, ő többször a lelkemre kötötte, hogy a szülésznővel nagyon megéri jóba lenni. (már a barátom, nem a kislánya :S)
41. csibebaby (válaszként erre: 26. - Gyöngyi)
2006. dec. 9. 21:29

Tudod Gyöngyi erről tudnék mesélni..mármint,hogy milyen a külföldi terhesgondozás és orvosi ellátás...

Magyarországon mindez sokkal magasabb szinten zajlik,csak sajnos a jelenlegi gazdasági helyzet bonyolítja kissé.Nem azért mondom,de nem kívánom senkinek,hogy úgy törődjenek vele,mint idekint velem...

Csibe:)

40. csehe
2006. dec. 9. 15:56
Nem irigyellek benneteket ezzel az új rendszerrel. Bár meg kell mondjam, hogy én ügyeletes orvosnál szültem, akit addig jóformán nem is láttam, de nagyon rendes volt. Amíg a kórházban voltunk, és jött vizitre, mindig megkérdezte, hogy jól vagyunk-e, van-e valami probléma. A másik anyukának fogadott orvosa volt, de sosem érdeklődött felőle. És megjegyezném, hogy számomra a legnagyobb segítség a szülésznő volt. Megértő, kedves, elmondott mindent, hogy mire számítsak, mi következik, meg minden ami csak jó lehet. Ugyanis nekem nem voltak fájásaim, és infúzióval indították a szülést, mert már rég elfolyt a magzatvíz.
2006. dec. 9. 15:42

Olvasgatlak Benneteket, és Zazukával kell egyetértsek. Biztosan azért érint érzékenyebben a dolog, mert én is szülés előtt álok (februárban), és úgy hoznak meg egy ilyen, számunkra igenis nagy horderejű döntést, hogy tulajdonképpen belekényszerítenek a többletfizetésbe minket. Mert már nem tudom (nem is akarom) visszacsinálni a terhességet, tehát ha az orvosomnál szeretnék szülni, fizessek még többet. Nem értem, miért nem lehetett mondjuk fél vagy egy év átfutást hagyni, hogy a már most is kismamák megszülhessenek a régi "rendszer" szerint. Viccesnek találom, hogy ezzel akarják visszaszorítani a hálapénzt is. Majd pont azért nem fizetek a dokinak, mert meglátom a számlát. nem?!?!

Hát, nem tudom, hogy hol általános dolog a2-3 ügyeletes orvos, nálunk biztosan nem. Jó, mondjuk nem pesti vagyok, de egy viszonylag nagy megyeszékhelyen lakok. És nagyon nehezen találtam rá a megfelelő dokira, akiben végre megbízhatok. és nem kényeskedésből, de 9 hetes terhesen kénytelen voltam váltani. Ugyanis a régi dokim elsőre teljes nyugalommal közölte, hogy a terhesség méhen kívüli (nem volt az), majd elfelejtett felírni olyan gyógyzsert, ami segíti a beágyazódást. És amikor a nyaraláskor vérzéssel kórházban kötöttem ki, akkor úgy döntöttem, keresek mást. És én nagyon szeretm a mostani magándokimat (az előző is az volt), mert mindent elmagyaráz, nem siettet, vele biztonságban érzem magam. És most ez a legfontosabb. lehet, hogy a 2. vagy a 3. gyerekemnél már könnyebben veszem a dolgokat, most még nem tudom. pedig nem vagyok egy parázós fajta.

Na, jól belelendültem, bocsi mindenkitől.

38. ksmoni
2006. dec. 7. 19:17
Hát ez az,a folyamatos kontroll és az ismerettség.Erről beszélek...
37. zazuka (válaszként erre: 36. - Zazuka)
2006. dec. 7. 15:40
Ja, és még annyit, hogy ezt a bánásmódot nem hiszem, hogy a pénz váltotta ki a fogadott orvosomnál, hanem inkább a természete, a 9 havi gondoskodás, és a 12 évi ismerettség.
36. zazuka
2006. dec. 7. 15:32

Az ügyeletes orvos (mert ő is bejött a szülőszobára) az első gyerekem születésekor meg akart császározni, a fogadott orvosom nemet mondott. Az ügyeletes orvos rámmordult, hogy minek óbégatok, a fogadott megsimogatta a karomat.

Máig hálás vagyok neki.

Ennyit az ügyeletes orvosról.

35. 363d535da9 (válaszként erre: 33. - Ebcd068b9d)
2006. dec. 7. 15:07

A "beszólásos" affér bármikor előfordulhta, akár van, akár nincs fogadott orvosod.

Amikor 18 éve az első fiamat szültem, még nem volt igazán epidurális, gázos stb. fájdalomcsillapítás. Túlhordás, és fájásgyengeség miatt oxytocinos infúziót kaptam. Az infúziótól órákon keresztül 1,5-2 perces fájásaim voltak. Mi tagadás 3-4 óra elteltével már felmondták az idegeim a szolgálatot, nem tudtam tovább uralkodni magamon, sírtam és jajgattam a kíntól. A fogadott orvosom mindig nagyon kedvesen "megnyugtatott", hogy mindjárt túl vagyunk a dolgon, míg a szülésznő szimplán rámmordult, hogy fogjam be a számat, mert nem igaz, hogy ennyire fáj, ő is szült két gyereket és tudja, hogy az mivel jár. Nem dobott fel a szövegével. Viszont amikor további 3 óra múlva a mellkasomra fektették az én gyönyörű kisbabámat, már semmi nem tudott érdekelni!

34. gpetra (válaszként erre: 32. - 363d535da9)
2006. dec. 7. 14:41
Nem a szimpátia a lényeg, hanem a bizalom. De mondtam, még nem szültem, nem tudom, hogy mire hogyan reagálnék egy ilyen helyzetben, csak megfordul gyakran a fejemben, hogy mi lenne, ha...
2006. dec. 7. 14:39

Szerintem nem is a szimpátián van a hangsúly, hanem azon (ami tényleg pech), hogy esetleg mindkét orvosnak van bent pont akkor olyan betege, akinek Ő a fogadott orvosa, logikus, hogy nem Te leszel az első a sorban.

Persze, hogy vannak pillanatok, amikor túlaggódjuk magunkat, de nálunk a baráti körben tavaly volt "babahullás", és hallottuk saját füllel, hogy lehet bizony igen barátságtalanul is szólni a kismamához. Érthető, hogyha valami fáj, esetleg nem úgy megy, ahogyan azt előre elképzeltük, akkor azt szeretnénk, hogy mindenki megértsen és együttérezzen velünk - valószínűleg én is így leszek majd -, de fontos az optimizmus.


Ettől függetlenül volt példa arra is, hogy a fogadott orvos elfelejtette megemlíteni a mindenórás kismamának, hogy Ő egy hétre elutazik, de az éppen ügyeletben levő orvos is maximálisan megértő és türelmes volt.

32. 363d535da9 (válaszként erre: 30. - Gpetra)
2006. dec. 7. 14:26
Egyszerre 2-3 orvos ügyel. Közülük lehet választani. Az már nagy pech, ha mind a három egyszerre unszimpatikus!
31. ksmoni (válaszként erre: 29. - 363d535da9)
2006. dec. 7. 14:19

Nem vígaszt keresek benne,jaj,erről szó sincs,csak nézzen EMBERNEK!

"Feküdjön fel aranyom,lazítson"típusú mondatoktól hányok.Nem a ***-os luxusról beszélek,az alapvető emberi hozzáállásról.Ne azt érezd,hogy türelmetlenül nézi az óráját és megjegyzéseket tesz a szülésznőnek,hogy miért nem tágulsz gyorsabban.Hát effélék.És ne mondjátok,hogy nincs ilyen.

A hivatástudat mellé tisztességes ÁLLAMI fizetést kellene nekik adni,és akkor nem lennének ilyen állapotok.

A divat magánorvoshoz járni gondolatban lehet vmi,mint a 3d-s uh-ban. De az emberek biztonságot keresnek és kapaszkodót.Ez pedig nincs meg az állami kórházi ellátásban az elfásultság,túlterheltség és alulfizetettség miatt.Ezért nem az eü-sek a hibásak! Le a kalappal!

30. gpetra (válaszként erre: 28. - 363d535da9)
2006. dec. 7. 14:14
Én személy szerint szoktam járni magándióokihoz is, de gyakran megyek a kórházi rendelőbe is, mindig ugyanahhoz az orvoshoz, mert őt szeretem, és be is vált. Nála talán szülnék is. De ez még nem biztosíték arra, hogy éppen ő lesz ügyeletben, és akkor vissza is tértünk az eredeti problémához... Nemcsak az a kérdés, hogy magánorvost választunk-e, hanem az is, hogy a választott kórházi orvos éppen ügyeletben lesz-e. Pánikolni én sem szeretnék, de elgondolkodom néha ezeken a dolgokon.
29. 363d535da9 (válaszként erre: 14. - Ksmoni)
2006. dec. 7. 13:53
Lelki vigaszt ne az orvosban keress, hanem a szeretteidben! Az orvosnak az a dolga, hogy a testeddel foglalkozzon (kivéve a pszichiáter), hiszen nem ismer (még akkor sem, ha fogadott orvosod), viszont a hozzádtartozók melletted lesznek mindig és mindenkor.
28. 363d535da9 (válaszként erre: 18. - Zazuka)
2006. dec. 7. 13:49

Eddig háromszor szültem két orvosnál. Logikusan egy számomra szimpatikus orvost választottam, de nem dölt volna össze a világ, ha nem sikerül náluk szülnöm!

A nők azért képesek órákat autózni egy-egy orvoshoz, mert ez a divat, mert ez a nyáj szellem (ha valakire azt mondják, hogy nagyon jó, akkor biztosan az is - gondolják), mert megtehetik jó dolgukban stb. (Itt természtesen nem a várhatóan komplikált esetekre gondolok!) Én úgy veszem észre, hogy manapság kicsit túl misztifikálódik a gyermekvállalás, a szülés, és minden más egyéb. A gyereknek "mindent" meg akarnak adni a szülők már születése pillanatától. Csak az a baj, hogy mindez külsőségekben nyilvánul meg a legtöbbször. Valóban vannak különbségek kórház és kórház, orvos és orvos között, de azt nekem senki ne mondja, hogy pl. a legközelebbi kórházban dolgozó 5-10-15 orvos közül nem talál magának egyetlen szimpatikust sem! Egy normál szüléssel együttjáró kórházi tartózkodás 4-5 nap. Nem hiszem, hogy olyan örült nagy probléma, ha ez alatt az idő alatt nem ***-os szállodai ellátásban részesül az ember, mert ki lehet bírni.(Mondom ezt én, aki pl. utazás közben még egy nyilvános WC-be sem vagyok hajlandó bemenni, mert annyira finnyás vagyok!)

A problémák nem itt kezdődnek, csak az a baj, hogy jó dolgunkban ezt elfelejtjük!

Nem az a probléma, ha nem szimpatikus az orvos, vagy nem kedvesen szól hozzám! Az a probléma, amikor pl. a terhesség idő előtt megszakad (vannak jó néhányan akik itt a Hoxán is tudnának erről mesélni), vagy pl. amikor az UH nem a megfelelő fejlettséget mutatja, vagy egyéb elváltozásra, fejlődési rendellenességre hívja fel a figyelmet, stb. A problémák itt kezdődnek és nem ott, hogy pamut vagy műszálas ágyneműben kell aludni a kórházban, és hogy pl. a folyosó végén van a WC.

A nagy rákészülésben meg elfelejtődik mi is a szülés lényege.

Ahhoz hogy egy felemelő, földöntúli boldogsában legyen részed amikor világra hozod a gyermeked nem szükséges semmilyen külsőség. Átélheted ezeket az érzéseket pl. egy taxi hátsó űlésén is, mert csak a baba és a pillanat számít!

27. gpetra (válaszként erre: 25. - Ebcd068b9d)
2006. dec. 7. 13:42
Hova ment az orvosod? Bár ez szinte lényegtelen a történet szempontjából. A többi dokit ismered?
26. gyöngyi (válaszként erre: 18. - Zazuka)
2006. dec. 7. 13:37
ajnos ez a legnagyobb baj, hogy Magyarországon nem lehet akármelyik orvosban megbízni!!!!Külföldön ez nem így működik.
25. ebcd068b9d (válaszként erre: 24. - Gpetra)
2006. dec. 7. 11:13
De, a választott orvosom nem olyan régen még ebben a kórházban dolgozott, igaz mindig magánrendelésre jártam hozzá, de tanácsadásra a keszthelyi kórházba mentem, csak lehetséges volt, hogy megyek az orvos után a másik kórházba. Aztán mindent mérlegeltünk, és marad Keszthely.
24. gpetra (válaszként erre: 23. - Ebcd068b9d)
2006. dec. 7. 09:56
És ezek szerint ott nem jársz egy kiválasztott orvoshoz?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook