Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A macskatartás titkai fórum

A macskatartás titkai (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
2445. Dani82
2012. jún. 20. 21:53

Honnan tudod, hogy ezeket csinálja? Megfigyelted? :D

Én annyira szeretnék egy vagy több kamerat a lakasba, vagy a nyakaba, es megnezni mit csinal egesz nap :D

Ma pl. amikor hazajottem a furdokadban talaltam az elektromos borotvam. Amit azert nem ertek, mert egy 2 meteres polc tetejen van, plusz utalja, mert amikor berreg akkor messzirol nezi, de ha kozelviszem akkor fuj ra, felpuffasztja magat meg csap :D Szoval nem tudom hogy juthatott le a polcrol , de rohadtul erdekelne :D

2444. Anna0129 (válaszként erre: 2442. - Evawitch)
2012. jún. 20. 21:24

Nem iszik esetleg valahonnan máshonnan?

Az enyém pl előszeretettel iszik a virágaim alól, vagy nyalogatja a mosdókagyló feletti csapot stb.

2443. Anna0129 (válaszként erre: 2436. - Dani82)
2012. jún. 20. 21:23
Nekem is van egy cicám, aki bizony szokott itthon egyedül is maradni akár 2 napig is. Viszont azt tudom hogy amikor nem vagyunk itthon, ő mindig alszik. Lefekszik a nappaliban, utána átmegy a konyhába, eszik iszik stb. Amikor hazajövünk viszont felélénkül és csak akkor rosszalkodik. Azt nem mondanám hogy szenved, de minden bizonnyal hiányzol neki, viszont napközben ő lefoglalja magát és örül Neked amikor hazaérsz :)
2442. Evawitch
2012. jún. 20. 19:37

Sziasztok! Itt is megkérdezem, meg a másik macskás fórumon is:

Hogy bírja a macskám, hogy nem iszik folyadékot? Csak száraz tápot kap, ritkán adok neki tasakosat. Most is dög meleg van és a táljában mindig ugyanannyi a víz, semennyi nem fogy.

Volt, hogy direkt nem cseréltem ki és napokig vártam vele, hogy fogyjon valamennyi a vízből, de semmi. Ki szoktam engedni az udvarra, de csak akkor ha embermentes a környék (hajnalban meg este).

2441. Dani82 (válaszként erre: 2439. - D62762eb79)
2012. jún. 20. 19:31
Remélem tényleg szépen átalussza. Még a klímát is beállítom neki, hogy 2 óránként hűtse le a lakást, hogy ne legyen melege a kis hülyének :) Köszi Nektek a megnyugtatást :)
2440. judith.budapest (válaszként erre: 2433. - L.luiselotte)
2012. jún. 20. 19:09
Hilda, Hicike, ahogy mi hívjuk, a nyáron lesz 2 éves, lánynak hoztuk, de fiú lett, ivartalaníttattuk, most nemtelen szegénykém, de nem szenved a kangörcstől, és árva kiscicák sem maradnak utána, nagyon sajnáltam a műtét miatt, de jobb ez így....a fotói az övék...
2439. d62762eb79 (válaszként erre: 2436. - Dani82)
2012. jún. 20. 18:22

szerintem alszik...inkább te vagy szomorú, és ez érthető.

nem szenved, normális macska lazán átalszik ekkora időszakot. ha játszol vele, semmi gond, nyugodj meg.:)

2012. jún. 20. 17:56
Ebben a nagy melegben bedugtam oket a kadba, most megy a tisztalkodas,de legalabb nem nyuvadnak ki ebben a melegben XD
2437. Cucicsillag (válaszként erre: 2436. - Dani82)
2012. jún. 20. 17:55

Nekem regebben az elso cicam egyedul volt es napi 8-10 orat is tavol voltam, ugyhogy O aztan lehetett volna szomoru,de este mikor hazaertem ugyanez mindig jatszottam vele, megkefelgettem a szoret es velem is aludt.

Mara mar ketten vannak,de ugyanugy kikisernek az ajtohoz-altalaban,ugyhogy sztem ha foglalkozol vele, akkor "megerti"

2436. Dani82
2012. jún. 20. 17:51

Sziasztok!


Szeretném kikérni valakinek a véleményét, aki tuti, hogy ért a cicákhoz. Van nekem egy tündéri cicusom, akit mindennél jobban imádok. Viszont a munkám miatt sokat van itthon egyedül. Reggel 9kor általában elmegyek és 2-3 vagy később jövök haza. Nincs extrém sokat egyedül, de azért egy napból 5-6 órát igen, néha 12 órát is, de az havi 1x.

Amikor elmegyek reggelente nézi hogy készülődök és szerintem szomorú. Megszakad minden reggel a szívem érte, amikor bezárom az ajtót.

Szerintetek ez nagyon rossz neki? Nem tudok neki barátot szerezni, nincs lehetőség még 1 cicusra, megaztán lehet ki se jönnének.


Szerintetek szenved? Rossz neki? Mikor hazajövök vagy este cserébe mindig játszom vele, hogy kompenzáljak valamit, de ettől még reggelente olyan szar itthagyni szegényt

2435. l.luiselotte (válaszként erre: 2434. - Anna0129)
2012. jún. 20. 16:22
Igen, de nemcsak a házas csiát, hanem felénk esős időben sok az un. kopaszcsiga - valami undoritó teremtés -leglábbis a szájába veszi és sokszor vizes vattával mosom ki a Cicu száját a csigamaradványoktól.
2434. Anna0129 (válaszként erre: 2433. - L.luiselotte)
2012. jún. 20. 12:31
Tényleg megeszi a csigát? :S
2012. jún. 19. 22:55
Kolompár Hilda milyen idős ? Ha Ő az adatlapodon a fekete macsek, ugyanolyen, mind az én csigaevő madárlefejező ügyfélriogató tejszintolvaj Cicum.( a nagyobb képét már régebben "elloptam," mert annyira hasonlit az én fekete cicámnra )
2012. jún. 19. 06:54

a cica fekete, a festék fehér, de rajta olyan piszkos színű volt.....egyébként érdekes egy cicu, a szomszédnak kutyusa van, és összebarátkoztattuk őket, illetve a kutya jó természet, nem bántaná, de a mi macsekunk, kinyúl az ajtórésen és belepofoz a a kutyába, szegény kutya tegnap is felnyüszített.

Mivel fekete, mi Kolompár Hildának hívjuk a macskát, a fiam mondta, hogy "fajgyűlölő", a kutya világos színű, a macska nem bírja a fehéreket.

Szóval nagy harcos a kis dög, így szeretjük. Amikor kicsi volt, barátkozásként sokszor beengedtem a kutyát, akkor elbújt, most ha bedugja az orrát, akkor a macskánk verekszik, szóval ő nem akar barátkozni, a folyosó lakóival sem.

2431. Anna0129 (válaszként erre: 2430. - Judith.budapest)
2012. jún. 18. 10:14

Szegényke!

Legalább vmi rikító színű festékbe esett bele?

2012. jún. 17. 20:37

Sziasztok!

Lassan visszatér az eredeti színe, kitépegette a szőrét, lenyalogatta a festék egy részét. Tegnap hányt egy nagyot, csak szőrt, meg nyálkát. Ez is a szőnyegen jött rá, próbáltam gyorsan kivinni, szegény ijedtében összemarta a kezem. Ma nem is evett, igaz meleg is van a lakásban, de ivott bőségesen, és cicafüvet rágcsált. Most este viszont jó étvággyal evett, szinte falt. Későn jutott eszembe, hogy az összecsomósodott szőrt le lehet vágni, reggel levágtam a maradékot, nem ellenkezett.

2429. Cucicsillag (válaszként erre: 2427. - L.luiselotte)
2012. jún. 17. 12:58
Jajj, Felixke nagyon ,nyakig beleesett, ugyanis az volt a szokasa,hogy felmaszott az ember nyakaba es ott uldogelt, viszont pechere elotte volt levagva a korme es igy esett bele a festekes bodonbe...
2428. l.luiselotte (válaszként erre: 2425. - Judith.budapest)
2012. jún. 16. 19:16
Kőmüvesek mesélték, hogy ahol dolgoztak, a fekete macskát belisztezték, a fehéret pedig bekergették a kéménybe ... remélem nincs harag, de rögtön ez jutott az eszembe.
2427. l.luiselotte (válaszként erre: 2426. - Cucicsillag)
2012. jún. 16. 19:14

Mennyire lett festékes ? amikor nálunk festették a vaskaput, az egyik macska hetekig zöld, egy másik hetekig pirosfestékes volt. Semmi bajuk nem lett, csak mki nevetett rajtuk ill. rajtunk.

Vmi vonzza a macskákat a festékekhez. Nekem - mint vállalkozónak - zöld bélyegzőpárnám van. Általában nyitva van, nem őrzöm, csak arra szoktam felfigyelni, hogy ruháinkon, iratokon, teritőkön kis zöld macska ujj -s láblenyomatok vannak. De milyen nehéz kitisztani ! Én már a festékes bélegzősfestékes macskáőkat nem is tisztitom, várom, hogy lekopjon. Azért a hófehér gyönyörű volt a zöld festékkel, el is keresztelték Fradikának.

2426. Cucicsillag (válaszként erre: 2425. - Judith.budapest)
2012. jún. 16. 11:46
Nekem egyszer az elso cicam esett bele a festekes vodorbe seggel, rogton vinni kellett az ugyeletre,mert majdnem ott maradt, lekopaszitottak azonnal es kapott immunerositoket, mivel a taplan es a boren keresztul szivodik fel a mereganyag... Nehogy. Rossz vege legyen!
2425. judith.budapest (válaszként erre: 2424. - Cucicsillag)
2012. jún. 15. 19:38

Szia! Megnéztem az ajánlatokat, be fogok szerezni egy ilyet, nagyon jó dolog!


Képzeljétek, ma arra jöttem haza, hogy a fekete cica, aki egyébként még semmit nem vert le, most magára borította a fehér festéket a radiátorról, már napok óta ott hagyta a férjem, mert az ablak körül kisebb javításokat végez, most olyan piszkos foltos, jól belekente a szőnyegbe, aztán elbújt a fürdőkád alá. Próbálták megszadizni a fiammal, hogy áttörölgetik, de nem hagyta, nyalogatja magát, meg tépi a szőrét, ez vizes alapú falfesték, de akkor sem jó, hogy nyalogatja....most olyan hajléktalan cicus kinézete van, annyira sajnálom....

2012. jún. 15. 07:49

itt az ígért link, nagyon megéri:

[link]

2423. d62762eb79 (válaszként erre: 2422. - Timon és Pumba)
2012. jún. 15. 07:45
lehet, h néhol vágásmentesen is csinálják, de a leggyakoribb még mindig a hagyományos műtét.
2012. jún. 14. 23:03

Sziasztok!


Ma már olyan eleven volt a kis Pocónk (rajtaragadt ez a megszólítás), hogy nem lehetett vele bírni! :) Annyira jó!

Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy a lány cicáknál az ivartalanítás manapság milyen technikával zajlik? Poci vágás? Vagy hüvelyen keresztül, vér és vágásmentesen végzik a beavatkozást?

2421. Cucicsillag (válaszként erre: 2419. - Judith.budapest)
2012. jún. 14. 21:50

Szio:) ez a szerkezet pont ilyen! Mi eloazor a sima kefevel kezdtuk, az egyikuk azt jobban szereti. A furminatort allatosboltban vettuk, de neten is van, holnap be tudom masolni a linkjet, mert ezzel a geppel nem tudom. Szval ez van tobb fele meretben meg van kutyanak es cicanak is, nem egy olcsosag, a mienk 7e ft korul volt,viszont nagyon hasznos. Olyasmihez tudnam hasonlitani,mint mikor az emberi hajat ritkitjak, amikor vegighuzod a cica hatan/szoren,akkor rengeteg szort kiszed, elso alkalommal macskankent 2marokkal! Csak pislogtunk:)

Es nem kell hozza elem meg semmi, szval mechanikus.

Masreszt azota meg takaritaskor is hasznalom, a szormentesnek hitt szonyegemen is atszoktam rajta menni es onnan is meglepoen sok szort kiszed, mivel ugye ott hancuroznak ezek a kis vackok. Most is milyen rosszak:)


Haaat, en is mindig koszongetek a cicaknak, kutyusoknak, viszont ugy vagyok vele, hogy ha en kell legyek a gazdija,akkor az ugy lesz. A Maffiankat is ugy szedtuk ossze a kuka mellol...:) Ma mar jatszanak, ugyhogy remelem, tenyleg csak a varrattal volt a gond.

2420. Zsuzsó64 (válaszként erre: 2419. - Judith.budapest)
2012. jún. 14. 21:07

Ne is mond!:)) A szomszédból meglát a cica kertészkedés közben, egyre közelebb jön, végül átbújik a kerítés alatt, s hanyatt dobja magát mellettem, meg játszani akar. Hát igen a mienkhez képest nagyon fiatal!

Sok kidobott cica is van, volt amelyik hazáig követett, mert pár szép szót szóltam hozzá:))

2419. judith.budapest (válaszként erre: 2414. - Cucicsillag)
2012. jún. 14. 19:47

Szia! Mi az a furminator szerkezet? Engem is érdekel, meg az is , hogy mit jelent az aljszörzet kezelés?

Nálunk most van a vedlés, ilyenkor jó lenne valami, ami kefeszerűen kiszedi a szőröket a macskából, de eddig erre alkalmas eszközt még nem találtam.


Egyébként mindenki beteg cicusát sajnálom, és jobbulást nekik!


Köszönöm a tájékoztatást a fertőzésről, én sem tudtam, akkor kapott féregtelenítőt, amikor az első oltására vittem 9 hetesen, valóban jó ez a fórum, sokat tanulunk egymástól.


Egyik reggel mentem dolgozni, és egy vörös-fehér cica álldogált a járdán. Persze rögtön szóltam neki, hogy szia, de szép cica vagy, erre elkezdett nyávogni, meg dörhölőzni, olyan érzést keltett bennem, hogy vigyél haza, megsimogattam, aztán továbbsétált, majdnem elsirtam magam, hogy vajon van-e gazdája? látom-e még? stb. ahogy megyek reggel az utcán, minden cicának szoktam köszönni, meg mikor jövök haza, akkor lustálkodnak a kertekben az árnyékban, rám néznek, majd pihennek tovább, lehet a vörös csak csavargott, olyan nehéz ezt megállapítani, azóta nem láttam.

Ti is voltatok már hasonló helyzetben?

2418. Anna0129 (válaszként erre: 2413. - L.luiselotte)
2012. jún. 14. 09:01

Hát nálunk állandó jelleggel tiszta szőr a szőnyeg, a ruhánk....minden.

De általában ez évent e 2x lezajlik és közben nyugi van. Akkor is hullik a szőre, de nem ilyen mértékben.

2417. Anna0129 (válaszként erre: 2415. - Timon és Pumba)
2012. jún. 14. 08:59
Jobbulást :)
2416. Cucicsillag (válaszként erre: 2415. - Timon és Pumba)
2012. jún. 13. 23:27
Jajj,dejo, szuper hirek! Tovabbi dorombolassal teli eveket nektek:))
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook