Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » CT, MR vizsgálat... aki volt már, és aki ezután megy fórum

CT, MR vizsgálat... aki volt már, és aki ezután megy (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. márc. 9. 14:45

Sziasztok!


Én azt szeretném megtudni, tudtok-e olyan lehetőségről, és ha igen, mi a módja, hogy valaki magának elvégeztesse az itt említett valamelyik képalkotó vizsgálatot, anélkül, hogy azt egy orvos felírta volna neki. Természetesen én lennék az a valaki. Illetve, mennyibe kerül?


Csak azért kérdezem, mert már volt orvos aki ezt "tanácsolta" (mármint, hogy csináltassam meg), de felírni mégsem írta fel egyik sem.

2009. febr. 24. 11:31
Nagyon szépen köszönöm!!! Nagyon aranyos vagy!!!!!
83. Bluelake (válaszként erre: 82. - Sünciné)
2009. febr. 24. 11:28
Nyugodtan kérdezhetsz bármit:) Valószínűleg kapsz igen. Fura érzés, de nem rossz, szimplán fura. Hú koponya CT talán 3-5 perc. Nem túl sok idő. De közbe huzigálnak az ággyal együtt, meg ne lepődj:)
82. Sünciné (válaszként erre: 81. - Bluelake)
2009. febr. 24. 11:14

Aranyos vagy! Köszönöm szépen.

Olvastam a hozzászólásokban, hogy adnak kontraszt anyagot. Én az MR-nél nem kaptam, most kapok valamit?

Mennyi ideig tart a vizsgálat?

Bocsi, hogy ostoba kérdéseim vannak de annyi mindenen túl vagyok már! Elkezlték a fülem, azonnali műtét. Nem vették észre a sérvet a nyakamba, porckorongprotézis ( 2 ) beültetés. Az apróságokkal nem is fárasztalak!

81. Bluelake (válaszként erre: 80. - Sünciné)
2009. febr. 24. 10:58
Áh akkor meg végképp nem:)
80. Sünciné (válaszként erre: 79. - Bluelake)
2009. febr. 24. 10:57

Köszönöm szépen!

Az MR vizsgálaton nem volt semmi gondom akkor itt sem lesz!

79. Bluelake (válaszként erre: 78. - Sünciné)
2009. febr. 24. 10:53
Ez "lightosabb". Mármint itt nem egy csőbe tolnak, inkább hú mihez is hasonlítsam. Egy elég nagy vastag "karika" lényeg hogy kétoldalról nyitott és kb egy félembernyi hosszúságú. Szóval itt klausztrofóbiások is jobban érzik magukat, mert nem zárt.
2009. febr. 24. 09:01

Sziasztok!

Én holnap megyek agyi CT-re. Sokszor zsibbad a karom és lábam. Majd mindennapos a fejfájásom. Lehet, hogy a meszesedésstől van a zsibbadás a fejfájás pedig a nyaki porckorongprotézis miatt, de doktornő ettől függetlenül kéri.

Meddig tart egy ilyen vizsgálat?

MR vizsgálaton már voltam kétszer! A CZ is hasonló?

77. zebracsikó (válaszként erre: 75. - A1baa7edcc)
2009. febr. 22. 12:50

szegény!

egy kiszolgáltatott emberrel annyira illetlenség viccelni!

tényleg modortalanság.

76. 546185aeac (válaszként erre: 75. - A1baa7edcc)
2009. febr. 22. 12:25
No, ezen akkor én sem nevettem volna. Ez modortalanság...
75. a1baa7edcc (válaszként erre: 73. - Bluelake)
2009. febr. 22. 12:19

En is jartam mar MR-en, ki lehet birni. Egy felnott embernek pedig mar illik tudni uralkodni magan, hacsak tenyleg nincsen olyan egeszseugyi problemaja, ami miatt valoban rosszul lehet.

Annyi kellemetlensegem volt az egeszben, hogy a vetkozobe bejott egy fiatal feherkopenyes srac megkerdezni, hogy miert kuldtek el a vizsgalatra, en pedig megkerdeztem tole, hogy mit kell tulajdonkeppen levennem magamrol, o pedig azt mondta komoly arccal, hogy meztelenre vetkozzek, amitol hirtelen lefeheredhettem, mert aztan mondta, hogy csak viccelt. Akkor valahogy nem voltam elolvadva a poenjatol.

2009. febr. 22. 12:02
Aki akarja, olvassa el a linket. Elég korrekt.
73. Bluelake (válaszként erre: 72. - A1baa7edcc)
2009. febr. 22. 12:00

Persze, ezért is van a beleegyezési nyilatkozat. De ahogy mondod, az ember a saját érdekében kibír ennyit.

Én spec végig nyitott szemmel voltam és nézegettem a gépet, hogy milyen belül. Derékkal eléggé betoltak, de akkor se volt semmi bajom. Levegő is volt. Pedig asztmás vagyok, "érzékeny" vagyok, ha kevés a levegő. De az MRben van. CT meg nem is kérdés.

72. a1baa7edcc (válaszként erre: 65. - Cand Ida)
2009. febr. 22. 11:43
Gondolom vissza lehet utasitani a vizsgalatot es kesz, nyilvan a sajat erdekedben kuldenek el, nem ez az orvos hobbija.
2009. febr. 22. 11:41
Ilyet nem illik, de : [link]
70. 546185aeac (válaszként erre: 67. - Emagdi)
2009. febr. 22. 11:37
Ez így van. Tömören -röviden, az orvos nem "csak úgy" küldi oda a beteget, hanem annak tényleg oka van. Ha valakinek fóbiája van, arról nem tehet sem az orvos, sem a beteg. Magyarán az orvost nem fogja érdekelni az, hogy valakinek fóbiája van, neki az a lényeg, hogy a betege megkapja azt a vizsgálatot, amire beutalta. Nem olcsó mulatság egy ilyen vizsgálat, ha megoldható lenne röngennel, meg ultrahanggal, nem kéne CT meg MR. Senki ne gondolja azt az orvosról, hogy mumus, mert nem veszi figyelembe a félelmét a bezártságtól. ha kell a vizsgálat, akkor kell...De én már hallottam olyat is, hogy elaltatták a beteget arra a pici időre (20-30perc)
2009. febr. 22. 09:45
Én szerencsére csak egyszer voltam abban a koporsó-szerű szerkezetben (nem sokon múlt, hogy nem nyomtam meg rögtön a "majré-pumpát", pedig elvileg nincs ilyesféle fóbiám). A többi alkalommal minden oldalról nyitott volt a gépezet, egy asztal tulajdonképpen, és csak fölém tolták a vizsgáló-berendezést.
68. 1366d1807f (válaszként erre: 67. - Emagdi)
2009. febr. 22. 09:40
Nekem legelőször azt mondták, hogy csukjam be a szemem és ne is nyissam ki, csak akkor, ha már kihúztak az alagútból. Egyszer sem nyitottam ki a szemem. Én sem tudom, hogy mekkora az az alagút, amibe betolnak.
67. emagdi (válaszként erre: 65. - Cand Ida)
2009. febr. 22. 07:48

mondom, hogy értem, hogy akinek ez a fóbiája, az úgy érzi hogy nincs levegője!

de pont attól fóbia hogy az ember csak ezt képzeli.

azt is értem, hogy ezt nehéz leküzdeni.


de az azért túlzás, főleg egy fórumban leírni, hogy akinek ilyen van, a közelébe se menjen. az emberek nem szórakozásból mennek oda, hanem azért, mert szükségük van a vizsgálatra. akár az élete múlhat valakinek azon, hogy tudják-e diagnosztizálni a betegségét.


éppen ezért nem jó bebeszélni akárkinek azt, hogy majd ő rosszul fogja ott magát érezni, és nem fog kapni levegőt. van levegő, és ha az ember rákoncentrál, talán sikerül legyőznie a fóbiáját is.

(pl nekem fogalmam sincs, mekkora az mri cső, mert én sosem nyitottam ki a szemem. ennélfogva nincs is bezártság érzésem- annyira. úgyhogy aki ettől fél, az csukja be a szemét, és gondolja azt hogy valahol máshol van.)

66. correct (válaszként erre: 65. - Cand Ida)
2009. febr. 22. 00:45
Én amolyan félfóbiás vagyok, de tudom magam uralni. A 2.-nál ott tartottam (pulzus, félelem), hogy megszorítom a pumpát, de mégsem tettem. Hullámokban nyugodtam meg villetve kezdtem "félni". de amyg uralni tudom, nincs baj. Ha meglesz a 3., többé nem akarok bemenni.
65. Cand Ida (válaszként erre: 62. - Emagdi)
2009. febr. 21. 20:07

Igen...akinek nincs fóbiája, az ezt meg is tudja érteni! Akinek van, az viszont csukhatja a szemét...

De én igazolom, hogy nincs ugyanúgy levegő...tüdőbeteg vagyok és én egyből érzem, ha nincs oxigén...nekem aztán jöhet csövön...amúgy is jön és nem elég :))) Tehát, akinek ilyen gondja van, az a környékére se menjen...engem is ki kellett húzni, mert sokkot kaptam. Mielőtt baj volt a tüdőmmel, akkor is voltam, meg se kottyant, nem volt oxigénhiányom...egészségesen minden más. Emiatt nem ajánlom olyannak, aki fullad...de szerintem ALAPBÓL NEM IS LENNE SZABAD BEKÜLDENI!

2009. febr. 21. 19:27

Én holnap megyek CT-re a fejfájásom miatt.


A derekam miatt voltam már többször is, nem volt bezártság érzésem, mert becsuktam a szemem és nem is nyitottam ki.

63. correct (válaszként erre: 62. - Emagdi)
2009. febr. 21. 16:08
Egyetértek a levegővel kapcsolatosokkal.
62. emagdi (válaszként erre: 60. - Cand Ida)
2009. febr. 21. 16:08

igen, azt értem, ha valakinek klausztrofóbiája van, az úgy érzi, hogy nincs levegője.

de levegő az ugyanannyi van, mint máshol. csak a fóbia képzelteti az emberrel azt, hogy nincs.

de erre írtam, hogy be kell csukni a szemed, és akkor egyrészt nem látod, hogy csőben vagy, másrészt oda képzeled magad, ahova csak akarod. :)

61. 546185aeac (válaszként erre: 57. - Bluelake)
2009. febr. 21. 16:07
Értem, köszi
60. Cand Ida (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2009. febr. 21. 16:00
Amig nem voltam tüdőbeteg, nekem is volt levegőm, nem volt gondom a vizsgálatnál...emiatt írtam, hogy akinek légzési problémája vagy fóbiája van!
59. correct (válaszként erre: 58. - Bluelake)
2009. febr. 21. 15:55
Már "rászolgáltál".
58. Bluelake (válaszként erre: 55. - Correct)
2009. febr. 21. 15:50
Köszönöm, igyekszem rászolgálni;)
57. Bluelake (válaszként erre: 56. - 546185aeac)
2009. febr. 21. 15:49
Hát attól függ mibe vagy hajlamos visszaesni. Mert van, hogy elég csak kontrollálni és ha tünetek változnak, akkor kell csak CT/MR.
2009. febr. 21. 15:43
Kedves doktoranduszok, vagy vmi ilyesmik, és szerintetek aki recidivára hajlamos, mennyi időnként kellene megismételni a vizsgálatot?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook