Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész) fórum

Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész) (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találtam 17 milliárd forintot! (2. rész)

1 2 3 4 5 6
180. syria (válaszként erre: 179. - 8bff41629d)
2013. máj. 28. 20:10
Van, amikor nem lehet, vagy nagyon nehéz kikerülni a stresszes helyzeteket. Gondolok pl. a munkahelyi stresszre. Szerintem az a legrombolóbb, s nehéz tudomást nem venni róla.
179. 8bff41629d (válaszként erre: 178. - Syria)
2013. máj. 26. 12:33
Hát...Pl.úgy, hogy az illető egész egyszerűen kivonja magát a mindenfelöl folyamatosan ömlő hazugságok-néphülyítések-befolyásolási szándékok világábol, éshát megpróbál MINDIG A SAJÁT JÓZAN ESZÉRE HALLGATNI,nem pedig arra, amit valakik-valamik örökösen a fejébe akarnak verni...Meghát normális ember igyekszik azért kerülni a stresszes helyzeteket is, amennyire csak lehetséges a dolog...Én pl rengeteget járok erdőkbe, a természetbe kirándulni, rengeteget mozgok-sportolok, itthon pedig hülye tévés szappanoperák-tévéhíradók, elmebeteg akciófilmek nézése helyett inkább sokat olvasok érdekes könyveket, a világ történéseivel meg csak annyit foglalkozom, amennyit feltétlenül szükséges...Éshát a legfontosabb:SOHASEM HAGYOM MAGAM BEFOLYÁSOLNI senkitöl és semmitöl se...És alapfelállás mindig, hogy ha látom, hogy valaki nagyon győzködni akar valamiröl, akkor rögtön elkezdem keresni a választ arra a kérdésre, hogy VAJON MILYEN ÉRDEK állhat a nagy győzködés hátterében? Aztán az esetek nagyrészében hamar megis találom a választ, utána pedig már könnyű dolog hatástalanítani a befolyásolási kísérletet, amennyiben az ellenkezik a saját meggyőződésemmel... Szóval szerény meglátásom szerint ezt a mai, elmebeteg, és velejéig rohadt világot ép elmével más módon sajnos nem lehet már kibírni...(Viszont ha hagynám, hogy a lelkemet(!!) megmérgezze ez a mai hazug, és mocskos világ, akkor attol tartok, hogy rövidesen sorra kerülne a testem is, mint ahogy azt oly sok más ember esetében látom nap mint nap...Akkormeg aztán az orvosok tort ülhetnének felettem is azt hiszem, és énis ki se látszanék a gyógyszerekböl-műtétekböl-kórházi kezelésekböl, amik lehet hogy a sok lehülyült-leépült mai embernek már a világ egyik legtermészetesebb dolga, dehát nekem nem az sehogyse...Számomra ugyanis még mindig az a világ legtermészetesebb dolga, hogy 44 éves koromra orvos csak kb 30-35 évvel ezelőtt látott legutóbb, betegségböl kifolyólag, akkoris csak holmi megfázás okán, hogy igazolást kérjek az iskolai hiányzásra, de gyógyszert akkor sem igényeltem azért tőle, ugyanis ismertem a mondást már akkor is hogy:"Megfázásbol kigyógyulni gyógyszerek nélkül egy hét, gyógyszerekkel meg 7 nap"...)
178. syria (válaszként erre: 177. - 8bff41629d)
2013. máj. 23. 17:08

Örülök, hogy egyetértesz velem. :)


S nagyon fontos dolgot pendítettél meg: csak az a test lehet egészséges, amelyben ép lélek lakozik.


A nagy kérdés az: ebben a rohadtul stresszes, pénzorientált, politikai viharoktól dúlt világban hogyan lehet ép ésszel, ép lélekkel élni???

2013. máj. 23. 09:19
Így van,pontosan...Ennek a mai világnak a totális elgépiesedése rányomja bélyegét sajnos az orvosi szakmára is, éshát éppen ezért normális ember MINDIG fenntartással kezeli azért az orvosi diagnózisokat szerintem, ha jót akar magának...Sajnos a mára már túlságba is a fejekbe van már verve a velejéig hazug, és rohadt materializmus hivatalos eszméje, aminek lényege az lenne az ember vonatkozásában, hogy az ember is úgy tekinthető, mint valami lélektelen, gépiesen működő "biológiai gépezet"...Azaz a mindenkori egészségi-működési állapotát le lehet írni számok-adatok-mértékegységek halmazával, mint valami repülőgépnek, avagy hajónak, traktornak...Holott ez nagyon nagy tévedés...Valójában AMÍG A LÉLEK EGÉSZSÉGES, addig a test is egészséges, akármit is mutatnak a számok meg a vérkép, meg egyébb tesztek, viszont ha a LÉLEK nem egészséges, akkor akármilyen jó eredményeket mutatnak is a laborvizsgálatok, nagy bajok fognak következni borítékolhatóan előbb-utóbb...Minderre az elvre én már láttam ezer és ezer példát mindenfelé...Számtalan olyan esetet láttam már, amikor valakit hazaengedtek nagy elégedetten a kórházbol, hogy "remekek a laboreredmények, minden rendben", aztán az illető néhány napon belül megmagyarázhatatlan módon meghalt...Más esetekben meg már azért adták haza a kórházbol az illetőt, mert már LEMONDTAK RÓLA az orvosok, aztán az illető még évek múlva is vígan élt...Szóval bonyolultabb dolog azért az "egészség" témaköre, mint ahogyan azt az orvosi egyetemen tanítják szerintem a számokbol-értékekböl-leletekböl kiindulva KIZÁRÓLAGOSAN...És engem mindig valahogy bosszantani szokott az, amikor látom, hogy az orvosok játszani akarják az "élet-halál ura" szerepet a diagnózisaikkal, meg azt hiszik, hogy náluk van a bölcsek köve, mert elhitették ezt velük annakidején az egyetemen...Meghát ahogy elnéztem már az idők folyamán, már csak PÉNZÜGYI előnyök remélése okán is szereti azért sok orvos elhitetni a páciensekkel azt, hogy ő valami tévedhetetlen félisten, akinek a szava maga az abszolút igazság...Pedighát dehogy az...Az orvos is valójában pont olyan gyarló ember, mint a páciense, akinek vannak esetek amikor érdemes odafigyelni a szavára, de vannak esetek amikor nem...Ez utóbbi eset olyankor áll fenn, ha mint azt már többször is írtam, AZ EMBER SAJÁT EGÉSZSÉGÉRZETE mást sugall mint amit az orvos mond...Viszont ha ÉRZI AZT a páciens a saját lelke mélyén,avagy testi panaszok okán, hogy valszeg valami egészségügyi problémája alighanem lehet, akkor viszont jó dolog az mégiscsak, ha konzultál az orvosokkal, és igyekszik azért megfogadni a tanácsaikat...De csak ebben az esetben...
176. syria (válaszként erre: 175. - 8bff41629d)
2013. máj. 21. 19:19

A te vashiányod kísértetiesen egybecseng az én magas süllyedésemmel. :)


Régi felismerés: nem szabad ész nélkül hinni az orvosoknak. Ők azt csinálják, amit a tankönyvekből tanultak. Gyakran figyelmen kívül hagyják, hogy minden ember szervezete más. Az eltérő életmódról nem is beszélve.

2013. máj. 21. 11:17
Na szóval, mentem is ugye a főnökorvos elé, aki úgy nézett rám, mint egy kísértetre...Éshát első kérdése az volt egyböl, hogy mondjam, milyen panaszaim vannak...Szédülés, gyengeség, gyakran szoktam ájulni? Erre én meg nézek vissza rá nagy értetlenkedve:Nincs semmi panaszom, mi a fenének kéne hogy legyen? Erre mondja az orvos, hogy csak azért kérdi, mert annyira alacsony a vérem vastartalma, hogy igazság szerint most azonnal be kéne hogy utaljon a kórházba, de legalábbis most azonnal megír egy receptet, és sürgősen váltsam ki, és egyem a vasgyógyszert vagy 2-3 hónapig, mert ilyen alacsony vasértéket ő még nemis látott eddig még senkinél se, és szinte el se hiszi, hogy ilyesmi létezhet, úgyhogy ne is mondjam, hogy nincs semmi panaszom...Erre én mondom neki, hogy márpedig nincs semmi panaszom...Mire az orvos csak hitetlenkedve ingatta a fejét, aztán véradás helyett elküldött azonnal a patikába, és a lelkemre kötötte, hogy amellett hogy rendszeresen ennem kell huzamosabb ideig a vasgyógyszert, még hetente ellenőrző vizsgálatra is mennem kell rendszeresen a körzeti orvoshoz...Na...Én meg ráhagytam akkor mindent, úgy voltam vele, hogy most minek álljak le vele feleslegesen vitatkozni, kimentem a helyiségböl, a receptet fogtam és beledobtam az első szemeteskukába, aztán azóta is elvagyok vígan a mai napig is, jó egészségben, aktív sportéletet élve, vasgyógyszerek nélkül, meg orvosi ellenőrzés nélkül is, még 15 év után is...Hát...Ennyit akkor erröl, meg a nagy lihegésröl...Szóval akármit mutatott a laborvizsgálat hemoglobin ügyben, én inkább A SAJÁT MEGLÁTÁSAIMNAK,ÉS A SAJÁT EGÉSZSÉGÉRZETEMNEK hiszek a mai napig is, nem pedig az orvosok fejcsóválásainak...De mondom:Írhatnék még példákat a végtelenségig, mind a saját, mind mások életéböl amik kicsit más színben tüntetik fel az orvosokat, mint amilyent magukrol előszeretettel szeretnek azért gyakran megállapítani...
174. 8bff41629d (válaszként erre: 173. - 8bff41629d)
2013. máj. 21. 10:56
Nade akkor egy saját esetet is, vagy 15 évvel(!!) ezelőttröl:Én a mai napig is jó egészségnek örvendő, ígen aktív és igen intenzív sportéletet élő illető vagyok, akinek mondjuk lebringázni dimbes-dombos terepen is vagy 100-150 km-t egyben, meg se kottyan...Mondom, még a mai napig se, nemhogy ezelőtt 15 évvel...Nade a történet lényege:Elmentem régen egyszer véradásra, éshát miután elvégezték az előzetesen levett vérnek a rutinvizsgálatát, csak annyit láttam, hogy a vizsgálatot végző nővérke egyszercsak felugrik, és az eredmény papírjaival odaszalad nagy ijedten a főnökorvoshoz, és rövid idő mulva már mindketten döbbenten bámultak a papírra, éshát azonnal hivattak is ugye az orvoshoz...
173. 8bff41629d (válaszként erre: 172. - Syria)
2013. máj. 21. 10:45
Ismerős az ilyesmi táma is azért nekem, éshát jól látod azt, hogy nem véletlenül vagyok én olyan szkeptikus gyakran az orvosi diagnózisokkal...És én bizony nem holmi "csalhatatlan félistent" látok soha sem az orvosokban, hanem inkább fehérköppenyes sarlatánokat, akiknek jobb ha minnél ritkábban kerül az ember a közelébe...Sok példát tudnék még sorolni mind a saját, mind mások életéböl, ami igazolja örökösen ezt a meglátásomat, egy másik hsz-ben írok is mindjárt egy saját példát is, de addig még néhány szót a magasvérnyomásos esethez:Az illető szerény meglátásom szerint PONT A VÉRNYOMÁSCSÖKKENTÉSBE halt bele, mivel mint írtam, ADDIG vígan elvolt, semmi panasza nem volt, aztán miután elkezdte szedni a gyógyszereket, MÁR EGY-KÉT NAP UTÁN megkezdődött a rohamos leépülése...Minő véletlen...Szóval én úgy láttam a dolgok lényegét, hogy bár lehet hogy az illetőnek valóban volt magasvérnyomása, de az évtizedek alatt ehhez a szervezete már hozzászokott, és ez volt számára a "normális" érték...Aztán amikor a gyógyszerek hírtelen lecsökkentették a vérnyomását, egyszerüen összezavarodott FELESLEGESEN a vérkeringése...Aztán ennyi...Úgyhogy én továbbra is azt mondanám, hogy hagyni kellett volna az illetőt olyan vérnyomással, amilyen addig volt, aztán valszeg még ma is élne...Így meg vajon mire ment a "lejjebb vitt" vérnyomásával, ha egyszer 2 hónap alatt belehalt, a nagy "egészséges" vérnyomásba?
172. syria (válaszként erre: 171. - 8bff41629d)
2013. máj. 20. 12:55

Gondolom sok igazság lehet abban amit írtál, mert tapasztalataidon alapul.


A magas vérnyomással én azért nem játszanék. Lehet, hogy az, aki elkezdte szedni a vérnyomáscsökkentőt azért halt meg, mert már olyan rombolás ment végbe a szervezetében, amit a gyógyszer nem tudott visszafordítani.


Elvileg már nem szabadna élnem a 30-40-50-es süllyedésemmel, aminek az okát senki nem tudja biztosan. Pedig végigmentem az összes elképzelhető kivizsgáláson.

S az évenkénti laboreredményemen csak kapkodom a fejemet, hogy milyen magas az érték.

171. 8bff41629d (válaszként erre: 170. - Syria)
2013. máj. 6. 09:11
Nem hiszem, hogy ez esetben szerepet játszana holmi "szerencse", vagy "kivételesség"...A legfőbb problémák egyike a világban az, ahogy azt már megfigyeltem, hogy mint oly sok szakterület,úgy az "orvosi pálya" is tele van valójában kóklerekkel, és szinte kíírthatatlan téveszmékkel...Erre példaként nemcsak a "sok sófogyasztás káros hatásainak legendáját", lehet felhozni példaként, hanem pl a "magas vérnyomás ártalmainak témáját is"...Mondjuk nekem nincs magas vérnyomásom, de viszont ismerek-ismertem jópár olyan embert, aki még 80 éven felül is vígan élt 300-320-as vérnyomással...És mondanom sem kell, hogy évtizedek óta ilyesmi értékekkel élt, úgyhogy még én sem akartam kezdetben elhinni a dolgot, pedighát így volt...Aztán ismertem olyan embert is, aki vígan elélt vagy 70 éves koráig ilyesmi vérnyomásértékekkel, egészen addig, amíg valami túlbuzgó orvos szigorúan rá nem parancsolt az illetőre, hogy "Tessék szedni a vérnyomáscsökkentő gyógyszereket, mert különben bajok lesznek"...Na...Az illető neki is állt falni az orvos álltal előírt vérnyomáscsökkentőket, aztánmeg csak kóvájgott nap mint nap, mint valami alvajáró, éshát vagy 2 hónap vérnyomáscsökkentés után meg is halt...Szóval én a magam részéröl csak nevetni szoktam némely "orvosi legenda" állításán, amik között ott van ugye a "sok sófogyasztás káros hatása" is...EGÉSZSÉGES szervezetü embernek nem ártalmas a sok só, én továbbra is azt mondanám,de persze a vesebetegek esetében már más a helyzet, ezt én sem tagadom, dehát azért aki egészséges, annak szerintem nincs oka félni a sótol azért...
170. syria (válaszként erre: 168. - 8bff41629d)
2013. máj. 3. 15:50
Szerencsés/kivételes vagy. Reméljük, sokáig így lesz.
2013. máj. 1. 10:13
eeeezzz igen!soxerencset
168. 8bff41629d (válaszként erre: 167. - Syria)
2013. máj. 1. 10:12
Biztos vagyok benne...Nálamnál nem hiszem hogy létezne ember, aki jobban óvná az egészségét bármikor is,úgyhogy ha az eddigi földi pályafutásom alatt bármi problémám lett volna a sok sófogyasztástol, akkor már régen sószegény étrenden élnék...Dehát a helyzet az, hogy vígan, és jó egészségben elvagyok a mai napig is, úgyhogy az orvosi körökben elterjedt vélemények a sok sófogyasztás káros hatásairol, nem különösebben érdekelnek... Addig, amíg a saját tapasztalataim egészen mást igazolnak...
167. syria (válaszként erre: 165. - 8bff41629d)
2013. ápr. 29. 17:16

Nem közelíti meg a napi folyadékadagodat.

Biztos vagy benne, hogy a veséid hosszú távon is díjazzák az életformádat?

166. 8bff41629d (válaszként erre: 164. - Syria)
2013. ápr. 29. 08:55
Nade ne feledjük el azt sem, hogy azért MINDENNEK ÁRA VAN...Éshát a világ már csak olyan, hogy MINDENÉRT fizetni kell valamilyen módon...A " bevételnövelésért" is fizetni kell mindig valamilyen módon...Én a magam részéröl ezért nem tartom túl jó ötletnek azt, ha valaki az életvitelének az ÉSSZERŰSÍTÉSE helyett inkább a bevételeit szeretné növelni,abban az esetben, ha az életszinvonalát szeretné egy kicsit fejleszteni...
165. 8bff41629d (válaszként erre: 161. - Syria)
2013. ápr. 29. 08:45
Pedig meg lehet szokni azt is, mint minden mást is a világon...(Mármint most gondolok konkrétan a napi húsz liter vízre...)Amikor megkezdtem a napi folyadékadag csökkentését, és már "csak" mondjuk napi 10 litert ittam, szabályosan szomjaztam napokig, amíg lassan meg nem szoktam aztán az új felállást...Szóval mondom, praktikus okokbol megelégszem mostanában napi 6-7 liter folyadékkal is, de ez alá már nem akarok sehogyse menni, meghát nincs is szükség arra, hogy még tovább csökkentsem a folyadékbevitelt...A sok sóhoz csak annyit, hogy világ életemben igencsak szerettem sózni mindig az ételeket, éshát sose volt belőle semmi gondom...Meglátásom szerint, ha a sok só mellé sok folyadék is járul, nincs akkor belőle semmi gond...Nálad mennyi a napi folyadékadag?
164. syria (válaszként erre: 163. - Regin_a)
2013. ápr. 28. 11:56

A bevétel növelése jó ötlet, már annak, aki meg tudja tenni.

Ugye csak viccelsz, hogy pusztán a szomszéd pukkasztására van felkapcsolva nappal is a tízkarú csillár?

163. Regin_a
2013. ápr. 27. 08:47

Én meg a bevételem növelem.

És igen, nappal is ég a tízkarú MáriaTerézia csillár, hadd pukkadjon a szomszéd

162. Regin_a (válaszként erre: 158. - Fáradt*)
2013. ápr. 27. 08:44

Az a tápegység teljesitménye, nem a pillanatnyi fogyasztás

Ahogy korábban irták 100-200W, valami 3D játék esetén feljebb is megy

Hagyományos crt monitorral többet, az LCD sokkal kevesebbet fogyaszt

161. syria (válaszként erre: 160. - 8bff41629d)
2013. ápr. 27. 06:58
A napi 20 liter az már sokkoló. Az 5-7 már érthető a sok só fogyasztása miatt. Biztos vagy benne, hogy a sok só egészséges?
160. 8bff41629d (válaszként erre: 152. - Syria)
2013. ápr. 24. 09:10
Gondolom ott lehet a titok nyitja,hogy hozzá vagyok már szokva régóta a sok folyadékhoz, ugyanis a tapasztalataim szerint a "minnél több folyadék, annál jobb" elvben nagy igazságok rejlenek...(Persze mindezt nem az alkoholos italokra kell azért érteni...)A bőséges folyadékbevitel a tapasztalataim szerint remekül hidratálja belülröl a bőrt, méregteleníti a szervezetet, éshát segíti a vesék munkáját is...Ez számomra amúgysem egy utolsó dolog, ugyanis borzalmasan sósan eszek szinte mindent...Egyébbként az az 5-7 liter még nemis annyira sok az esetemben, volt ugyanis olyan időszakom is, amikor napi 20 liter víz volt a napi normám...De ezt aztán kénytelen voltam mérsékelni, ugyanis mivel ekkora mennyiségü vizet, egyszerre, vagy akár néhány részletben sem lehet leönteni az ember torkán káros következmények nélkül, ebben az időszakban szinte mást sem csináltam, mint kb 10-15 percenként behúztam egy jókora pohár vizet, de ezt azért sokszor körülményes dolog volt megcsinálni, merthát azért nem mindig van ugye mód arra, hogy az ember 10 percenként tudjon inni...Így aztán mostanában már megelégszem a napi 5-7 liter folyadékkal is...Éshát a legutóbbi ittjártam óta, (Ami ugye van már vagy 3 éve...) sem nagyon változott a helyzet...A napi 5-7 liter folyadéknak meg kell lennie azért minden nap az esetemben, a mai napig is...
159. syria (válaszként erre: 160. - Fáradt*)
2011. márc. 17. 09:15

Sajnos ezzel nem csak te vagy így.


Nekem már szinte életformámmá vált a vízzel, árammal való takarékoskodás, meg a papír, fém gyűjtése, amiért a MÉH-ben pénzt adnak.

158. Fáradt* (válaszként erre: 157. - Syria)
2011. márc. 15. 15:07

Na,költözöm Pestre! Nálunk 1 kw áram 48,50 !!persze ebben benne van minden díj..de ugye,nekem kell fizetni!

Köszi a kimerítő választ...valahol az van ráírva erre az átok masinára "300w"(egyszer fejre állítottam,akkor megjegyeztem!)és amint elnézem nagyon gyorsan összejön akár 5 óra napi fogyasztás is.

157. syria (válaszként erre: 156. - Fáradt*)
2011. márc. 15. 08:40

Ez kb. olyan, mint azt kérdezted volna, hogy mennyit fogyaszt egy autó ha mész vele 100 km-t.


De megpróbálok válaszolni. Egy számítógép 100-225 W-ot fogyaszt óránként. Tehát annyit, mit egy régi típusú égőkből álló csillár, amiben van 4 db 25 W-os, vagy 3 db 75 W-os égő. Egy kW áram ára durván 30 Ft. Számoljunk 150 W-tal, az 0.15 kW. 0.15*30 Ft=4,5 Ft. Vagyis napi 2 óra netezés 9 Ft-ba kerül ilyen adatok alapján.


De egész pontosan lemérheted. Egy órára kihúzol minden fogyasztót (a hűtőben lévő ételeknek sem lesz bajuk, a TV se készenléti módban legyen, hanem kihúzva, a bojlert is vedd le nullára), felírod a villanyóra állását s egészen pontos értéket kapsz. Nem hiszem, hogy nagyságrendekkel eltérne az általam számoltaktól.

156. Fáradt* (válaszként erre: 155. - Syria)
2011. márc. 15. 05:35

Nem kaptam választ a kérdésre!

Mennyit fogyaszt a gép?

Ha napi 2 órát használom a Netet,akkor sokat mondok!

valójában már csak 2-3 személy kedvéért lépek be!

155. syria (válaszként erre: 154. - Fáradt*)
2011. márc. 14. 06:32

Azért mert van interneted, attól még olvashatsz.

Vissza is mondhatnád a szerződést, de akkor megfosztanád magad korunk legnagyobb információforrásától.

Meg hogyan tudnánk akkor megnézni a gyönyörű virágaid, csipkéid, az unokád?

Szerintem az internet fontosabb, mint a TV, és az is zabálja az áramot.

Vannak az életben dolgok, amiken nem biztos, hogy érdemes spórolni.

2011. márc. 11. 06:52

Kérem kiszámolni mennyit fogyaszt a számítógép óránként,mennyi lessz ez havonta,évente!Nézzük mennyi az Internet díj+ ??

Már bánom,hogy levizsgáztam,bánom,hogy használni tudom.Ezt találom igazi pocsékolásnak.Mennyivel jobb lenne ha olvasnék??

2011. márc. 8. 16:56
Elolvasva!
152. syria (válaszként erre: 151. - 8bff41629d)
2010. jún. 29. 10:44

5-7 liter? Az rettentő sok! Hogy tudod megcsinálni?

Nekem a 2-3 liter is nehezemre esik.

2010. jún. 28. 18:59
Hát...Énis annak nevezem, de azért néha szoktam inni ilyeneket is...Ugyanis azért aki megiszik naponta 5-7 liter folyadékot, mint mondjuk én,annak kicsit drága dolog lenne mindig teákat-limonádékat inni...Ezért hetente 1-2 nap takarékosság, illetve változatosság okán szörpnapot szoktam tartani...Egyszer-egyszer elmegy az is...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook