Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról fórum

Vélemények szombathelyi nőgyógyászokról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
739. rebeca22letoltes (válaszként erre: 728. - Kandi0901)
2012. szept. 28. 18:11

Szia!


Köszi szépen, hogy elmondtad a történeted.

Okt. vége, nov eleje vagyok kiírva, remélem nekem is sikerül nála szülnöm. Szülésznőt fogadtunk, nagyon rendes, bevitt minket szülőszoba látogatásra, intézte páromnak a kék rucit, átbeszéltünk a menetrendet, mikor hova kerülök, hol lehet bent a párom, kísérheti a babát az inkubátoros megőrzőbe stb... Most nálunk is az őssejt levétlen megy a dilemmázás, nehéz a döntés, főleg, hogy ilyen sokba kerül. A média azt sugallja, hogy nem teszel meg mindent a gyermeked későbbi egészségéért, közben meg hallani, hogy nagyon sok esetben a levett minta mondjuk csak kb. 20 kg-os gyermeknek elég (akkor meg minek őriztetjük 20 évig, mire felnőtt 60-70 kg-os ember lesz). Köszi mégegyszer a választ.

2012. szept. 28. 00:50

volt egy tanárunk évekkel ezelőtt, aki rendesen szivatott minket, kb két éven át - aztán megszületett a gyereke és onnantól kezdve szinte kicserélték, kenyérre lehetett kenni. :)

Ezzel csak valami olyasmire gondolok, hogy lehet ezért érzik itt többen ahogy olvasgattam - és talán jogosan? - hogy sokkal megértőbb, törődőbb stb. pl. a dr. N. Levente. Merthogy ő is már átélte, megtapasztalta milyen esetleges nehézségekkel jár egy gyerekvállalás, (hiszen neki is van már gyereke) vagy megküzdeni egy babáért... Szóval talán jobban bele tudja élni magát az adott problémába fiatal szülőként.Nem mintha a többi orvos nem tenne meg mindent..

737. villő (válaszként erre: 736. - Vivienn22)
2012. szept. 26. 16:51
hát tudod, az én bajomra végülis nem a Levente hozta meg a megoldást, ő később lett az orvosom, és tapasztaltam, hogy nem idegen neki ez a tünetcsoport, hanem a kórházi nőgyógyászok mind vágták, hogy erre van megoldás. A Máv rendelőt én is azért szerettem, mert uh-val jól felszerelt és pénzbe nem kerül. De úgy adott terhessgondozásra időpontot, hogy akkor jól elment szabadságra. A Kovács dr. közben beteg lett és helyettesítés sem volt. Mikor a Herczeg dr. meghalt felhívtak a máv rendelőből, hogy mikor és ki tud fogadni, most egy darab cetlit küldtek postán, nem hivatalos levelet, hogy a rendelés elmarad érdeklődjek szeptemberben. Ezután hívtam őket, hogy terhesgondozásra menjek 1-2 hónap kihagyással? Mondták akkor menjek az sztk-ba. Ott megérdeklődtem, hogy nincs uh, ekkor döntöttem, hogy magánrendelés kell, nincs mese. És a kórházban pozitív benyomásom lett Leventéről, ekkor hívtam fel, hogy el tud-e vállalni.
736. vivienn22 (válaszként erre: 732. - Villő)
2012. szept. 26. 15:58

igazán köszönöm szépen a válaszokat, hát az utolsó 2-3 nincs épp jó véleménnyel dr. Molnárral kapcsolatban. Csak akkor azt nem értem, ha hasonló képzést végez, mint pl a Németh Levente, és ráadásul még ahogy kiolvastam a hozzászólásból főorvos is.. olyan tévedéseket vét hogy az azért durva.. de lehet csak rossz napja volt. bár heteken keresztül azért csak nem.

de lehet van olyan is, akinek nincs panasza rá. :)mondjuk láttam itt többen ajánlják Leventét, biztos nagyon elfoglalt.


meg ahogy olvastam a "kisebb" Máv kórház tényleg jobban felszerelt gépekkel ( pl. UH) mint a markusovszky? ez megint érdekes..

735. emma97
2012. szept. 26. 14:57
sziasztok, Molnár doktorhoz jártam terhesgondozásra, a terhesség vége felé megakarta gyorsítani az eseményeket egy durva vizsgálattal, meg nem szültem idő előtt de a baba fertőzést kapott. Már jól vagyunk.
734. villő (válaszként erre: 733. - Bíborka18)
2012. szept. 26. 14:11
Csütörtökönként rendel. Telefonszám: 70/4514-758 Én is a kórház honlapjáról vettem. Itt tudsz időpontot kérni hozzá. A genetikai vizsgálatot én nem hiszem, de majd Ő megmondja.
2012. szept. 26. 13:23

Sziasztok!

Én még új vagyok ezen a fórumon,és Celldömölkön lakom.Megtudnátok nekem írni a Dr. Német Levente mikor rendel magánpraxisba?Ő hozzá is lehet menni a 19.-heti genetikai vizsgálatra?Válaszotokat előre is köszönöm.

732. villő (válaszként erre: 731. - Vivienn22)
2012. szept. 26. 08:38
hmmm...nem akarlak elrémiszteni, és lehet ritka kivétel vagyok, de nekem semmit nem tudott segíteni. Megkockáztatom, hogy ha nem hozzá járok, nem "szenvedek" 20. hetes koromig. Én is a máv rendelőbe jártam, pontosan azért, mert fizetni nem kell, de ugyanúgy van ultrahang minden egyes alkalommal, mint egy magánrendelőben, időpontra lehet menni, amit nagyon szépen tartanak is. Herczeg doktor úrhoz jártam, így kerültem Molnár főorvos úrhoz. Ha panasztalan terhességem lett volna, lehet semmi rosszat nem írnék ide, igyekszem most se. Az tény, hogy szépen megvizsgált, nem volt túl barátságos, se közvetlen, letudtuk 2 perc alatt, de ha nincs gond, nem lennének plusz kívánságaim. A magzattal hálaajóégnek soha nem volt semmi gond, nekem voltak kritikus panaszaim. Semmit nem tudott vele kezdeni. Csak bámult rám, hogy micsoda hülyeségeket beszélek, forgatta a kórós terhesség című könyvét, a trópusi betegségeken kivül semmit nem talált, és semmilyen gyógyszert nem tudott és nem is mert nekem ajánlani. 20 hetesen végre átküldött a kórházban, érdekes ugyanolyan nőgyógyászok, nem főorvosok, és egy fél szem gyógyszerrel csodát tettek velem. Nem vagyok gyógyszerpárti, de többet ártanék, ha nem szednék semmit. Kora terhességi mérgezésnek hívják, az első pillanattól a végéig elkísér. Én nagyon nehezteltem rá, hogy mért hagyott eddig szenvedni, a lakást, az ágyat nem tudtam elhagyni, és 20 hét nagyon hosszú idő. Amúgy, hogy végre a kérdésedre is válaszoljak a Palace-nál láttam kinn a magánrendelése cégérjét. Ja, még a történetemhez hozzátartozik, hogy ezek után még visszamentem volna hozzá, mert a máv rendelő nekem nagyon megfelelt, és a gondom megvolt oldva, de az általa visszarendelt időponton elment szabadságra, helyettesítése nem volt és augusztus elején annyit mondtak csak, hogy érdeklődjek szeptemberben, na ugye egy terhesgondozásnál azért nem várunk 1-2 hónapot...Ezután kerültem a Leventéhez, aki érdekes módon keni-vágja a nyavajámat, nem kell sokat magyaráznom, és segíteni is tud, és mindent elmond.
2012. szept. 26. 07:03

Sziasztok!

Engem dr. Molnár érdekelne. A máv kórházon kívül dolgozik még valahol? Van magánrendelése?

életkora? stílusa? Sajnos neten képet nem találtam róla, meg szinte semmit. Esetleg tudtok róla többet? Aki volt már nála mi a vélemény róla? facebookon, iwiwen nincs kinn esetleg? :)

Már vállalhat szülést is?

Köszönöm

730. villő
2012. szept. 25. 12:32
én is dúlában gondolkodom, meg is van a jelöltem, de még nem kértem fel. Igaz, hogy a szombathelyi kórházban nincs lehetőség epidurális érzéstelenítést kérni természetes szülésnél? Bár már olvastam a kockázatairól bőven. Az orvosomat még nem kérdeztem róla (meg fogom), de addig is érdekelne a tapasztalataitok.
2012. szept. 24. 09:01
én dúlát fogadtam most, rákérdeztünk a tarifára, 20ezer lesz alap, aztán amennyit gondolunk. Attól is függ, hányszor kell "vaklárma" miatt bejönnie :)
728. kandi0901 (válaszként erre: 718. - Rebeca22letoltes)
2012. szept. 23. 23:42

Szia!


Nem tudom, aktuális-e még, csak látom nem nagyon kaptál választ a kérdéseidre.

Én mindkét gyermekemet Levente dokinál szültem. A kislányomat 2008-ban, teljesen véltlenül, ő volt az ügyeletes (szerencsémre). A másodiknál már én is hozzá jártam maszekba.2 hete, szeptember 8-án sikerült nála megszülnöm a kisfiamat is. :-) Szerintem csak azért hogy nála szülhess, nem fogja megindítani a szülést, csak ha indokolt. Én 4 nappal szülés előtt 2 ujjnyira nyitva voltam, de nem indította meg egyből. hanem pár napot vártunk, hátha beindul. Mondta, hogy hívjam fel délelőtt 11-12ig, ha beindulna, és akkor még tud műszakot cserélni.Mivel nem történt semmi, 8-ára behívott és megindította, nehogy méhen belüli fertőzést kapjon a baba. (sajnos így is kapott).

Csak hogy megnyugtassalak, augusztusban 31 kismamája szült, 29 nála. :-) Rengeteg ügyeletet vállal, szóval jóesélyed van nála szülni. Én nem kérdeztem tarifát, kapott 30.000 Ft-ot. Ez nem túl sok, de sajnos ennyire futotta. Amúgy nem hiszem ,hogy megsértődött volna, utána is ugyanolyan kedves volt velem. Szülésznő- ügyben nem nagyon tudok nyilatkozni. Az első szülésemnél 2 bunkó szülésznő volt, akik semmit nem segítettek, ezek után a másodiknál csak az érdekelt, hogy Levente legyen bent. Viszont ha megfogadod a szülésznőt, akkor biztos segít Neked. Tarifáról fogalmam sincs.

Remélem azért valamit tudtam segíteni. Mikor szülsz?

2012. szept. 13. 16:14
nem tudjátok, a Barabásnak lesz praxisa?
726. villő (válaszként erre: 724. - Szimonic)
2012. szept. 10. 07:41
Köszönöm Szimonic! Nagyon hasznos volt. Régóta kerestem valami hasonlót, érvek és ellenérvekről. De nem találtam rá. Örülök, hogy tisztult a kép, de kicsit bosszant, hogy a terhesgondozás során annyi szakember vesz körül, mégis max a magáncégek szóróanyagait tudták odaadni, ha valami konkrét kérdéssel fordultam hozzájuk ebben a témakörben. Bár másban is hasonlóan, tisztelet a kivételnek. Egyszóval ma nagyon nehéz meglelni az igazságot. A videók után megnéztem a 9 hónap c. műsor aktuális adását. Míg az ember nem tud kicsit elmélyülni a témában, bekajálja a csúsztatásaikat és mismásolásaikat a témában. És meg se lehet őket támadni, mert tulajdonképpen általánosságban beszélnek. De őssejt kutatásokról és őssejtekkel való lehetséges orvoslásokról, hogy lehet általánosságban beszélni? Igen, mert pénzről van szó, és az ma felülír mindent. Nem ragozom tovább, még egyszer köszi!
725. villő (válaszként erre: 724. - Szimonic)
2012. szept. 7. 08:34
köszi a gyors választ, megnézem a linket!
2012. szept. 7. 07:28
főleg a legalsó beszélgetést ajánlom, ahol többen vesznek részt, köztük a korábban említett cikk szerzője
723. szimonic (válaszként erre: 722. - Villő)
2012. szept. 7. 07:27

igen, beszéltünk, és nem győzött meg egyáltalán. van fent neten erről egy jó kis beszélgetés, érdemes rászánni az időt:

[link]


mi úgy gondoljuk, hogy mindazok ismeretében, amit hallottunk, olvastunk, érintettektől megtudtunk, annak ellenére is megteszünk mindent a gyerekünkért, ha nem vetetjük le, mivel utólag is képes az orvostudomány őssejtet "előállítani", nem akkora egyszeri és kihagyhatatlan lehetőség ez, mint ahogy írják. Hát igen, könnyű a szülői felelősségre apellálni, ez nagy meggyőző erő...

722. villő (válaszként erre: 711. - Szimonic)
2012. szept. 7. 07:21
Szimonic! Szeretném megkérdezni tőled, hogy beszéltetek-e végül a cég ter.képviselőjével? És meg tudott-e győzni benneteket a cikk ellenére. Mi is le szeretnénk vetetni, de a cikk elgondolkodtatott. Nem győzőtt meg, de elgondolkodtatott. Eddig is gondoltam, tudtam, hogy ez egy órási üzlet, de egyenlőre erősebb bennem az, hogy a gyerekemért mindent meg szeretnénk tenni, ami a lehetőségeinkből tellik.
721. Dzsóci (válaszként erre: 709. - Kicsimano81)
2012. szept. 6. 22:07
Neked is köszi:)
720. Dzsóci (válaszként erre: 710. - Gabóca10)
2012. szept. 6. 22:06
Köszi a segítséget:)
719. drazsegur (válaszként erre: 718. - Rebeca22letoltes)
2012. szept. 6. 15:08
szia, én a második szülésnél fogadtam szülésznőt, Marton Évát. Az első gyerkőc is nála született meg (pont akkor volt éjszakás). A második gyerkőcnél három hónapig voltam a terhespathológián, így az akkor osztályon dolgozó szülésznőket megismervén választottam ki őt, mert a személyiségemhez az ő habitusa állt legközelebb.
2012. szept. 6. 14:58

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni, hogy akinek Német Levente volt a fogadott orvosa (hozzá járok privátba csütörtökönként), ki mennyit adott neki szülésnél. Van vmi tarifa? Kérdezzem meg (nem ciki?)? Első baba, még járatlan vagyok. Lécci írjatok összeget akár priviben.....

Nála lehet úgy szülni, hogy mikor ügyel, akkor megindítja a szülést? Jó lenne, ha ő lenne bent.

Még ami felmerült nálam, szülésznő fogadása pro és kontra. Elvileg Szhelyen orvost nem (kivéve akinek biztosítása van) lehet fogadni, csak szülésznőt. Fogadott vki közületek? Mi volt a tapasztalat? Nekem Levente Purgainét ajánlotta, hogy nagyon rendes. SZülésznő díjakról tudtok vmit mondani? Előre is köszi a válaszokat.

717. rebeca22letoltes (válaszként erre: 712. - Timike1986)
2012. szept. 6. 14:52

Szia!


Önkormányzatoknál tudod intézni (kistelepülésen jegyző, nagy településen gyámügyön). Be kell menni Neked és az apukának iratokkal (személyi és lakcím kártya), valamint vinni kell egy igazolást, a szülés várható időpontjáról (ha a kiskönyvben ennél a bejegyzésnél van orvosi pecsét, azt is kifénymásolják és elfogadják). Nincs területi illetékesség, magyarul SZhelyről mehetsz Sárvárra, de gondolom kis településeken nem megy olan egyszerűen, hogy besétálsz). Mi is városban rendeztük, bár kicsi faluban lakunk (nem akartuk, hogy közhír legyen ahol lakunk). Apa nyilatkozik, hogy elismeri a babát, és az anyakönyvezetéshez meg kell adni még a kicsi majdani családnevét.

716. szimonic (válaszként erre: 713. - N.krisz80)
2012. szept. 5. 08:56
szia! fél 8-tól fél 11-ig, előtte lent a kartonzóban be kell szólnod, h oda mész és bemutatni a kiskönyvet. tényleg gyorsan megy aztán fent
715. n.krisz80 (válaszként erre: 714. - Drazsegur)
2012. szept. 5. 07:06
Köszi a segitséget.
714. drazsegur (válaszként erre: 713. - N.krisz80)
2012. szept. 5. 06:20
szia, fél nyolctól van minden hétköznap, azt hiszem 11 óráig. időpont nem kell és gyorsan megy a sor.
2012. szept. 4. 18:00
Sziasztok4Tudna valaki segiteni,hogy melyik napokon és hány órától van az sztk-ba terhességi vérvétel?
2012. szept. 3. 15:16
apasági nyilatkozat tételben tud valaki segíteni?mi a módja?hogy működik?
711. szimonic (válaszként erre: 705. - Szimonic)
2012. aug. 29. 12:58

nos, eléggé úgy állunk, hogy nem vetetjük le... ma beszélünk a területi képviselőjével egy cégnek, akit a dokim ajánlott, de férjem már jócskán beleásta magát a témába, főleg ez a cikk győzte meg:

[link]

710. Gabóca10 (válaszként erre: 708. - Dzsóci)
2012. aug. 28. 16:40
Engem egy közös ismerősünk mutatott be egymásnak az altatóorvossal,tehát ismerős által esett őrá a választásom.Utána az őrzőbe is bejött hozzám,meg rá 1-2 napra is amikor dolgozott.Nem kért,én magamtól adtam neki.A megfigyelőbe csak 2x hozták be a babámat,első hat órába sehogy se mert inkubátorba teszik őket,igen a másodiknál már cicire tudtam tenni,de második gyereknél már volt rutinom.De különben a terhesség alatt,főleg a vége felé már sokszor csöpögött a tejem.Úgyhoyg hál égnek 15 hónapig cicizett a fiam is.De fennt a szülészeten nagyon rendesek a csecsemősök és segítenek,minden egy szavadba kerül,legalábbis ez az én tapasztalatom.
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook