Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
3508. Tulli (válaszként erre: 3507. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 14. 18:24
El sem tudom képzelni, így hogy lehet dolgozni. Én most táppénzen vagyok, de nekem könnyű, mert távmunkás vagyok, úgyhogy januártól gond nélkül vissza tudok állni. A szó szoros értelmében, mert állva "ülök" a géphez, egy komód tetején dolgozom, nem íróasztalnál.:-( A sok fizikai munka részét az életemnek meg tudom hanyagolni: a gyümölcsösben, a ház körüli kertben, a gyerekekkel és a háztartással kapcsolatban kérek segítséget, amíg fel nem épülök valamennyire. Nem is volt lemosózva egy gyümölcsfa se már ősszel sem, örülök, h a szüret megvolt. A dióba rokkantam meg szerintem végleg...
3507. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3506. - Tulli)
2015. dec. 14. 16:54
Nem mårnem vagyok-lehetek.Az éppen hatályos szabályok szerint gyógyult vagyok :(.Az igaz,hogy sem hajolni,se cipő -zokni felvétel nem akar sikerülni.
3506. Tulli (válaszként erre: 3505. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 14. 13:35
No, szereztem gyógytornászt. Januártól jön hozzám. Hurrá! Addigra csak feltápászkodom... Betegállományba vagy?
3505. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3504. - Tulli)
2015. dec. 14. 10:54
Ezért kell sajnos az első 3-4-5-6 hetet valahogyan "túl élni" és majd ezek után menni a sebészhez kontrolra.Esetleg ha van még gond úgyis a fizikotherápiát javasolja elsőnek.Szerencsére.A gyógyszer meg sajna igen csak egyén függő ,nekem a műtét utáni 4 napon a ball lábfejem belázasodot(gyúlladt)ha valami hozzáért-vagy öszzerezzentem a szemem az orrom hegyére ki űlt és semmi de semmijen gyógyszer nem segített.Nem aludtam kb két hétig szinte semmit csak a vizes ruha a lábamra meg a Biofreeze kenőcs segített egy kb félórára.Az nagyon gázos két hetem volt,de ez mindenkinek benne van így vagy úgy.
3504. Tulli (válaszként erre: 3502. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 14. 10:00
Amúgy vicces, mert tramadolt kapnak pl. tour de france versenyzői, hogy bírják a fájdalmakat. Hát ennek fényében én nem indulok már ott - se...:)))))
3503. Tulli (válaszként erre: 3502. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 14. 09:54
Én soha életemben nem szedtem semmilyen gyógyszert, max c vitamin, úgyhogy nagy lépés nekem és a gyógyszergyáraknak is, hogy az elmúlt pár hónapban beszedtem vagy egy kamionnyit. Nem tudom, miért, de a legtöbb úgy hat, mint a frutti vagy max a negro. Pl. 0,5-ös frontint adtak műtét előtt. Hát, még csak placebó hatása sem volt. Azóta szereztem egy egész üveggel, néha bekapok egyet, hátha sikerül betépnem tőle és akkor nem érzem, h fáj. De nem. Xanaxot fogok kérni a háziorvostól, hátha. A Contramal amúgy tramadol, amiben ugye ópiátszármazék, központi idegrendszerre hat, ha beveszem a százast, akkor sem történik semmi. Tkp. morfinista vagyok csak nem használ.:) De még csak jókedvem se kerekedik. Akkor meg minek? Az algopirin ebből a nézőpontból reménytelen. Mert, hogy max 3-4 órát alszom naponta, műtét előtt 1-2 órát kb. 1,5 hónapon át. Ahhoz képest elég kulturált csaj vagyok.:))) Szinte hasítok. Bár mondtam a fiamnak, ne hozza a matekleckét, nem fog menni.
3502. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3501. - Tulli)
2015. dec. 14. 09:30
Amit lehetett már sajnos mind ki-próbáltam lletve szedtem amíg hatott.Most a "Flector Rapid-ot zabálom.Max 1hét utána fáj a gyomrom,1-2 hét tűrés aztán megint kezdemelőröl.Nekem már az első lenyomorodásomkor eljátszották azt a lehetőséget ,hogy ne fájdalomcsillaapítókon legyek reggeltől estig.Az algopirin azt mondják nagyon jó gyulladás csökentő a magunk fajtának,bár én nem szedtem még.
3501. Tulli (válaszként erre: 3500. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 14. 09:07

Igazad van. Most ezen dolgozom, hogy találjak referenciás szakembert, aki hajlandó kijönni hozzám.

Nagyon fáj a derekam nekem is, nem tudom, hogy ez normális-e, ha kedden műtöttek. A lábam csak kicsit zsibbad, az elenyésző. Viszont csak este tudok fájdalomcsillapítózni, mert kivan a májam és olyankor viszket minden porcikám, ami ugye tébolyda...:(

Milyen fájdalomcsillapítót javasoltak neked? Nekem a záróra csak a vérhigítót írták. Contramalt és mexalent vagy algopirint szedek, ha bírom. Szerinted?

3500. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3499. - Tulli)
2015. dec. 14. 07:56
Bocs,hogy így eltüntem de jön a derék övi kínom és ilyenkor nem űlhetek tovább.A hirdetésekről meg csak annyit,hogy szerintem csakis mások által ajánlott tornászhoz menj aki már valakinek haladást ért ell az állapotában.Én mint szamár az első tornászomat hírdetésből szedtem össze,aztán néztem-halgattam mint egy megváltótt,hogy jaj de okos milyen jó lesz majd nekem aztán jöttek a gondok még jobban fájt mindenem ,tovább kötödött a hátam lefelé és végül én voltam a hibás..
3499. Tulli (válaszként erre: 3498. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 13. 11:13
Komárom megyei vagyok. A Gericgyógyászatiban műtöttek. Nem vagyok facen, de megpróbálok keresni hirdetést, csak nem akarok kontár kezébe kerülni.
3498. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3497. - Tulli)
2015. dec. 13. 11:04
Pest megyei vagy,mert ott soktól hallottam az Országos Gerinc gyógyászati központot.De a facén is van egy "gerinces" oldal ott szoktak tornászok hírdetni.
3497. Tulli (válaszként erre: 3496. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 13. 10:59

Igen, én is erre gondoltam. Csak fogalmam sincs, hol találok ilyet. Olyan kellene, aki házhoz kijön, mert én nem tudok Pestre utazgatni. Ugyan csak 40 km, de ülni nem tudok, vezetni meg pláne.:( Én is rettegek attól, hogy letapadnak az izmok. Az tkp ugyanolyan merevséget okoz, mintha sérv lenne...


Hol lehet ilyen szakembert leakasztani?

3496. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3495. - Tulli)
2015. dec. 13. 10:41
2015.01.26-án műtöttek most van 201512.13!Zokni felvétel(pláne ball láb) hajlás-fordulás(nem spárga-hid) fordulás ülés a kádban......ez mind mind tabu nekem hála a sztk-s (mi fekénk törvényre hivatkozva nem mehettem a műtétet végző klinika rehabjára Szabolcs Sz M)ÍGY MARADT A csoportos,nyúgdíjas rheumatológia a végeredményt nem lehet szóban le írni.A műtétem után kb 6 hónappal mertünk saját tornászt keresni de akkorra már úgy le tapadt a hátam hogy egy apró mozdulatra is a sírás kerülgetet.Most már azértsem veszek tudomást a gerincem gerinctelenségéről ,majd Januárban megyek maszek tornász,fizikotherápiás kezelésre.Egyszerüen nem hagyom ,hogy több ünnepet el csesszen tőlem bári is .Egy szó mint száz szerintem CSAK KIZÁRÓLAG már bizonyított tornászt keress mert rajta múlik szerintem a leg több dolog.
3495. Tulli (válaszként erre: 3494. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 13. 10:18

Nagyon igazad van, mintha én írtam volna. Az OGK-ban is a gyengébb "lábnak" a rehabilitációt éreztem. Felvettem telefonnal a gyakoratokat, ami napi 12 perc. Azt csinálom. De nem tudom, hogy jó-e, ha ezen kívül egész nap csak fekszem. A keringésnek, emésztésnek az izomzatnak sem jó. Nem akarok sporotlni, félre érts, csak pl. óránként öt percet járkáljak, az jó? Igazság szerint az elmúlt kb. 5 hónap megpróbáltatásai, kialvatlansága, szenvedése után elképzelhetetlen, hogy pihenhetek. Erre amúgy az elmúlt kb. 15 évben nem is nagyon volt példa. Nem is véletlen a gerincsérv.:( Ezt most már a családom is remélem felfogta! Próbálok magánban gyógytornászt keresni, akit megfizetnék, hogy jöjjön ki házhoz. Csak nem tudom, honnan lehet tudni, hogy hol van jó, referenciával rendelkező ilyen szakember. Mert a gyógytornásznak legalább annyi a szerepe a gyógyulásban, mint a sebésznek!

Kicsit olyan ez, mint a szülészek és a csecsemősök viszony a szülészeten. A szülész orvos látja, hogy a szülés lement, onnantól minden ok, ő megtette köütelességét. Akkor jön be a csecsemős, aki ha xar, azzal károkat okoz, ha jó (ami ritka), akkor nagyban segíti az elkövetkező időszak jól alakulását...

3494. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3493. - Tulli)
2015. dec. 13. 10:09
Szerény véleményem szerint az első 6 hét az (mivel ebben minden engem kezelt sebész,rheumatológus,tornász) egyet mondot szigoru pihenés,a szó leg szorosabb értelmében.A tornászod biztos mutatta az alap "mutatványokat"amik az izmaid át ozgatásához kellenek az első időszakban és annyi szerintem.Ez az egyetlen egy dolog amiben feltünően indenki egyet ért.hogy ezt iegenis ki kell pihenni.Sajnos azt viszont senk nem mutatta meg,hogy hogyan is kell ezt "művelni" bár elképzeléseim vannak ez irányba de ezek csak fantazmagóriák.A műtét az egy adott dolog,ott a sebész látja mi az ami oda való és mi az ami nem de az úgynevezett rhabilitáció az már egy igen kényes dolog,ki hogyan kezel,mivel és mennyit próbálkozik,figyelembe veszi e egyáltalán a paciens problémáit .........Egy biztos én soha többet az életben be nem teszem a lábamat sztk-s dolgok közelébe.
3493. Tulli (válaszként erre: 3492. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 13. 09:15

Köszi.

Hú. Mindig megtudok valami újat. Mennyit kell feküdni szerinted egy nap? Az az igazság, hogy úgy érzem, "túlfekszem" ezt az időszakot. Nagyon fáradt vagyok, az igaz, és az is, hogy gyorsan fáradok. A lábam enyhén zsibbad, a derekam meg azért fáj egy kicsit.:( A felső teraszon járok le föl, le se megyek az alsó szintre, mert nehezen tudok lépcsőzni a lábam miatt:(

3492. 2bd524f3c7 (válaszként erre: 3490. - Tulli)
2015. dec. 13. 09:06
Jô reggelt neked!A hegesedés az amikor a műtéti rész-hely olyan szerencsétlenül gyógyul,hogy a hegszövetek a kilépő idegeket részben vagy egészen körbe veszik.Ami ugyanazt vagy még kutyábbbb tüneteket produkál mint maga a porvkorong-sérv.Nekem azt is mondták ,hogy a mozgás hiánya de máshol a genetika megint måshol meg magára a "sok megbolygatott izomra-idegre" fogták.Én csak a sebészemnek hiszek aki azt mondta kerek -perec,bármi is történik először egy alternatív terápia ami valós alapokon történik meg és csak legvégső eset az újjabb műtét,lgyen az a hegesedés bármelyik våltozata.
3491. Tulli (válaszként erre: 3444. - NemOxi)
2015. dec. 13. 08:53

Szia!

A pihenésre nézve kérdeznék tőled? Szerinted mennyit kell feküdni műtét után (kedden műtöttek)?

A doki azt mondta fekve pihenés, séta és a torna. Ülni a lehető legkevesebbet. Csak az arányokról nem beszélt. Tudom, hogy torna napi 1.

Köszi.

3490. Tulli (válaszként erre: 3434. - 2bd524f3c7)
2015. dec. 13. 08:50

Szia!

Mit jelent az, hogy hegesedés?

3489. csikil4ny (válaszként erre: 3488. - Tulli)
2015. dec. 11. 18:03
Köszönöm! Neked meg jó gyógyulást és türelmet, hogy tudd kimélni magad, az is nagyon-nagyon fontos!
3488. Tulli (válaszként erre: 3487. - Csikil4ny)
2015. dec. 11. 17:18
Drukkolok, hogy ne műtét legyen a vége. És azt is kívánom, hogy az ünnepeket ne kínok között töltsd el. Akinek nem volt gerincbetegsége, nem tudja, hogy ez semmihez sem hasonlítható fájdalom. Ha összeadom a három szülésem (amiből az első nagyon szövődményes volt) és minden más kis nyavalyám, akkor is azt mondom, kibírható mind a gerincből eredő fájdalomhoz képest. Annak ellenére mondom ezt, hogy magas a fájdalomküszöböm gyerekkorom óta.:(
3487. csikil4ny (válaszként erre: 3486. - Tulli)
2015. dec. 11. 17:04
Igen, én is olvastam már a honlapjukat.
3486. Tulli
2015. dec. 11. 17:02
Amúgy az Országos Gerincgyógyászati Központban lehet nem TB-en időpontot kapni ambuláns vizsgálatra. Igaz, hogy az 20e forint, de megéri, mert a munkából való kimaradás sokkal több lesz. Ezt csak azért írom, mert nem túlzás, hogy az orvosok (különösen Hoffer és Varga doktor) Közép-Európa legjobb ilyen szakintézményét hozták létre. Én googlival találtam őket, de azóta olyan helyről tudtam meg, hogy ők a legjobbak, amiben nincs miért kételkednem. Szóval, ha ott azt mondják, hogy a konzervaztívval van esély, akkor mindenképpen otthon vágj bele és meg fogsz gyógyulni! De legalább is tünetmentes leszel.
3485. csikil4ny (válaszként erre: 3484. - Tulli)
2015. dec. 11. 16:58
:) Áprilistől húzom, nyáron nem volt nagy gond, közben még vizsgáztam is - gyógytorna és masszázs amire végig jártam, de ahogy jöttek a hidegek: gyullad be, bénul a jobb kezem és ami a legkellemetlenebb szédülök - néha annyira, hogy a járásom is bizonytalan, koncentrációs zavarok és persze a fájdalom (nyaki porckorong kitüremkedés).
3484. Tulli (válaszként erre: 3483. - Csikil4ny)
2015. dec. 11. 16:56

Ha van esély első körben műtét nélkül továbblépni, próbáld meg. Gyorsan ki fog derülni, hogy segít-e vagy sem a konzervatív kezelés. A kórházban voltak olyanok, akik először ennek futottak neki és csak azután jött a műtét. Ha lehet az orvosok szerint így kezelni, jobb elkerülni. Mert úgy látom, egy műtét után jön még több is, jó esetben 10-15-20 év múlva...:(

Mik a tüneteid? MRI-d volt?

3483. csikil4ny (válaszként erre: 3482. - Tulli)
2015. dec. 11. 16:26

Szia!


Nem, az megvan, csak azt kell megbeszélni, hogy van-e esélyem mütét nélkül megúszni vagy sem. Az országban két kórház is elég jó orvosokkal rendelkezik, valószínű igen...

3482. Tulli (válaszként erre: 3481. - Csikil4ny)
2015. dec. 11. 15:38

Szia!


A pontos diagnózis hiányzik a továbblépéshez?

Otthon szeretnéd kezeltetni?

3481. csikil4ny (válaszként erre: 3472. - NemOxi)
2015. dec. 11. 14:46
Én az Operenciás tengeren is túl lakok (Romániában), itt nem tudnak megmüteni, menni kell valamerre, ha úgy adódik. Egyelőre abban a fázisban vagyok, hogy csak neurológus látott, idegsebészhez kellene tovább menni. Na ettől már frászom van, de ez a következő lépés.
3480. Tulli
2015. dec. 11. 14:37

Szia,

12 a fiam, a lányaim 6ésfél és majdnem 3 évesek.

A férjem elment betegácsiba, addig húzzuk ezt amig tudjuk. Nagyszülők mind betegek, más rokon, aki segítene nincs. A férjem meg most csinál szinte mindent először, így elég nehéz, de megoldjuk. Az az egy biztos, most nem az utolsó leszek, akire már nem jut idő, se energia (mármint saját magamra), hanem első. Életemben először. És meg fogok gyógyulni. :)))))

3479. NemOxi (válaszként erre: 3477. - Tulli)
2015. dec. 11. 10:46

Tulli: Örülök, hogy jobban vagy! Mekkorák a gyerekek?

Az első időszakban mindenképpen kell a segítség. Ha njól számolom van nagy gyerek is, de nem tudom, milyen idős a kicsi...

Nekem nanyukám sokat segített.

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook