Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy változzak meg? fórum

Hogy változzak meg? (beszélgetős fórum)

29. Bambu29 (válaszként erre: 12. - 40163fd81d)
2022. ápr. 20. 11:51
Tudnátok nekem is tanácsot adni hasonló hogyan változzak meg témával kapcsolatban?
2014. máj. 20. 13:28
hatarozs ra el magadat es legy eros es kitarto s meglatod,hogy fog menni.
27. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Bianka3)
2009. máj. 4. 20:30

Költözz el otthonrol es probald elni a Te eletedet , ugy ahogy az neked tetszik !

Esetleg vegezd el az agykontrollt.

26. Bianka3 (válaszként erre: 25. - Winny)
2009. ápr. 9. 21:23
Mostanra vettem a bátorságot, hogy azt tegyem, amit én jónak látok. De ez csak úgy apránként megy. Nagy nehezen rájöttem, hogy ha másoknak akarok megfelelni, néha én érzem rosszul magam. Későn érő típus vagyok. :)
25. winny (válaszként erre: 24. - Bianka3)
2009. ápr. 8. 19:10

Szia

Nincs benned semmi hiba,csak annyi ami mindenkiben megtalálható.

Ne akarj megfelelni csak magadnak!Átrendezted a szobád neked úgy jó!

Mosolyogva vedd a kritikát.Ne bosszantson a mások véleménye és megjegyzése.

ÉRTÉKES EMBER VAGY!

2009. márc. 21. 21:07
Rájöttem, nem bennem van a hiba. Mert aki olyan, az úgyis normálisan viselkedik velem, aki meg h.lye, azzal nem tudok mit kezdeni.
2009. márc. 3. 16:00
Szerintem nem vagyok szimpatikus senkinek. A rokonaim másnak segítenek, de nekem nem. Valamit kérek tőlük, jó majd megcsinálják, de semmit nem csinálnak. Próbáltam, hogy valamiben változok, de valami mindig "visszalök".
22. Bianka3 (válaszként erre: 21. - Feher tulipan)
2009. márc. 3. 15:56
Nagyon jó dolgokat írtál. Köszi.
21. feher tulipan (válaszként erre: 19. - Bianka3)
2009. febr. 28. 08:57

Az onbecsulesedet ugy tudod erositeni,ha eloszor megnezed mik az erossegeid,amikben jo vagy es olyan dolgokat csinalsz amikben neked oromod telik.Nezz a tukorbe,mosolyogj magadnak minden reggel(ez nagyon fontos,hogy lassad!) es lasd meg hogy szep vagy,elettel teli es akarsz bizonyos dolgokat csinalni.Tuzz ki magadnak minde napra apro celokat es valositsd meg,a nap vegen pedig elemezd es legy buszke magadra hogy sikerult!Ha nem tudtad elerni aznap,akkor is gratulalj magadnak minden este lefekveskor.Fontos!!:mindig mosolyogva aludj el es ebredj.Nem kell mindig ugy erezned,de moslyogj akkor is,ha nincs jo kedved.Ez sokat segit!

Ezek kis lepesek,de nagyon hasznosak!

Figyelj,amiket leirsz,hogy veled megtortennek,szerintem mindekivel ugyanez megtortenik,de mas nem igy eli meg mint te,mert mas meg van elegedve magaval.Csinalj olyan dolgokat amiket nagyon szeretsz!Ne hagyd hogy mindig beleszoljanak az eletedbe,ehhez amugy sincs joga senkinek,mar nem vagy kicsi.

Ha akarod,vegyel egy lapot.Ird ra a jo es rossz tulajdonsagaidat.Minde nap vegen pipald ki azt,amelyik ugy erzed megvalosult.Meglatod egy ido utan csak a jo tulajdonsagok lesznek kipipalva!

Es olyan ember nincs a foldon,akinek csak rossz tulajdonsagai vannak.

20. 40163fd81d (válaszként erre: 19. - Bianka3)
2009. febr. 27. 14:15

Önmagadhoz.

Az emberek folyton elvárnak tőled dolgokat,olyanokat amikben ők is jók,vagy olyanokat amikben ők nem voltak tehetségesek.

Mindenkinek vannak erősségei,azokat kell fejleszteni és élni velük,azokra légy büszke és örülj nekik.Mit számít az,hogy másoknak azok az erények esetleg nem érnek semmit.Csak az számít,hogy te neked örömet okozzanak.



Ja,Én mai napig nem tudok biciklizni!:)))

19. Bianka3 (válaszként erre: 17. - Feher tulipan)
2009. febr. 27. 14:00

Oké, értem. Teljesen igazad van. És hogy erősítsem az önbecsülésemet?

Ez a dolog szerintem nálam még óvodában kezdődött. Egyszer elvittek pszichológushoz, mikor még kicsi voltam. A pszichológus hívott játszani, de nem mertem menni. Erre nagyanyám azt mondta, hogy csináljam azt, amit a néni mond. Erre a nő rászólt, hogy ha magamtól megyek, akkor menjek. Szóval, ez a dolog nálam nagyon megmaradt.

Meg egyszer-kétszer a tanárom is kinevetett az osztállyal együtt, mikor nem tudtam valamit.

Vagy régen, mikor tanultam biciklizni és elsőre nem ment, nem odajöttek és elmagyarázták volna, hogy hogy kell, hanem hogyhogy nem tudom?

Nem fennakadok ezeken a dolgokon, hanem az volt bennem, hogy akikben bízom, azok nem segítenek, akkor kihez forduljak?

18. feher tulipan (válaszként erre: 16. - 40163fd81d)
2009. febr. 27. 12:26
Teljesen mertekben egyetertek!
17. feher tulipan (válaszként erre: 14. - Bianka3)
2009. febr. 27. 12:18

Mindenekepp az onbizalomhianyod okozza hogy igy erzel.Valoszinu nem eppen ugy van valojaban ahogy te erzed.Tudod,a kivulallok nagyon megerzik ha keves az onbecsulesed,es mar legyintenek is..ahogy irtad.

Na es ha sertodes lett mert atrendezted az agyad??Ilyeneken nem is szabadna fennakadj!ha tudod,hogy ezzel nem voltal senkinek karara,akkor csak csinaljad ugy ahogy szeretned,nem tragedia,ha mas nem ert egyet vele.Legy hatarozott es tudd hogy mik a celjaid,ne hagyd hogy ennyire befolyasoljanak.Nagyon szeresd onmagadat,mert rentgeteg a jo tulajdonsagod es hasznald ki ezeket.

Regebben sajnos nekem is onbecsulesi zavarom volt,abbol adodoan,hogy a szuleim mindig ram akartak eroltetni a velemenyekut,en meg mindig ugy ereztem,hogy az amit en csinalok az sosem jo.

Azota sajat csaladom van es sokat fejlodtem,nincs ilyen problemam,a ferjem mindenben tamogat.Sokat segithet egy tars aki felnez rank,tisztel.

16. 40163fd81d (válaszként erre: 14. - Bianka3)
2009. febr. 27. 12:14

Akkor rendezd át az életedet.

Ne a bútoraidat és a rokonaidat tologasd jobbra -balra,hanem élj önálló életet mások beleszólása nélkül.

15. Bianka3 (válaszként erre: 12. - 40163fd81d)
2009. febr. 27. 12:05
Persze. Néha én is csodálkozom, hogy már közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz. De néha tizenhatnak érzem magam.
2009. febr. 27. 10:56
Tudom, ez apróság. Egyszer át akartam rendezni a szobámat. Úgy képzeltem el, hogy az ágy szemben legyen az ablakkal, mellette meg egy asztalka. De nem lehetett úgy, mert az úgy nem jó. Engem meg nagyon zavart, hogy a falnál van, meg ott régen szekrény volt, szóval nem tudtam rendesen aludni. Az ajtó is rányílt az ágyra. Mikor átrendeztem, nagy sértődés lett belőle, mert miért raktam át.
13. Bianka3 (válaszként erre: 7. - Feher tulipan)
2009. febr. 27. 10:32

Egyszer nagynénémmel beszélgettünk az egyik rokonról. Mondtam, hogy miket mondott az a nő, erre a nagynénémtől megkaptam, hogy ne szóljak bele, mert még gyerek vagyok. 26 évesen.

Más. Szomszédok kint voltak, nagyanyám mondta, hogy odamegy beszél az egyikkel, hogy mi baja van a másikkal annak a szomszédnak. Mondtam, hogy ne menjen oda, mert az a szomszéd is ott van. Erre azt mondja, én nem ismerem jó, az nem az. Képtelen voltam meggyőzni, hogy nekem van igazam.

De sorolhatnám a végtelenségig. Mikor tudom, hogy nekem van igazam, és legyintenek, hogy te ehhez úgysem értesz, úgysem tudod.

12. 40163fd81d (válaszként erre: 11. - Bianka3)
2009. febr. 27. 09:49
Biztos ,hogy majdnem 30 éves vagy?
11. Bianka3 (válaszként erre: 4. - 2577cdcc12)
2009. febr. 27. 09:46
Szerintem mióta élek, azóta nincs önbizalmam. Van egy elképzelt kép, hogy milyen akarok lenni (külsőleg), de akadályokba ütközök. Pl. úgy tesznek megjegyzést közvetlen családtagok, hogy "sokkot" kapot kőle. Nem úgy mondják, hogy na most ezt így vagy úgy kellene, hanem hogy szinte szégyellem magam.
2009. febr. 27. 09:23
Maradj olyan amilyen vagy. Mások kedvéért ne változz meg. Ha úgy érzed Magad amilyen vagy, maradj olyan. Akinek meg nem tetszik, tehet egy szívességet.
2009. febr. 27. 09:18
SEHOGY!
8. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Bianka3)
2009. febr. 27. 09:12

Még valami.

Soha ne akarj csak azért megváltozni,hogy mások elfogadjanak,még a saját anyádnak se engedd,hogy olyan "valakit" kényszerítsen rád,aki nem vagy.

Légy hű önmagadhoz!

A belülről jövő változás jó,hisz folyamatosan minden ember változik az évei során,de ez egy folyamat,és nem akarattal történik.

2009. febr. 27. 09:12
Azt irod amit mondasz nem hiszik el neked.Konkretan mi az amit mondasz?
2009. febr. 27. 09:06
Ahogy többen is írták: borzasztó fontos az önbizalom! Ami nekem még eszembe jutott: próbálj meg odafigyelni, milyen helyzetekben nem vesznek komolyan!(Nekem pl. egyszer a fejemhez vágták, hogy, ha úgy viselkedek, mint egy gyerek, ne is várjam, hogy felnőttként kezeljenek. Rájöttem, igaza van az illetőnek. Igyekeztem nyugodtabban reagálni, és legközelebb már én mondtam az illető szemébe, mi a problémám vele. Mivel mindezt higgadtan tettem, elgondolkodott a kritikán.)Hátha Nálad is ilyen "egyszerű" a megoldás! :) Ha meg nem találsz legalább valamelyest valós indokot, akkor ne foglalkozz vele! A rokonaidról nem tehetsz.
2009. febr. 27. 08:52
Az első lépést megtetted ezzel. Akarod. Apró lépésenként fog csak menni, de elszántsággal megy az! Az első tényleg az önbizalom javítása, és az, hogy ne hagyd, hogy "megegyenek" az emberek.
2009. febr. 27. 08:42
Először is ne keseregj, hanem tegyél érte. Ahogy olvastam a hozzászólásaid, elég kevés az önbizalmad :o(. Talán azon kéne először változtatni, hogy higyj önmagadban, mert addig hogy várd el másoktól, hogy szimpatikus legyél nekik, ha még igazából magadnak sem vagy az...
3. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Bianka3)
2009. febr. 27. 08:42

Úgy hogy ne próbáld mindenáron elfogadtatni magad.:))

Ha nem vagy szimpi nekik akkor mégis mi van?:))

Semmi.A rokonait nem úgy választja az ember ,abba belekényszerül,de kötelezően nem lehet kedvelni senkit,csak mert a rokonok vagytok.

2009. febr. 27. 08:42
Hát ne hagyd, hogy gyereknek nézzenek. Légy határozott, és magabiztos!
2009. febr. 27. 08:38

Sziasztok!

Hogy fogadtassam el magam? Nem vagyok szimpatikus még a rokonaimnak sem. Ha valamit mondok, nem hiszik el. Gyereknek néznek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook