Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt már valaki gyermeke elsőáldozó? Hogy zajlik ez? fórum

Volt már valaki gyermeke elsőáldozó? Hogy zajlik ez? (tudásbázis kérdés)

2010. nov. 8. 20:58

Röviden az elsőáldozási mise menete. Ez részben függ attól is, hogy mennyire ragaszkodik a hagyományhoz, ill. milyen helyi szokások vannak.

Mivel csak ketten vannak, és nem lesz nagy meleg már a templomban, gondolom, lesz még valamilyen kabátka a kislányon, így látatlanban azt mondom, hogy elmegy az ekrü színű ruha.

Előző nap első gyónás, esetleg még a mise vázlatos elpróbálása.

Én megengedtem, hogy a gyónásra készítsenek maguknak kis "jegyzetet". Az sem árt, ha néhányszor elpróbáljátok a gyónási formát.

Vasárnap reggel figyeljetek a szentségi böjtre, de indulás előtt mindenképpen reggelizzen meg rendesen.


Bevonulás - általában a kezükben egy szál égő gyertyával;

- köszöntés;

- a mise folytatódik - olvasmány, szentlecke, evangélium, homília;

- keresztségi ígéret megújítása;

- a felajánláshoz ők szokták vinni az ostyát, a kelyhet, a bort és a vizet;

- Az Agnus Dei (Isten Báránya) után közösen elmondják az áldozás előtti imádságot - "Fehér szent ostyában..."

- áldoztatás;

- áldozás utáni imádság és hálaadás amire a válasz: "Megköszönjük néked";

- Ígéretünk;

- Szülők imája;

- a kisebbek és a nagyobbak köszöntenek egy-egy verssel;

- a mise hirdetéssel, könnörgéssel,folytatódik, ill. áldással bejefeződik.


Amennyiben lenne még kérdésed, szívesen válaszolok.

14. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Laguna)
2010. nov. 8. 08:36
Estére válaszolok, most megyek dolgozni.
13. laguna
2010. nov. 8. 05:13

Igen itt is felajánlották a lepelszerű ruhát,de ami nekünk van kicsit mutatósabb csak azt nem tudom hogy

illik-e pezsgő/ekrü/ színüt ráadni.?Ez a ruha tulajdonképp egy esküvőn volt rajta koszorúslányruhának azóta a szekrényben áll.Jó lenne ha még egyszer felvehetné, de szeretném a tiszteletet is megadni az eseménynek,hiszen ez nagy dolog.Csak 2 gyerek lesz elsőáldozó, a másik egy kisfiú, így talán nem kell ragaszkodnunk egymás öltözékéhez.köszönöm a segítséged.

Mi 1.5 éve járunk hittanra, gondolom ezeket az imákat már átvették.Sajnos a gyerek keveset beszél az ott töltött időről.Eddig most hétvégén jött haza úgy hogy nagyon jól érezte magát..,és ennyi.

12. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - Laguna)
2010. nov. 7. 20:44
Ma már a legtöbb helyen az elsőáldozók kapnak a plébániától fehér ruhát. Ennek van egy praktikus oldala: az egyik szülő meghozatja a méregdrága elsőáldozási (menyasszony" ruhát, a másik pedig..., de ez többé-kevésbé a fiú öltözékre is vonatkozik. Ezért annyit szoktunk kérni, hogy a fiúk legalább sötét nadrág és cipő,(edzőcipőt felejtsék el legalább ezen a napon!!), fehér felső, a kislányok is általában világos ruhát szoktak fölvenni, de nem ritka a sötét szoknya, fehér felső... Hangsúlyozni szoktuk a szülői értekezleten, hogy ne legyen koszorú-fályol, mert ők nem "kismenyasszonyok"... Minimum 1 év, de inkább két tanév szokott a felkészítés lenni. Alapvető hittani ismeretek, legfontosabb imádságok, és természetesen az első gyónásra való felkészítés. Szívesen megírok mindent a felkészítésről, így hirtelen elég hosszúra sikerülne. Bármi kérdésre szívesen válaszolok a továbbiakban is.
11. a14deb9047 (válaszként erre: 10. - Laguna)
2010. nov. 7. 20:33
Nem fognak kapni "ruhát?"
10. laguna
2010. nov. 7. 20:30
Segítsen valaki!! Ilyenkor csak fehér ruha lehet vagy mondjuk egy ekrű szinü is megteszi?Mert ekrü színű van fehér meg nincs, és a lányomnak 21-én lesz az elsőáldozása.
2009. ápr. 26. 20:22
Fehér ruha neki is volt, és kapott emléket is:)
2009. ápr. 26. 20:21

Az én lányom is volt elsőáldozó,kb. 2 éve.


Hittanra járnak előtte a gyerekek, majd áldozás előtt gyónnak, amit hitoktatáson megtanulnak meg, hogyan kell. Majd rendes mise is van, és ott veszik először magukhoz Jézus testét (az ostyát).

2009. ápr. 25. 13:42

Az én lányom is volt elsőáldozó. Katolikus suliba jár amúgy.A gyónás szövegét a hitoktatáson kell hogy megtanítsák nekik.Ezt csak azért mondom, mert a kislányom unokatestvére sírva fakadt gyónás után, mert nem tudta a sablonszöveget és ezt szóvá tették neki, hogy nem így kellett volna.

Szerintem szép szertartás. A lányzómnak úgy kölcsönöztünk rá habos-babos fehér ruhát. :)Ők is kaptak emléklapot meg egy gyertyát.

2009. ápr. 25. 13:23

én 2005-ben voltam elsőáldozó.

előtte oktatásra kellett járni.

2009. ápr. 25. 13:22
A fiam 3 éve volt,a lányom jövőre lesz. Verseket tanulnak,lányok fehér ruhában,fiúk fehér ing,fekete nadrág.Először áldoznak=kapnak ostyát és emléklapot róla+kis kereszt.
4. kattyus (válaszként erre: 3. - Sztolyka)
2009. ápr. 25. 13:14
Ez nagyon szép egyházi szertartás. Szerintem mindenütt egyforma. Felénk a lányokat "kismenyasszonyok"-nak hívják. Életükben először veszik magukhoz a szent ostyát, vagyis Krisztus testét. Az áldozást gyónás előzi meg.
2009. ápr. 25. 13:11
Hogyan zajlik ez?A lányomnak idén lesz.
2009. ápr. 25. 13:11
Igen az én kislányom már volt.
2009. ápr. 25. 13:10
Volt már valaki gyermeke elsőáldotó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook