Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! fórum

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
4348. 477cc08f01 (válaszként erre: 4347. - Csikil4ny)
2016. szept. 22. 08:48
Igazán köszönöm,próbálom mostmár én is másféle asektusából felfogni bajomat,vagyis a feleségemen-lányomon kívül senki de senki nem érdekel se kicsi se nagy bajával (oldja meg magának)és próbálom nem gyógyszerrel csillapítani gondjaimat.Már csak az alvás.....
4347. csikil4ny (válaszként erre: 4346. - 477cc08f01)
2016. szept. 22. 08:06
Elmeletileg meg lehetne inni napi ket litert, de en erosebbre keszitem: 2 plikket teszek egy csesze vizbe, napi ketszer. Ha mar gyulladt szedek gyulladascsokkentot mellette, nem engedem ki a kontrollt a kezembol, mert mar megtapasztaltam, hogy az milyen.
4346. 477cc08f01 (válaszként erre: 4345. - Csikil4ny)
2016. szept. 22. 07:57
Tea-ként,és milyen sűrün-mennyiségben?Küld már el,hogy te hogyan készited ell.Nem akarnék a "gugli-ról"felemás dolgokat összeszedegetni.Egy gerinc bajjal élő tudja csak úgyis,hogy mi az ami nem "csontkovács-szupierős"kategóriában van.
4345. csikil4ny (válaszként erre: 4344. - 477cc08f01)
2016. szept. 22. 07:44
Igyatok sok cickafark teát, gyulladáscsökkentő és nekem szokott hatni is. Igaz, az utóbbi időben, hogy jól voltam mellőztem. Most meg sikerült mandulagyulladást kapnom, de valamilyen csoda folytán a gerincem nem fáj, igaz, a tegnap zsibbadt a jobb kezem.
2016. szept. 22. 06:48
Hihetetlen,hogy mit nem okoz a gerinces"nyavaja",nekem pl ha kb 4-5 napot próbálok dolgozni pihenés nélkül akkor a kínjaim úgy kezdődnek,hogy massszív tüsszentés és orfúlyás kínoz.Amint oldalt le fekszem elmúlik,amit felkelek rögtön kezdődik,ez igen "kellemes"mert a műtött része a gerincemnek majd szét szakad minden egyes tüsszentésnél.Ezt is ki kell pihenni,gyűlölöm ezt az állapotot!
4343. Laura31 (válaszként erre: 4342. - Kriszta 68)
2016. szept. 20. 16:06
Nem beszéltem ogk- s orvossal. Sajnos a légzészavar nem pánik mert a spirometrián kimutatta a számítógép. Elmegyek gégészetre is hogy ott mit mondanak.
2016. szept. 20. 15:23
Ilyet még nem hallottam. És mit mondott, mi a teendő? Beszéltél a dokival az ogk-ban? Nem lehet, hogy most már a pánik játszik közre nálad? Most már baromira kéne egy doki aki TÉnyleg foglalkozik veled.
4341. Laura31
2016. szept. 20. 14:18

Nemoxi hogy vagy? Valami fejlemény? Kriszta bírod a munkát? Többiek hogy vagytok?

Én nem vagyok jól. Fáj a gerincem vállam karom zsibbadok. Ügyetlen gyenge a kezem

Nem tudok ülni mert jön a kemény fájdalom vállban és gerincben

Voltam spirometrián komoly légzészavarom van és azt mondja a tüdőgyógyász hogy a meglévő sérveim okozzák. Hallottatok ilyet?

4340. Laura31 (válaszként erre: 4339. - F8db0709b8)
2016. szept. 20. 14:12
Szia Filcike! Nagyon drukkolok neked! Minden rendben lesz!
4339. f8db0709b8 (válaszként erre: 4330. - Kriszta 68)
2016. szept. 20. 06:54
Vasárnap 5-7 percesekkel rohantunk a korházba de csak joslok voltak..azóta bent vagyok nem tudom meddig az tény hogy jöv.héten lesz a császár ha addig nem történik valami..betett ez az idő..
2016. szept. 20. 06:51
Én már fel akartam találni a gerinc implantátumot..
4337. 477cc08f01 (válaszként erre: 4336. - Kriszta 68)
2016. szept. 20. 06:48
Igen,egy olyan ami nem "sugároz" a ball lábfejembe,egy olyan ami nem köti le a műtött rész izmait,egy olyat amivel a zokni felvétel nem atrakció,stb.+ami nem tiporja sárba az önbizalmát az emberfijjjának.
4336. Kriszta 68 (válaszként erre: 4335. - 477cc08f01)
2016. szept. 19. 22:11

Én is ezt szoktam mondani mikor valaki megkérdezi hogy mit szeretnék:

Új gerinc?

2016. szept. 19. 20:49
Dokihoz egyenlőre nincs akaratom.Eléggé fusztrál ,hogy vége a Nyárnak,jön a hideg ami ugye eggyet jelent a szinte álllllandó fájdalommal.Hajrá!Napsütést,zőld gyepet,kánikulát akarok,meg egy új gerincet!
2016. szept. 19. 20:16

Mindenki lapul mint szar a gazban . Ez az időjárás nem nekünk való. Nálunk nem könnyíti meg a helyzetet hogy a párom is sík ideg. Pályázik mindenfelé de egyenlőre semmi.


A fiam meg totál beteg volt. Megkapott valami vírust. Álítólag kéz láb száj betegség. Tista kiütés plussz magas láz. Honnan jönnek ezek a vírusok ?

2016. szept. 19. 19:23
Magnum gyerünk keress egy dokit 
2016. szept. 19. 19:22
Laura hogy vagy?
2016. szept. 19. 19:22
NemOxi! Mi lesz? Merre tovább? Értem ezt a dokikra és a magánéletre is. Maradsz az ogk nál?
4330. Kriszta 68 (válaszként erre: 4329. - F8db0709b8)
2016. szept. 16. 16:14

Szívemből szóltál. 😊


Drukkolunk. Hajrá Filcike!

2016. szept. 16. 13:53

Sziasztok!

Programozott császárom lesz..egyrészt a doki nem javasolta a sima szülést..másrészt a baba nagy..csüt.fogom megtudni mikor lesz a nagy nap,feltéve ha addig nem történik semmi...a derekam és lapockám azért már érzi a súlyt..amúgy minden ok:)Szoritsatok:)


Én nektek szoritok hisz nagyon komoly dolgokon mentek keresztül!

Mindenkinek csak az egészséges önzőséget tudom javasolni és a pozitiv gondolkodást!

Tegyetek félre mindent tojjatok le mindenkit,ti legyetek az elsők!Kitartást és jobbulást nektek!:)

4328. NemOxi
2016. szept. 15. 08:57

sziasztok!

Éppenpont azért írnak/íratnak fel pszichotikumokat az orvosok, hogy a lelki oldalon segítsenek. Szerintem. Hogy mennyi kell, azt viszont csak pszichológus döntheti el. Így harap a farkába a kígyó. És én pl. amíg valaki el nem magyarázta ezt nekem, szintén fel voltam háborodva. Főleg abban a fájdalmas állapotban érzékenyen érintett, hogy tuti bolondnak, vagy hipochondernek néz.

4327. csikil4ny (válaszként erre: 4325. - Kriszta 68)
2016. szept. 14. 08:07
A hamisítás tényleg, hogy stílusos maradjak gerinctelen dolog, de a nyugtató vagy antidepresszáns (kinek mi) lehet, hogy nem árt. Én amikor orvoshoz kerültem (neurológushoz), olyan állapotban voltam - mint utólag kiderült a gerincem és a lelki problémáim miatt -, hogy egyszerűen nem tudott diagnózist felállítani. A papíromra felírta, hogy antidepresszánst vagy pszichológust javasol. Szemberöhögtem kínomban, mert egyedül nem voltam képes bemenni a rendelőjébe. 10 napig szedtem a Xanaxot, s elmentem egy másik orvoshoz. Akkor már egyedül a saját lábamon, habár irtózatos fájdalmaim voltak, de jártam.... Ez utóbbi egyetlen mozdulatból megállapította a baj forrását, amit az MRI később alátámasztott. Az első orvos meg azt mondta, hogy a sok tünetem miatt akár hipochondria is lehet. Az agy tényleg sok furcsaságra képes....
4326. 477cc08f01 (válaszként erre: 4325. - Kriszta 68)
2016. szept. 14. 06:47
Ebben a "gerinces" állapotban a legnagyobb büntetés szerény véleményem szerint nem a fájdalom+kín hanem az,hogy ezen állapot teljesen át formálja az addig megszokott életedet.Környezetednek HALVÁNYLILA F@NGJA sincs miket élsz át,csak azt látja,hogy tudsz járni de hogy mijen áron......A lelki dolgokokat,szorongást,a tehetetlenséget ,düh-t ,a"pedig hidddd ellll fáj-hidd elll próbálok tornázni de...."na ezeket nem lehet megszokni.
4325. Kriszta 68 (válaszként erre: 4318. - 477cc08f01)
2016. szept. 13. 20:50

Elfogadni vagy nem elfogadni alatt azt értettem hogy amit ajánlanak (újabb mútét pl.)


De abban igazad van, hogy első műtétet úgy várja az ember mint a megváltást. És hála istennek a legtöbb embernek az is.


Nekem az volt a legrosszabb, ahogy a műtő orvosom ( most nem írom le a nevét, egyébként egy jó hírű doki ) viselkedett.


Első körben rossz néven vette, hogy hogy merészelek én nem igazán jól lenni. Aztán meghamisította ( bocs a kemény szóért) a statisztikát, azt írta a zárójelentésbe, hogy panaszmentes állapotban hazaengedve. Végül amikor 4 hét múlva jeleztem hogy szarul vagyok azt mondta, hogy menjek pszichiáterhez.

Ma már azt mondom, hogy no comment. De akkor még sokat rontott az akori nem túl fényes állapotom.


Szóval értem amit mondasz. De akkor is jobb tudni hogy mi van.


És még mindig hiszem hogy meg lehet találni a jó segítséget (dokit)


😊

4324. Kriszta 68 (válaszként erre: 4322. - NemOxi)
2016. szept. 13. 20:35

Ami nem megy, nem kell erőltetni. Ez ránk különösen igaz. Remélem jót fog tenni a váltás.


Úgy tűnik a mi bajunk mindenhol megingatja a kapcsolatokat. Nehéz elfogadni a másik félnek a változást. Ha meg a másik fél az oka a bajságnak, az még rosszabb.


Drukkolok neked. Remélem van/vannak olyan ember/emberek akik melletted áll/állnak most.


Biztos vagyok benne, hogy a gyerekeknek is jobb egy egyedülálló anyuka, mint egy rossz kapcsolatban felnőni. Még akkor is ha a rossz kapcsolat nem jelent jeleneteket, agressziót, bántalmazást.


Drukkolok.

4323. csikil4ny (válaszként erre: 4322. - NemOxi)
2016. szept. 13. 13:13
Ha úgy érzed, akkor úgy lesz! Ha akarsz privátban beszélgetni szívesen meghallgatlak. Én is végigcsináltam...
4322. NemOxi
2016. szept. 13. 08:47

Nálunk is változás lesz... úgy néz ki, költözöm a gyerekekkel.

Kicsit félek, de azt érzem, jobb lesz így.

4321. csikil4ny (válaszként erre: 4320. - Kriszta 68)
2016. szept. 12. 19:56
Van is bennem, azzal nincs gond. Csak azzal, hogy hálátlannak titulálnak amiatt amit nem nem akarok megcsinálni, hanem nem tudok. :( De igazad van, ha ők tudnak ennyire önzőek lenni - vagy nem is önzőség, hanem felelőtlenség - akkor én is lehetek annyira, hogy ne rokkanjak bele. Csak ezt nagyon nehéz betartani.
4320. Kriszta 68 (válaszként erre: 4319. - Csikil4ny)
2016. szept. 12. 19:46

Igazad van. Vannak helyzetek amikor muszály nemet mondani.


Én két éve még képtelen voltam rá. Mindig mindent megoldottam, elintéztem, ott voltam, segítettem.


Ez a betegség ráébresztett, hogy ez nagy hülyeség. Igen, kicsit önző lettem.


Itt a fórumon is látom, hogy sokan ebbe a hibába esnek. Többet vállalnak, mint amennyit kellene.


Az én családom is csak pislogott amikor saját bőrükön érezték a változást. Igenis elmentem 5 hétre Hévízre, és ha kellett volna akkor még maradtam volna. Csak saját magamat néztem. És érdekes módon itthon mindent megoldottak, sokkal önállóbbak lettek.


Nem véletlenül mondják hogy a gerincbetegségnek az az "oka" hogy túl sok mindent akarsz elvinni a hátadon.


Ja és mikor "visszatértem" úgy örültek mint még korábban semmilyen helytállásnak, segítségnek.


Kicsit hosszú léte eresztettem. Bocsi. Nem akarok kioktató lenni. De MINDENKI! Kell egy kis egészséges önzés.

4319. csikil4ny (válaszként erre: 4313. - Kriszta 68)
2016. szept. 12. 13:24
Igen, valahogy meg kell tanulni a stresszt kezelni, mert nem lesz jó vége, nem lehet betegségbe menekülni. Amikor izgatom magam a jövő miatt, mindig mondom magamnak, hogy nyugi, van egy kisgyermekem fel kell nevelni, nem fekühetek ki. Ez szokott is hatni. Addig míg nem csinálok butaságot: a tegnap nem tudtam lábra állni, mivel krumplit kellett tegnapelőtt szedni. Apum, anyum beteg és mentek, nem mertem nemet mondani, napszámost meg nem küldtem magam helyett, a béréből megvehetem az egész téli krumplikat (s még maradna is pénzem). Így meg öt fájdalomcsillapító került, de ezt még egyszer nem csinálom meg. Ha a földjükön akarnak meghalni tegyék, de engem hagyjanak ki belőle!
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook