Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
10006. INDUS11
2012. szept. 3. 21:51

Sziasztok!


Szeretnék segíteni egy anyukának és a kisfiának!

Sajnos sehol nem kapnak választ a kérdéseikre, így most csak a legfontosabbat kérdezem meg tőletek:


Egy ismerős, 5 éves autista kisfiú 2-3 évesen még beszélt (mondókákat mondott, igényeit kifejezte, stb..), de 3 éves korában hirtelen visszaesett, és tulajdonképpen leállt a beszéde (minimálisra csökkent).

Van még esély arra, hogy újra beszéljen?


(Plusz infók: integráló oviba jár (nem a legjobb egyébként, sajna), értelme minden bizonnyal ép, szemkontaktus minimális, motiválni nem lehet semmivel sem).

2012. szept. 3. 19:51
Valaki említette a bentalvós vizsgálatnál az esti önértékelést. Ez alatt pontosan mit kell érteni?
10004. 4c1a787e8f
2012. szept. 3. 15:11
Ne vesszetek össze emiatt lányok, úgyse tudom sehova felfüggeszteni. :-)
10003. zseba (válaszként erre: 10002. - Mimmo)
2012. szept. 2. 23:17
Értem! A mi függőszékünkbe simán beletud feküdni a fiam!
10002. Mimmo (válaszként erre: 10001. - Zseba)
2012. szept. 2. 23:08
tudom,hogy van függőszék is. De a tsmt-hez a BHRG-nél direkt a függőágyat ajánlják. Mivel annak nagyobb a szélessége. A két felfüggesztési pont van közelebb ( kb mint a hintának),és így a gyerek feküdni is tud benne keresztben , mint a pokrócban. Nekünk így írtak feladatsort, mert a kicsi születése miatt nagy pocakkal másképp nem is bírtam volna. A BHRG-nél a tornatermeikben is úgy csináltuk. Két kampóra gyorsan felakasztották az ágyat,és már pattant is bele a kisfiam...
10001. zseba (válaszként erre: 9996. - Mimmo)
2012. szept. 1. 22:20

Ezt függőszéknek hívják pontosan! Nálunk ez volt a család karácsonyi ajándéka tavaly! Nagyon jó, mi felnőttek is szoktunk hintázni benne. Ha jó minőséget szeretne az ember, akkor nem olcsó dolog, de mi nagyon szeretjük.

Lehet rá rugót is tenni úgy már nagyon sok feladatot meg lehet vele csinálni, bár mi nem erre a célra vettük.

10000. zseba (válaszként erre: 9992. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 1. 22:15
Kérheted úgy a tornát hogy 1 ember is meg tudja csinálni!!!
9999. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9998. - Gizi234)
2012. szept. 1. 16:05

Balu is azt mondta: Dicsérjetek még egy kicsit, olyan jól esik...


Bár itt szerintem mindenki bőségesen megérdemli..


Az oviban eleve az a jó, hogy az önmagában egy rendszer. Ha semmi más rendszer nincs is, az a fölkelés, készülés, ovi, hazajövés, esti feladatok által egy rendszert jelent.. (Már ezt most nem azért írom, mintha magadtól nem jöttél volna rá, de valahogy nálunk ennek különösen nagy jelentőssége van.) Aztán persze az se mellékes, hogy mi van közben, de ha már eleve a probléma ismeretével kezdtek, talán ez tényleg sok felesleges körtől megkímél majd..

9998. gizi234 (válaszként erre: 9990. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 1. 15:44

Nem féltelek, elég karakán vagy ahhoz, hogy ezt a TKVSZB-t helyre fogod rakni!

Teljesen egyetértek abban, hogy a Szőke Herceget az ideiglenes állapot zavarhatta meg, de ezen szinte mindenki átesik. Amikor én észrevettem kicsi fiamon a zavart, én is hónapokig vekengtem, kutakodtam, hogy akkor mi van, hová menjünk stb. stb., helybe topi volt. Ebből is látszik, hogy ha a szülő nem áll a sarkára és nem megy utána a dolgoknak, sajnos semmi érdemi nem történik. Ti az ovival és a nem túl nagy szakértelemmel küzdő bizottsággal küzdetek, mi anno - mert a fiam akkor még nagyon kicsi volt - a védőnővel, orvosokkal küzdöttünk. Nekünk most perpillanat jó, de azért még előttünk az ovi, csak remélni tudom, hogy nem fogunk falakba ütközni..

Az meg, hogy egyedül csinálod, elég kemény feladat! Nekem a férjem szerencsére mindig jelen van, szóval, belegondolva magam a helyzetedbe, hát le a kalappal!;)

9997. gizi234
2012. szept. 1. 13:42
Én is akartam javasolni hintázáshoz a szobában is felszerelhető ikeás zsákhintát (egyetlen hátránya, hogy nem túl olcsó, a boltban nem egybe van csomagolva az összes alkatrész hozzá, külön kell megvenni a rögzítőt és a felfújható párnaülést). Kicsit hasonló funkciója van, mint a magzathálónak, persze annyira nem csomagolja össze a gyereket:), de a pózokat lehet benne variálni és nagyon gyorsan lehet pörgetni, lengetni. A TSMT terapeutánk mondta, hogy nagyon-nagyon jó eszköz és használjuk, ha lehet. Nekünk egyébként a második feladatsorban már nincs plédben lengetés, most már a gyerek önálló mozgáskoordinálásán van a hangsúly. Persze, a helyes mozgás kialakulásához is kell segítséget adnunk, de ez már talán nem annyira lihegtető, mint az első feladatsor volt.Inkább az a fárasztó néha, hogy feladatban tartsuk és szavakkal irányítsuk. Mert ha épp nincs hozzá kedve, akkor aztán jöhet a mindenféle bohóctrükk, hogy végigcsináljuk.:)De egyenlőre nem panaszkodom, mert elég jól megy, most megyünk új feladatokért, kíváncsi vagyok...!
9996. Mimmo
2012. szept. 1. 12:04

Sziasztok!


Csak egy gyors megerősítés azoknak, akik a TSMT-nél attól tartanak, hogy egyedül nem megy.

A lengetős, emelgetős, pörgetős, lógatós feladatokat függőágy (hintaszerű felszereléssel) segítségével is lehet végezni.

A terapeuta a feladatsor írásakor megkérdezi, hogy megoldható-e (hogy legyen), ha egyedül vagytok a feladatra. És ha nem pokróccal csináljátok, akkor úgy írja fel a feladatokat, és ott is úgy segít betanulni helyesen elvégezni a gyerkőccel a feladsort. Nekünk nagyon bevált, tornán kívül is szeret benne hintázni, lengeni, lógni ...

Sőt a többi gyerek is élvezi. :)

9995. INDUS11 (válaszként erre: 9994. - Kismackó2006)
2012. szept. 1. 10:29
Igen, ilyet mi is csinálunk! Néha már tényleg hörögve mondókázunk, mert alig kapunk közben levegőt. Én arra gondoltam, hogy ezeket a gyakorlatokat ki lehetne váltani mással. Pl. ha van hinta (akár vmi speckóbb is), akkor az tehermentesíthetne. Lehetne oldalra, előlre, hátra, jobbrabalra -mindenfele ringatni, persze a terapeutával megbeszélni, hogy működik-e úgy is.
9994. kismackó2006 (válaszként erre: 9993. - INDUS11)
2012. szept. 1. 10:08
Szia! Én értek hozzá, csináltuk, de vannak olyan gyakorlatok, amihez két ember kell: ha egy pokrócba kell tenni a gyereket, mert az az egyik gyakorlatsor,s megfogni a két végét, akkor azt eleve egy ember nem tudja.
9993. INDUS11 (válaszként erre: 9992. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 1. 10:01
Én nem értek hozzá egyáltalán, de a tornát kérheted 1 emberesre is szerintem! És akkor a terapeutának úgy kell(ene) összeállítania a feladatokat ,hogy egyedül is meg tudd csinálni!
9992. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9991. - Tavaszvirág)
2012. szept. 1. 09:47

Én is ezt hallottam, meg láttam a barátnőmnél..


Igaz, ők nem autik voltak, hanem koordinációs zavarosak, de TSMT-t csináltak..


De azért elkezdjük, lehet, hogy neki nem is ilyen feladatai lesznek, ki tudja.. Emiatt már nem akarom hagyni. Majd lesz valami.. Már igazából fél éve el kellett volna kezdeni, de elsőre az ember olyan tájékozatlan, és el se tudja képzelni, hogy hogyan lesz tovább..


Kellett ez a fél év, hogy képben legyek, és tervezni tudjak.

9991. Tavaszvirág (válaszként erre: 9990. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 1. 06:48
Nem tudom,ki hogy van ezzel,de nekünk a TSMT-hez két ember kellet, mert voltak olyan feladatok,amit egyedül nem lehetett kivitelezni.Főleg,amikor emelgetni,lengetni kellet a 20kilós gyereket. Párszor próbálkoztam egyedül,de volt,hogy fejre ejtettem a gyereket...
9990. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9986. - Gizi234)
2012. szept. 1. 06:41

Nekem a férjem hiányzik nagyon ebben segíteni. Ha normális család lennénk, 6-fél7-re itthon lenne, tudna valamit segíteni. De ez az este 9, meg hétvége is, ez borzasztó.

Ettől még el fogom kezdeni, mert valami kell, az tuti..


Azt én is tudom, hogy ha elindul minden, akkor jobb lesz.. Tuti, hogy az óvoda hiánya miatt épült le ennyire, ő 7 hónapos kora óta közösségben van talán ennyit még sohase hagyott ki. Persze, hogy megzekkent..


Az ideális ovival azért még lesz egy-két meccs. Már nem velük, hanem a TKVSZB-al.. De hát mik ők nekem??

9989. gizi234
2012. aug. 31. 22:18
Én is küzdöttem a regisztrálással, aztán lemaradtam, de megint próbálkozom, szerintem bevonom a férjemet is, aki ért hozzá...:)
9988. Tavaszvirág (válaszként erre: 9987. - Tavaszvirág)
2012. aug. 31. 20:57

Kitartásnak köszönhetően megtaláltam a csoportot és ismerkedem az oldallal.

Üdv,

9987. Tavaszvirág (válaszként erre: 9975. - Szanya)
2012. aug. 31. 20:34

Szia!


Regisztráltam a Boardmakershare-en, de nem találom a csoportot. A Community alatt nem találok "Find fried"-es lehetőséget. Még az auti.hu-n nem regisztráltam. Ötlet?


Köszi

9986. gizi234 (válaszként erre: 9982. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 31. 18:05
Szia! Szerintem ha beáll a rendszer az életetekben, tehát a fiad elkezdi az ovit - ezek szerint megtaláltátok az ideálist, ami tök jó!!- és ott is kap fejlesztést, plusz otthon tornáztok tutira lesz pozitív változás! Ezt én a saját életünk alapján mondhatni garantálhatom. A fiam kap fejlesztést a bölcsiben - mi se tudjuk hordani állandóan ide-oda mert dolgozunk - ezen kívül TSMT-t csinálunk itthon (én pluszban most tanulmányozom az Én is tudok beszélni c. könyvet, hogy a beszédfejlődését is tudjuk kicsit segíteni itthon, de ez nálatok ha jól olvasom nem szükséges;)). Kiszámítható rendszer van az életünkben, a bölcsis gondozók és a fejlesztők nagyon rendesek velünk, szeretik a fiamat, szóval, nincs is olyan negatív inger az életében, ami visszavetné. Mostanában mindenki azt mondja, hogy pár hónap alatt szembeötlő változás történt a fejlődésében. Biztos, hogy a számára megszokott és biztonságos rendszer, közeg miatt. A TMST-vel kapcsolatban, nálunk is van plusz egy fő - a nagyobbik gyerekem -, akivel szintén foglalkozni kell, mi ezt úgy oldjuk meg, hogy őt is bevonjuk a tornába, mint "edzőt". Ha valami nem megy, ő mutatja az öccsének,hogy hogyan kell csinálni. Fontoskodhat és ő is kap dícséretet. Így nincs káosz és hiszti.:)
9985. nagymacika (válaszként erre: 9983. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 31. 13:30
Nekünk a gluténmentes szerotoninszegény diéta segített.
9984. zseba (válaszként erre: 9982. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 31. 11:12

Ez a torna otthon végezhető! A terapeuta kiadja a feladatsort, ott bemutatja hogy kell csinálni és otthon csináljátok a feladatokat! Mi havonta 1-szer mentünk fel Bp-re, mindig megnézte hogy csináljuk a feladatokat, 2 havonta pedig kaptunk új feladatsort!

Nekünk a beszédindítás volt a kérés, szóval direkt olyan feladatok voltak a feladatsorban ami segíti a beszéd beindulását!

2012. aug. 31. 09:28

Még egy bölcs kérdés, tudom, hogy már csomószor volt róla szó..


Többen írtátok a "diétát".. Hogy az is segíthet..


Ez főbb vonalakban miből áll? Mit nem lehet enni, mit kell kiiktatni? Van erről valami honlap, stb..??

9982. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9971. - INDUS11)
2012. aug. 31. 09:26

Köszi..


Szóval akivel odajár, azzal kéne tornázni is.. Hát ez a gáz, hogy mit csinálok én addig a másik kettővel??

Meg mikor fog a nagylányom tanulni, ha este még elmegyünk, és közel éjszaka érünk vissza??


Ti ezt hogy oldottátok meg, ahol több gyerkőc van, és pici gyerek is közte??


De valamit meg muszáj csinálni, mert hétről-hétre rosszabb...

9981. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9978. - Kismackó2006)
2012. aug. 31. 09:23
Még az NT nagylányomnál is visszajött 6 évesen a félős korszak, akár éjszaka, akár nappali fóbiákban... Ez állítólag viszonylag normális..
9980. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9972. - Tavaszvirág)
2012. aug. 31. 09:22

Köszi az infót..


Én csak azért rajzoltam, mert a kártyákat megcsinálni vásárlás, munka... Egész nyáron mind a 3 gyerek itthon volt, és nem vágtam bele... De ha meg úgy éreztem kell neki, pótoltuk..


Szóval csak technikai hiányosság miatt. De a lényeg működött..

9979. 4c1a787e8f (válaszként erre: 9970. - Szanya)
2012. aug. 31. 09:20

Nekünk elállítani kéne a beszédet...:-))


Én egy kis összeszedettséget, picit nyugodtabb állapotot várnék tőle... Már ugye az ember egyáltalán mer várni valamit..

9978. kismackó2006 (válaszként erre: 9955. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 31. 07:45
Köszi a választ! Hasonló az esetünk, azt gondoltam, ha nagyobb - mint most - könnyebb lesznek a dolgok. Vannak előrelépések, persze, de ez a "félősség" ez nagyon előtérbe került, pedig ez kisebb korban jellemzőbb, nem pedig 6 éves kor felé közeledve. Hát, produkál mindig újat, de ez nem a legjobbak közé tartozik :(
9977. zseba (válaszként erre: 9969. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 31. 07:21
Mi 9 egyéni tornát csináltunk végig, sokat segített, főleg beszédindításban. Igaz a fiam nem nagyon szerette, de végig csináltuk. Most hrg-zünk hetente 2-szer!
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook