Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyszer már volt vesekövem, és most feszítő, nyomó fájdalmat érzek a derekamnál. Lehet, hogy újra kő lesz? fórum

Egyszer már volt vesekövem, és most feszítő, nyomó fájdalmat érzek a derekamnál. Lehet, hogy újra kő lesz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2014. okt. 14. 06:12
lehetseges.hogy a jovoben ne legyen vesekoved igyal sok folyadekot.
120. Zsolt55
2014. aug. 27. 12:57

Sziasztok!


Egy kis tanácsra lenne szükségem.

A minap kiderült, hogy vesekövem van.

Voltam röntgenen és a papíromra azt írták, hogy kb. 4mm Ureter kő.

Ez mit jelent?

Hol lehet a kő?

Érdemes vele a fájdalmak ellenére ugrálni?

A doki csak annyit mondott, hogy zúzás. Azóta el telt 3-4 nap. Folyamatosan sugárzik a fájdalom a herémbe.

Szerencsére görcs nincs egyenlőre. (kettő volt)

Elküldött labor vizsgálatra, és azt mondta jövő héten mennyek vissza.

De így a zúzás akár hetekbe telik!!! Addig meg marad a folyamatos sugárzás, és ki tudja mikor jön a keserves görcs. Eddig csak kettő volt.

A doki elég szűkszavú volt. Nem igen adott tanácsot.

Nyírfalevél tea segíthet?

Most No-spat és rovatinexet szedek.


A másik gondom az, hogy 2 hét múlva esküvő 4 hét múlva jön a baba. Addigra helyre kell jönnöm.

2013. dec. 28. 18:36

sziasztok, nekem kb 2 éve vesekővem van, 2, 5 cm - es.

valamikor hónapokig semmi gondom vele, valamikor egyik napról a másikra olyan vesegörcsöm van , hogy azonnal ügyeletet kel hivni, olyankor a szuri használ.

de még napokig görcsölök, és a hasamba is sugároz, az is nagyon fáj.

vizeletem sokszor véres, van, hogy 1-hétig is, sokszor voltam vele dokinál, mindig azt a választ kapom, hogy nem kel vele foglalkozni, amig nem okoz problémát.

most karácsony másnapján megint begörcsöltem, orvost kelett hivni, most eldöntöttem, hogy elég volt ebből és zuzást fogok kérni, és utána jobb lesz ha nem lesz kövem.

kérdezném , hogy akinek már zuztak össze meddig tart, és hány zuzás alatt törik össze, mert azt halottam, hogy többször kell menni, mire mind összetörik.

nagyon fáj -e a zuzás ?

előre is köszönöm.

118. vercsuka (válaszként erre: 117. - SzánI.)
2013. okt. 21. 12:57
A spontánt arra értettem,hogy zúzás nélkül. Vagyis beavatkozás nélkül.
117. SzánI. (válaszként erre: 115. - Vercsuka)
2013. okt. 13. 18:49
Hogy érted, hogy spontán? Egyszer csak eltűnik? Na olyan nincs. Mindenképpen ki kell pisilni, vagy egészben, vagy összetörve.
2013. okt. 13. 12:06
igyal sok folyadekot mindig ez nagyon fontos!
2013. okt. 2. 11:32

Sziasztok!

Ez a legfrisebb fórum ebben a témában,ezért is írok ide! A héten kiderült,hogy vesemedencegyulladásom van és 4mm-eres vesekövem! Sose volt ilyenem,nagyon félek. Az orvos azt mondta,hogy vagy kipisilem,vagy szétzúzzák. Szerintetek mekkora az esélye,hogy spontán elmúlik egy ekkora méretű kő? Azt hozátesze,,hogy rettegek a hányástól,fóbiás vagyok és nagyon félek,mert azt olvastam,hogy ez azzal is járhat! Ugye nem feltétlenül?

114. Edina51 (válaszként erre: 113. - Chemeri)
2013. szept. 15. 21:12
Mekkora volt a köved?
113. chemeri
2013. aug. 10. 06:39
Sziasztok.Roviden leirnam a tortenetem.vesekovet talaltak a jobb vesembe de orvosrol orvsra jartam de senki sem segitett.mindig azt mondtak mennyek haza szenvedni es kozben dolgozni is kell mivel ehen nem halhatok,de deloluk akar az is egy megoldas.egy ismerosom ajanlotta fuves gyuribacsi nyirfalevel teajat.hat elmentem vettem es elkezdtem hasznalni.Igaz azt ajanlottak napi egy bogre reggel etkezes elott de en napi kb 1litert megittam.9 napra ra kipisiltem es sokkal kisebben amekkora volt.mivel ez koptatta es elinditotta a vesevezetekembe.sajmos elozoleg el volt akadva ezrt azt mondtak 2 hetem van es ha nem valtozik semmi akkor mutet.komolyan mondom mindenkinek ajanlani tudom a nyirfalevel teat rengeteg mennyisegben.megeri es tuti kijon a ko.ha kell segitseg akkor irjatok.ja es uveges nosoa es algpirin mindig legyen nallatok nekem sokat segitett mimor szenvedtem.
112. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 111. - F8db0709b8)
2009. máj. 2. 17:32
Sajnos a vesecisztától fele annyira sem egyszerü megszabadulni mint a petefészekcisztától.
111. f8db0709b8 (válaszként erre: 109. - Zarahell)
2009. máj. 1. 17:40
Irtam,attól függ hol van:)
2009. ápr. 27. 18:16
Ja, és hajrá Lexi! :)))
109. Zarahell (válaszként erre: 108. - F8db0709b8)
2009. ápr. 27. 18:15
Veseciszta.. Az picit más. Nem összekeverendő.
108. f8db0709b8 (válaszként erre: 101. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 27. 08:35
A ciszta is kiürül,nekem 3szor ürült ki a menstrucáióval,egyszer gyógyszerezték el!Persze kérdés hogy hol van a ciszta,a petefészeknél nagy eséllyel ürül!!!
107. lexi018
2009. ápr. 27. 07:54
???????????segítsetek lécci
106. lexi018
2009. ápr. 27. 07:38

sziasztok!!!

vesekövesek.Nekem két db 4mmes kövem van...Ezeket még van esély kipisilni?

105. Zarahell (válaszként erre: 103. - Nakuzsu)
2009. márc. 21. 10:41

Júniusban???? És addig mit csináltok?

Szerintem, ha van lehetőséged, érdeklődd meg máshol is, lehet, hogy máshol hamarabb van időpont. Azért nem lehet kellemes 3 hónapot várni vesekővel.. Vagy mit mondott a doki?

104. f64f0d9a69 (válaszként erre: 103. - Nakuzsu)
2009. márc. 20. 20:41

[link]

A citromos vizet, teát már próbáltad?

103. nakuzsu
2009. márc. 20. 08:18

Sziasztok!

Valamilyen szinten mind a kettőtöknek igaza van, de abban van a legnagyobb igazság, hogy az a legszörnyűbb dolog, ha a gyereked beteg és nem tudsz rajta segiteni... A gyerek nefrológushoz majd csak junius 1.-re kaptunk sorszámot. Hát addig megesz a fene, mit tegyek? Sok folyadékot itatok vele, semmi szénsavas, nem túl sós dolgok... Még valami amit tehetnék? Ráadásul a gyerekorvos még olyasmit is mondott, hogy mihamarabb ki kellene jönniük azoknak a köveknek, mert már igy is megsinylették a vesék, de ha kijönnének gyorsan, akkor még regenerálódna. Na tessék! És majd júniusban mindent elmagyaráz a nefrológus....

2009. márc. 13. 20:08
Nem támadtalak,de itt egy 4 éves kisgyerekről van szó. Ha lesz gyereked,akkor megtudod,hogy milyen vele együtt átélni a kínokat. Az ember legszívesebben magára vállalna mindent.
2009. márc. 13. 07:12
A követ legalább nagy eséllyel össze lehet törni, de a ciszta nem jön ki magától...Ezt vagy leszivják vagy ahogy van kivágják.
100. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 99. - D0fd18640a)
2009. márc. 13. 07:11

Az enyém fáj. A nap minden percében. De mivel nagyon ritka hogy valakinek ezek a dolgok(kő,ciszta) fájdalmat okozzanak, nem gondoltam hogy itt másnak is.

Nem kell egyből támadni!

99. d0fd18640a (válaszként erre: 98. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 13. 06:55

Hello!


Tényleg elfér,de ha visszaolvasol,akkor láthatod,hogy ennek a csöpp gyerenek voltak már fájdalmai!! A tied is elfér,úgyhogy ne foglalkozz vele!

98. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 96. - Nakuzsu)
2009. márc. 12. 07:17
Elfér ott. Ha senkit nem zavar akkor miért kéne vlee foglalkozni?
97. d0fd18640a (válaszként erre: 96. - Nakuzsu)
2009. márc. 11. 21:57

Szia!


Ne légy szomorú,hisz ez nem halálos betegség. Vannak nagyon jó kőoldó szerek. Igazából az lenne a jó,ha valahogy az űrített követ vagy homokot analizáltatni tudnátok. Tudod,amit múltkor írtam,hogy a gyűjtött vizeletet le kell szűrni gézzel vagy valami más finom lyukú anyaggal.Kérdezd meg a körzeti dokit,hogy kell e valami labor papír. Ha megvan az eredmény,akkor tudni fogod,hogy mit ehet és mik azok a dolgok,amik hajlamosítják a kő termelődésre.A lényeg,hogy szegényemnek ne legyen nagyon fájdalmas,mert ez a veseköves görcs borzalmas.

96. nakuzsu (válaszként erre: 88. - D0fd18640a)
2009. márc. 11. 12:43

Szia!

Voltunk a lányommal ultrahangon, a bal veséjén van nak kövek 2 mm-ek, meg sok homok, és még nincs 4 éves.... El vagyok szomorodva!

95. d0fd18640a (válaszként erre: 94. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 28. 13:34
Azért,mert állandóan tűszös volt és ezáltal olyan,mint egy szita. A végén már az antibiotikumok sem használtak,annyit szedtem. Időnként a két mandulám összeért és éjjelente fuldokoltam.
94. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 93. - D0fd18640a)
2009. febr. 28. 08:02
De ha azt mondta az orvos,hogy nincs góc akkor mégis miért vette ki? Csak a gócos mandulát kell kivenni tudtommal.
93. d0fd18640a (válaszként erre: 92. - Elfelejtett jelszó)
2009. febr. 27. 17:56
Én kb 25 évig azt gondoltam,hogy nem kell kivetetni a manduláimat.Az orvosok is azt mondták,hogy nem muszáj és nincs góc. Aztán egyzser elment az ablakunk alatt egy barátnőm 67 éves anyukája,aki azt mondta,hogy 1 hete szedték ki a manduláját és nem is fájt. Persze rögtön megkértem,hogy vigyen el az orvosához. El is mentünk és a doki szó szerint ezt mondta: "a műtét nem fáj,de utána picit szar lesz.Persze ők ezt előre megbeszélték. Ő is azt mondta,hogy nincs góc. 1 hét múlva a műtőben voltam. Amikor kivette a baloldalit is azt mondt: "Hoppá ! Ebben egy ronda tályog van! megmondom őszintén,hogy azt hittem belehalok a műtétbe! Borzalmas volt. De állíthatom,hogy azóta kutya bajom. És,ha tudtam volna,hogy mennyi szenvedéstől szabadulok meg,akkor már rég túl lettem volna rajta.
2009. febr. 27. 09:20

Egy hónapja még kézzel lábbal kapálóztam, hogy vegyék ki. Mióta viszont a kolloid rendbeszedte (gondolom), azóta már nem akarom mindenáron kiszedetni. Elötte tüszős mandulagyulladásom volt, antibiotikumot szedtem. Bal submandibularis nycs-m bab nagyságúak évek óta. (nekem tojásnak tűnt :)) Két hét kolloid után kezdett apadni. Mikor abbahagytam kijött néhány tüsző és sajnos visszaduzzadtak a nycs-k is. Azóta viszont elég jól megvagyok csak a veséim fájdogálnak.

De félek hogy az AST eredménye falsch lesz a kolloid miatt. Talán hiba volt, de akkor jó ötletnek tűnt. :s

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook