Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
3478. Tulli (válaszként erre: 3446. - Bubu32)
2015. dec. 11. 10:07

Szia!

Szedsz fájdalomcsillaptókat? Nekem a záróra csak a vérhigítót írták fel, csillapítókat nem. Szerintem normális, hogy fáj, az ideg nem felejt olyan gyorsan. Én most contramalt és algopirint szedek, de ki fogok váltani mexalent is, abban paracetamol van, az is jó rá.

Kitartás!:-)

3477. Tulli
2015. dec. 11. 07:56

Vannak elgépelések, bocs, nem vagyok még teljesen fitt...:)

Az OGK-ban egyébként minden labort sürgősséggel meg lehet csináltatni 18e-ért, ami sokat gyorsít a folyamaton.

Egy javaslatom van: akinek a lábába komolyan sugárzik a fájdalom, esetleg már a mozgását is korlátozza, az ne várjon, ne kísérletezzen, ha még nem járt gericgyógyászaton előtte, hanem irány az idegsebész, mert nagy baj lehet belőle...


Ti hogy oldjátok meg a gyerekeket ebben a 6-12 hétben?

3476. Tulli
2015. dec. 11. 07:50

Sziasztok mindenkinek!

Leírom a tüneteket, hátha segítek vele valameéyikőtöknek, aki még csak keresgél, mi is lehet a baja, ahogyan én is tettem...

Előzmény: kb. 11-12 éve, amikor a fiam baba volt, voltak deréktáji fájdalmaim, de elmúltak, aztán a második szülés után is, különösen éjjel. A harmadik gyerek után nem igazán, csak idém májusban éreztem azt, hogy fáj az alhasam, de pokolian. Elmentem nőgyógyászhoz, aki azt mondta minden ok, szerinte gerice lesz. Elmenetem reumatológushoz privát. Kezelgetett, volt röntgen, injekciók, gyógyszerek, pakolások, külsőleges ez-az. Azt mondta, szerinte sérv, menjek el egy MRI-re. Megkaptam a radiológusi papírt, jött a net. Hoppá. Lépnem kell. Google. Országos Gerincgyógyászati Központ. Persze ez is magában, mert január végére adtak időpontot TB-sen. Addigra már olyan pokoli fájdalmaim voltak, hogy az leírhatatlan. A derékfájás mellett a bal lábamba kisugárzó 24 órás görcs. Se feküdni-aludni, se ülni, se állni nem bírtam. Marék számra szedtem a contramalt, a cataflamaokat meg mindent. Eszembe se jutott kiropraktőr vagy csontkovács vagy manuálterápia... Hoffer doktorhoz kaptam időpontot 2 hete, azt mondta: műtét azonnal. A sérv ki van szakadva és elnyomja a mozgatóideget. Meg is lett kedden. Nekem ez volt az utam.

3475. Tulli (válaszként erre: 3467. - Kriszta 68)
2015. dec. 11. 07:37

Szia!

Hát nem tudom, hogy a vége sikersztori lesz-e, de most még minden jól megy. Kedden műtöttek, tegnap haza is jöhettem. Egészen jól vagyok, betartok mindent, amit olvastam, meg a mit mondtak.

Nem lesz könnyű, de mindeképpen meg kell tennem a magam ás a gyerekek miatt is.

3474. Tulli (válaszként erre: 3458. - NemOxi)
2015. dec. 11. 07:31

Szia!

Már itthon is vagyok, tegnap haza is engedtek. A műtét sima volt és nagyon jó, hogy nincsenek a pokoli fájdalmak.

Ágyéki tájon volt a sérv. A bal lábam kb. 3 hét alatt szinte teljesen lebénult. Az MRI 10x15mm-t mutatott a kiszakadt sérvre, de a doki azt mondta nagyobb volt...

3473. f8db0709b8 (válaszként erre: 3472. - NemOxi)
2015. dec. 10. 10:05
Passzolom..majd januárban kiderül.
3472. NemOxi
2015. dec. 10. 09:43

Nah akkor...


Kriszta: Most azt mondják, csak a kisebbik rossz, de pontosan majd csak felnyitáskor... tegnap a pulmonológusom arcán láttam az őszinte rémületet, nem lettem nyugodtabb... :)


Tegnap nekem is nagyon xar volt. Én úgy vettem észre, hogy ködös időben rosszabb, és a frontot már 3 nappal előtte érzem :( majd elmegyek békának, ha már elég kripli leszek :D


Csikil4ny: Ha a dokid javasolja, próbáld meg a denevérpadot, sokan hisznek benne :)

A videót szerintem levették, mert shol nem találom :(

Hová jársz orvoshoz? Melyik kórházhoz tartozol? Nem lehet, hogy kellene egy konzervatív kezelés (infúziós terápia, CT támogatott gyöki kezelés, stb) Nem feltétlen műtét, de csak többet tudnának, mire hogy reagálsz.


filcike: Szép. És akkor most mit tesznek veled?

2015. dec. 10. 07:22

Sziasztok!


A jó hír az,hogy a 3ason sérvem ismét nyugton van,a rossza az,hogy az 5-ön lett egy új a tünetek alapján...ja..és összeszedtem egy isiászt is...ti hogy vagytok?

3470. csikil4ny (válaszként erre: 3467. - Kriszta 68)
2015. dec. 9. 18:53

Én már elégé félek, belőletek igyekszek erőt meríteni.


Köszönöm NemOxi a ckket, remélem megtalálod a másikat is!


Valahogy most úgy vagyok vele, hogy "hát én mostmár kit/mit válasszak?"


Roppant kellemetlen, hogy minden nap reggel úgy ébredek, hogy türhető, aztán mire elérek a 30 percre levő munkahelyemre szédülök és nem látok tisztán.

3469. Kriszta 68 (válaszként erre: 3466. - NemOxi)
2015. dec. 9. 18:17

NemOxi!

Nálad már kiderült, hogy két órás, vagy sokkal hosszabb lesz a můtét? Hogy bírod magad?


Nálam továbbra ia változatlan a helyzet, fogalmam sincs mikor mitől jobb vagy rosszabb. (Ma pl. Szar.) Nálam csak a fájdalom van, semmi egyéb vegetatív tünet. Szóval engem majd csak akkor můtenek újra, ha ordítok a fájdalomtól ( de nem is igen szeretném, mert jól megkínlódtam a műtét után.)

Azért arra kiváncsi lennék, hogy a műtét utáni azonnali fájdalom erøsödés, majd a négy hónappal későbbi mr szerinti sérv kiújulás ugyanazon a helyen vajon mit jelent. Mindenki azt kérdi tőlem, hogy a doki elbaszta e. Én nem tudom és merem remélni hogy nem ez történt. Persze ez soha nem fog már kiderülni.....

3468. Kriszta 68 (válaszként erre: 3464. - F8db0709b8)
2015. dec. 9. 18:07
Filcike! Várjuk a részletes híreket!
3467. Kriszta 68 (válaszként erre: 3457. - Tulli)
2015. dec. 9. 18:05

Szia Tulli!

Reméljük sikeresen túljutottál a műtéten! Írj, hogy néha sikertörténeteket is halljunk, mert vannak sikersztorik, csak keveset hallunk róluk, mert ők nem írogatnak ilyen portálokon, hanem szépen élik az életüket. Ezt azért írom, ha véletlen idetéved valaki műtét előtt, ne rémüljön el.

3466. NemOxi (válaszként erre: 3464. - F8db0709b8)
2015. dec. 9. 15:24
Egész nap szorítottam, mi lett?
3465. NemOxi
2015. dec. 9. 08:35

[link]


Ez egy jó cikk. Itt a munkahelyemen nem találom, mit keresek, de otthon kikeresem :)

2015. dec. 9. 07:18

Jó reggelt!

Szorítsatok ne legyen nagy gond..most megyek a dokihoz...Szép napot!

3463. csikil4ny (válaszként erre: 3462. - NemOxi)
2015. dec. 8. 13:30
Linkeld kérlek, ezt orvos javasolta. De már tényleg nem tudom, hogy mihez kezdjek, hogy megússzam a műtétet. Főleg ez a gyulladás fele zavar, ha nincs gyulladás kicsit érzem a jobb kezemen, hogy nem tökéletes, de más tünetem nincs.
3462. NemOxi (válaszként erre: 3459. - Csikil4ny)
2015. dec. 8. 13:26

A denevérpad okán sokáig nézelődtem, én találtam sok pro és kontra érvet...végül nem mertem. Ha gondolod, belinkelem, mi volt az, ami miatt inkább hagytam.

A csontkovácsoknál meg teljesen igazat kell adnom Magnumnak.


Ma elkezdődött a kivizsgálások sora a műtéthez, úgy is éves tüdős kontrollra kellett mennem :)

3461. csikil4ny (válaszként erre: 3460. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 7. 17:11
Hát ez az...
3460. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3459. - Csikil4ny)
2015. dec. 7. 08:44
Jó reggelt "csikil4ny",isten ments attól ,hogy idegsebészt játszak DE a csontkovácsot csak akkor válaszd mint alternatívát ha minden képpen műtetni akarod magad.A csontkovávcs az nem fog tekintettel lenni (mert nem is tudja hogyan legyen tekintettel)egyik beteg csigolyádra.elő-boltosulásodra,vagy porckorong bajodra sem.Nem is tud hiszen a csontkovács "munkája" és a porckorong sérv az olyan makó-jeruzyálem kategória.Mondom ezt a saját tapasztalatom alapján ,én is jártam -kapkodtam fűhöz fához csak nehogy műtét legyen aztán lett műtét is meg a rengeteg "hozzáértő" csontkovács-tornász stb miat a műtét után lassan egy évell sem tudom a zoknimat ember módjára fel venni.
3459. csikil4ny (válaszként erre: 3456. - NemOxi)
2015. dec. 7. 08:34

Hol igen, hol nem. Van amikor elindulok valahová aztán 50 m után visszakisérnek.... Máskor meg elvagyok, amíg nem gyullad be csak kellemetlen.


Nem, a világ végén, itt rendes szakorvos sincs... Gyógytornászhoz jártam egy darabig, de aztán elment szülni, a helyettesítője meg tőlem kérdezte, hogy mit kell tornásszak. Most a denevérpad következik, gondolkodok a csontkovácson, de attól félek...

3458. NemOxi (válaszként erre: 3457. - Tulli)
2015. dec. 7. 08:19

Szia Tulli!


Hoffer doktor nagyon lelkiismeretes orvos. :)

melyik prockorongnál vana gond? Mik a tünetek?

3457. Tulli
2015. dec. 7. 00:30

Sziasztok!

Látom, igen aktív a topic. Csatlakozni szeretnék hozzátok. Holnap, azaz dec. 8-án műtenek ágyéki kiszakadt porckorongsérvvel. Reggel megyek be az OGK-ba. Eddig nem féltem, sőt vártam a műtétet, mert nagyon nehezen viselem a folyamatos nem alvást és az iszonyú fájdalmakat. Most viszont már be vagyok kulázva rendesen... hogyan tovább. Van 3 gyerekem, szerencsére távmunkában dolgozom, de akkor sem tudom elképzelni, hogy hogyan tovább... mi jöhet még. Hoffer doktor úr műt, akivel összesen egyszer találkoztam, tehát benyomásom sincs róla.... Félek. :(

3456. NemOxi (válaszként erre: 3455. - Csikil4ny)
2015. dec. 4. 08:56
Ilyen jól bírod? Pesti vagy? Van egy nagyon jó centrum, ahol mindenféle tornával, mozgásgyakorlattal tudnak segíteni, amíg nem volt műtét.
3455. csikil4ny (válaszként erre: 3454. - NemOxi)
2015. dec. 3. 12:38
Van mindkettő, lassan már az lenne fura, ha mindkét tünet elmúlna.
3454. NemOxi (válaszként erre: 3453. - Csikil4ny)
2015. dec. 3. 12:35

Szédülés lehet a nyaki sérvnél. Gyulladás... milyen gyulladás?

Az ideg miatt lehet gyulladás is.

3453. csikil4ny
2015. dec. 1. 14:59
Sziasztok! Szédülés és gyulladás volt a tüneteitek között?
3452. NemOxi (válaszként erre: 3451. - Bubu32)
2015. dec. 1. 09:59

Szia!


Engem Bánk műt.

Igen, ismét, ez lesz a 3. :(

Mennyire fáj most? Nekem az első után kéb 10 nap után lett jobb.

Január 8-án megyek aneszt-re, utána mondanak pontosat.

Írok neked privát, szeretnék tudni egy pár dolgot. :)

3451. Bubu32 (válaszként erre: 3448. - NemOxi)
2015. nov. 30. 14:52

Szia NemOxi


Zelenàk dr műtött Bànk dr asszisztàlt. Voltam varratszedésen elmondtam még nagyon fàj. Azt mondta kb két hétig még elfogadható ez a fàjdalom de ha utàna nem javul nem kerülhetem el a csavarozàst :(


Mikor műtenek ? Ismét?

3450. NemOxi
2015. nov. 27. 12:28

Sziaszok!


Megvan a műtéti előjegyzés :( 2016 januárig tudtam elhalasztatni (a munkahelyemről most nem hiányozhatok)


Csikil4ny: Vigyázz magadra!

3449. csikil4ny
2015. nov. 25. 18:53

Sziasztok! Hogy vagytok?


Tegnap éjjel iszonyú fájdalmakra ébredtem. Újra begyulladt a gerincem. Igyekszek vigyázni magamra, de ezzel együttélni roppant kellemetlen.

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook