Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszevő gyerek fórum

Rosszevő gyerek (beszélgetős fórum)


1 2
56. 7b353a6a0d (válaszként erre: 55. - 3d249bd49f)
2014. máj. 12. 18:30
A fogzás miatt bármi lehet. Mióta nem eszik?
2014. máj. 10. 21:08
Sziasztok!!Mi 6 honaposak vagyunk,6440 gramm és 65 cm!!Keveset eszik!Ma például alkalmanként 40-50 milit!!Fogzás miatt lehet??
54. 7b353a6a0d (válaszként erre: 53. - Dukan83)
2014. máj. 10. 20:32

Szia, nekem egy 22 hónapos 10kg-os kisfiam van. Az utolsó másfél hónapban hízott másfél kg-ot. Ami neki bejött (bár most másfél hónap után elkezdett csökkeni az étvágya) a Flavon Kids lekvár. Napi 1 adagolókanállal kapott és evett, mint a gép.

1 évesen még 8 kg sem volt, gasztroenterológia minden rendben talált.

53. Dukan83 (válaszként erre: 52. - Margit74)
2014. ápr. 7. 17:12

Köszönöm a biztatást! :)


Mivel ennyire elutasított magától MINDENT a gyermek,most egy ideje Nutrinidrinket kap,de amellett se eszik,és az a 2x2 dl kevés a súlytartáshoz is,így a gyarapodás nem igen megy :(

52. margit74 (válaszként erre: 51. - Dukan83)
2014. márc. 20. 14:34
Szia! Lehet, hogy érdemben nem tudok neked segíteni, de leírom a mi történetünket hátha erőt ad. Az én lányom másfél éves koráig "működött rendesen", akkor egy csúnya vírusos hasmenés után kezdődött a nem evés. Gyakorlatilag üres húslevesen, főtt rizsen és tejen, sajton élt kb. másfél évig. Mi is sok mindent kipróbáltunk, de semmi eredmény. Mondjuk ő evett édességet. Gyümölcsöt, zöldséget azóta nem vett a szájába (hacsak nem volt mesterien muffinnak álcázva). Most lesz 4 éves és már ott tartunk, hogy megeszi a halrudacskát, felvágottakat... és legalább mindent megkóstol, kivéve a gyümölcsöt. Soha nem felejtem el azt az örömöt, amikor végre megkóstolta az egyébként tök egészségtelen margarinos kenyeret úgy fél éve. Tudom milyen elkeserítő ezt minden nap végigcsinálni, sokszor nem értettem mitől működik ez a gyerek. Türelem és kitartás! :)
2014. márc. 19. 12:16

Ja,és hogy adjam a kedvenc ételét??


Bár lenne......,de nincs!

Se tejbegríz,se sült krumpli,se pizza,se gyümölcsök,se más!


Még a tejszeletet is utálja,most kapott először,de egy kis csokin kívül semmi nem fogyott belőle.



Szóval ha valakinek van normális ötlete,nagyon szívesen venném...

2014. márc. 19. 12:14

Nem szeretem az általánosítást,miszerint "nem halt még éhen egy gyerek sem",és hogy "úrigyerek nem hal éhen",meg hogy "a gyerek tudja,hogy mennyire van szüksége,és azt megeszi...".


Erre a lányom totál rácáfolt... 21 hónaposan 8800 grammal fogyással mentünk s.o.s. gasztróra, hogy most már elég volt ezekből a szövegekből...


Ezt megelőzően 2 hónapig minden étkezésnél játszottam vele az "eszi,nem eszi,nem kap mást" c. "játékot",ami a házidokija szerint 6 nap alatt meghozza a hatást.


Kapott Béres cseppet is.


Eredmény: NULLA!

1-1 falat fogyott az egyes étkezéseknél,vagy csak lenyalta a vajat a kenyérről/kalácsról.

Azóta se jött rendbe a dolog,10 hónap telt el.


Van,hogy egy nap 1 szem kukoricát vett magához a reggeli tápszerén túl,amit muszáj kapnia,mert

*tej- tojásallergiás

*nem eszik semmit,és muszáj pótolni a fehérjét, miegymást...


Nem kapott semmi nasit,az allergia miatt nem is igen kaphatott volna...

Inni csak vizet ivott,kiflicsücsköt még életében nem evett meg.


Egyetlen étkezés sem volt még,amikor a normál adagját megette volna!

Nála eg adag 3-4 darab tészta,vagy ugyanennyi kanál az ebédből,tízóraiból vagy uzsonnából csak a vaj/méz kell a kenyérről.


Kakaót SEM kap,ami elvenné az étvágyát.

Korábban az almát,banánt ette,most már azt SEM.

Az étkezések nem fenyítéssel telnek,nem kiabálok, nem verem meg.

Ennek ellenére köszöni,nem kér....



Múltkor kipróbáltam,hogy meg se kínálom,megvárom, mikor lesz éhes a reggeli tápja után (reggel 8h).

Este 7-kor kért tápit leghamarabb...........


Ennyit az egészséges gyerekről! Laborja tökéletes!!!!!

2013. dec. 29. 20:23
Sziasztok,az én fiam januárba lesz öt éves.Nála is probléma az evés,ma például reggelire tejbegrízt kért,megevett belőle három evőkanállal,meg két kis sajtos pogácsát.Ennyit evett egész nap.Egy éve mindent megevett most már mindenre azt mondja nem szereti.A töltött káposztára pl azt mondta nem kell belőle a darált hús,csak a rizs.Ha rizs van fasirttal azt sem szereti.A gyümölcsöt imádta egyszerre öt hat mandarint megevett,almát narancsot meggyet körtét,bármilyet,mostanra csak a banán kell neki.Már nem tudom mit kezdjek vele,bárhova megyünk van hogy elkéri az ennivalót mert ő éhes,de egy foghegynyit eszik belőle a többi nem kell.Teljessen elkeserít vele,nekünk a béres csepp nem használt.Tudtok valami hatásosabbat?Köszönöm.
2010. dec. 18. 21:46
1-1,5 éves kortól adható a béres csepp, főleg téli időszakban
2010. aug. 28. 23:13
Nem tudom, hogy pl a Béres cseppek mennyi idős kortól adhatóak, de nagyon meghozzák az étvágyat. Télen nálunk az egész család szedte, és farkas étvágyunk volt tőle :)
2010. júl. 20. 14:53
Az én lányom is rossz evő,de nagyon!! többször vittük orvoshoz mint játszótérre:( tavaly egy új gyerek orvos azt tanácsolta,hogy vigyük valami sportos foglalkozásra,így beírattuk leány tornára...azóta megerősödött,jobb lett az étvágya.nekünk a torna bevált.
2010. júl. 20. 14:49
Sziasztok! Az én kislányom 22 hónapos és mi is nagyon rossz evők vagyunk. 3700 grammal és 57 cm-el született, és most 9 kiló csak. Volt egyidőszak most amikor fél kilót híztunk 1 hónap alatt, de most beteg lett és azóta megint nem eszik semmit. Béres cseppet adok neki, meg cebion cseppet kap, de próbáltam már a vitacolant, cebion multit. Eddig csak ezeket. Tudtok nekem ajánlani valamit esetleg? Nagyom aggódom miatta. Köszönöm Reni
44. 0cd20422ec (válaszként erre: 43. - 0cd20422ec)
2010. júl. 16. 11:17
a gyerekorvosuk javasolta az általad is említett tabletta helyett!
43. 0cd20422ec (válaszként erre: 42. - Arieldóri4)
2010. júl. 16. 11:15

üdv

Nálunk a családban eddig mindegyik gyerek rosszevő volt, sajnos az én kisfiam is az (14 hónapos), egész nap mindössze fél pohár joghurtot eszik, vagy pedig a főtt kajából 4-5 kanállal hajlandó benyomni. Mivel neked már idősebb a gyerkőc adhatsz neki béres cseppet, a nővérem mindkét lányán ez segített. Étvágynövelő, és a szervezetet is "ráveszi" hogy több vitamint, ásványi anyagot raktározzon. Persze itt is érvényes az, hogy a ló túl oldalára sem szabad esni, szóval amikor látod az érdemleges javulást érdemes elhagyni a béres csepp adagolását.

2010. jún. 26. 11:57
Sziasztok! 4 éves kislányom nagyon rossz evő! Ruhába 12 kiló vittem különböző vizsgálatokra de hál istennek nem találtak semmit! Minden egyes étkezés egy rémálom sokszor elveszítem a türelmem és kiabálok vele.Olyankor nagyon szégyellem magam!Sajnos nincs olyan étel amire azt mondanám ez a kedvence ezt szereti.Sokat betegeskedik és a köhögés meghányatja szóval aza pici is amit megeszik az is kijön.Nagyon el vagyok keseredve mostanában székrekedési problémánk is van.Nagyon nehezen és keményet kakál. Érdekelne ez az étvágynövelő tabletta.Egyébként nagyon mozgékony aktív kislány.Nem tudom mit tegyek! Segítsetek!
2008. szept. 18. 12:57

Sziasztok! Nekem két rosszevő fiam van (5 és fél éves és 16 hónapos), és sokszor nagyon elkeseredek miattuk. Persze tisztában vagyok azzal, hogy nem szabad erőszakolni, úgysem fognak éhen halni... ha felhúzom magam, akkor csakazértsem fognak enni, de mégis elkeserítő. Mindketten a főtt ételt utasítják vissza, amivel pedig egy-másfél-két órát eltöltünk, őket is bevonom, szívesen segítenek (a kicsi inkább még csak játszik a hozzávalókkal, edényekkel), aztán amikor oda kerül a sor, még a hideg is kirázza a főztömtől... Nekem ez esik rosszul, még akkor is,ha tudom: nem ellenem irányul. Mindig elhatározom, nem húzom föl magam ezen, de nem mindig sikerül. 1 éves koráig megette minden főzelékemet, öröm volt neki próbálkozni, az anyukák tőlem kértek recepteket, és most?!

Először próbálkoztam azzal, hogy megvontam a tízórait, hogy éhesebb legyen ebédre, most már a reggeli tejadagot csökkentettem le a kicsinél,hogy célt érjek, de így sem sikerül. Két és fél deci tej (tápszer) és negyed kifli után nem eszik délben. Nem sovány, jó húsban van, de nem az én főztömtől. Nasit eddig sem kapott sokat, de most már egyáltalán! Ráadásul most kezdődik az, hogy nem elég neki, ha kanalat adok az ő kezébe is. Én már ne is etessem, majd ő egyedül! A "levescsapkodást" elég hamar fel szoktam függeszteni, a másodikkal hagyom bíbelődni, de nagyon kevés, amit megeszik.

Visszatérve a nagyra: arra nem vagyok hajlandó, hogy a konfliktust elkerülendő (miszerint leszólja az ételt) csak olyant főzök, amit szeret.

Szóval nálunk így zajlik az élet! :)

2008. júl. 21. 13:12
Igen a meleg és a változó idő járás is oka annak,hogy a kicsik nem esznek az én kis lánykám is ilyen.Sok folyadékot kell adni negyed óránként ellenőrizni,hogy biztos igyon minimum 1.5l folyadék/nap
2008. jún. 12. 18:09

Sziasztok!


Az én fiam holnap lesz 16 hós. 1 éves koráig nem volt semmi baj, de mostanában.....Súlya jó, azzal nincs baj, mert amit szeret, abból sokat eszik, de hogy éppen mikor mit hajlandó megenni?

A fehér és piros kajára alapból rá se néz, de újabban a zöldre se. Cékla, borsó, meggy, cseresznye, eper, krumpli stb... kilőve, gyümölcsből csak banánt. Mit csináljak vele? Mert ránéz, és kész, meg se hajlandó kostólni, és úgyanígy van minden szilárddal. Nem eszik kenyeret, zsemlét, kiflit, felvágottat, semmit. És ráadásul nagyon ritkán kapott üvegeset, most meg csak azt, lehet az én kajám, de üvegben kell lennie. És tényleg nem tudom hogyan vegyem rá hogy egyen, egyáltalán megkostólja, mert régen a spenót volt a kedvenc, most látja hogy zöld, és meg sem kostólja. Van valami tipp???

38. gigagi
2008. jún. 12. 16:08
Sziasztok, csatlakoznék... A kislányom hamarosan 2 éves lesz (aug-ban). Sosem volt nagyevő, de mostanra már teljesen kikészített azzal, hogy alig eszik, sőt ma pl. szinte SEMMIT nem evett. jelenleg kb. 10 kg és kb. 82 cm lehet. Viszonylag kis súllyal (2750 gr) de normál hosszal (52 cm) született, mindig is ilyen kis "vékonyka" volt, bár van pocakja és abszolúte nem mondható soványnak, inkább olyan vékonyabb, izmos alkat, mint az apja. Viszont én nem tudom magam túltenni a dolgon, egyszerűen kiborulok ha nem eszik rendesen, kb. 3 hónapja megy az, hogy evés közben rohangál a lakásban, futtában kap be egy-egy kanállal, hosszú percekig tartogatja a szájában (már sok foga van tehát tud rágni), és ha megunja akkor ellenkezik, nem eszik többet, elszalad. De korábban, az etetőszékben is ezt csinálta, persze elszaladni akkor nem tudott, helyette ment a hiszti. Inni ő is sokat iszik napközben, délelőtt általában kubut, délután (alvás után) már csak vizet adok neki. Néha becsúszik egy kis nasi, túró rudi, keksz stb. talán ez lehet a baj??? De hát milyen anya az aki meg bírja állni, hogy ne adjon a gyerekének valami finomat? Imádja a kinder csokit, túró rudit. De van, amikor ezeket sem kéri! Sőt, a múltkor a direkt neki készített tejberizst sem volt hajlandó megenni. Hogy lehet, hogy egy gyerek (akik általában édesszájúak) nem eszi meg a tejberizst??? Néha nagoyn kétségbe esek miatta. Szóval nem tudom, mit tegyek, kell-e tennem valamit, próbáljak-e valamit adni neki? A védőnő tanácsára jelenleg napi 5 csepp béres cseppet adok neki, de nem vettem észre különösebb változást (kb. 3 hete adom). Korábban próbálkoztunk a Vitacolannal is, az sem jött be. Most gondolkodtam a Flavon Kids lekváron, állítólag az jó étvágyserkentő, de nagyon drága, és nem tudom megéri-e megvenni? Esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata??? Vagy létezik-e valami hasonló termék amit gyógyszertárban olcsóbban meg lehet venni? Köszi előre is a válaszokat!
37. mtt80
2008. febr. 18. 14:43
Nálunk is gondok vannak az evéssel. Most 2,5 éves a kisfiam és alig eszik valamit. Az a legjobb, hogy bármit is csináljak, csak ránéz és már nem is kéri. Meg sem kóstólja. Viszont a zöldségeket, gyümölcsöket nagyon szereti. Az alma és répa jöhet minden mennyiségben, de a többit is szereti. A súlyával nincs gond 14,5 kg és 96 cm, csak hát idegesít, hogy egész nap kibírja fél kiflivel és két almával + 1 répával. Inni viszont ő is nagyon sokat iszik, és tudom, hogy csökkenteni kellene, de hát ez nem olyan könnyű. A dr.nénink azt mondta, hogy mivel jó súlyban van, nem kell neki étvágyjavító, és mivel gyümölcsöt, zöldséget sokat eszik, vitaminból is elég jut a szervezetébe. Azt is mondta, hogy biztosan eszik ő annyit, amennyi kell neki. Hát...
36. wencus (válaszként erre: 16. - Csevegö)
2008. jan. 12. 20:09

Sziasztok!


Engem is érdekelne ez az étvágynövelő! 20 hónapos a kisfiam és 8 kg 70 dkg, 77 cm, a doki néni most Peritol szirupot írt, de nem túl jókat hallottam róla. Ja egyébként már sok mindent próbáltuk pl: vas csepp, 3 üveg polivitaplex junior, 1 vitacolán szirup, flavon-kid lekvár, stb, hogy a lényegesebbeket említsem.

35. kaaskopje (válaszként erre: 34. - Kaaskopje)
2008. jan. 12. 10:36
Hú, bocsánat, tele van az írásom helyesírási hibákkal, remélem azért érthetõ, amit írtam :)
2008. jan. 12. 10:34

Sziasztok!


Az én fiam sem túl jó evõ. Nagyon válogatós; zöldséget egyáltalán nem eszik, gyümölcsöt is csak ímmel-ámmal (csak almát és banánt). Húsból inkább csak a csirkét, halrudacskákat (friss halat sajnos nem szereti :(). Amiket szeret: fõzlék, krumplipürés, sült krumpli, tejbegríz. Elõször én is aggódtam miatta kicsit, aztán rájöttem, hogy az csak nekem rossz, õ meg akkor sem fog jobban enni :) Adok neki multivitamint, így minden esetre megvan a napi vitaminszükséglete.


Többen írtátok, hogy rengeteget isznak a gyerekek. Ne adjatok nekik annyit! Egyrészt egy 2,5 éves gyereknek rengeteg az 1 liter tej vagy kakaó, 2 liter folyadékról nem is beszélve. Másrészt annyira eltelítõdnek vele, hogy persze, hogy nem fognak enni, hisz állandóan tele a gyomruk. Régen az én fiam is nagyon sokat ivott. Aztán a védõnõ tanácsára visszafogtuk, azóta jóval többet eszik.


Egy tipp, ami nekünk bevállt. Nem kell túlnagy cécót csinálni az evés körül, a lényeg, hogy maradjon az asztalnál ülve a gyerkõc (ha lehet ne az asztalfõn), aztán onnantól kezdve azt csinál azételével, amit akar. Ha eszik nem, ha nem, akkor éhen marad. Nagyon fontos, hogy ne beszéljetek közben az evésrõl, és fõleg ne piszkáljátok, hogy miért nem eszik, beszélgethettek minden másról. Ami szintén nagyon fontos, ha van egy testvér aki jól eszik, ne dícsérjétek a rossz evõ elõtt, hogy 'látod õ milyen jól eszik'. És természetesen ne adjatok túl nagy adagot. Ezt legalább 3 hétig szigorúan kell csinálni, a gyerekek nagy többségénél beválik. Nálunk mindjárt az elsõ alkalommal elkezdett enni magától a fiam :))

33. heni76
2008. jan. 12. 07:25
Ja,és a magassága:kb.96 cm,és 15 kg.Ilyen szempontból minden rendben!
32. heni76
2008. jan. 12. 07:23
Az én lányom 2.5 éves és nálunk is az a baj,hogy se gyümölcsöt,se zöldséget nem eszik de a kakaó napi szinten kb:1 liter!Na,meg ami a fogához való:tejbegríz,sajtostészta,rántotta,talán a fasírt,rántottsajt...és talán ennyi is!Se főzelék ,se leves...!Remélem majd az óvodában(az idén szept. kezdi)többet fog enni!!Vagy ott sem!
31. LoLiNa (válaszként erre: 23. - Maja780208)
2008. jan. 12. 04:59
óóó.. lesz még ennél rosszabb is, mikor majd rájön, hogy egyáltalán nem eszik meg semmilyen húst, daráltat sem! :) általában ezen átmegy minden gyerek..
30. Laryan
2008. jan. 11. 23:19

Nálunk is probléma az evés,szinte úgy kell könyörögnöm bele a kaját!Ez az egy amivel föltud dühíteni,szaladgál evés közbe,és már 4-5 kanál után mondja:elég volt!

Nekem is azt mondták majd elmúlik,és megjön az étvágya-remélem így lesz!Bezzeg a csoki meg a nasi az csúszik.De főleg az innivalók napi két liter meg se kottyan neki,szinte csak inna egész nap-este is úgy alszik el a kicsikém!Ő most 2.5 éves múlt.

2008. jan. 11. 19:29
Az én lányom 2éves múlt és kb. 1hónapja kilökdösi a tányérról a húst.Idáig sem volt nagyevő,de most még kevesebbet eszik.Ha megéhezik majd bepótolja.
2008. jan. 11. 12:00
Az én fiam 2 éves. nem eszi meg a főzeléket a gyümölcsöt. viszont 1 liter tej a napi adagja., jobban járnánk ha egy tehenet állítanánk a speizbe. 84cm és 11 kg.Azt mondja a védőnő ez normális. Szerintem szecska testű:))
27. ZÉVI
2008. jan. 11. 10:56
Fiam 14hónapos lesz.3 hete szinte nem eszik.egy nap egyszer eszik "rendesebben".(és közbeeső nassolások nincsenek!)Még persze szopizik,de az egy ekkora gyereknek már nem igazán tápláló.Teljesen el vagyok keseredve.Sosem volt egy jó evő,de ilyen nem volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook