Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! fórum

Tanuló vezetők, friss jogsisok gyertek csevegni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
22236. vica66 (válaszként erre: 22229. - Telefon33)
2018. nov. 12. 22:22

Telefon, tényleg muszáj lesz ezt legyőznöd, mert különben hiába küzdöttél a jogsiért, nem fogsz vezetni. Bátorság, figyelmes leszel, és nem fog történni semmi.

Nekem is mindenfélék meg szoktak fordulni a fejemben, de elhessegetem ezeket a gondolatokat (nehogy bevonzzam), mert nekem is muszáj vezetnem a melóhoz.

Mindig hallgatom út közben a kedvenc zenéimet a kocsiban, nem hangosan, csak épp hogy szóljon valami. Talán neked is segítene kicsit oldani a stresszt.

22235. vica66 (válaszként erre: 22217. - Micimacko62)
2018. nov. 12. 22:16

Micimacko, örülök, hogy jól ment az első önálló vezetés már a jogsi birtokában! :)

Csak így tovább!

22234. Kormi1985 (válaszként erre: 22230. - Nicol.Gy)
2018. nov. 12. 17:22

Hú, ma vezettem, a párom jött velem! Borzasztó volt! Vagy háromszor lefulladtam, majdnem nekimentem a padkának, remegett a lábam a kuplungon...

Ma nagyon nem ment! 😕

De majd gyakorolok, muszáj! Azt mondta a párom, hogy a kezembe fogja nyomni a kulcsot és egyedül kell menjek! 😮😟

22233. telefon33
2018. nov. 12. 09:05
Köszönöm mindenkinek a biztatást!
22232. fzsuzska (válaszként erre: 22229. - Telefon33)
2018. nov. 11. 22:32
Biztos menni fog!
22231. Nicol.Gy (válaszként erre: 22229. - Telefon33)
2018. nov. 11. 22:12

Én drukkolok!

Megcsinálod!😊

22230. Nicol.Gy (válaszként erre: 22228. - Kormi1985)
2018. nov. 11. 22:11

Kormi megtanultad! Semmi nem fog történni! Ügyes vagy!

Az oktatóval saját autóba menj 1-2 órát.Ilyenre is van lehetőség 😊

22229. telefon33 (válaszként erre: 22228. - Kormi1985)
2018. nov. 11. 20:37

Én is így vagyok.

Meglett a jogsi, vezettem. Egyedül is. Aztán kilépett mellém egy nő, kiabált. Azóta nem merek menni. Holnap muszáj lesz, ráadásul ugye én éjszaka járok. Sötét utcák, sötét ruhában az emberek... Nagyon megijedtem, azóta folyamatosan azt álmodom, elütök valakit, felborul az autó, stb.

Muszáj leszek ezt legyőzni, mert munkába járáshoz nekem szükséges.

22228. Kormi1985 (válaszként erre: 22227. - Nicol.Gy)
2018. nov. 11. 20:15

Az a bajom, hogy amíg oktató volt mellettem volt egy biztonságérzetem, hogy ha hülyeséget csinálok akkor rögtön korrigál, de ha egyedül megyek nincs ott senki aki kihúzzon a csávából. A másik meg az, hogy mostanában annyi barommal volt dolgunk az utakon, hogy félek, hogy nem tudom elkerülni a balesetet!


Muszáj lesz nekiindulnom, mert akkor feleslegesen csináltam meg a jogsit, ha nem használom!


A nővérem 20 év kihagyás után kezdte újra és most már egész bátran vezet!

22227. Nicol.Gy (válaszként erre: 22224. - Kormi1985)
2018. nov. 11. 18:27
Szia😊 Mindenki meg van szeppenve..ez teljesen természetes.Én idén augusztusban kezdtem neki 45 éves fejjel...a kresz elsőre..a forgalmi 40 óra bukó..mert nem voltam lendületes..45 óra után..másodikra sikerült 😊 November 5.én kaptam a kezembe a jogosítványt😊Ma volt az első nap, hogy egyedül kocsikáztam mosolyogva. Gyakorolni, gyakorolni...Menni kell, aki megkapja a jogosítványt nem véletlen kapja meg.😁
22226. nagyhelga (válaszként erre: 22224. - Kormi1985)
2018. nov. 11. 18:05
Én is félek vezetni, meg apa elvette a kedvem. Lenne mit, de ahogy beül mellém, jön a megfelelési kényszer megint, mint anno oktatóval. Mellé meg folyton ordibál, nyomja a hülye szövegeket, hogy mindenkit megölök, meg hogy a mögöttem lévő azt hiszi, hogy 10 éve vezetek, meg ilyenek. Pedig csak nincs rutinom, ezért még nem úgy megy, mint neki, aki 30 éve vezet. Meg be se köti magát, az is ijesztő... Egyedül meg nem mehetek és azóta se mertem menni vele :(
22225. fzsuzska (válaszként erre: 22224. - Kormi1985)
2018. nov. 11. 15:12
Én, de még jogsi nélkül.
22224. Kormi1985
2018. nov. 11. 14:19

Sziasztok!


Nekem ugyan tavaly áprilistól van jogsim, de nem nagyon vezettem!

Egyszerűen félek, hogy összetöröm a kocsit, hogy nem vagyok elég figyelmes. A sávváltást meg nem is tanították meg rendesen, attól egyszerűen rettegek, nem tudon felmérni, hogy milyen sebességgel közlekedik a másik sávban érkező!

Párom noszogat, hogy menjek és vezessek, de egyedül nem merek nekiindulni, mert megnyugtat, ha van mellettem valaki, aki figyel, ha én valamit benéznék!


Van itt valaki, aki szintén fél?

22223. fzsuzska (válaszként erre: 22222. - Nicol.Gy)
2018. nov. 11. 14:13
Semmi baj.
22222. Nicol.Gy (válaszként erre: 22221. - Nicol.Gy)
2018. nov. 11. 14:12
FZsuzska 😊 Bocsánat😊A telefon saját életet él 😊😊
22221. Nicol.Gy (válaszként erre: 22220. - Fzsuzska)
2018. nov. 11. 14:08
Fruzsina köszönöm 😊
22220. fzsuzska (válaszként erre: 22219. - Nicol.Gy)
2018. nov. 11. 11:55
Ügyes légy☺
22219. Nicol.Gy
2018. nov. 11. 11:22
Vasárnapi körút letudva..Élvezem az egészet😊😊😊Mentem egyedül..aztán az én Szerelmemnek bevásárolni😊😊Hát csudi jó👍👍 Délután még megyünk csavarogni a városba..várom már😘
22218. fzsuzska
2018. nov. 10. 13:59
Mindenkinek drukkolok, aki mostanában vizsgázott vagy vizsgázik.
2018. nov. 10. 10:53

Na kedves mindenki.


Megjöttem az első őnálló vezetésből,hát kicsit féltem.Nagy forgalom volt,tesco-aldi,ruha diszkontokba is benéztem ,próbálgattam parkolni is volt hogy 4-re sikerült ugy ahogy kell.

Viszont a garázsunkba simán beálltam ahogy anno a férjem.

Meg volt az első kioktatásom egy nőtől a állateledeles boltnál:mikor oda értem senki nem állt a bolt előtt leparkoltam az ajtó előtt,mire kijöttem előttem állt a mercis :mondtam hogy ki szeretnék menni.Erre hogy előrébb kell állni és nem 3 helyett elfoglalni!felfestés sehol ,mindenki ugy áll ahogy tud.Nem szoltam semmit rá!!


Szépen hátra tolatott én meg legurultam és elmentem.


Nagyon jó az autó csak még a fékezést nem nagyon érzem/automata váltos)de gondolom majd megszokom.


Rőviden ennyi,még délután ki kell tolatnom attól picit szintén félek.

22216. Nicol.Gy (válaszként erre: 22213. - Vica66)
2018. nov. 10. 08:56
Kedves Vica😊 Ahányan vagyunk annyi habitussal, a kor és nem kérdéséről ne is beszéljünk 😊 Egyértelműen mindenkinek kell majd önállóan vezetni👍 Itt mindenki megtalálja a félelmetes a válaszokat és már személyre szabva hasznosítja😁❤
22215. micimacko62 (válaszként erre: 22214. - Vica66)
2018. nov. 10. 06:31

Nem vezettem még ma megyek be a jogsimért.Munkanap van igy 8 órára már ott fogok toporogni.

Na aztán elindulok,megjáratóm az automat és magamat.

Remélem kevés forgalom lesz az utcán.Majd megirom az élményemet.

22214. vica66
2018. nov. 9. 22:53
Micimacko, megjött már a jogsid? Vezettél már?
22213. vica66 (válaszként erre: 22210. - Nicol.Gy)
2018. nov. 9. 21:55

Az utolsó két bekezdéssel nem értek teljesen egyet.

Az oktató a saját kocsiban nem sok mindent tud csinálni, legfeljebb szólni, vagy belenyúlni a kormányba, esetleg behúzza a kéziféket? Több szem többet lát - ezt egy türelmes rokon vagy ismerős ingyen is megteszi. Ha valakinek biztonságot nyújt, és úgy érzi, erre van szüksége, ám fizessen. De egyszer akkor is muszáj elkezdeni az önálló vezetést.

A másik a T betű. Azért arra a nagy megértésre jobb, ha nem számít a kezdő, még a tanulókocsiban is tapasztaltam "érdekes" dolgokat a többi közlekedő részéről. Ha csak annyi lenne némely IQ-bajnoktól, hogy sértegetik a kezdőt...

22212. vica66 (válaszként erre: 22202. - Telefon33)
2018. nov. 9. 21:48

Szia, Telefon33!


Sajnos ilyen helyzetekre, amit átéltél, az oktató sem tud felkészíteni. Én is tartok ilyentől, mert sokat vezetek sötétben. Nem csak attól, hogy elém lép valaki, hanem hogy az út szélén megy sötét cuccban. De a "kedvenceim" a "fantombringások", akik mindenféle világítás, vagy fényvisszaverő, és láthatósági mellény nélkül kerekeznek. Vidéken ez gyakori. Láttam ilyen bringást szakadó hóesésben, sötét cuccban, mögötte gyerekülésben gyerekkel. Az ilyeneket legszívesebben belepofoznám az árokba...

Csak annyit tud tenni az ember, hogy óvatosan vezet, és nagyon figyel, különösen az olyan helyeken, ahol előfordulhat, hogy leléphet valaki az úttestre.

Ne vegye ez el a kedvedet, bárkivel előfordul. Megálltál, nem lett baj, ez a lényeg. A rengeteg dologra figyelés könnyebb lesz idővel, ahogy kialakul a rutinod.

Az autósiskolában jellemzően az alapokat tanítják meg, a többit már élesben kell, a rutinhoz meg menni kell sokat. Ha minden helyzetre meg akarnának tanítani, legalább egy évig oktatóval kéne járni mindenhova.

Nálam is kimaradt az oktatásból pl. az éjszakai vezetés, vagy a szakadó esőben, ködben, de az élet ezeket pótolta. :)

Nekem is kedvem vette egyszer, hogy autóúton, sávváltáskor nem vettem észre a bal oldalon, már hol térben lévő kocsit. Férjem szólt rám, így nem lett baj. (Igaz, hogy részben miatta is volt, mert mondta, itt kell a másik sávba átmenni, menj már balra, én meg mentem. Egyedül valószínűleg óvatosabb lettem volna.)

Azóta jobban figyelek.

Szóval fel a fejjel, túl kell lendülni az eseten, és menni tovább.

22211. telefon33 (válaszként erre: 22205. - Pasionella)
2018. nov. 9. 14:28

Köszönöm a biztatást!

Igen, nekem is azt mondta külső íven kell menni. Csak nekem azért, mert kétsávos... Max párhuzamos közlekedésre alkalmas. Szerintem.

Igen, nem jó a félelem... De sajnos nagyon megijedtem. És ott nekem volt elsőbbségem. Nincs zebra, ráadásul nem azon az úton ment, amire kanyarodtam, hanem amiről. Biztos nagyon sietett...

22210. Nicol.Gy
2018. nov. 9. 14:26

Most már látom nem csak én vagyok kicsit elkenődve a jogosítvány megszerzésétől.

Ezt a jó kis cikket találtam👍


Azt gondolom, legjobb lesz, ha megnézzük a legjellemzőbb kezdő vezető típusokat.


Boyracer: a pesti szlengben elterjedt kifejezés fiatal srácokra vonatkozik, akik alig várták már, hogy megszerezzék a jogosítványukat. Nekik nincs is szükségük sportkocsira, a 60 lóerős kisautónak is kinyomják a szemét. Még rosszabb a helyzet, ha apa kölcsönadja nekik valóban erős autóját, ilyenkor megy a Hungárián a sávváltogatós, lámpától lámpáig tartó gyorsulgatás. Kell-e mondanom, hogy ezt senki se csinálja?? Inkább azt mondom, hogy ha ilyennel találkozunk, akkor próbáljunk minél messzebb kerülni tőle, ugyanis tapasztalat nélkül, a nagy számok törvénye alapján ennek úgyis valami csetepaté lesz a vége.


A megszeppent: bevállaltam, most már menni kell. Az önbizalom teljes hiánya jellemző rájuk és általában helyismeret híján is vannak. Lassan mennek, de úgy, hogy egyáltalán nem érthető, hogy miért. Melléjük érve látjuk, hogy görcsös testhelyzetben, a kormányt, mint kapaszkodót szorítva vezetnek. Nekik igyekezzünk minden segítséget megadni, legyünk előzékenyek, majd csak belejönnek. Fontos megjegyezni: dudálni –ha csak nincsen vészhelyzet – a városban tilos, és csak ronthatunk vele a helyzeten.


A reális: aki jól felmérte saját képességeit, az kezdetben nem vezet csúcsforgalomban, nehéz terepen, és egyáltalán semmilyen bonyolultabb szituációban. Aki először vezet egyedül, jól teszi ha indulásként ünnepnapokon, „üres” városban próbálgatja szárnyait és érez rá a tanuló kocsi után, a saját autó méreteire, tudására és képességeire.


Jogsival, oktatóval


A legbiztosabb megoldás, ha a megszerzett papírral a zsebünkben a saját autónkban folytatjuk a tanulást oktatónkkal. Egyrészt biztonságérzetet adhat, hogy az eddig megszokott személy ott ül mellettünk, másrészt csökkentjük a kockázatot: több szem többet lát alapon is.

Régebben, ha jól tudom kötelező volt kitenni a T-betűt, ez ma már nem kell. De aki tudatosan készül a városi közlekedésre, csak előnyeit élvezheti. Aki látja, hogy a kocsink hátulján ott van a matrica, az valószínűleg sokkal megértőbb lesz, ha esetleg lefulladunk az induláskor, vagy lassabban találjuk meg az egyest a zöld lámpánál. Több türelemre számíthatunk, mondjuk egy párhuzamos parkolásnál is – ez neuralgikus pont szokott lenni, nem csak a kezdőknél. Ha valaki a T-betű láttán mazsolának nevez minket az úton, engedjük el a fülünk mellett a sértést. Érdemes tehát mindent megtenni a biztonság, és a béke érdekében.

22209. 1d334fe33f (válaszként erre: 22208. - Telefon33)
2018. nov. 9. 14:26
Sok sikert neked!
22208. telefon33 (válaszként erre: 22206. - 1d334fe33f)
2018. nov. 9. 14:23

Igen, vannak kétsávos körforgalmak, de szerinte az összes az. Mindegyik. Itt is van kétsávos, meg sima is. Szerinte a sima is az!

Erősen gondolkozom, veszek még pár órát.

22207. Nicol.Gy (válaszként erre: 22201. - Pasionella)
2018. nov. 9. 14:20
Hát mindenesetre az élmény új...Stop megállok elindulék...😊Már a gyomrom egy merő görcs...😁 Lefulladás..újra indul..mehetünk..😁Az valóban tény, türelem játék!
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook